Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Lijepo. Ne kazem da se nemoze bez nje, to ja nigdje nisam napisao. Kada imas informacije daj boze one insiderske naravno da se neces zajebavat sa tehnickim analizama jer ti znades kamo sve to ide. Moja malenkost i 99.999999999999999999999999999999999999999999999999% ljudi sa ovog foruma i drugih foruma to nema i nase trgovanje jedino moze biti bazirano na tehnickim analizama ili sto je rekao vidoviti milan.

S ruge strane ja sam postavio bot, koji je onako meh, nije po mom gustu, bazira se naravno na tehnickim analizama, neznam na cemu drugome bi se mogao bazirati buduci se radi o robotu koji kupuje i prodaje. I on sad u ovo tesko doba pravi kakav takav profit, da isplati sebe i da ostane nesto sitno za na kruh.

I opet, on grijesi, naravno da grijesi, u gornjem primjeru sam objasnio, on moze jako puno puta pogrijesiti i ako je u par slucaja tocan i to nakraju ispadne profit meni dovoljno…

Pa o tome i govorim niko ne moze znati, svako ima svoju neku analizu vecina njih se zasniva, na marketima.
Ono sto ja pratim su nalozi neke mi je od njih cak i mitok dao i kad oni kupe ili prodaju uvek se drasticno odrazi na cijenu u ovoj fazi u kojoj su valute trenutno ne da skoci na 10.000 vec da skoci 200 300 dolara. To su nalozi koji dnevno prodaju ili kupe oko 500 do 700 BTC ne 1 itd. pa onda vidi kolika je njigova dopit na tih 200, 300 dolara i sta se to desava evo par mjeseci sa 4200 na 3600 i sve tako u krug.

Sad anatonia ima neki specifican pogled na sve ovo, jer gleda na ovo kao na ovu kladionicu sto igra. Ali ne konta da na kladionicu ti kupujes brojke koje traju par sati i posle toga znas dal imas malo vise ili nista. Odje kupujes brojke koje i posle par godina mozes da imas i da vrijede puno vise ili puno manje znaci manji rizik. Ako vec gledas na taj nacin. Ne kupujes BTC i cekas vec djelujes na svakom skoku i padu i onda nisi u toliki minus. Ako si vec u toj prici da obrces od toga pare i da se kockas u prevodu.

Imas mnogo toga sto se dogadja izvan ove cijene koju svi vi pratite, posto je vecina gleda na coinmarketcap na 3600
Al se BTC masovno takodje prodaje i trguje i za 4000 dolara trenutno https://bitebtc.com/trade/btc_usd

Vi ne želite prihvatiti istinu. To što ti radiš sa zaradom na padu i dizanju cijene je meni sasvim razumljivo.
Pogledaj moj listić gore. Pao je? Nije.
Kada je Hansen prešao 6,5 golova, Mem bio na 3, Vujić na 1 golu… ja sam se odlucio na cash out isplatio ulog x 0,95. Ispostavilo se da je dobro što nisam išao na rizik. Da je Vujić bio u igri i na 2 gola, cash out bi mi bio ulog x2. … itd

Da ovo ne ispadne krivo, nikog ne nagovaram na kocku. Ja “kockam” max jednom tjedno, a često ni toliko. Kocka nije dobra stvar, uzimam je samo kao mjerilo koliko je ulaganje u BTC loša stvar.

Još jedan dokaz o tom koliko je BTC loš i neozbiljan financijski instrument.

P.S.
Ti si večeras najavio kaķo BTC ide gore svaki čas. To se nije dogodilo, naprotiv, BTC je pao za 30ak $.
Ako si uložio 100 kn u BTC danas u podne, u nadi da će btc rasti za 10% … možeš li mi objasniti kako to nije kockanje?
Zar nije sigurnije kockanje da si stavio tih 100 kn na Dansku (domaćin turnira u vrhunskoj formi) protiv Tunisa. U slučaju da je Tunis poveo 10-8, i dalje bi mogao isplatiti npr 90 kn.

1 Like

Dobra analogija za kladjenje… Samo sto se sa kripto ne kladis kratkorocno, nego je to dugorocni bet, koji ti u svakom trenutku nudi razlicit cashback… a taj sam “even” na koji se kladis nema kraja (vjerovatno)

Svaka investicija se može smatrati kockanjem, a pogotovo klađenjem.

Ako ćemo baš tako gledati, onda i kad kupiš nekretninu i taman dok si na putu do osiguravatelja može doći potres i pretvorit tvoju investiciju u veliko kockanje s kojim si izgubio.

Kod investiranja se obično i službeno kaže da su se investitori kladili na neki ishod, npr. da će cijena nafte idući mjesec biti toliko i toliko.

Bezveze ste se uhvatili tog kockanja i klađenja. Može se čak gledati i odlazak u dućan kao kockanje jer postoji neka šansa da se neka pijana budala s autom zaleti u tebe dok hodaš prema dućanu.

Sve je na neki način kockanje, od kad se rodiš pa dok ne umreš.

Meni je glupo čuti da je investiranje u bitcoin kockanje. Na neki način je, kao i baš svaka druga investicija u bilo što, uključujući i zlato, ali se kockanje obično povezuje sa ruletom i sličnim, a investiranje u bitcoin i igranje ruleta nije isto.

Stvarno su mi glupe te priče o kockanju, osim ako pod kockanje smatrate baš svaku investiciju u bilo što. Normalno da postoji rizik investiranja u bitcoin, kao i u sve drugo. Pa hrpa poljoprivrednika svake godine investira svoje vrijeme i novac u razne kulture i svake godine plaču na TV-u kad dođe neka nepogoda. Evo još malo će počet i ove godine, samo pratite :slight_smile: Onda su i oni kockari, i to jako glupi, jer ja već sada znam da će ih i ove godine udarit nepogoda, a oni se ponašaju kao da to ne treba očekivat.

Ja znam zašto sam ja investirao u bitcoin i ja to ne smatram niti igrom niti kockanjem nego investiranjem. Kad igram rulet ili se kladim u kladionici onda to smatram kockanjem, pogotovo rulet.

Investicije su rizične, neke više neke manje, a ja mislim da je u ovom trenutku Bitcoin manje rizična investicija nego kupnja dionica npr. Applea, i imam puno razloga za takvo mišljenje.

2 Likeova

Mislim da to nije bila citava poenta njegovog komentara, nego je samo iskoristio to kao analogiju na ono sto je neko gore rekao kako nisi zigubio nista sve dok ne prodas, iako si izgubio tipa 200$ u vrijednosti

Pa nije izgubio nista, ima isto toliko BTC koliko je kupio nejasan mi je skroz kako izgubio nesto kad ti to imas i dalje tu brojku koju si kupio. Izgubio si ako na njega gledas kao vrijednost novca, ali nije izgubio jer ga nije prodao kad je mozda i skocio i bio u plusu nego ga ceka na xxx.xxx iz tog razloga nije izgubio nista, izgubice kad u tom periodu kad je zamislio da ce biti toliko ne bude. Nidje ja nisam napisao da ce BTC da skoci veceras niti sutra, rekao sam da ga ocekujem svakog trena, ja za sebe. Dal ce to biti u par sati ili u par dana taj dio tacno ne mogu znat. E sad da on padne sa 3600 na 2800 e onda bih promasio ovako nisam i dalje jer je i dalje na isto. Drugo nidje on nije pao kad sam ti ja dao info dje ga mozes prodat za 4 tako da zavisi koji market i sta gledas uglavnom vrti ga na oko 3600 i na to sam reko da ga kupi jer smatram da je samo pitanje trena kad ce da prikaze hop na gore sto se tice chart. Jer kad bi znali u sat ili u dan bili bi vjerovatno milioneri.

I razgranici jbt da sigurno ne ulazes u BTC popodne da bi posle podne zaradio 100$ znaci pobrka si ovo sa kladionicom, to mozda tamo imas. Odje ulozis sad ako pretpostavljas da ce u narednom periodu da bude dobar skok sigurno ne mozes da znas dal ce biti veceras ili u par sati. Sto znaci ulozis na 3600 i cekas ga na 4000 i prodas, eto tako ovo funkcionise, ako ga gledas kao sredstvo kocke, pa zamisljas da je utakmica koja se zbog nevremena odgadja za neki drugi dan, ako to ne bude u skorijem roku. Kao ovo ti sto odlazes i cekas za neki drugi dan da ga prodas za toliko koliko si zamislio.

Sve je rizik…pa i preci preko zebre.
Jedino sto postoje prihvatljivi i neprihvatljivi rizici :wink: Amen.

Losa investicija to je najbolja koju je napravio, samim tim sto nije ih potrosio na kladionicu :slight_smile:
ETH mi nesto mnogo stoji 125 mislim da je i njemu vrijeme
I vise ne pisem nista haha.

Ja npr mogu da se kladim da će moja prognoza tj analiza biti tačno, ali i dalje me smara da kupujem BTC i ostali kripto preko sajtova i automata za to, jer je potrebno da im sve živo dostaviš na tacni, više nego banci, a u najboljem slučaju podjednako dokumenata i informacija. To je nešto što je ogroman minus a propagiralo se i propagira se i dalje kao totalna anonima. To je netačna i licemerna priča.

Sledeće stvari koje odbijaju su ogromni fee-jevi, zatim čekanja da se nešto obavi, nesigurnost online walleta, komplikacija da se skladište raznorazne različitie kriptovalute. I pre svega problem može biti i cashout onog trenutka kada se bude htelo unovčiti.

Ranije sam vidjao razne neke sajtove da nude svoju mastercard koja se može povezati sa tvojim crypto balansom i onda skidati u fiat valuti na bankomatu. Sada ih nešto nisam našao, a video sam neke vesti da Visa i Mastercard hoće da banuju te neke stvari vezane za crypto tokove.

Ako neko ima više informacija oko povezivanja neke mastercard sa crypto balansom neka pošalje gde to može.

1 Like

Imas ti oklada i za ubuducnost :smiley: Zovni bet365 i zatrazi koje su sanse da se avion zabije u empire state building u 2030 i dobices kvotu. Eto preko 10 godina…

A ako hoces malo realnije, mozes u svakom momentu uzeti oklade za nestos tos e desava 2-3 godine unaprijed (npr ko ce biti prvi draft u nba i sl)…

@imemperor1
To je sve staro, to se odigralo, a vjerojatno taj ban od svih zajedno sa Visa i Mastercard je donio do ovog kraha. Mislim vrlo vjerojatno je pomogao padu nego rastu, logika.

Znaci nemozes crypto povezat sa nijednom karticom. NO da stvar bude gluplja i zasto je ovaj system koji poznajemo na odumiranju, ti mozes koristiti digitalnu banku, revult, skrill, neteller, paypal ili sta ti ja znam koju sve ne digitalnu banku koja je u tvojoj drzavi dostupna i na mjenjacnici kao kraken pretvoris u euro svoje cryptoe i posaljes eure na digitalnu baku tvog odabira i onda peglas lepo taj mastercard u kauflandu.

P.S. oprez da kada to radis sve imas u istoj valuti jer te ta gamad u ovom croocked systemu ce opljackat za svaku konverziju valute dajuci ti g*vno tecaj plus jos fee koji je u postoku i njih to ne j**be mada ti saljes 1 000 000$, oni ce ti uredno uzet 50 000$ a niti su orali ni kopali i krajnje je vrijeme da takav system crkne…

2 Likeova

Evo izgleda nailazimo na otpor tako da je moguce na 3400 da ide BTC na binance i to na kratko, jbg stanje se mijenja videcemo za sad smo u green :slight_smile: +399.998 BTC zbog ovoga cekam taj hopic jer ovi nalozi ne grijese koja je to dobit http://prntscr.com/m6kd8l

Naravno.
Ne mogu sada pronaći te stare postove da se citoram, ali ja cijelo vrijeme uspoređujem BTC i kladionicu samo da izrazim mišljenje o tom koliko je BTC nesigurna i loša investicija. I uz to, da pokažem koliko su ova gatanja o padu i rastu ništa drugo nego kockanje.
Nigdje nisam napisao da postoji 100% sigurna investicija koja nije “kocka”, samo tvrdim da je BTC jakoo loša investicija, po mom mišljenju lošija od klasične kladionice.

Nisu to gatanja. Ne znam za druge, ali ja jako dobro znam zašto sam investirao u Bitcoin, i to sigurno nije zato što je neki youtuber rekao da će rasti ili zato što je od početka samo rasla vrijednost. Ja imam svoju računicu i svoja očekivanja koja nikako ne temeljim na gatanjima. Krenuo sam u Bitcoin 2013. kada dobar dio ovog foruma nije niti znao što je to. Tad sam izračunao da će u roku od 3-5 godina cijena doći do na $20000-$25000. To sam čak i te 2013. negdje javno napisao, ali mi se sada neda tražit jer nemam potrebu dokazivat pošto me nije previše briga što netko misli :slight_smile: Naravno da nisam bio 100% siguran da će tad cijena u roku 3-5 godina na $20-$25k, ali mi je to na temelju moje računice djelovalo najizglednije. Epilog, 4 godine nakon toga cijena je došla na $20000 :wink:

Ovo je u redu. Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ja možda nisam u pravu, ali i ja imam svoje mišljenje i ono se nikako ne temelji na gatanju :slight_smile:

A što se tiče privremenog minusa kod nekih…to ne znači ništa ako ste u startu bili spremni čekati. Pa i kad kupiš nekretninu prvi red do mora odmah u startu si u minusu, a bome ne možeš niti prodati istu sekundu. U minusu si radi provozije agencije ili ako nema toga onda sigurno radi poreza. Po istoj cijeni vrlo vjerojatno nećeš moći prodati barem nekoliko mjeseci pa si em u minusu od starta, em zaglavio sa blokiranim kapitalom jer ne možeš odmah bez čekanja izvući cash.

Ja neznam kako netko moze usporedjivati bitcoin i kladionicu. Na kladionici se nitko napamet nije obogatio. Ako nemas plan, i mukotrpan rad ulozen u nju nema sanse da zaradis i za kruh, odnosno placas porez na budale, sto god sad netko tko igra onu glupu kladionicu sa 10 5 20 100 kuna kaze na to, to je porez na budale i tocka. Ako vas zanima zasto mogu napraviti veci post sa matematickim cinjenicama koje cete ili prihvatiti ili necete ali matematika ne laze i to je to.

A BTC i najveci idiot je mogao zaraditi i jos uvijek moze. Samo kupis i cekas, u najboljem slucaju da zaboravis jer mi ljudi smo cudna bica, pa je najbolje da zaboravis da uopce imas BTC. Preporucam neku vrstu hipnoze da se zaboravi da si uopce kupio BTC.

Da si to kupio kada je BTC bio na 1$ i zaboravio to, ne do danas, nego da si jos uvijek u zaboravu. Za 10 godina ajmo reci. Znaci 2029, onda da se sjetis. Ne da si zaradio, nego si za*ebao sijelo svoje obiteljsko stablo do pitaj boga koje generacije. I kako onda mozes usporedjivati BTC (ili crypto, jer i sad mozes kupiti neki od shitcoina po 1$ i manje), sa kladionicom. Sa kladionicom gdje te mora posrat onako kako te sigurno nece i onda kada te posere ces dobiti par tisuca kuna, nedovoljno niti za jednu godinu zivota, a kamoli da obsrbis 4 ili 5 generacija na svom obiteljskom stablu. Glupo je uopce o tome razgovarati i razmisljati.

Koliko si bitcoina kupio kad je bio 1$?

Kad je bio 1$ nisam znao da uopce postoji. To je moja greska, ne greska Bitcoina.

1 Like

ETH pada, cekam da ode ispod 100e i uzimam :slight_smile:

e jbg onda… sta je sa onih sto su kupili na 18000$… ima tu nekih sto su kredite dizali, ili jos bolje oni ameri- 20% studenata je koristilo studentske kredite da bi ulozili u bitcoin (info kad je bitcoin bio preko 10000k)…

Da si kojim slucajem pratio englesku premier ligu 2016 i odigrao da ce lester biti prvi, arsenal drugi, totenhem 3 a city 4. na taj 1$ koji bi stavio na pocetku sezone i kasnije zaboravio na njega dobio bi kasnije oko stotinjak hiljada $