Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Masu je pao mislim da ga treba ispratit barem nesto uzet

1 Like

BTC nastavlja oduševljavati :slight_smile:
Danas 2 puta pad po cca 5%.

Prvih 5 posto u 25 min, a onda još 4% u roku od 5 min?!

1 Like

pozivam @Sceko da istraži transakcije sa high value walleta … stručnjak je za to

3 Likeova

Još malo da padne pa da se kupuje :smiley:

1 Like

I tako prebacis milijun dolara i nakon par minuta imas 900k :smile:

2 Likeova

A nakon par sati imaš 1,1 miliona i tako gore-dole sve do jeseni ove godine kada kreće konstantno rast i ide do 350k za jedan btc za Novu 2022.god. Posle toga naravno ide urušavanje i odlazi u istoriju tamo negde 2027/2028.god npr. Tu počinju da nastupaju strogo kontrolisane cryptovalute istih onih koji su nam dali i fiat valute. :slight_smile:

Ni baba Vanga ti nije ravna hahah

1 Like

Živi bili pa videli što se kaže :smiley:

Truguje se masovno evo bas danas malo sam nadgleda + 400 btc, a mirovao je par dana i sad se aktivira

2 Likeova

Nego jeste spremni sa HOP :slight_smile: uskoro ce biti.

pojasni nama laicima, da uzimamo bitcoin ili ne?

Da uzmemo :slight_smile: nego sta jos +399.998
Ja cekam svaki tren jedan nagli up

Ja isto večeras očekujem nagli up… ako uložim 100 kn mogu biti u plusu 406 kn.
Druga opcija je da izgubim 100 kn.
Sve to će se odigrati kroz idućih 3 sata :slight_smile:

Tu gubis sve, a odje nista. Ono sto kupis to i imas sva carolija.

Ne bi se složio.
Ja sam kupio 900 kn BTCa, sada imam 700 kn.
Prilično loše, bolje rečeno katastrofalno ulaganje ako uzmemo u obzir vremenski period od cca 2 mjeseca.

No, ponavljam, BTC imam zato što vjerujem da jednog dana može vrijediti xxx.xxx $ … ali, to je čista kocka.

1 Like

Katastrofalno bi bilo da si ga kupio za 900 i prodao za 700, posto i dalje nisi vec si ga kupio jer vjerujes da ce jednog dana vrijedjet toliko koliko mislis, onda nije promasena investicija, bila bi da on tog dana jednog ne bude vrijedjeo nista.

Dosta nasih ljudi grijesi gdje kupe i misle da ce za kratko vrijeme da obrnu velike pare, kao ove godine sto je bilo ukljucujuci i mene jer i ja sam vjerovao da ce da skoci, ali eto od toga nije bilo nista. Prodavao nisam niti bio nesto razocaran samo sam skontao da je odlozeno za neko buduce vrijeme. Shvatio sam da se odje obrcu pare na dnevni nivo ne na cekanje. Tacno je da niko ne zna niti moze znati sta ce se dogoditi, moze da pretpostavi, analize sve su pogresne iz razloga sto ih na youtube daju ili grupama sa nekog marketa, a postoji toliko marketa koji igraju ulogu zato nikad nece biti tacne. Ono sto smatram da moze da bude tacno jesu jaki nalozi koji kupe ili prodaju, po tome mozes dosta dobro da vidis dal ce biti pad ili skok iz razloga sto je mali obrt i sto oni trenutno imaju ogroman uticaj na cijenu.

2 Likeova

Ponovno se ne slažem.
Ne znam od koga je krenula ta teza, ali svakako riječ je o zabludi koja služi za utjehu.
Ja sam uložio 900 kn (više ih nemam fizički u sebe) i trenutno sam u minusu 200 kn (nemam ih nikako).
U ovom trenutku moj ulog u vremenskom periodu od 2 mjeseca pomnožio se koeficijentom 0,8.
Ono što trenutno imam je 720 kn i nadu.

Percepcija budućnosti, bez poznatog koeficijenta povrata na ulog, nije moguća. Samim time, ne može se reći ništa nego da sam TRENUTNO u minusu 200 kn.

1 Like

Sceko bez uvrede, ali toliko ljudi govori “buy it, price will go up” i to svaki sekund na 100000 stranica bila cijena btca 20 000 ili 3600, a kada ih pitas da ti objasne zasto ce cijena ici gore ne odgovaraju ili odgovore kao politicari neke dvosmislene odgovore. Ja bi najvise zelio da cijena ode u nebo, ali kada i hoce li se to dogoditi nitko ne zna.

2 Likeova

I svi su u pravu. Samo predpostavljam tebe kao i mene i sve druge muci kada ce krenut gore i do kud ce ici prije nego opet padne dole.

Evo ja vam vec sada kazem unaprijed da ce kad ode opet daleko visoko past daleko nisko… Recimo ako ode na 100 000 ocekujte pad na 10 000 u najgorem slucaju u najboljem na 60 000.

Ovo sad trenutno sto prozivljavamo je najgori moguci scenarij.

P.S. Vidim da ste opet proti tehnickih analiza. Pa neznam zasto smatrate tehnicke analize kao da se radi o bogu. Tehnicke analize se koriste da budes u pravu pogotovo u Cryptou u jako malom postotku. Recimo 20% da budu tocne, stop loss nek ti je 10%, a target profit ti bez pardona na jednoj moze biti na preko 100%. Ako recimo ganjas taj model.

Drugim rijecima 8 puta popusis 80%, a dva puta dobijes 200%, znaci da u biti ti mozes biti i jos gori analiticar i dalje iamti solidan profit.

Ali to sto svi gledaju kao sad neki dan je analiza pokazivala da bi BTC mogao gore, probio je 200 SMA sto je jak pokazatelj i ta analiza prolazi u jako velikom postotku, ali je neki whale odlucio dumpat svoj shit i BTC je pao… I sto sad analiza nevalja?

Tehnička analiza u cryptu je smijeh i već sam više puta napisao zašto.

Ona funkcionira u savršenim uvjetima bez vanjskih utjecaja, a to naravno ne postoji. U nekim klasama imovine bolje prolazi, u nekim lošije. Npr. bolje prolazi kod dionica, a lošije u kriptu. Što se mene tiče, nije dovoljno pouzdana čak i da se koristi za dionice. Dok sam aktivno trgovao dionicama nikad je nisam koristio i uvijek sam davao prednost fundamentalnoj analizi, stanju na tržištu, psihologiji i vijestima. Epilog…na dionicama sam opasno zaradio i ostvarivao puno veći profit od svojih brokera koji su također trgovali i oslanjali se na tehničku analizu. Nisu me jednom odgovarali od zadavanja nekog naloga i uvijek sam napravio po svom i onda su se poklopili ušima. To je bilo u vrijeme dok se zvalo brokere i tako zadavalo naloge. Trgovao sam s dovoljnim iznosima da su mi dozvoljavali i shortanje koje naravno nije bilo dozvoljeno, ali se u talu sa brokerima moglo iskorištavati T+3. Znao sam raditi i kupnje za šesteroznamenskasti kunski iznos bez prethodne uplate jer sam imao ozbiljan portfelj i povjerenje brokera. Poanta…nisam bio “investitor” s par hiljada kuna pa koji danas pametuje o tome da je tehnička analiza sranje. Ozbiljno sam trgovao dionicama i mogu reći da je, tehnička analiza je sranje, pogotovo u kriptu.