Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

I ja sam ga pratio, al još se nisam odlučio na ulaganje…

Šta kolega @mitok misli o tom? Jesi li pratio ovaj crypto?

Također, imam neke informacije da bi cryptofuture mogao dosta brzo napredovati, ali još nisam uspio pronaći gdje se može kupiti?

By Stipe

Bitcoin Red je definicija shitcoina. To je token koji ne radi apsolutno nista, ne sluzi apsolutno nicemu, i jedina svrha mu je privuc onu zadnju budalu koja ce ostat s tokenima kad svi ostali rasprodaju svoje za nesto sto vrijedi.

Znaci, to je ethereum smart contract, nema apsolutno nikakve veze s Bitcoinom osim sto pokusava zaradit na brandu bitcoina. Nista sto Bitcoinu daje cijenu ne postoji kod bitcoin reda. A ako se vec zeli vrsit transakcije nad ethereum blockchainom, zasto bitcoin red a ne jednostavno ETH? Da bi uopce koristio BTCRED, moras imat ether, jer samo etherom mozes platit transakcije. Zasto uopce stvorit tu frikciju dodatne konverzije?
Pogledaj im roadmap. Apsolutno nista smisleno, nista zbog cega ce i u buducnosti ovaj shitcoin bit bolji od bilo kojeg drugog ERC20 tokena, da uopce ne spominjem Bitcoin. Cak i da imaju neku ludu, potpuno neostvarivu ideju koja lipo zvuci. Ni to. Ne razumin, osim toga da se hrpa ljudi prevari konfuzijom branda, zasto mislis da ce ovaj token imat vrijednost vecu od nula u bilo kojem momentu u buducnosti?

2 Likeova

jel mozes da mi napises tvoje misljenje o bancor-u? hvala

Nemam misljenje, sori. Ima vise projekata koji rade istu ili slicnu stvar, a Bancor mi uopce nije na radaru. Vec postoje servisi i walleti, koji ne zahtijevaju poseban token da bi radili konverzije, vec postoje liquidity provideri, a sto se tice ERC20 token ekosustava, okladio bi se da ce 0x projekt ugrabit ogroman dio tog kolaca. Mozda Bancor radi nesto bolje od drugih, ne znam, ali konkurencija je ogromna i kvalitetna.

1 Like

@leffe je sve rekao.

Mogu još dodati da je Bitcoin Red zapravo kopija eBTC za koji također vrijedi sve što je @leffe napisao. Čak su i web stranicu skoro pa skroz kopirali :slight_smile:

Bitcoin Red je token na Ethereum mreži koji može svatko napraviti za par sati (možda i manje) i ne donosi ništa konkretno.

Ako te zanima da li se na njemu svejedno može zaraditi…pa može :slight_smile: Tj. moglo se, a da li će se moći i dalje je ne znam. Može sutra pasti na nulu, a može ga se nastavit pumpat. Neki dan sam ga gledao i odustao sam. Da sam ga prekjučer uzeo za recimo $100 danas sam ga mogao prodat za $500 (promet je bio preko milijun dolara), ali postajao je i velik rizik da izgubim uloženo pa sam odustao. Pa sam se išao kockat sa eBTC i zeznuo se :smiley: Naravno da nisam glup da sam vjerovao da ću sigurno zaradit na eBTC nego sam umjesto u kladionicu stavio na eBTC :wink: Ako u investicije ovog tipa ulaziš sa očekivanjima kakva imaš kad se kladiš na više parova na kladionici onda je ok (znači da se unaprijed pomiriš sa vjerojatnim gubitkom). Ako nikako ne želiš izgubiti uloženo onda bježi od toga.

Bitcoin, Ether, Monero i drugi tog tipa su jedno, a BitcoinRed, eBTC i slična sranja su nešto skroz drugo

Kad smo već kod shitcoina, BTC Red je skočio sa $0.02 na $0.15, pa onda pao na sadašnjih $0.08

Ja sam spomenuo da sam se išao kockat sa eBTC (OLD), i evo sad vidim da sam zaradio 400%. Kupio prije par dana i stavio nalog na ask. Sad se logiram i vidim da je prošao :wink: Jutros sam vidio da se gomilao bid pa me zapravo niti ne čudi ovaj pump, ali treba svima bit jasno da je igranje sa ovim shitcoinima čista kocka. ETH je recimo nešto sasvim drugo, a evo on je danas fino potegnuo :wink:

@leffe, @mitok
sta mislite o IOTA?

Ja je nisam još stigao proučit, ali na temelju onog što sam usput pročitao i vidio na tržištu vjerujem da će za par mjeseci vrijediti dosta više nego što vrijedi danas :wink: Kreatorima nije cilj hype nego prihvaćenost i korištenje. Bazirani su na tehničko dotjerivanje koliko sam shvatio, i na implementaciju. Mislim da nemaju fee kod korištenja

Dokle ce ovo sve da ide? i ko ce da kupuje te kripto kad su preko $500, $1000, $10000??? nekako mi se sve cini da mora malo taj “balon” da pukne…

1 Like

Bio to sve balon ili ne, razumijem tugu Vas koji niste nista ulozili :slight_smile: Jako je lijep osjecaj zaradit 100% ulozenog u mjesec dana hahaha

Ili 1000% u manje od godinu dana :wink:

I bitcoin je sluzbeno presisao 10k :slight_smile:

prodati ili čekati???

hm…
vjerujem da je dosta ljudi cekalo da prodje tu famoznu granicu ok 10k$. Vjerujem da ce se sada mnogi povuci i prodati.

Prokleti vircurex. I dalje ne mogu da prebacim ni BTC ni LTC. :frowning:

Ja cu cekati, nije mi hitno za veliku lovu. Prvi izlaz na 25-30k, ovisno koliko brzo ce rasti, a ostatak se nek kiseli.

Vjerojatno ce sada padati u 12 mjesecu jer ce ekipa trositi na poklone…
Poceo je i eth cvjetati…prije dva tjedna kad sam napisao da ga se sad treba kupiti tada sam ga i kupio i zaradio skoro 5000kn na 5 eth.

Ja mislim da nece bit dropa jer ce sad svi mainsteam mediji prenjesti da je BTC lupio 10k…

To i ja mislim. Kad ljudi cuju da je u manje od godinu dana narastao 10 puta tek ce pocet masovnije ulaziti.

imam 0.01 na nicehashu… s jedne strane vrjednost mu moze ici u nedogled… ak vele da ih ima samo 21mil a da ce se zadnji iskopat za 100 god… nebi se zacudio da cjena jednog bude i milion usd,eur whatever…s druge strane samo prze struju uprazno… iznenadil sam se kad sam skuzil da nema nikakvih povznica tih racunanja blockchainova s nekim naprednim racunanjima tipa racunanja putanja meteorita, optimizacija itera il cerna itd…za 50 god bi se moglo dogodit da vlasnici elektana otpile ekipu za normalnu struju i sve prodaju bitcoinasima haha…sto znaci da trebam stavit solarne celije na krov hehe