Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Za 50 god mozda bude svaka ulica umjesto trafostanice imala mini nuklearku :slight_smile:

nece trebat nuklearka jer bude iter proradil hehe… al onda opet bude vrijednost bitcoina pala prilicno hehe

Nema tuge, ulozio sam ja dosta, samo se bojim da kad se sutra probudim sve ode u qrac jer ovo nije normalno… sto jest, jest.

Koji ce obican covjek kupiti bitcoin za 10k ili 20k… ili cak ether za 500$. da li je vrijeme da se uzme kes? to se ja pitam…

ako se mene pita ovo je jos uvijek dip, tako cemo otprilike gledat ovo danas…

Sad ce pocet ulagati fondovi, pa banke za svoje klijente, pa mozda ude na neku burzu, jos neka zemlja ga uzme za sluzbenu valutu, bas sam citao da Iran razmislja o tome… Samo je nebo granica. Ima fore jos dosta godina, a do tad mozda ode i na 6 znamenki.

Smatram da će rasti još, te da trenutno u laganje u bitcoin ne može biti promašaj, no - sve je moguće. To je samo moje mišljenje.

https://wmforum.geek.hr/t/ivo-blog-aktivnosti-facebook-stranice-i-internet-marketing/41566/11?u=d1namic

@leffe, ajde napiši što misliš o Pirl ako ti se da.

Meni djeluje zanimljivo. Radio sam neke kalkulacije i dobio sam cijenu od minimalno $6.92 u idućih godinu dana, a sada je na $0.45. Investirao sam nešto u to prije par dana, a sve mi se čini da ću konkretnije ući ovih dana.

Ovo je i prvi coin koji sam počeo rudarit. Prvi put u životu da sam se bacio u “rudarenje” :slight_smile: Imam nvidia 1060 6GB u sklopu kompa i s tim rudarim, pa nije nešto isplativo. Kalkulator pokazuje da mogu biti dnevno u plusu oko pola dolara, a to me uopće ne fascinira pa prestajem :slight_smile:

Na kojoj burzi trejdate crypto valutama?

Nemam misljenje. Obicno volim nove chainove/protokole, za razliku od stotina ERC20 tokena, ali ovaj je prosa previse ispod radara. Prije nego ih uopce pocnem razmatrat bi tribali izac na nekom normalnom exchangeu.

Ja na puno njih…

I ako ti se onda svidi platit ćeš ga skuplje :wink:

Meni se baš sviđa što je prošao ispod radara. Neće biti dobro ako tako ostane :wink:
Ima svoj chain i nije premined, pa mi se to sviđa. Ovo sa Masternodovima nije baš moje područje pa to ne kužim najbolje, osim da su to neki veći mineri koji dobivaju neki fee.

Uglavnom, ako se netko kuži u tehničke stvari i malo je pogledao taj Pirl neka napiše mišljenje ako ima volje.

Neka moja pretpostavka je da će se kroz godinu dana malo popularizirati, a onda je moj konzervativni izračun da će cijena biti barem $6.92. Tražim baš takve ispod radara koji su novi i imaju potencijal, jer ako se dobro procijeni na vrijeme onda i nekih $1,000 u njima može donijeti i desetke hiljada kroz godinu dvije.
Pirl je sada samo na Cryptopiji i skroman je promet, a market cap još skromniji. Ja sam samo radi njega otvorio account na Cryptopia i prebacio tamo nešto LTC pa s time kupio Pirl. Ako se malo popularizira i pojavi na nekoj većoj burzi vjerujem da bi bez problema cijena mogla otići na par dolara. Dosta je tu “ako” i “možda”, ali meni taj Pirl djeluje zanimljivo.

Još nešto…nisu imali niti ICO, a dev fee je 2 coina od 12 izmajnanih po bloku, i kažu da će svoju zaradu koristiti na development i marketing pa vjerujem da će dotjerivati tehnikalije i kad skupe neki konkretan iznos od fees krenuti u pojačani marketing.

Ne nagovaram nikog na kupnju jer tko zna da li će što ispasti od ovog, ali meni se čini da ima potencijala i ako je još nekom zapeo za oko taj Pirl neka napiše koju riječ :wink:

Vircurex proradio, povukao sam sve i prodao! Nisu neke velicini bile u pitanju ali opet… :slight_smile:

Pratim već neko vrijeme kriptovalute i odlučih danas uložiti nešto u njih pošto me vrabac posro pa mi kažu da je to sreća. No prije toga molim da mi korisnici koji su u toku odgovore na par pitanja.

Gdje je najlakše početi, na Coinbaseu? Koliko je sigurno slati ID za verifikaciju?

Kada odlučim povući novce stavim isplatu na svoj bankovni račun(tipa uplata 20.000kn). Moram li ja na to platiti kakva davanja državi? Gdje mi je sigurnost kada me netko pita jednoga dana otkuda ti ta uplata da će se zadovoljiti sa odgovorom -mešetarenje na burzi kriptovaluta.

Bitstamp, xapo, ne znam za ostale, ja sam obavio verifikaciji, na xapo au bili brzi (2 dana), na bitstamp ne (20ak dana), sad su mozda sporiji, ja sam to radio prije 8 mj. Davanja su trenutno 12% ako ides preko racuna. Ako se ne radi o milijunima, lovu mozes podici preko xapo kartice, 2000€ je dnevni limit. Znas da kod nas sigurnosti nema, svi retroaktivno tumace zakone, tak da pitas u 5 poreznih uprava, dobit ces 5 razlicitih odgovora.

To me skroz suzdržavalo od kupovanja. Uložim recimo 100usd, zaradim nešto, dok si isplatim u valutu u kojoj mogu kupiti kruh još izgubim i još nakraju imam nelegalno zarađen novac…

Ako ti treba za svakodnevno koristenje, placaj karticom. Ja sam sa xapom ove godine placao u 8 razlicitih drzava u europi, prolazi svugdje gdje primaju visu.

Da dajem 12%, pa to mi pojede planiranu zaradu… Opet pronalazim razloge zašto ne ulagati(a nisu oni ne ulaži što ne misliš izgubiti).

Ja u bitcoinu imam puno vise nego mogu izgubiti, ali tjesim se da nisam dao ni lipe iz dzepa, sve sam zaradio i dobio isplaceno u btc. Tko zna, mozda kroz koju godinu bude vrijedio 50-100k.

Znam da sam noob, ali evo ja o ovome pričam. Možda je malo pre radikalno, ali ako ja sada uložim, zaradim i platim fee pretvorbe u klasični novac + platim porez(BTC će kad tad ako bude rastao biti kontroliran od nekoga) pitanje je da li ću biti na dobiti. Sorry što vam kvarim temu kako je sve dobro, ali pokušavam da me razuvjerite i da uložim nešto :stuck_out_tongue:

Razmišljam početi trgovati s btc-om. Preko koje burze da krenem sa trgovinom? Koliko vremena mi treba da prodam? Što mislite o https://bitcoin-mjenjacnica.hr/?