Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Jednostavnije rečeno, svaka emitovana KM ima pokriće u stranoj valuti

dakle inflaciju možemo izazvati samo ako na svoju ruku budemo štampali pare, a to se neće desiti nikad :smiley:

dodik to hoće, ali ne može sam izglasati štampanje :smiley:

Devizne rezerve su stabilne i u stalnom porastu kao i štednja u domaćoj valuti KM. Eventualno nepostojanje pokrića domaće valute izazvalo bi inflatorni pritisak, nepovjerenje u monetarnu politiku i „bijeg" u stranu valutu. Model koji uključuje tiskanje novca preko zakonom definirane razine monetarne pasive nije primjeren suvremenim modelima monetarne politike, a ne samo valutnog odbora, a što u slučaju Bosne i Hercegovine nije ni zakonom dozvoljeno. Pravna norma je jasna.

cuj, sjecam se ko jucer kada je tadasnji ministar financija rh suker (izgleda kao onaj morz iz eva sardina) sa smjeskom uvjeravao ljude da - nema kod nas krize, kriza je na zapadu, kod nas je sve OK. Nama je bdp u plusu srac srac kenj kenj

Naravno da je za par mjeseci udarila kriza i potrajala, koliko, 7-8 godina. Daleko vise nego na zapadu. Cak je u jeku krize i tadasnji premijer sanader utvrdio da smo “u banani”. doslovno tim rijecima.

Toliko o politicarima, ministrima i njihovoj vjerodostojnosti.

No da se vratimo na temu, jucer procitah da bitcoin ide na miljun dolara do 2022 cini mi se. Volim takve vijesti, nebitno jel su tocne :slight_smile:

A bome BTC iako sada trpi “raspad”, on još uvijek vrijedi više nego početkom 2017-te. I to troduplo, hehe.

A ako se vratiš na početke BTC-a, nije tada bilo nikakvih medija koji su pisali o njemu, pa je očito odmah u startu pronašao svoju primjenu, a tako i potražnju…a tako i vrijednost. I to su temeljni razlozi zašto su jednog dana i mediji počeli pisati o njemu…a ne obrnuto!

1 Like

Kad bi dodik stampao pare zavrsili bi ko zibambve.

VEc mogu zamislit situaciju gdje Dodik stampa pare, i daje “podsticaj” svim gradjanima… tamo negdje pred izbore… A ljudi debili pa stvarno glasaju.

Sad pred izbore je bilo kao da Dodik pomaze penzionere sa cini mi se po 100km… u fazonu kao sali se on “da glasaju za njega” ali eto, moja baba je planirala glasati za njega zbog toga… toliko :smiley:

1 Like

Za to stvarno nema razloga, ali Bitcoin nije ništa :wink:

Eh, dolar nema pokriće u zlatu još od Nixona i 1971. g :smiley:

Pošto ti je Bitcoin totalna nepoznanica, onda vjerojatno još manje znaš o npr. NULS, SRNT itd. Upravo su mi NULS, SRNT i još neke većini skroz nepoznate kriptovalute bile baš korisne i iskoristive, tj. poslužile su :wink: U samo par klikova sam ih zamijenio za BTC i da hoću mogu odmah potrošiti taj BTC na puno online mjesta ili uzeti kune.

Bitcoin je neusporedivo korisniji od kuna, eura i dolara zajedno, samo je to nekima još uvijek problem shvatiti. Ako se bojiš promjene vrijednosti, jednostavno uzmeš BTC samo za odradit neku transakciju. Već je tisuću puta u ovoj temi rečeno što sve bitcoin omogućuje i da dobar dio tih mogućnosti nikako nije moguće ostvariti sa klasičnim valutama.

Nemoj pisat nešto što ne razumiješ. Dolar niti ovako nema podlogu u zlatu, a da SAD još rasproda to svoje i tuđe zlato koje ima i uz svoje gospodarstvo u raspadu kako bi to točno ponovno dalo stabilnost dolaru? Ne bi li to možda, uz sve drugo, još i smanjilo dolarske rezerve drugih velesila poput Rusije i Kine (što jedva čekaju), dovelo do zamjene tonućeg dolara za cijenjenije zlato, i otvorilo dodatni manevarski prostor da se odjebe SAD i njihov dolar? Da ni ne govorim dalje o klimavom petro dolaru…
Nemoraš odgovarat :slight_smile:

Ja sam stvarno duduk za to ali ako ih ima vise 10 , 20 , 100, te svako malo izadje neka nova

onda to ne da nije nista nego kako kazu DUPLO NISTA , duplo golo

I opet da napomenem mene zanima placanje na netu , od 2000 naplacujem kojesta od 2000 se mucim sa 100 najmanje sistema koje sam promenio i dan danas je skoro ista prica
skoro da ne mozes nikome poslati 10 dolara da ne prodjes 10 provera dakle ,da je to bitcoin resio , poznata vrednost , anonimni nalog , transnkcija u sekundi , onda bi to milione web mastera koristili vec sutra ,ali ne bitcoin kao i ostao smece od crypro valuta su otisla u VEGAS da se kockaju duplo troduplo gore dole levo desno ,kome treba takav sistem sem spekulantima sto su u jednom momentu oprali neku ilegalnu lovu ,obicnom coveku to je najobicnije usrano S ra nje

1 Like

Da, ali to je simptom. A prava bolest su ljudi, nemaju pojma o Cryptovalutama kao naprimjer @brane333 ali im mirise da mogu brzo zaraditi i postati miljarderi preko noci. No @brane333 je bolji od tih ljudi i ne upusta se u cryptovalute.

Zato se i treba desiti krv na trznici jer ljudi koji nemaju pojma i kupuju samo zato jer je entko nesto napisao po vijestima i treba da krvare. Zato i vecina gasi minere, zato i vecina prodaje svoje cryptoe, jer gotovo je brate, balon je puknuo ide to na nulu.

A ovi hard core mineri trljaju ruke, difficulty je pao za pola, e sad se ide rudarit, sad se trenutno nakopava duplo ethereuma nego prosle godine. Zamisli umjesto jednog dobijes dva. ja se nadam da ce past to na umjesto jednog dobijes 3. Sad se nakopas ethereuma i onda drzis dok ne pocne opet u viejstima i na Dnevniku u 19:30 da pricaju kako je BTC buducnost i da ce FIAT propast, da vidis kako ce to letjet u nebo opet.

Vijesti uopce nemoraju biti tocne, glavno da netko sa kredibilitetom to kaze. Naprimjer kod nas bi mogla Severina ili Jelena Rozga to rec onak u 19:30 u Dnevniku.

P.S. zaboravio sam rec da one to nece reci jos dugo, sad dok je na dnu nema sanse da to kazu. One ce to reci kad BTC bude preko 20 000 jer treba ovce osisat, neces ovce hranit vise nego im treba ako i bez te hrane mozes jako dobro sisat.

1 Like

Takvi ljudi su cekali kod Jezde i Dafine da ostave pare, nista cudno. Uvek ima ljudi koji u nesto ulete sa malim ili nikakvim znanjem.

Ovo je potpuno tacno. Mainstream mediji su pravili tutorijale kako kupovati BTC kad je bio 15k, sada kad je 3-4k prave tutorijale kako ga prodati :smiley:

2 Likeova

Znaci opet prebacivanje i supljeg u prazno. Niakkve koristi al djeluje ljepo , i moderna je ta rijec blockchain i zvuci lijepo.

Jel ti hoces reci a su tupilani ruzni kao ukras?

1 Like

Mozda je ovako najbolje laicima objasniti sto je to blockchain.

Gledas ovaj video i svaki put kad on kaze Internet zamjenis za blockchain.

Danas ne pada nikome na pamet da bi internet mogao nestati i da ga se nece koristiti, svijet bi se promjenio na ono staro, vjerojatno i gore stanje od starog. Sto znaci da ce se svijet u sljedecih 10 godina drasticno promjeniti i mi bi trebali biti sretni sto zivimo u ovo doba.

Bitcoin i neke cryptovalute ce MOZDA propast bast kao sto je propao dot.com i prve kompanije na zacecima Interneta no to je normalno, jedan Amazon je danas velesila u cijelom svijetu!!!

P.S. prica CEO Amazona kako su oni poceli i sto je za njih bio itnernet na samim pocecima. Mnogi ce prepoznati da smo bas sad na pocecima blockchaina…

Blockchain- nist anovativno… staro 30 godina.

Ev ja sam zamjeno i malo je kontradiktorno… Tamo raste za 230% ovamo ode doe za 70% :smiley:

Kazes da blockchain nije koristan? :rofl::rofl::rofl:

Uopce je nebitno kamo sto ide, to nema nikakve veze s tehnologijom, tehnologija je tu da ostane. Ne slusas osobu odgovornu za osnivanje Amazona, mozda cise vjerujete Alibabi. (ovo je sarkazam jer je uopce smjesno pricati kada dve vele sile koje grabe prema vrhu galopirrajuci pricaju)

http://www.ecns.cn/cns-wire/2015/05-27/167059.shtml

IT to DT

A da nije smao slovo na papiru:

Znam da su ove vijesti dosadne nezanimljive, a uvijek se moze cekat jelenu Rozgu ili Severinu u 19:30 na dnevniku…

“Blockchain technology has the potential to revolutionize the financial services industry, the U.S. economy and the delivery of government services, and I am proud to be involved with this initiative.”

  • Novi Zaposlenik Donalda trumpa u Bijeloj Kuci

Ne inovativno kao sto se prica… kao da je to nesto novo… a eno u ladici je 30 godina vec. Stara tehnologija

Znaci zato sto je ideja o blockhainu stara 20-ak godina to znaci da je sranje?

Znaci ono sto sam napisao da znaci… Neke glupe zakljucke zadrzi za sebe. I zaobidji me sa tim logickim greskama. Ako neko kaze da voli slaninu ne znaci da je reko da treba pobiti sve vegane.

Pa kakve onda veze ima i da je ideja stara 200 godina?

Nevjerojatno!

Tema ima 2000+ postova i već je skoro sve rečeno.

Evo jedno retoricko pitanje.

Kakve veze dal je nesto nekorisno ako je staro 200 godina, ako ja nisam tvrdio da je nekorisno ako je staro 200 godina?

Jel fino napisano da ljudi gledaju na to kao nesto posve novo, i onda sam se nadovezao da je staro 30 godina. I sad ti poceo izvlacit zakljucke koji ti odgovaraju.

Ovaj link bi trebao biti pinovan u ovoj temi. U fazonu ko ne prelista ne moze odgovorit :smiley: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies

Jel moze neka referenca na to s obzirom da sam to negdje preskocio u ovih 2000+ postova. Hvala