Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Strah je dobar tko ga ima.

Zna li netko zasto iz HR nemam pristupa GDAXu? Hoću kupiti a ne mogu…

Ja sam pokusao davno na GDAX, ali nisam mogao jer sam ih hr, ali neki ljudi kazu da moze iz hr, sada kako neznam, ako netko zna javi :slight_smile:

Zasto bi isli svi istovremeno unovciti? Sad izlaze oni koji su usli prije par godina, ulaze novi i tako u krug. Izmedu toga ljudi rudare, a i mogu doci neke jako dobre vijesti, npr. Amazon razmislja da ga uvedu ko sredstvo placanja, ako to naprave, trenutna cijena je jackpot za ulaz naspram kolika bi mogla biti. Iran razmislja da ga ozakoni uz neka manja ogranicenja. Neke banke nude svoje brokere da kupuju bitcoin za svoje korisnike… Mogucnosti su velike. Ako i dode do pucanje, to nece biti kroz par godina. Sad smo negdje ko internet 1995.

1 Like

Očekujem u skorije vrijeme rast Electroneuma, što mislite vi koji se malo bolje razumijete. Nakon šta su im hakeri zadali probleme, oko sredine mjeseca trebala bi se vratiti aplikacija i očekujem neki boom. Što mislite vi? Da li se je tko interesirao oko Electroneuma?

Točno to mi govori puno ljudi :slight_smile: Evo sad sam se probudio, pijem čaj i razmišljam što ću danas :wink: Zapravo idem spavat kad mi se spava i dižem se kad se naspavam, bez opterećivanja s tim koliko je sati.

Ja uvijek imam hrpu tabova i teško mi je ostat koncentriran na posao :slight_smile: Radim nešto oko domena, i onda pogledam recimo kripto kao na minutu, pa mi ode par sati samo tako :slight_smile:

Bez verifikacija teško, ali odradiš to i miran si (iako ne treba svugdje). Možda ti je najbolje verificirat se na Bitstamp i tamo poslat cash, pa onda kupit tamo kripto i prebacit tamo gdje želiš trgovat pa onda to zamijenit za ono što želiš kupit.

Sve ovo je postalo jedno veliko ludilo. Ja sam fasciniran i oduševljen Bitcoinom još/tek od 2013., ali i ja se pitam do kud sve ovo može ići. Moja pretpostavka još te 2013. je bila da će BTC ići do barem $20-25k kroz 3-5 godina i kako sada stvari stoje izgleda da će se pokazati točnom. Da li može preko $100,000, može. Da li hoće? Ne znam.

Najbolji su oni koji kažu da Bitcoin ne vrijedi ovoliko. Super, to je u rangu onog dječjeg odgovora na pitanje zašto, ono kad vele ZATO. Ok, BTC ne vrijedi ovoliko, a koliko vrijedi? Onda netko bubne neki puno manji iznos. Da ga pitaš zašto vrijedi taj neki iznos nema pojma. Kako onda znaš da vrijedi baš toliko? Nemaš pojma! Počeo sam na svojoj web stranici pisat nešto na tu temu i pokušat ću odredit realnu stvarnu vrijednost Bitcoina, ali trenutno mi se neda pisat jer ima hrpa faktora pa tekst stoji nedovršen :slight_smile:

Kad se odredi neka realna fer vrijednost, tek onda počinje određivanje tržišne vrijednosti koja bi bila prihvatljiva. Da li je ona $1,000 ili $100,000 pojma nemam jer još nisam uspio izračunat niti bazu pošto jako puno toga treba uzet u obzir. Jedino što znam je da je realno očekivat daljnji rast u trenutnoj situaciji, bez obzira na stvarnu realnu i prihvatljivu tržišnu vrijhednost. To često nije uopće povezano, koliko god da to nekome nebulozno zvuči.

Ima toliko kriptovaluta da ne mogu vjerovati da će sve opstati. Kriptovalute su sigurno budućnost (polako i sadašnjost), ali baš da će uskoro sve imati market cap od nekoliko milijardi dolara mi nema smisla. S druge strane, ima prostora da ih jako puno ima market kap od parsto milijuna dolara i zato ima još puno prostora za rast.

Nitko ne zna što će biti ubuduće i može samo nagađati. Netko će pogoditi, netko fulati, ali danas tvrditi da je recimo BTC balon ili da će vrijediti $100,000 je glupost i čisto nagađanje. Ja vjerujem da će tržište i dalje rasti jer postoji milijun razloga za to, ali ipak neću investirati nešto što si ne mogu priuštiti da izgubim.

S druge strane, kod investiranja uz disperziju rizika postoji nešto prekrasno što se često zanemaruje, a to je da ne možeš izgubiti više od 100% investiranog, a možeš zaraditi i 10,000%.

Ako samo pogledamo ovo:

IOTA +1300%
Monero +300%
Stellar +380%
Dash +280%
Cardano +570%
Bitcoin +64

Investicija od samo $100 u svaku od ovih 6 kriptovaluta “košta” $600. Prije mjesec dana tih $600 bi bilo $600. 30 dana kasnije tih $600 bi već bilo $2,994. Čak i da IOTA nije toliko luđački porasla nego da je recimo pala 50% tih početnih $600 bi danas svejedno bilo $1,744. Da još niti Stellar nije mrdnuo i da je i DASH pao za 90% tih $600 bi opet samo 30 dana kasnije vrijedilo $1,224. Znači i u takvom slučaju bi se uzelo više od 100% u samo mjesec dana.

To da se ne može izgubiti više od 100%, a da se može zaraditi i više tisuća posto vrijedi za svaku investiciju, ali jel netko zna neke druge investicije koje u samo 30 dana mogu donijeti prinos od više stotina posto? I to da možeš investirati i milijun dolara ako želiš, a ne samo dolar pa da to nešto može poskupiti na recimo $10.

Radi toga mi nije jasno zašto je nekima veći gušt pametovati i čekati pad da bi ispali sveznalice umjesto da prihvate stvarno minimalni rizik u ovom trenutku i jako dobro zarade.

2 Likeova

Ljudi sta ocekujete od ETH-a ? Ja imam 40% protfolia u njemu i vec mi ide na zivce sto “sporo” raste :smiley:

Pa vidis da bitcoin vise raste od eth, prebaci u bitcoin :slight_smile:

Koje wallete koristite i zasto ste se odluciti bas za taj wallet?

Kupio 0.0010 BTC na Coinbaseu s namjerom da prebacim na drugu burzu i da kupim nešto altcoina koji mi zapeo za oko. Od 0.0010, samo 0.0007 se prenosi a čak 0.0003 je fee. Znači za 10BTC bi platio 3 BTC transakciju, WTF?!

1 Like

Ne baš :wink: Ako je fee 0.0003 BTC onda je toliki i za 0.0010 BTC i za 10 BTC i za 100 BTC.

Pametni znaju čemu služi pojas…ovaj…altcoini :slight_smile:

gdje se moze uzeti iota

Tad bio na 0.7$, evo ga na 4.5$ trenutno :smiley: @mitok

ether je dobro zagusen… transakcije idu dugo… meni juce jedna nije ni prosla… mozda mu to malo obori cijenu… ali ko zna, ovde nista nije normalno

Ja sam rekao da ako se ovako nastavi Buffet, Gates i svi ruski oligarsi će biti male mace za klince od 20-ak godina koji će biti najbogatiji ljudi svijeta :smiley:

Bitcoin je na nekim burzama prešao $14,000, a prije samo par dana je bila mega vijest da je došao na $10k. Prije manje od mjesec dana je bio onaj pad sa $7k+ na $5,500.

1 Like

šta mislite o zcoinu? ja cijenim (mada ovo je isto ko da cijenim neku utakmicu druge finske lige, toliko se razumijem) da ovaj koin ide sigurno preko 100$ u roku po godine. sviđa mi se sajt njihov i možda jedini sajt koji mi je na shvatljiv način koliko toliko objasnio šta je njihov koin i koji im je cilj. a konstantan je rast, nema previše koina, nije prevelik marketcap, solidan promet. griješim li ja u ovom mom amaterskom izučavanju ili ovo ima smisla što ispisah?

1 Like

Nisam ga uopće još proučavao, ali sad sam pogledao baš brzinski i na temelju prvog dojma ne bi me uopće čudilo da u idućoj godini dođe na $100+

Ako netko nije primijetio, Bitcoin je u u posljednjih 24 sata ostvario najveći promet od kad postoji. Kad zbrojiš 2 i 2, to je jako značajan podatak. Ako se nekom da čitati i ako @c3po ne smeta :wink: , napisao sam malo konkretnije na što se taj promet odnosi i što se može očekivati (naravno ne mora značiti da sam u pravu jer se ipak radi o divljem kripto tržištu :smiley: )

procitah clanak dobro razmisljanje, jedno pitanje sto mislis zbog nove godine vecina ce prodavat jer im treba para negdje ovo procitah i raste li tad ili ce krenut da pada?

Vidim da je ovo jedna od najjačih tema na forumu ali vjerojatno i najozbiljnija i najkvalitetnija obzirom na težinu koja nosi odlučio sam i ja malo probati taj vaš “posao” :slight_smile:

Zanima me jel se isplati krenuti u ove s nekih 200$-300$ i odakle krenuti? (pod ovim isplati mislim dal je to dovoljno za početak tako mali iznos s obzirom da vrijednost koju kriptovalute imaju.)

Svaka cast ljudi vi koji imate dosta ulozeno u bitcoin i koji su se obogatili ali da mi bilo tko kaže da je ovo nešto drugo osim čistog kockanja to je smiješno. Situacija je nepredvidiva, tu na forumu nas je tipa 10 , 5 njih ce rec da ce padat 5 njih da ce rast, naravno da ce netko bit u pravu. Mozda za 5 godina ide na milijun a mozda ce se pricat trebali smo prodat na 20 000…

1 Like