Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Vizionari :slight_smile:

Ja sam se tek u drugom dijelu 2013. odlučio malo konkretnije informirat o Bitcoinu i malo je reći da sam bio fasciniran. Od tada i ja naplaćujem i u BTC ako netko želi platiti u toj valuti. Već te 2013. sam imao prve naplate u BTC, i puno puta poslije. Za mene je to novac kao i svaki drugi, s tim da je superiorniji od drugih vrsta novca.

1 Like

Isto ja sad samo u tome gledam i da mi plate, sve naplacujem trenutno u LTC jer smatram da je cijena dosta niska i da on treba da ide odma posle BTC i kad tad ce biti u top 5 opet.

Ja nemam nikakav problem s tim da mi nešto bude plaćeno u BTC, ali nemam ništa protiv niti uplata u nekoj drugoj kriptovaluti jer ako mi i ne odgovoara u par klikova je momentalno zamijenim za BTC ili USD ako tako odlučim.

Ako ko ima 1 ZEC odje ga moze prodati za 115 eura
https://mercatox.com/exchange/ZEC/BTC

Evo moj mali doprinos. Prema meni jedan od glavnih blockchain projekata.

Jeli se zbrajaju ti bat tokeni ili se brisu svako mjesec dana? Jeli mogu te tokene slati sebi na svoj wallet ili na mjenjacnicu?

Zbogom Cryptopia https://www.newsbtc.com/2019/01/15/breaking-crypto-exchange-cryptopia-hacked-police-starts-investigation/

Izgubih DGB ali srecom samo to, jedino se ovoga bojim sto se tice valuta jer sve drzim na mjenjacnice.

Javi dali ce ti vratiti ako vrate.
i veci exchangei su bili hakirani.

Vazi, a bgm sam pretpostavlja da ce bit hakovan kad tad ili da ce ga ugasit jer se tamo najvise dogadjaju ova pumpanja i prevare, srecom sam drugu reka da makne ETH prije jedno mjesec dana. Jer mi sajt njihov nikako nije uliva povjerenje. Izgleda da je 30 miliona pokupljeno.

Pffff. Imam nekih 500$ na njoj Golema… Vidjet cemo sta ce bit :thinking:

Evo malo da se neki igraju provjereno daju ETC https://yobit.io/en/freecoins/ 3 evrica :slight_smile:

Kriptovalute kao sto kazete nece propasti dok god postoji black market sto znaci da nece propasti nikad, samo je pitanje koja ce im cena biti, naravno rast bitcoina na 18000$ je zbog toga sto je potrazanja u to vreme bila ogromna i random ljudi su kupovali bitcoine a potraznja je bila veca jer su mediji napumpali cenu bitcoina sto smo vec konstatovali, bila je prenaduvana prica, pojavili su se bitcoin bankomati u skoro svakoj drzavi znaci stvarno je bio vrhunac bitcoina, no danas bitcoina u medijima ima mnogo manje sta vise u losem kontekstu samo pad pad pad se pominje a ozbiljni igraci itekako zaradjuju i sad na ovim skokovima i padovima i uvek ce i zaradjivati da mene pitate ja mislim da bitcoin nikad ne moze da bude iznad 18000$ osim ako se ne desi nesto ozbiljno npr: da Amazon odobri kupovinu putem bitcoina na amazon.com ili da google ili fb odobre uplate u kripto valutama za adse itd to moze da izazove veliku medijsku paznju i ponovnu popularzaciju, jer ja znam ljude koji su kupovali bitcoin kad je bio 18000$ a koji nemaju veze sa internet marketingom jer jednostavno ljudi se bave privredom i nekim drugim poslovima a u parama su pa su bili omadjiani time sto pise u medijima da ce bitcoin vredeti milionce i kupili jedan da cuvaju jer im se jednostavno moze i imaju para a sad ti isti ljudi ne bi kupili jer vide da je balon busan.

1 Like

Prvi coin koji fixsira cenu na 1 dolar i omoguci anonimnu registraciju i medjusobno placanje izmedju imaoca takvog coina osvojice svet za mesec dana ,
Znaci meni je dalje smesno da u 21 veku ne mozes poslati brzo i lako 10 dolara ,bez 22 provere ko si i sta si, debilizam je danas na svetskoj sceni,
Napisao sam u birtiiju u vezi PSC isto debilizam napravili sistem placanja anonimno kupis na trafici das kod i to je to pa sada ogranicavaju drzave gde kupis tamo moras trositi voleo bi videti koji mozgovi u 21 veku tako razmisljaju ako sam ja usao u Becu u trafiku i kupio PSC za moje pare ko je tu sada nadlezan da meni zabranjjuje na kojem sajtu i u kojoj drzavi cu ja to koristiti ili cu ga pokloniti ili pokidati ,

1 Like

:wink:

Ovima pada non stop, svako malo imam problema s logiranjem…

Komentar je star mjesec dana ali nema veze.

Ti ako zarađuješ od interneta to je stvarno žalosno i komično jer neznam na koju foru bi ti mogao zarađivati. (vidio sam hrpe tvojih komentara i bolje da ih nekomentiram…)

PCShop.hr ima mogućnost plaćanja bitcoinom.

Kakvih 10 provjera?? Tebi kao webmajstoru bi trebalo biti logično da postoji sustav verifikacije kad su u pitanju transakcije. Npr moja banka kad plaćam e-bankarstvom koristi 3 načina verifikacije prije nego izvrši transakciju i hvala im.

BTW: Neposjedujem BTC i trenutno neplaniram ulaziti na to tržište ali mi je jako zanimljivo i sigurno da će jednog dana imati primjenu.

Također reći da nevrijedi je glupost. Na njuškalu je bio oglašen Mercedes u vrijednosti cca 12K€ -> plaćanje u BTC.

Brane pitanje:
Koliko vrijedi taj BTC u tom trenutku?

Reći da nešto nema vrijednost jer nije fizički proizvod je stvarno glupo i vraća nas 100 godina unazad.

Dodatak u nekoj igrici košta 5$ i povećava ti napad za 10% je također vrijednost jer si uložio novac da bi dobio veću vrijednost u toj igri.

Da se informatika razvijala na temelju fizičkog postojanja predivne tehnologije poput clouda, digitalnog marketa… nebi nastale nikad…

@brane333 tvoj web je fizički proizvod ? Možeš li mi poslati poštom tvoj web platim ti iznos koji tražiš i poštarinu. Ako nestane pošalji kamionom bez brige platit ću i to.

Sry društvo za OFF ali stvarno mi je malo naporan s ovakvim negativnim komentarima a pogotovo što nemaju nikakvo pokriće nego piše da piše… (skuplja karmu na forumu ) :slight_smile:

4 Likeova

tebe sinko moj ne vredi ni komentarisati ,

image

Mislim da je potpuna glupost reci da bitcoin, makar u buducnosti bio zamjenje, u ovom trenutku ne vrijedi nista… U najgorem mogucem slucaju, koristice ga web hipsteri i koristice se na crnom trzistu- ono sto mu je uglavnom i dalo na znacaju…

Eto bas gledam nesto oko amazona, walmarta itd… Ljudi ukradu kreditne kartice, kupe gift kartice na ovim sajtovima, prodaju te kartice za 10-20% popusta, ali prodaju samo za btc, a ne preko paypala i sl… oni dobiju pare… osteceni skontaju da su im kartice ukradene, prijave, dobiju chargeback, amazon ponisti kartice il napravi minus na sajtu… al onaj ko je opro pare- on je miran, on je svoj btc dobio i zaboli ga… Prejednostavno za oprati novac tim putem… Skladistenje jeste ruzno zbog kretanja cijena, al ako je neko vec do tog novca dosao nelegalno u potpunosti, onda kontam da mu je ok da ide gore dole 10% dnevno

1 Like

Sta nam to isprica, pa vas dvojica ste najjaci ubedljivo. E BTC trenutno ne vrijedi nista, ali vrijedi ovima ipak za crno trziste i pranje para. Pa dogovori se sa sobom dal vrijedi ili ne vrijedi.

1 Like