Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Zamisli sad, neko ko je nesto valjao na crno, i imao bitcoina u steku na koje je zaborabio i onda se sjeti kad vidi u vijestima da je bitcoin skocio na preko 10k :smiley:

Ja sam hteo da kupim 1 btc kad je bio oko $300. I nisam…
A i da jesam, verovatno bih ga prodao na $350 - $400 jer sam bio bas klinac :smiley:

I ja sam htjeo na 400-500$, i onda na nekih 800-900$ (kad je preslo na 1200 pa palo malo na brzinu)… nisam htjeo sam, nisam mogao brata nagovorit po 500$ :smiley:

Prebacio $xxx iznos u BTC sa burze na jedan priručni wallet. Transakcija bila besplatna, a trajala punih 2-3 minute do prve konfirmacije i raspoloživosti :wink:

Ma nema do Bitcoina :slight_smile:

Ako ko ima HOT nek polako prodaje, sto se tice BTC zeznuto igrat se. Ono sto ja cekam je tih vise 4200 iz razloga sto je dobar dio otisao u tether jer mu je velik volume. Sad je neko fino stanje za skok da se desi na vikend.

Za XRP mogu pricat sto hoce, ali na 2 je mjesto dosao i tu ce sad bit izmedju njega i ETH pumpanja finih. Ovoga XLM imam dosta fino, ali cijena mu je katastrofa, mada ako XRP bude skakao ide i on gore.

Trguje li iko ista? kojem se najvise nadate.

A trguje se, nije neka situacija bajna, ali dobro je dok BTC ne propada kroz pod.
Slazem se za HOT, XRP i dalje nevolim sto neznaci da ga necu trejdat ako situacija bude povoljna. A ETH je prica za sebe, fork nagovjesceni se mozda nikad nece dogoditi…

1 Like

Kad nekako pogledamo sve se odlaze pocevsi od BTC, tako sad i ETH. Nesto oni cekaju i pripremaju nije to nista napamet i slucajno. Sto se tice BTC mislim da smo dosli do kraja puta i da samo moze da ide gore, sad za sad su ovi skokovi i padovi, ali cim bude neka dosta dobra vijest to ide gore. Ono sto me malo brine je ovaj $119 market cap koji je sve manji i manji, kao i za neke koine buy order smanjio se drasticno broj BTC, mada ima sad sve vise i vise novca za upumpat.

Ma hoće. Ja mislim da je onaj Vitalik totalno lud tip i napraviti će čuda od ETH-a. Ne smeta mi da se odgađa, bolje nego da se desi i da onda bude neki problem. Ono što se možda čeka je Bakkt, koji bi trebao pokrenuti rast Bitcoina, pa onda da se desi ETH fork i njemu naraste masu vrijednost.

Evo dijelit ce BTT tokene, ako drzite TRON na nekim mjenjacnicama svaki mjesec, mozda se isplati, mozda ne.

Prebacite sve na walllet jer od ovih mjenjacnica nema vise srece https://liqui.io/ to je ogroman rizik ode i ovaj

Na kojem tocno walletu drzite tron?

1 Like

Exodus

(20 karaktera.)

Otiso i https://www.quadrigacx.com/

Pa gdje kopaš te lijeve burze? :smiley: Kad čujem da je propala neka takva burza to mi je kao da čujem i da Mile iz Donjeg Vakufa više ne prodaje BTC u svojoj garaži. Nikakvo čudo :slight_smile:

Ako flisne Binance, Bistsamp, pa čak i Kraken ili neka barem relativno popularna burza onda je to nešto drugo. Za ovu nisam nikad u životu niti čuo :slight_smile: Za Liqui jesam, ali i ona je totalno lijeva burza.

U svakom slučaju, sredstva se ne drže na burzama osim u onom trenutku kad trguješ. I ja sam izgubio ukupno $x,xxx iznos na nekim burzama, ali krivica je moja jer sam bio lijen prebacit na sigurno. Zadnje mi je izvisilo parsto dolara na Cryptopiji.

1 Like

Meni je i taj cryptopija bila sumnjiva od pocetka. Huobi bi mogla biti sljedeca, smao ime mi zvuci tako…

Sjecam se kada sam citao na cryptopiji da oni drze coine na cold walletu pa nekim cudom nema rizika od online krade, samo me cudi kakve su to sigurnosne postavke kada mozes isprazniti cijelu mjenjacnicu i onda na kraju reci da si hakiran. Pa ako se povuce tipa 10% svih coina odjednom valjda se mora aktivirati neko cudo da zaustave sva daljna slanja coina.

Opet su ih hakovali bili

Sad ako se bude smanjivala cifra na tom računu, to je dokaz da postoji život poslije smrti. :smile: Također je to i nova dimenzija za bitcoin. :+1: Treba pratiti račun. :o:

3 Likeova