Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Neko iz mase, ja stvarno ne razumijem odakle ti snage da pišeš u ovoj temi, te da toliko tvrdiš da je Bitcoin jednak kao kladionica. Rizičan je i ulaganje je, no ima toliko pozitivnih stvari i razloga da mu cijena raste (ne isključivo Bitcoinu, već nekim kriptovalutama drugim) i da budu korištene u budućnosti da je apsurd uspoređivati na okladu gdje je 22 igrača o kojima nemaš nikakve informacije osim igra u prethodnim utakmicama.

U tom slučaju onda pogledaj Bitcoin u povijesti i na osnovu toga vidi da se nakon svakog bubblea, stvara novi. Svaki Bull run također je slabijeg intenziteta rasta, no duljeg trajanja. Onda po tome Bitcoin zvuči kao odlična oklada?

Inače zanima me imaš li kakva znanja što se tiće općenito marketa, te manipulacije banaka s novim tehnologijama? Čak i da je Bitcoin apsurd, to ne znači da ne bi trebao uložiti u njega jer smatraš da će banke stvoriti sljedeći bubble kako bi zaradile?

Tipa jesi li gledao malo dotcom bubble i što se tamo događalo?

Recimo:

“In May 1997, [Amazon] went public at $18 per share. The stock soared, splitting in June 1998, and continued to climb to more than $300 per share by December 1998. Amazon executed its only two other splits in January and September of 1999 right before the dot-com bubble burst in March 2000. In September 2001, Amazon traded for under $6 per share.”

Vjerojatno da je ova tema u tom vremenu bila, ti biš nas koji ulažemo u Amazon nazivao kladioničarima i tvrdio da je to isto, no netko prepoznaje nešto prije nego drugi prepoznaju, jer se o tome informira i logički razmišlja sam.

Blockchain je tu da izbaci neke third party firme i definitivno je dobro ulaganje u firme za koje smatraš da su kvalitetne i imaju gotov proizvod i usere. Prije neko vrijeme pustio sam tu članak o Braveu i BAT kriptovaluti, projekt stalno ima neke nove naznake uspjeha, a broj korisnika raste iz dana u dan. Kao browser je čudo, a u budućnosti planiraju se proširiti i na druge razne stvari.

Ja ne sumnjam da će kriptovalute biti valute budućnosti. To naravno ne znači da će biti BTC ili bilo koji postojeći token, pre sam verovanja da će to biti kripto Dolar ili kripto EUR ili kripto Facebook i kripto Google. :slight_smile:

Za mene day trading jeste sličan kladionici. :stuck_out_tongue: Ali ne znam mnogo o tome, a ni meni nije jasno odakle toliko snage za trol ovde.

3 Likeova

@d1namic

Coinu su jos gori od kladionice, dionica itd., bjezat sto dalje od toga.

Za coine kad se uvede zakonska regulativa i sredstvo placanja , onda se moze reci, super je, stabilno je itd…

Moze se dogoditi da potraznja za BTC-om drasticno padne i onda cijena padne npr. na $500.

Coinu nisu materija da bi se zaradjivalo sa njima , kupi/prodaj itd.

Isto kao sto i dionice nisu napravljene za trgovanje, napravljene su za kupnju.

Zbog cega se trguje BTC-om, dionicama i sl. jest pohlepa, jedino tko u vecini slucajeva ima koristi jesu mestri na burzi itd…

Bas sam citao da su financijska savjetovanja, prijevara na najjace. Financijski savjetnik svakako zaradi, a tebe vjerojatno upropasti.

Zato , ako netko zaradjuje dobro, lovu stavljat sa strane i stedjeti.

Ovako se zgrcu pare::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile:

U potpunosti delim misljenje sa @igortomic. Ovaj moj troll se odnosi na sceka i njegovo svakodnevno pisanje SKACE PADA SKACE PADA, potpuno lupanje gluposti.

@d1namic Nije mi bila namera da te potresem ili tako nesto :smiley: U potpunosti podrzavam kriptovalute, cak ih i manje-vise svakodnevno koristim. Oko 25% mog mesecnog prihoda cine isplate u kriptovalutama :smiley:

Po mom misljenju trenutno veliki problem BTCa jeste sto neko sa budzetom od XX miliona dolara moze da znacajno utice na vrednost BTCa u odnosu na dolar.

Odlicno si uporedio BTC sa Amazonom, to je takodje jedan od problema. I meni BTC trenutno izgledao kao Amazon posle dotcom bubblea. Problem je sto je Amazon firma koja je na berzi, a BTC bi trebao da bude valuta, zar ne?
Dok god ne bude imao stabilnu vrednost, ja ( a i ljudi koji zaradjuju na tome) ga gledam kao neku vrstu deonice neke firme. Long term ulaganje mi je skroz okej i to podrzavam, ali day trading mi je potpuna glupost i kladionica.

2 Likeova

Pa kad god sam rekao da skace on je skocio mozda ne u dan dva, ali je sigurno dobro skocio. Kao sto je i zadnje bilo da ce doci na 4200 i on je dosao, kad niko nije imao pojma da ce nego su ga cekali na 2800.

Takodje i za KMD koji je dosao na 1 dolar evo i dalje je sa 0.6 prije skoka sam dao info…

Ja samo pisem ono sto ja dobijem, eto da neko ko trejda uveliko mu bude od pomoci. Evo jos jedna informacija. Bio je pad sad je vrijeme za skok i on ce se dogodit uskoro, moze jos malo da ide dolje, kao prosli skok sto je bio jer je hide kao i prethodni put. Tako sam ja dobio info, moze biti netacno ali vjerujem u to.

Ono sto bih ja kao ja preporucio jeste da se udje u ETH, jer ako BTC skoci 3% on ce skocit 6%
Ne pisem nista napamet vec ono sto dobijam, to dijelim odje. E sad sto tebe boli iz prethodne teme one gluposti sto si c/p postovao sa onog sajta i zamlacivao ih odje to je vec tvoj problem. Pa te onda i razumijem zasto to radis, ali da ne kvarim temu.

Da se vratim preporuka jos jedna za https://webchain.network/ ovo ce isto dobro da skoci i odje mozete da duplirate novac.

Evo nadam se da je @Javor1 ga trgovao na 0.24 kad sam mu reko sad je na 0.34-37

Necemu cijena raste ili pada ovisno kakva je potraznja ili ponuda.

Veca potraznja, cijena je veca, ako je potraznja manja i cijena je manja, a isto tako ovisi i koliko se na rudari coina.

Nije to tako moj jorgovane kad su u pitanju valute, BTC diktira svakoj, kao i marketi i Botovi koji ne dozvoljavaju probijanje. Jer da tako funkcionise svi bi se marketi drasticno razlikovali, kao sto vidis u vecini slucajeva svi su skoro na isto sto se jacih tice.

Ali evo ti primer automobila, imas samo po nekoliko proizvedenih npr. ferrari modela i sta mislis nema neke velike potrazne zar ne i dal mu cijena pada ili raste?

Ne nužno. To je kao da kažeš da je ulaganje u Nike loše, a vidiš da će mu se poslovanje kroz naredne godine povećati?

Može, ali ja smatram da je to zaista nerealan scenarij.

Na taj način gubiš. 1 $ 1950 danas je 10$. Inflacija.

Trese me dosta trollova ili neinformiranih u ovoj temi, zato sam u potpunosti odustao od komunikacije ovdje. Nisam mislio na tebe isključivo, nego ova zadnja poruka je čisti spam.

Da slažem se. Trejdati se treba s vremena na vrijeme, ali day trading je malo too much.

1 Like

Oni imaju takvu politiku, ogranicenu proizvodnju i svake godine izbace x komada zato da drze potraznju, kvalitetu i cijenu.

Zato jer je to tako umjetno stvoreno.

U njemackoj stanovi prije dolaska balkanaca ,poljaka i slicnih, kvadrat stana u najmu je bio 10 eura prosjek. Stan od 40 kvadrata je bio 400 eura, sada je taj stan najmanje 800 ili 900 eura, zato sto je velika potraznja.

Sve je to smijesno jorgovane kad su u pitanju valute, ne radi se ovdje vise o zainteresovanosti, odje je dozvoljeno da veliki igraci kupe za smijesne pare nesto sto ce posle prodati nama koje ce tad interesovat za mnogo.

Kad neko ima 72 miliona da kupi BTC i da posle par dana ima 76 miliona svatices da odje interesovanost vise ne vazi. Odje ulaze jaki igrici iz dana u dan, i to se ne desava na marketima, zato i cijena i jeste ova. Kad imas ovoliko love, onda ti je smijesno da das tih 4 sto si zaradio da zainteresujes masu.

Naravno, pa daje proviziju odredjenim ljudima, a oni nesmiju. Mislim da mi ovo sad jos vise smrdi na prijevaru. :innocent::innocent::innocent::innocent:

Sve najbolje zelim, tko trguje.

U pon se otvara cryptopia samo read only. Nadam se da su uzeli samo btc i eth :slight_smile:

Pa u ovom mom okruzenju gdje sam trenutno svi kazu da je prevara izgubili su pare ogromne. To je samo nestrljivost i prodaju posto poto.

Ali sto kaze Neko iz mase, ovo je za ulaganje na duze staze tu se slazem. Sto se tice dnevnih trejdova to je samo za one koji su u tom filmu.

@aaaaaa21 nisam znao za to, danas otvarah stranicu vidim isto sve, taman DGB da povucem.

Ono sto je meni zanimljivo od svega jest blockchain i programiranje istog, pa pametni ugovori i sl.

1 Like

Tu je lova u to treba ljudi da udju i uce, ogromne su plate blockchain developerima.

To je tocno, da je to ulaganje na duge staze, ali je onda i vise rizicno.

Ja imam drugara koji je kupio par rigova i sad ih prodaje posto poto, jer se razocarao kako zbog pada i neisplativosti pa se dogodio i hack cryptopia tamo su mu bile valute, njemu je uveliko ovo prevara :slight_smile:

1 Like

Ode i on zbogom https://coinhive.com/blog/en/discontinuation-of-coinhive

Mislim da je ovo godina konsolidacije. Projekti koji su živeli zbog toga što je cena kritpa stalno rasla će propasti. Oni koji prežive kontam da će cvetati kada počne bull market.

2 Likeova

O tome i je cijela riječ. Novac je samo jedan “oblik” pametnog ugovora.