Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

hahahhahaha :slight_smile:

Bitcoin je toliko dobro rješenje da ga možeš koristiti na oba svijeta :slight_smile:

1 Like

Sad će da skoči za 15 dolara ako ovi zvanično priznaju/objave da je izgubljeno.

Kako su dosadni na facebooku, pa to je nevjerojatno. Konstantno mi izbacuje BUFF coin i ajde kada me vec toliko spama sa reklamama kliknem i imam sto vidit. Coin jos nije ni izisao, cini se mjesecima, uglavnom radi se o nekoj prodaji magle da ce igraci zaradivati coine igrajuci igre, bilo koje igre! Nece trebati nikakav ugovor ili odobrenje od gaming kompanija, nesto kao vise kilova vise coina, pa mislim se kako to zapravo radi? Zar nece radit kao neki cheat gdje cita tvoj exp/kill? Odes na njihovu fb stranicu i imas sto vidit, svaka vijest o gaming industriji, a o coinu koliko sam vidio i cuo od drugih ljudi mjesecima nista. Jeli ima neki adblock filter za ova kripto cuda na fb?

Coin ce funkcionirat na temelju da igras i ubijas odnosno imas skill pa dobijes coinove. Nema jos coina na trzistu ali system je izasao i funkcionira, e sad cheatanje i to neznam, mozda ce biti prisutno mozda nece, ali to se lako rijesi POS systemom i cheateri ce se brzo izlistat. Ja sma u beta verziji, igrao sma par DOTA 2 da vidim kak funkcionira i funkcionira dobro.

E sad taj coin je napravljen bas zbog tog spama iako oni isto spamaju, pa zasto i nebi jer danasnji system se svodi na spamanje, ja sam danas kliknuo na jebenu google ads reklamu koja mi je htjela okacit neko ■■■■■ na mobitel… Spamaju me. Sa coinom se nece spamat, jer ce se reklame servirat samo gamerima i one ce biti gamerske prirode. Plus jos ce se vjerojatno moci trositi taj Buff coin. No oprez ima vise coinova slicne prirode u gaming nichi i nezna se tocno koji ce od njih prezivjeti ili bolje reci zazivjeti. IMO mi smo pred vratima da igre se povezu sa blockchainom…

Jel ima ovdje day tradera (ili onih blizu tome) koji zaradjuju neku pinku, ako ima mozete mi se javiti na pm imao bi par pitanja?

Nije li ovo forum? Cemu pm? Zamisli da su svi ljudi koji su ovde nesto pisali isli na pm, sta bi imalo od informacija? Samo kategorije…

2 Likeova

Ma ja i ekipa smo gledali taj coin i zvuci kao sci-fi po svemu sudeci. Vec imamo citeve za nekoliko igara i to palimo cisto iz zahebancije samo wh, ne aimbot. Sada gledajuci bas gamere kao gamere koji igraju najmanje 8 sati dnevno sa citom pa to ce biti ludilo igrat,a i zaradit nesto. Ali kao sto sam vec bio rekao sami spam i nema apsolutno nista detalja tako da se sve vodi na jedan veliki upitnik sto je to i sto ce biti ubuduce oko toga coina jer mi vise izgleda da rade neki gaming portal nego coin. Cak i ako to cudo nekako bude radilo mogu se okladiti da sa 4 sata dnevno igranja ne mozes mjesecno zaradit 10$.

Eto vidis ti i tvoji friendovi ste to zlo koje ce se isfiltrirati sa POS systemom…
Kada igra bude imala POS a ne AI based softwer za lovlenje cheatera onda ce i gaming imati smisla…

Ne da ce cheateri zaraditi nego cheateri nece uopce moci igrati, odnosno nece im se isplatiti igrati, ovako sad kupe PUBG na blackmarketu za par dolara i dalje mogu varat po cjele dane…

A kako ce POS to rijesiti? Jer da se mogu iskorijeniti citeri sve bi kompanije to odmah ucinile. Sumnjam da ce buff coin to nekako uspjeti rijesiti cak obratno vise ce biti citera zbog buff coina, ali kao sto mi nesto govori sumnjam da ce se to isplatiti toliko… mislim govorimo o cijelom buff coinu, spominju gta 5, ako je do achivmenta to se lako rijesi, minecraft sto ce tu biti? Koliko si sati bio u igi? Mislim govorimo o najvecim gaming kompanijama na svijetu i misleci da ce neki software citati game podatke bez odobrenja gaming kompanije je smjesno, jos zaradivati na tome. Sjecam se prije nekih 7-8 godina pravila se neka browser igra, tipa svaka web stranica koju posjetis je kao prazna dok je ti ne osvojis i uspjesno je branis, nakon par mjeseci bete odustali jer su shvatili da bi mogli trpjeti pravne posljedice. Evo i sada pricamo o tome na discordu i vec imamo nekoliko stvari za pokusat prevariti sistem ako se ne pokaze kao totalni fail, a na stranim privatnim forumima necu ni govoriti sto se sve radi i koliko ljudi ima koji imaju hebeno znanje o tome, da se zamislis, izgleda da covjek stoji ispred pca u gaming kompaniji i pise na forumu, strava! Iako nismo neki citeri samo wh iz zahebancije :slight_smile: jer zasto ne, toliko ljudi imaju citeve, a na forumima se prave neduzni.

Sve jasno al imao sam par pitanja vezano uz isprobavanje servisa na kojem radim i koji nije jos za javnost, samo zato, dobio sam povratnu info s druge strane, tak da sve 5… sry na glupom postu

Softwer radi kao overlay, iscita smao podatke, nista revolucionalno sto se tice buff coina.

Varanje ce definitivno biti iskorijenjeno, jer je to u danasnjim igrama najvece zlo. Danas se tome pristupa da to rijesi neki softwerski AI promatrac, a njima zapravo treba da svaki igrac ima ulog i on ako vara neka vara, ali svaki put kad bude uhvacen njegov ulog se povecava. Pisao sma vec o ovom sistemu kad smo pricali o TUBE coinu, isto se moze primjeniti na igrama.

Ukratko korisnici ce sami hvatat cheatere i biti placeni, ako pogrijese jer naravno cheaterski mozak tako funkcionira, uvijek trazi alibi, izlike i tako, da je netko pogrijesio, zato i oni ulazu odnosno depositiraju ili ti ga kunu se na neku svoju imovinu da to sto rade rade u dobre svrhe, ako pogrijese i oni gube taj svoj polog. u takvom okruzenju je svima u interesu da system funkcionira.

Buff coin neide u tom smjeru jos, oni su vise usmjereni na marketing…
Igre ce biti free, zarada ce se vrsiti na temelju igranja, varanja, reklamiranja i inih kozmetickih producta u igri. Naravno gaming kompanijama isto kao i bankama, financijskim institucijama se ne zuri u ovu buducnost jer bez obzira na sve njihova zarada ce drasticno past, ali sama usluga ce drasticno se povecat.

Jedini coin koji me bas jako zanima je ovaj gamerski.
Ovo će biti dobra stvar pogotov crypto razvoj u gaming industriji.

@dadaas dal možda znaš neki coin koji ima veze s gamingom a koji bi mogao integrirati na svoj web?

Svi ti coinovi se ne zovu bezveze shitcoini. Oni su samo teoretski dobri, u praksi su svi vise manje jadni. Iako oni funkcioniraju prakticno, sama izvedba te prakse je jadna.

Slicno ko WWW na samim pocecima, to je za danasnje pojmove smjesno. Tko se sjeca onih index.html webova, lol

Ekipa može neka preporuka za android aplikacije za kupovanje valuta? da imaju sve ove popularnije valute

Ako ti što pomaže, pogledaj Play (Hero coin). Iskreno, više se uopće ne sjećam o čemu se radi kod njega, ali znam da ima neke veze sa gamingom :slight_smile: Uzeo sam to u ICOu, prodao na burzi mali dio da vratim ulog, i ostatak držim i nemam pojma što se dešava sa njim niti se sjećam na što se odnosi :smiley:

Pogledam :slight_smile: Usput možete preporuka za android app?
Također zanima me tvoje mišljenje na temu crypto u gamingu? (kao istaknutog sudionika ove teme)

U zadnje vrijeme stvarno slabo pratim, pogotovo te svakakve coine koji postoje. Meni je ideja sa Playom (Hero coin) zvučaka dobro i najviše me potaklo da sudjelujem u njihovom ICO to štu su već imali neku aktivnu platformu sa par milijuna igrača. Tad i nije bilo puno gaming coina. Zato sam ušao u taj ICO i čim je cijena skočila sam prodao dio da izvučem ulog, a ostatak i dalje stoji i ništa ne pratim u vezi njih.

Stvarno ne znam što bih rekao na ovu temu, osim da mi se čini da se sve razvodnilo (sa gaming coinima) jer vidim da ih ima puno. To govorim iz perspektive investitora. Oko korištenja još manje znam jer ne pratim to, ali moguće je da su neki korisni nekim gamerima ili gamblerima.

1 Like

Izgleda mi obećavajuće. Token Dreamteam
https://token.dreamteam.gg/

Cekaj, buff coin ce hvatati citere? Jedini nacin je prijavit ga sa nickom, a to se jako lako moze rijesiti. Overlay? Sigurno se salis? To ce biti super, pogotovo u EA igrama i u GTA 5 :slight_smile: Coini do vrha!

Ako sam dobro shvatio, neće ni jedan token juriti čitere. Suština je u tome da svako u sistemu (igrici) ima interes da se čitovanje izbegne.

Primer:

Čim počneš igricu dobiješ 10 tokena. Ako odigraš dobro dobiješ još 10 tokena.

Ako prijaviš čitera, i ispadne stvarno da je čiter, dobijaš još 10 tokena. Ako si prijavio nekoga da je čiter, a on to nije, onda gubiš 10 tokena.

Čitera koga uhvate gubi sve tokene.

Sa igricama i kockanjem je definitivno put kojim blockchain može otići više u mainstream. Kao i korišćenje tokena u državama koje su u ekonomskom problemu (primer Dash u Venecueli).

Za mene nema sumnje da će blockchain i kriptovalute zameniti monetarni sistem u nekom trenutku. Ono oko čega nisam optimističan je da će to biti decentralizovani sistem poput Bitcoina. Više mi deluje da će to biti valute koje će pokrenuti i kontrolisati države ili velike kompanije.

Na blockchainu se ne mogu sakriti ili menjati transakcije, što je jednako i dobro i loše, zavisi od ugla posmatranja.

2 Likeova