Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Odakle si izvukao ovu informaciju, može neki link ili čisto info?

Na neke sam VIP pretplate i masovna je kupovina valuta van marketa. Facebook ulazi u ovu pricu sa svojim stabilnim koinom, znaci da ce to drasticno doprinjeni tome da ce veliki broj ljudi da udje u valute i da je tu buducnost. E sad ovo funkcionise da jedan dio ljudi koji ima ogroman broj manipulise trzistem jer masovno plasiraju lose vijesti i pravi veliki profit na ovim skokovima i padovima. I tome ce kad tad doc kraj i krenuce na gore, jer su ti male razlike kod suporta zapravo sa 6000 na 3000 koliko je bio pao, nije ni postojao, isto ti je tako do 6000 i isto ti je tako sa 6 na 18000 nema sta da ga zaustavi. Jer ga svi i cekaju na jedno 50 000 do sto je imemperor1 rekao 350 000. Sve ti je pitanje dana, ono sto je nama potrebno jeste da gledas valute gde mozes da ostvaris ogroman profit kao sto je ovo smece od BCD, ali se pravi veliki profit na njegovom skoku i padu, onda BCH ce da skoci duplo jer ga isti oni pumpaju prodali su na najvecu cijenu kad je bio sad krece pumpanje, a oni su najbolji manipulatori sto se tice prevara. E sad kod nas je problem sto nasi ljudi ocekuju neke profite tipa ulozi 1000e i cega da ono skoci da dobije 10.000, to malo tesko. Odje se jednostavno na dan obrcu pare imas masu koina koji su na jednom marketu 0.002 na drugom 0.007 i da preko marketa mozes da uocis skok i pad i potraznju http://prntscr.com/lyka9w

1 Like

Nije baš neki poklon, prodaju BTC za mnogo veću cenu nego na exchanges.

Lako ti je uocit pad https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/15xZvLJLAgxh8cxEmAbpx1H35oibHo5cLA
Idemo na oko 3800 proda ga je na 4000, kakvi su to profiti na tu kolicinu BTC. Uglavnom nema pravila jedna vijesti i sve promijeni. ETH ide jos dolje jer su ga pumpali, sta moze da izmjeni vremenska zona tok svega. To ti je to uglavnom za danas.

Nije to nista

Eto nas na 3800 vjerovatno 3700 pa idemo polako na vise

A to drastično i dugoročno više mislim da će biti tek od jeseni. Do tada klackanje par stotina dolara gore pa par stotina dolara dole i sve tako. :slight_smile:

BTC je smiješna valuta :smiley:

To nikada neće dobiti primjenu u poslovnom svijetu niti će ikada postati online zlato.
Razlika vrijednosti u jednom danu ± 10%, prejednostavne manipulacije kojih se nitko ne boji jer nema kontrole kao u offline valutama.
Jednostavno, BTC je kao financijski instrument smiješna stvar :slight_smile:

3 Likeova

dobar je za kockanje ,kao i svaka druga kocka,moz dobiti a moz i izgubiti,kakve to veze ima sa realnim zivotom svakodnevnim,

dobar je za crno trziste… tj odlican… Ja ukraden necije kreditne kartice, kupit gift kartice na amazonu, i onda prodajem za 10% popusta preko BTCa, i eto, djelomicno operem to… Ne znam da li postoji ikakav efikasniji nacin danas da zadrzis 90% neceg ukradenog

Imate milijardere u svim zemljama. Vecina njih kocka ili zeli da podigne ogromnu kolicinu novca istog trena, kada odu u banku da podignu novac limitirani su, isto je i za kartice visa i master imate limit isti mi koji nemamo milione. Eto samo jedan djelic zasto nikad nece propast i sve ce vise biti zastupljenije. Evo krenite od sebe, odite do banke da podignete 100,000 i vidjecete da to nece ici bas tako, sad kad primite uplatu od 1000e traze porijeklo i potvrde. Zato ce kriptovalute biti sve vise zastupljene u skoro svim poslovima posebno gdje se brzo obrce veliki novac, jedan od njih su kockarnice. Da ne pricamo o tome koliko vam uzimaju provizije, da ako odete u drugu zemlju i zelite podici, a nemate bankomat vase banke itd. i jos milion povoljnosti sto se tice kripta.

Zaboravi na to sve i masovnu uporabu takvih stvari.

  1. BTC danas vrijedi 3 800$, jučer je bio na 4 100$, prije tjedan dana je bio 3 100$, prije 2-3 mjseca je bio 6500$
    Zar stvarno misliš da je netko spreman na nepredvidljivim fluktuacijama spreman izgubiti npr 100 000$ ?

  2. Nema provizije?
    Moš mislit, cijena BTCa varira toliko jako da možeš sasvim slučajno u roku od sata platiti proviziju 2-3%.

  3. Podizanje keša će svakako izumrijeti u roku 10-15 godina (barem na “zapadu”) pa će mu ta funkcija biti besmislena.

1 Like

Uh icemo ovako u nedogled.

  1. Tacno tako ali moze i da dobije 100.000
  2. Mozes mislit u roku od sat je u + 2-3%
  3. To je tacno koristice se kriptovalute.

Uglavnom za masovnu upotrebu nece sigurno biti BTC, to vec vidis odavno. Bice verovatno tata i mama svim valutama. Moje misljenje da ce svaka banka imati svoju valutu ili ce neku prihvatit, tako i za sve ostalo. Kao sto sad imas da pojedini sajtovi za kockanje npr u igricama koriste svoju kriptovalutu itd. Ona u tom trenutku vrijedi toliko i tu nema ljutnje. Odje ljudi brkaju kao sa onom pricom e prodao je BTC za picu, on je tad u tom trenutku vrijedio toliko. Kao sto kroz neku buducnost ce vridjet mnogo vise ili nece, pa sad da pricamo kako je neko od nas dao BTC za 3800e, a mogao je za 380,000 to je glupa prica.

Ali ako vec gledas da zelis 1000 dolara da imas na nalog i sutra ti onda uzmes Tether, USD Coin, TrueUSD itd.

Zašto bi neko mjenjao dolare za navedene kriptovalute? Al de realno, kakva je meni kao prosječnom stanovniku korisna ta zamjena? :smiley: Jednostavno u ovom trenutku ne mogu ni u ludilu zamisliti da to radim. Ne vidim razlog.

1 Like

Evo i ja sam isto kao i ti, pa meni je korisno da se igram kriptovalutama umjesto namjestenim utakmicama i kladionicom. Eto tu sam ja pronasa njihovu korist, ovako uplatim na Meridian puknem nemam nista, odje opet nesto imam vrtim. Drugo da su kod mene brzo bi ih ja potrosio, ovako sam ti naucio da budem strpljiv znaci pomogle su mi.

Znači nešto kao klađenje, da vidiš to sam zaboravio. To je izgleda jedina dobra(korisna) stvar :smiley:

Naveo sam ti primer, ja takodje placam sa njima stvari sa Amazon npr sam porucio nesto o Logitech https://purse.io/shop
I jos milijardu (korisnih) stvari, takodje placam i domene i jos mnogo toga.

Sinoć je BTC između 01:00 i 01:40 pao za cca 2% … znači ne sat, nego 2/3 jednog sata.
Ako je netko išao tada napraviti transakciju od 1 000 000$ , platio je proviziju od laganih 20 000$.

Ako ćemo gledati da je tako mogao i zaraditi 20 000$, onda bi ja rekao da je puno sigurnije staviti 1 000 000$ na kvotu 1,02.
Npr sutra kad Liverpool bude vodio 3-0 protiv Newcastela kvota na njihovu konačnu pobjedu bit će 1,01-1,02.

Opet pises gluposti i ulazis u nesto sto nema veze sa stvarnoscu, navodis trenutno stanje, sta je bilo malo pre toga sa 3600 na 4200, i sta onda treba da kazemo u vrh jel? Naveo sam ti primer zasto nece nikad propasti jednostavno su dosle da ostanu samo cemo da vidimo koju ce za cem iskoristit i koju cemo za cem prihvatit. Jer nam trenutno sluze da napravimo profit ili izgubimo niko ne gleda na njih kao nesto korisno sem tog dijela na zalost.

Ne, i tada, kao i sada, treba reći kako je riječ o smiješnom financijskom instrumentu.

2 Likeova