Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Da, samo koliko ljudi je odigralo tu kombinaciju? A koliko ljudi je kupilo BTC po 1$, 2$, 3$, 4$, mozemo ici i nize. U biti mozemo scrolati samo ovaj topic i vidjeti koliko je ljudi kupilo BTC sad kad je izmedju 3500 i 4000…

To sto ja i ti nismo kupili po 1$, to sto su neki studenti kupili na 20 000 nema apsolutno nikakve veze sa Bitcoinom i kladionicom.

I opet da ja ne trabunjam tu, pogledajte malo svjetske kompanije koje su malo vise zabrazdile u Crypto, pogledajte kako one razmisljaju… Rijetko kada se pruza prilika da u tako kratkom vremenu mozes svoju investiciju multiplicirati toliko puta, zato i je Crypto tako actualan, zato i jesu sad ovi veliki igraci poceli rovati u njega…

Da je sve to kocka kao sto to neki tu zele prikazati, prije bi rekao kao alibi za popusene stotine listica nego kao oprez prema BTCu onda nebi kompanije vec sada davale kredite na temelju BTC-a

A znaju one da je nisko i da moze otici samo gore. I opet da ovi kockari ne skoce na zadnje, ne sutra, ne prekosutra i ne preko noci… A njima to i nije problem.

Mislis da je vise ljudi kupilo bitcoin kad je bio 1$ i prodalo na 4000$, nego sto je u istom vremenskom periodu odigrali kladionicu i dobilo na kvotu 4000 (u citavom svijetu naravno)?

Mislim, poenta mog posta jeste da ne mozes to tako gledati- “da si uzeo bitcoin kad je bio 1$”, i da se na tome ne treba zasnivati misljenje dal ce se jos zaraditi na bitcoinu ili ne.

Da li bitcoin moze da raste- moze naravno… ima visok plafon, ali opet je to samo potencijal. Po meni, nema value za ulaganje, sto ne znaci da ostali ence na bitcoinu zaradit… na kraju krajeva, postoji i ljudi koji su zaradili na bitconnectu, a svi znamo sta je to bilo

1 Like

Uspoređivat Bitcoin i kladionicu je kao uspoređivat kruške i jabuke. Tko to ne shvaća neka se drži kladionice i ruleta jer očito ne zna koje fundamente Bitcoina treba gledat kod donošenja investicijske odluke pa je onda ulazak takve osobe u Bitcoin stvarno jednak kockanju za tu osobu. To zapravo niti ne čudi jer ima puno njih koji tvrde čak i da Bitcoin uopće nema fundamente :smiley:

1 Like

Ja bi rekao da je usporedjivanje Bitcoina kao takvog kakvog ga danas imamo sa kladionicom kao da usporedjujes jabuke i čavle.

Pokušao sam objasniti i opet cu se navuc u neku nepotrebnu raspravu. netko tko gleda na obje stvari totalno objektivno i samo gleda matematicki i cinjenice lako dodje do zakljucka da su to čavli i jabuke.

Još mi samo treba napisati da je bolje igrati Hrvatsku kladionicu nego kupiti Bitcoin i ja cu se opet sam banat s ovog foruma na mjesec dana da dodjem k sebi.

Da probam ovako…
Ako BTC postane glavna svjetska valuta, jedan će vrijediti minimalno 1000000$. To je cista matematika.

Što znači da je u tom slučaju povrat uloženog uvećan za oko 1000 puta, ili drugim riječima…oklada na to nosi koeficijent 1000.

Da mi netko u nogometu ponudi kvotu 1000, ma kladio bi se i da će iz 3. županijske lige nekog žnj sela, ekipa pobjediti Real. Pa i ako bi popušio…neka bi. Neočekujem od kvote 1000 da će lako proći…al zašto ne probat. Kunu bi stavio…da bude zanimljivije gledat tekmu xd

A što se tiče BTCa, s obzirom gdje je bio i gdje je sad…mislim da ima bolje šanse pobjedit dolar, nego gornja ekipa real… a kvota 1000 mi je onda više nego odlična opklada. Pa sam zbog toga stavio malo više od kune, čisto da bude zanimljivo gledat.

2 Likeova

Ulaganje u BTC nije sigurno ulaganje. Ali čini se da je izuzetno povoljan rizik. A to je jedino bitno…procjena povoljnosti rizika.

Ulaganje u kvotu na nogometu od 1.05 je poprilično siguran ulog/ishod …no to ne znači da je omjer uloženog i dobivenog povoljan, spram rizika koji i dalje postoji. Znaci imamo siguran ishod i nepovoljan rizik. I onda je takvo ulaganje na duže staze osuđeno na propast.

Nema smisla se raspravljati oko nečega gdje netko tupi po svojem. Da je ulaganje na kladionicu i dionice ili kripto isto je nevjerojatno usko razmišljanje.

Inače, radim na jednom tekstu oko BAT kriptovalute, te se nadam da će danas biti napisan do kraja. Prema meni, trenutno jedan od najperspektivnijih kripto projekata s 10M plus korisnika.

3 Likeova

Da, ali i njegov problem je BTC, ako BTC padne pada i BAT pa mi sva ta smisao u bilo koji projekt kako god bajno zvucao jos ne drzi vodu kada jedan BTC ako ode na nulu ce i BAT i svi ostali otic na nulu.

Ne nužno. Trenutno zbog dominacije btc diktira cijenu, no postoji mogućnost da će kad tad neka kriptovualuta preć btc. Eth je već jednom bio blizu da pređe dominaciju.

Da, to se zove “value” u kladjenju. NIje isto imati veliku sigurnost i imati dobru “okladu”. Uvijek je bitno da ima value, iako izgubis na kraju- izgubio si jer nisi imao srece da tako kazem, ali si postupio ispravno.

Ako ti neko ponudi kvotu 2,1 da pogodis dal ce kovanica postai na glavu ili pismo, velike su sanse da ces omanuti, ali zbog kvote to ima value… a na kraju krajeva sve je odmah uradjeno ne moras mnogo cekat.

Mene sad zanima od ovih sto su kupili bitcoin, po kojoj su cijeni kupili, ko prodaje/kupuje poslije toga.

Ja sam s bratom davno pricao o kupovini… Tad je cijena bila oko 700-800$, ja ga napadao da kupimo za 1000$ zajedno, i on nije htjeo, a ja ■■■■■ nisam smjeo sam (makar ako izgubim da ne guvim jedini hahaha nek komsiji crkne krava)… nakon par mjeseci kad je bio 15,000$ on okrene plocu i hoce kupit bitcoin zajedno :smiley:

Baza je poptuno ista, mada to opet moze biti nebitno jer je isto bukvalno za svako ulaganje koje nije 100% sigurno.

Elem, mislim da generalno ljudi kad porede sa svakodnevnim kladjenjem u kladionici uglavnom uzimaju u obzir da vecina ljudi koji su u bilo kojem trenutku kupili bitcoin “da uloze” su ulozili u fazonu- prosle godine bio 5$, sad je 5000$ sad cu ja kupit 2-3 da mogu prodat za 100$ za 3 godine. Nravno, nisu svi takvi, ali mislim da oni koji bas prate, i koji racionalno rasudjuju- oni su manjina.

Tačnije 392$ :wink:

Prošlo je puno više od par mjeseci do tog decembra kad je išao do 20k no nebitno nebi ga ni tad kupio (otkud mi 10-15k za kockanje :smiley: ) to je više bila zezancija…

I cini se da je opet u pravu bio…

1 Like

Ne mogu pogodit u sat, ali uglavnom dobili su najjaci info jos dok je bio u +0.33% na 3670 da ce da bude pad, pao je ubrzo posle toga i da ce da bude brzo skok, i eto ga. naravno ja sam stvarno ocekivao na nekih 4200 ali videcemo i ovo je za sad dobro. Odje se stanje jako brzo mijenja i nema pravila, tako da naravno svi grijese. Ja se vodim ovim nalozima, jer vidim kako oni fukncionisu zadnjih par mjeseci i prave velike profite, sto ne znaci da ce tako biti u buducnosti.

možeš li postaviti koje naloge pratiš ?

Trenutno se najvise fokusiram na nalog ovaj https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/15xZvLJLAgxh8cxEmAbpx1H35oibHo5cLA

Njega mi je cak dao mitok, i jos par naloga koji su bili iste osobe. Ti nalozi su sve prodali odjednom kad je uslijedio veliki pad i onda je trgovao po nizoj cijeni po 8000 BTC po nalogu i sve prebacio na vise razlicitih naloga taj dio sam uspio nekako da propratim. Po tome znam da zapravo nisu izasli iz BTC vec da i dalje masovno trguju i prave veliki kapital na ovim skokovima i padovima.

Ono sto mislim da ce da se dogodi jer se nesto ceka verovatno neko odobronje ili dobra vijest da ce da toliki budu skokovi da jednostavno se nece moci stici vise kupit BTC osim nekih mrvica jer oni kad se zaustave da prodaju cijena ce rasti. Ne kazem da ce to biti skorije, ali ce biti. Kao i prosli put mi smo sa 3000 dosli na 18000 zato jer nije bilo otpora, isto tako nije bilo ni kod pada nekog suporta, tako da im nije tesko da ga brzo vrate i na tu cijenu. Samo se verovatno ceka ulazak nekih jacih igraca, jer mora da postoji potraznja da bi cijena i rasla.

Ono sto isto moze lako da se dogodi i mnogi cekaju jeste taj pad na 2800 1800, koji i da se dogodi moze biti na jako kratko dje ga nece ni stici kupiti, a posluzi za ogroman rast BTC. Mozda grijesim, ali eto to je samo moje neko vidjenje.

Ne znam jel netko gledao, ali sinoć je na Nat Geo počelo emitiranje Valley of the boom, a naši su preveli na Dolina uspjeha. Tema je početak Netscapea i rat browsera, ali može se reći i početak Interneta. Isplati se vratiti program unatrag tko ima tu opciju ili potražiti da li postoji na YouTube. Jučer su emitirane prve dvije epizode, a nastavak ide iduću nedjelju navečer.

Spominjem to jer me to sve jako podsjeća na Bitcoin danas. I tad se radilo pretežno o klincima koji su vjerovali u sve to, doživljavali su podcijenjivanje, omalovažavanje, itd.

U jednom momentu je rečeno kako Internet koristi 15 milijuna ljudi (radnja je sredina 90-ih). Zamisli sličnost, otprilike toliko je i Bitcoin walleta :slight_smile:

Ima još puno sličnosti, ali pogledajte da ne nabrajam. Da, Netscape je propao pa će netko i u tome naći poveznicu.

Moje mišljenje je da kriptovalute nema šanse da propadnu, a da li će propasti Bitcoin i biti zamijenjen nekom drugom kriptovalutom pokazat će vrijeme. Ja na to gledam kao na PayPal. Zastario je, preskup je, ima konkurenciju na svakom čošku, ali je i dalje uvjerljivo najjači i zapravo ga još uvijek nitko ne ugrožava. Jedno je zamijenit browser ili neku društvenu mrežu, a drugo je prebacit se na neki skroz drugi oblik plaćanja. Kriptovalute su drugi oblik plaćanja, ali ne mislim na njih u globalu nego konkretno na Bitcoin. Kriptovalute su došle i više nikud ne idu, u to sam maksimalno siguran. Bitcoin je među njima kao što je PayPal među ovim klasičnim načinima online plaćanja. Ima boljih, ali je ipak nedodirljiv i uvjerljivo najprihvaćeniji.

Nevjerojatno koliko je sličnosti između početaka Interneta i Bitcoina. Niti za Internet hrpa ljudi nije znala što je, rijetki su ga koristili, nisu vjerovali da može biti koristan itd itd.

Oni koji su sredinom devedesith bili živi i dovoljno stari da kuže što se dešava oko njih će valjda i sami priznati da je stvarno skoro identična situacija sa tadašnjim Internetom i današnjim Bitcoinom. Znamo što je Internet postao samo dvadesetak godina kasnije :wink: Klinci koji su rođeni kad je Internet bio nešto skroz normalno u skoro svakom domaćinstvu su zakinuti za kvalitetnu usporedbu iz prve ruke, jebiga :slight_smile:

2 Likeova

Mene samo tu jedna stvar je interesantna kod BTC i to na skoro njegovom pocetku Namecheap secam se jako dobro da ga je medju prvima ubacio da sa njim mozes da platis njihove usluge. Dok je rijetko ko tu ista trgovao svi smo znali za GoDaddy zbog kupona i svega smo tu trgovali. Samo me zanima koliko tek oni imaju u BTC

Sad nadjoh neki tvit 15 Jul 2013 su to objavili. Tad sam nedje posle toga krenuo da majnujem na cini mi se slushpool naravno brzo odusto jer sam imo neku kantu.

Dao sam vam info i za ETH na 125, sad je 129, mislim da ide na 135 do 150, ali eto da vidimo trebalo bi da bude jos pumpanja u njega. Jer na vecini marketa je na vec 130+

Jesu, mamicu im njihovu :smiley: Muka mi je kad se sjetim koliko danas vrijedi tih par dolara u BTC koliko sam im onda svako malo plaćao za neke domene.

1 Like

Isto, samo mi je tu nejasno kako su znali majku im niko nije htio tad da ga ubaci svi su bili ono ma piramidalni sistem prevara sto posto. Posle toga je nesto bio LTC popularan jedan kratki period mislim da je bio tad 2 dolara tako nesto se prodavao i to se sjecam na ljuska forum da je bila prica o njemu da su mi neki clanovi u inbox pisali o tome.

E da napomenem clanove izbjegavajte ovo https://hashflare.io/ kao i ostale jer je samo takva prevara od toga necete uzet nista samo cete bacit pare ili koine.