Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ja sve kupujem preko coinbasa a da ga prodas ti treba par sekundi :slight_smile: Jedino ako ces pordavat 5-6 BTC-a malo duze hahah

Vidim da još nije moguće trgovanje preko coinbasa u BiH. Ugl. koliko sam shvatio moram prvo kreirati wallet, pa se onda registrirati na burzu i trade-ati. Jel mogu prek PayPala kupovati i isplaćivati?
Bavi li se itko svakodnevnim trgovanjem ili ljudi radije kupe pa čekaju?

Evo udlučio uložiti u:
Bitcoin
Golem
Streamr
Ark
Modium
Power Ledger

Što mislite o ovim altovima?

“Blizanci koji su tužili Marka zbog navodne krađe ideje za Fejsbuk teški su više od milijardu američkih dolara nakon što su profitirali od neverovatnog skoka elektronske valute”

mac,mac,mac…

Hot stuff

http://gopnikco.in

Promjene cijene nekih od ozbiljnijih kriptovaluta u zadnjih 30 DANA:

IOTA +1300%
Monero +300%
Stellar +380%
Dash +280%
Cardano +570%
Bitcoin +64

Bitcoin je i službeno prešao $12,000 i market cap od 200 milijardi.

Litecoin, ARK i slične “jadnike” koji nisu u stanju porasti niti 100% u mjesec dana nego su jedva na oko 90% neću uopće spominjati :smiley: Što naravno ne znači da recimo ARK neće u idućoj godini (ako ne stigne u ovoj) otići barem 500% gore :wink:

Jel postoji netko tko je zadovoljan svojom bankom i njenom GODIŠNJOM kamatom od 2% ? :smiley:

Disclaimer: Nikog ne nagovaram na kupnju jer su kriptovalute visokorizična investicija, ali svaka čast onome tko može ovakve prinose ignorirati i ostati normalan :wink:

Ja sam bio zadovoljan sa mojih 2% no su mi i to snizili na 0,64% :slight_smile:

Ti prao živiš po američkom vremenu. Meni ženu baba iz susjedne zgrade pitala radim li ja sa amerikancima pošto mi upaljeno svjetlo vazda u ovo doba noći.

Ja sam krenuo malo u izučavanje bio kripto valuta i ni dalje mi većina toga nije jasna. Nekako mi glupo uložit pare u nešta što ne razumijem. Pa ajd i gurnut malo para ali postupak me koči, volio bih preko peypala a to je izleda teško moguće pa se pored toga ljudi žale da je komplikovan postupak, a ja vala živaca nemam za komplikovane meni stvari.

Onda gledah malo svakojake kripto valute pa vidim karikiram krypto koji povezuje cvjećare i frizere jer i jedni i drugi koriste makaze i na takvoj nekoj nebulozi se zavrte milioni. Mislim baš sam karikirao ali meni je to toliko apstraktno i daleko i ne mogu u glavi nikako prebacit zašto tako neke stvari imaju ikakvu vrijednost.

A lijepo sam radio no moram ja provirit na forum i sad otvorih 10ak novih tabova, jebale te kripto valute :slight_smile:

Eo ja se zagledah u zcoin pa bih mogo kilo toga uzet. Jel mogu ovakav postupak odradit kao ođe opisan https://chaseohlson.com/how-to-buy-antshares/ (ođe je za NEO) postupak napisan ali nebitno. Odem na coinbase kupim preko paypala bitcoin prebacim na bittrex i kupim zcoin ili koji hoću. jesam u pravu ili nešta fali u postupku? Vidim da ima ograničenje na 200$ sedmično na coinbase što je možda i dobro jer se ne mogu previše zaigrat. Kolju li sa provizijama? Viđeh proviziju i viđeh poslije solidno vremena da je ne rade sa bosnom. eto tako.

ode mi 2-3 sata onako. Ako neko bude voljan neka napiše kako iz bosne najlakše i najbrže bez čekanja i hiljadu verifikacija kupit bitcoin i prebacit ga na bittrex ili đe već ima masu tih coina za trgovanje, da se i ja malo poigram.

2 Likeova

Molim za pomoć ove koji kupuju BTC preko CoinBasea, odnosno GDAXa. Registrirao sam se na CB i verificirao račun sa ID, ubacio nešto sitno €, no kada od na GDAX me traži opet vefirikaciju, bez obzira što je kod ID kvačica, a ako preskočim taj korak u sučelju mi stoji da nisam na podrzanom tržištu(iz HR sam).

Molim za pomoć ode cijena svega gore a ja se već 2 tjedna pokušavam verificirati na GDAXu.

Eto a bas zbog Stellara sam i pokusavao da se registrujem par puta i odustajao. Znao sam da ce da raste, ima on jos da naraste, dok ne bude u ravni sa Ripple-om. Ali to je sad mali rast u odnosu na ono da sam ga uzeo odmah na pocetku.

Stvar je u tome da nitko ne zna koji ce coin i kada rasti. Imas hrpu izrazio bi se debila koji su isti kao tipovi sa kladionicama. Govore rast ce onaj coin, i on poraste i sada ga ljudi slijede na twitteru, facebooku i youtubeu. Kako netko zna da ce neki coin rasti ili padat? Pa to nitko ne zna u tome je i stvar, nije to kao dionice gdje mozes cuti price kako neki CEO odlazi i odmah pada cijena dionica ili kako preuzimaju neku kompaniju gdje cijena dionica raste. Vidio si jp morgan i druge lazove gdje lazu ljude kako je kriptovaluta jedna velika laz i da ce propast, a kad je cijena bitcoina pala odmah su kupili bitcoin :confused: Ne vjeruj nikome ni rodenoj materi jer ni ona nezna :slight_smile:

Stellar i Riple su od iste firme, i imaju itu funkciju. Jedan je kostao 0.3 a drugi 0.005, tako da je logicno bilo da ce da skace ovaj drugi.

Pozdrav. Gdje i kako kupuješ odnosno koju platformu koristiš za trgovanje?

evo bitcoin skocio 13K

Ne govori nista, cim si rekao pao je ispod 13k :slight_smile:

15 do nove godine? :grinning:

15k do petka. 15000$

do nove ce biti preko 20K

I sad npr Bit dode na 200 000 $ i sto onda? To je ono sto mene intetesira. Jel postoji granica do koje ce ici i samo puknuti? To je dosta zeznuta stvar jer ako svi krenu njega unovciti naglo ce mu poceti padati cijena i pitanje dali ga vise mozes tada unovciti…toga je mene strah…

Kad se sjetim koliko sam bitcoina i altcoina imao prije par godina, dodje mi plakati jer ih nisam cuvao, ali doslovno :joy:

2 Likeova