Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

jeste ali ako dodje do toga sto si naveo DRZAVA to moze kontrolisati

ko moze kontrolisati kada se skupi 100 budala koji drze tipa 10-20-30% ukupno bitcoina

Svijet želi tržišnu ekonomiju i kapitalizam, ali bi ipak zapravo socijalizam. Kada netko spomene sociolizam onda je zaostao, kada netko inzistira na kapitalizmu onda je sve ok dok ne dođu prvi problemi. Nikad na zelenu granu :slight_smile:

Cuj njega, drzava. Bitcoin je i nasta iz otpora prema drzavnom bailoutu. Bitcoin promovira samoodgovornost, a ne macehu drzavu. Koju vodi manje od 100 budala, pa naprave Grcku ili Venezuelu. Ako ti je stav u zivotu da te drzava mora branit od odgovornosti i tvojih poteza u zivotu, onda decentralizirana valuta nije za tebe, i to je to. Mislim da je svima u crypto svijetu jasno da se bave iznadprosjecno rizicnim ulaganjima, i da su ok s tim.

Sto se tice “100 budala”, ovde se vise radi o cca 6-10 budala. I zaista, postoji sansa da zapravo jedna budala, Satoshi himself, se probudi i srusi Bitcoin do nule. I to je ok; dogodit ce se bolja distribucija coinova na marketu, i Bitcoin moze nastavit bit ono sto Bitcoin zeli bit. Ako je dosadasnji put Bitcoina ista pokazao, pokazao je da svijet treba i zeli valutu kojom drzava ne upravlja.

1 Like

Baš to!

Da se ne vraćamo u raspravu koja je pojela pola “Bitcoin - pogledajte cijenu” temu, reći ću samo da Bitcoin ima jako puno prednosti i može se koristiti bez ikakvog rizika (momentalno prebacivanje u fiat itd), a ako se koristi kao investicija tada naravno postoji rizik kao i kod svih drugih investicija.

Meni su kriptovalute jako zanimljive kao investicija, ali sam svjestan da se to sve može skoro pa preko noći srušiti. S druge strane, svjestan sam i da se može enormno zaraditi i zato dobrovoljno preuzimam rizik.

1 Like

eto pa ga sad momentalno prebaci kada je na pendingu 150k transakcija

Prebacio sam jutros nešto BTC-a i prva konfirmacija je bila nakon 1 minute :wink: Ok, stavio sam fee $9.5

Upravo to, ko hoce brzu transakciju plati najvisi prioritet. Ja sam prije 10ak dana slao vecu sumu, platio 6$ i sjelo je trenutno, sad je malo sporije, ali opet jako brzo. Od ovih 150k transakcija, vjerojatno je 140k na najnizem feeju.

placas minerima taj fee … procitaj https://www.honorarniposao.net/single-post/2017/11/12/Napad-na-Bitcoin

Jel netko investirao u Electroneum?

Meni je nekako promakao taj ICO, nisam ga uopće vidio sve dok nije već završio. Pogledao sam malo projekat, ali samo brzinski jer nisam stigao investirat, i čini mi se zanimljivo, a uz to je bio i veliki interes. U ICO se moglo kupiti 1 ETN za $0.005 pa do $0.01 (ovisi u kojem trenutku ICO-a uđete). Na burzi je tek nekoliko dana i trenutna cijena je $0.04+. To je 800% u par dana za one koji su sudjelovali u ICO-u kad je cijena bila $0.005. Pa di to ima? Još jednom pitam, DI TO IMA?

Tko god ne želi riskirat neka slobodno ignorira ovo što se trenutno događa, ali ja nisam papak :slight_smile:

Ima nas koji smo usli u electroneum :slight_smile:
Trenutno je i najisplativija valuta za gpu majnanje.

1 Like

Pametno :slight_smile:

Ja ga nisam detaljnije proučavao jer sam vidio da je ICO gotov kad sam ga otkrio, ali iz aviona se vidjelo da će mu odmah nakon ICO-a višestruko porast cijena.

Ako uhvatiš vremena, bit ću ti zahvalan ako mi isčitaš ovo:

https://www.coindesk.com/bitcoin-cash-hard-forks-blockchain-bid-ease-mining-difficulties/

:slight_smile:

Znam čitat i znam engleski, ali mislim na tehničko značenje. Ja tu jedino mogu isčitat da DCG koji je vlasnik CoinDeska forsira Bitcoin Cash :slight_smile: CoinDesk nije uopće komentirao sada potpuno očiti planirani napad na Bitcoin i ne može biti slučajno da su to propustili prokomentirat.

Što se ovog tiče (https://www.coindesk.com/cme-ceo-bitcoin-futures-begin-trading-soon-december/), ja to čitam kao BTC na $8,000+ prije kraja godine :slight_smile:

Taj clanak o BCH hard forku je skroz neutralan; nema se nista iscitat tu. Coindesk mozda i sa simpatijom gleda na BCH, ali nije bitno. Clanak je faktualno tocan - fork nije contentious, i nema drame. Kakav tocno ucinak ce nova verzija imat tek triba vidit.

A sto se CMEa tice, da pocetak tradeanja bi triba znacajno (pozitivno) utjecat na cijenu, iako mislim da je dobar dio vec u cijeni, odnosno mislim da bi BTC pao nize (5000-5500$) da CME nije najavio tradeanje. Inace, CME ce samo trgovat cash only futures, znaci da teoretski nikad nece taknit Bitcoin (prakticki se klade hoce li cijena ic gore ili dole, ali nitko u okladi ne mora stvarno kupit BTC). Rast u cijeni bi se trebao dogodit radi arbitrara koji ce hedgeat svoje “oklade” pravim BTCom.

1 Like

Ja mislim da zapravo ima :wink: Sada je skroz jasno zašto je došlo do svega ovog sa BTC i BCH preko vikenda, ali oni to uopće nisu spomenuli. Pisali jesu činjenice, ali su neke druge jako bitne činjenice prešutili, i siguran sam da nije bilo slučajno.

Taj dio je ipak više moje područje od tehničkog djela pa to sve razumijem. Slažem se da je u cijenu ukalkulirana ova vijest još kad se pojavila i da CME zapravo neće trgovati Bitcoinom nego će trgovati njegovom cijenom. Svejedno mislim da će to utjecat na podražnju, između ostalog i zbog razloga koji si ti naveo.

Hvala na komentaru :slight_smile:

Edit.:;(

Kako da ovo poništim! Nemoguće više na forum ?
Hvala

Ne kuzim sta zelis ponistiti…

Pa otvorio sam ovu adresu! I više nemoguće se spojit na ovaj forum!!!
Piše da je veza sa Wi-Fi prekinuta :frowning:
Znači samo ovaj forum nemogu otvorit od kad sam kliknio na to?

To nema nikakve veze sa adresom koju si otvorio :rofl:

2 Likeova

Ako neko ima “visak” para neka ulozi u btc red (trenutno je 0.15$) ja sam ga pre par dana kupio na 0.02$ i sve sam stavio na HOLD jer mislim da vrlo brzo moze izaci na 1$ mozda cak i pre 2018. A u 2018. Cak i preko 1$.
Ps. Ovo je cisto moje misljenje koje sam podelio ovde sa svima na forumu. Niti nekoga teram da ulaze novac, niti ja sigurno znam da ce se tako desiti. Cisto sam podelio sa svima moje razmisljanje i osecaj neki.

1 Like