Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ma pokusavam povuc paralelu kako drzava brani narod da ne popusi pare ulaganjem u crypto jer je to visoko rizicno, a sa druge strane potice kockanje gdje nemogu ni rec da se radi o riziku jer bilo tko se u lokalnim kladionicama kladi na duzi period gubi novac…

1 Like

Ovo jednostavno nije istina. Ogromna je razlika izmedju ruleta i kladjenja na sportske dogadjaje

EDIT: Vidim da je vec objasnjeno pa se nece nastavljat.

Sto se tice domacih kvota- mislim da su relativno u redu. Recimo na NBA igrace je kvota 1,85-1,90 uglavnom… A da bi kladionica uzela sebi 5% trebaju dati kvotu 1,9 tako da su dosta korektni tu… Toliko korektni da na tom marketu gube novac. Jedan zaposlenik Hrvatske lutrije je postavljao nekakvu statistiku sto se toga tice- njima je kvota bila cini misse 1,85; al s obzirom da njihova kladionica nije postavljena kao burza (igraci protiv igraca) onda imaju problem sa NBA igracima posto je jako tesko odrediti marginu jer je to jako malo trziste i na velikim kladionicama se ne mozes kladiti na to. Uglavnom igraci pogadjaju u prosjeku oko 55%, sto znaci da kladionica ne zaradi nista, il nekad ode u mali minus, al eto jbg moraju imat tu ponudu jer svako od konkurencija ima

Profesionalac koji se kladi u lokalnim kladionicama ili pere novac, ili ima namjestene utakmice ili je glup.

Prvi je problem 5% manipulativni troskovi, drugi je losiji koefgicijenti engo online. Zasto bi doma igrao za 1.85 kada mogu vani irgati po 1.9 i to bez manipulativnih troskova.

Simeone, nije mi jasno od kud vadis podatke ali bi rado volio cuti koliko to uplata u kunama imaju na tu ponudu. kladim se da je to mizerna uplata i rezem lijevo jaje ako oni i na tu ponudu dugorocno izgube i lipe…

"Profesionalac " Zavisi sta smatras pod profesionalcem.

Donedavno se sa bankom od 500e pocetnom mogla uzeti slabija plata u prosjeku svaki mjesec jer su domace kladionice bile dosta lijene i nisu pazili… pa ti na nesto gdje imas sansu 70% da pogodis davale kvotu po 1,85… Ne trebam ti racunati profit tu.

Ne kladis se u kladionicama koje imaju bilo kakve troskove i poreze i neki veci withdraw ii deposit fee. Po mogucnosti potrebno je da imaju i bonus betove i svasta nesto da bi situacija bila bolja. Imas ovih koji se hvale da zive od toga, ali ako igraju na kladinicama, koje kao kod vas imaju porez 5% na ulog i 10% na dobitak, gotovo je nemoguce imati profit long term jer moras na situacijama (koje su u teoriji 50-50 ali se greske dogadjaju) pogodit 60%… dok s druge strane ako je kvota 1,85 a bez poreza, ti na 60% vec imas ODLICAN profit mjesecno, otprilike bi trebao imat recimo nekih 40% od pocetne banke kao profit.

Ako mislis ono za Hrvatsku lutriju, ne znam napamet, to je bio post od prosle prethprosle godine. Nije da su gubili velike pare, al overall, manje vise su bili na nuli, iako bi trebali zaradjivati. Najvise uzimaju na fudbalu, jer obicno ljudi dodju tamo pa igraju ko bingo… stave kvotu 10.000 i stave 1e i onda kladionice zive od toga (i od pranja para).

EDIT: Da se nadodam na ono sto si rekao da se glupi ljudi klade u domacim kladionicama… Ono sto je napisano da kladionica nije profitirala od tog trzista- to ne znaci da su i igraci bili u plusu… Oni su bili u solidnom minusu u prosjeku zbog svih poreza. Jedino je drzava tu u plusu bila :smiley: Zato se ne igra na tim kladionicama sa porezom… Betfair, Bet365 su solidne, nema poreza

Zvucis mi ko teoreticar ali i teorija ti ima rupe. Profesionalac se ne kladi s 500 eura, on se definitivno ne hvali niti licem u lice a ponajmanje na internetu ili forumima. Kao prvo nema on vremena za to, i nije to lak posao kao sto to mnogima izgleda, ono dodjes u kladu pa spises ticket…

Kazes u jednom kontekstu da se na domacim kladama mogla dic dobra lova, a u drugom kazes da je nemoguce dugorocno bit u plusu. Svakog ozbiljnog kladionicara ne zanima short term zarada, njega zanima dugorocna…

Zaboravili smo tu jos napisat da se sav dobitak jos dodatno oporezuje, neznam tocno na koje iznose, ali na vec eiznose treba jos platiti porez drzavi, pa onda jos tu moras skinut koeficijent dolje, kad se kladis u lokalnoj onda te brste lokalne klade, drzava i jos porezna…

Pa se sad ti kladi i reci da to nije kocka uz bok ruletu…

Preporuka neke kriptovalute za kupnju? I neki savjet gdje i kako kupiti? :slight_smile:

Sto god pozelis, uskoro polecemo
Mnogo novca ce da se upumpa u kriptovalute

1 Like

gdje se najlakše mogu kupiti kriptovalute iz Bosne preko visa kartice ?

ja kupujem na cex.io karticom cini mi se da imas i kraken.com pogledaj da je neko preporucivao

jesi li ti iz Bosne ? Pitam iz razloga gdje god sam pokušao Bosna je bila blokirana

Kako misliš blokirana? Ja imam ACC na kraken I mogu kupovati… Doduše, ja sam iz Hercegovine, pa možda da je do toga…

1 Like

mislim da je ne podržavaju neke berze

mislim da se iz bosne ne moze kupovati na cex … cini mi se da sam prije par sedmica bas probao tamo da uzmem

moram probat kraken

27
je li ovako kod tebe na ovaj način uplaćuješ ?

Iz BiH radi coinmama.com provjereno za uplate… nisam znao to za Kraken jel radi i isplata na karticu za BiH?

Ovako stoji kod mene. Min 50€ deposit kada idem Wire Transfer

0.07% walleta ima 61% bitcoina…

o tome ja pričam, kako je lahko manipulisati bitcoinom

dobro odbijte wallete koje niko ne koristi

Na osnovu čega si ovo zaključio?

Tako sto ogroman novac izaso iz kripta, a jos veci treba da udje, a pitanje je dana. Jer misljenja sam da nece ic u gold i usd vec u kriptovalute. I BTC ce ti biti digitalno zlato :slight_smile:

Sad cekam pad na oko 3400 opet, mada se stanje brzo mijenja

Nema tu zime za BTC