Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

mislim da ce da raste i da je mitok sto se tice clanka njegovog u pravu cak i matematicki da ce ovo da ide do $18 000 ako ne i jace jer konstantno raste 13 000e je presao.

Ja ću se ubaciti sa strane i samo reći sve je kocka pa šta :slight_smile:

To je tako uvijek neko ko se obogati bit ćemo dobro, a onak tko ne taj će reći znao sam i da sam bar ovako… jbg takvi smo ali možemo igrati na “sigurno” i vrtiti se u krug ili možemo “riskirati” pa možda nešto i ubodemo :wink:

Ja se vodim mislju jednog forumasa sa jednog drugog foruma. Sve je ulozio u btc i kaze da sa Xxxx €/mj uvijek moze odseliti npr. u Kijev i tamo zivjeti ko kralj.

1 Like

Prosinac 2013 - 1030$ / Siječanj 2015 - 200$ . Vidite koliko je to vec u igri i koliko je nepredvidiv.

http://pcchip.hr/internet/vodic-za-kupovinu-prve-kriptovalute/ tu su pričali o tome kad je BTC bio 1300$ :slight_smile:

Hm, da… Ovo me sve podsjeca na decembar 2013. Rast u mjesec dana sa 100$ na 1200$, svi pisu o tome, svi zele da kupe BTC i onda… Februar 2014, pad, pad, pad,

Ja sam pratio LTC jer sam ga i rudario. Kada sam poceo u oktobru 2013 bio je 12$. U decembru je 2013 je bio oko 25$ i onda… pad, do prije tri,cetiri mjeseca. U jednom trenutku je bio pao na 2 i nesto $. Sada je preko 100$.

Jel glupo reci, mislim da se istorija ponavlja? Sto je najgore, sve to neko diktira i kada se tri,cetiri velika igraca dogovore da krenu prodavati, ima da padne opet na 5k$ BTC a LTC na 10$.

Valjda je jasno svima da ovakav rast nije jos dugo moguc i da ce ovo kad tad pasti. Vidite ovaj prvi mali krug? E tada je taj mali krug bio kao ovaj veliki danas! Svaki dan samo rast,rast,rast i onda pad.

Takodje, ono sto mi je uvijek zanimljivo je da se i prosli nagli rast desio u period pred Bozic i Novu godinu. Praznici u zapadnom svijetu, shoping groznice, zaduzivanja za poklone i onda u februaru kad treba platiti racune i vracati dugove pocnu se prodavati i BTC i onda nema ko da ih kupi, pada cijena , itd.

Naravno, ovo ne znaci da nece nekada doci do 100 000$ ali mislim da se to nece desiti u sljedecih 5 godina.

2 Likeova

Kako vi uspijete išta zaraditi uz takav fee. 30% dere coinbase?!

Ja što sam do sada uložio u BTC kad je bio $11t uz ovaj silni rast zadnjih par dana na račun si mogu isplatiti manje no što sam uložio. Smiješna mi je priča kako je sve idealno u financijskom crypto tržištu kada te deru više no banke. A da ne spominjem da privatnosti nema, jer samo što netraze krvnu grupu. Nema banki, ali zato burze uzmu i više…

2 Likeova

I nakon toga prosinac 2017. skoro 15k. Nek se ponovi opet ciklus sa istim % padom i rastom i svatko od nas si bude mogao kupiti svoj grad tamo 2020. :slight_smile:

Ako si iz EU uplati preko SEPA, fee je 5€.

Gdje iz HR i kako mogu kupiti ovu IOT valutu… Početnik sam pa pomagajte eto zarazili ste me s ovime pa jbmu sve moram i ja malo :slight_smile: hahahahhahah

1 Like

Upravo tako. To se i ja pitam stalno i pratim već dugo ali to mi se nikako ne uklapa.

Ja npr mislim da će ovo da se pumpa još nekoliko godina, možda još 10god max, sa padovima i generalno rastom, a onda će to da krahira, i oni će da izadju sa pričom kako kriptovalute i elektronski novac u osnovi nisu loši ali da ne bi se desilo to što se desilo, da oni to sada regulišu i da nema puno oscilacija i onda uvale ljudima naravno kontrolisanu elektronsku valutu zajedničku za veći deo sveta i to je to :slight_smile: Priča je mnogo duža i šira ali ukratko suština je tu :slight_smile:

hej živote lutalice …

Ledger, trezor ili papir i nemas brige.

pa jel ovo moguce

Ekipa, kakav je osjećaj ovo besramno bogaćenje? Hahah

Čestitke svima koji su bili pametni i sretni u pravom trenutku! :smiley:

Sad, ili ce odletit do 50-100k kroz godinu dana, ili pljusnut na 0, mala je sansa da se prepolovi ili nesto slicno. Ja vjerujem u ovo prvo, previse je love, a mocnih ljudi u igri. Ja sam prvenstveno usao zbog neke glupe reklame prije godinu dana, i to mi je druga najpametnija odluka u zivotu. Prva je bila kad sam odustao od strojarstva na 3. godini.

Netko će sigurno prodavat pred Novu, ali to ne bi trebalo ozbiljnije utjecat na cijenu. Puno novca ulazi u Bitcoin, a oni kojima fali za poklone nemaju neku tako veliku količinu Bitcoina da bi mogli ozbiljnije srušit cijenu. Cijena može pasti iz drugih razloga, ali sumnjam da će pasti zbog poklona :wink: Kapitalizacija dobiti je već puno realniji razlog za eventualnu rasprodaju i ona nema veze sa Novom.

Ako poraste za recimo 30% ti će svojih 30% dobiti bez obzira da li si kupio $100 ili za $10,000. Isto tako ako padne za 30% ćeš izgubiti 30% bez obzira da li si investirao $100 ili $10,000 :slight_smile:

Možeš se registrirati i verificirati na Bitstamp pa od tamo krenuti.

Rizično je naravno, ali ako misliš da realno ne vrijedi ovoliko onda moraš znati koliko realno vrijedi, jelda? :wink: Bit će mi drago čuti što misliš koliko realno vrijedi i još draže će mi biti čuti zašto misliš da je baš taj iznos neka realna vrijednost :slight_smile: U svakom slučaju se slažem da postoji rizik.

E ovo moraš gledati malo dublje. Oni koji su kupili na picku se nisu osjećali ugodno kada je sa cca $1,200 jako pao, ali oni koji su kupili samo koji mjesec prije picka su i nakon pada bili u plusu.

E ovo treba gledati još dublje :slight_smile: Nije to bilo baš tako strašno kako izgleda, osim onim neuiskusnima koji su ušli na samom picku. Onaj tko je kupio krajem 10. mj. 2013. za $200 je bio još godinu dana u dobrom plusu, bez obzira na veliki pad kasnije.U međuvremenu se dogodio i MtGox, a i nije bilo baš pozitivnih vijesti tako da i to treba imati na umu. Ukratko, taj pad nije bio baš ništa strašno, koliko god da je bio velik. Početkom te $2013. BTC je bio oko $10, i nikad, baš nikad, nije došao niti blizu povratka na tu cijenu.

Ok, a što ako se samo 2 velika igrača dogovore da krenu prodavati dolarske rezerve, npr. Kina i Rusija. Što misliš da bi se onda dogodilo? Osim 3. svjetskog rata? Što misliš da bi se dogodilo sa cijenom dionica Facebooka da se Zuckerberg i još 2-3 velika dioničara dogovore da idu uzet lovu investirat je u recimo svemirske letove ?
Usput, stvarno veliki igrači su se prije nešto manje od mjesec dana dogovorili da idu prodavat Bitcoin, a uz to i da idu sa negativnom propagandom o BTC, zagušenju mreže, bojkotu minera itd. Znači vrlo ozbiljna situacija. Što se dogodilo? BTC je pao sa $7,000+ na $5,500, i oporavio se nakon 48 sati i evo ga danas (manje od mjesec dana kasnije) na jebenim rekordima.

Taj prvi ovakav rast je posljedica hearinga u Senatu 18.11.2013. Pratio sam na netu uživo prijenos tog hearinga i bio je pozitivan što je rezultiralo euforijom i luđačkom kupnjom Bitcoina, pa je zato cijena toliko skočila. Onda su neki kapitalizirali dobit, a i samo koji mjesec kasnije se dogodio MtGox. To sve treba imati u vidu kada se komentira taj skok i pad.

Nije to imalo veze sa Božićem niti Novom, nego sa hearingom u Senatu 18.11.2013. :wink:

Ali naravno da je ovako snažan rast u kratkom vremenu potencijalni rizik. S druge strane, cijena se tek formira i nitko ne može tvrditi da će sigurno pasti, kao i da sigurno neće pasti.

Ne trgujem na Coinbase nit Gdaxu, ali ne mogu vjerovati da im je fee 30%. Prije bih rekao da si kupio jako malo BTC pa ti je fee iznosio 30% investiranog. Ako je fee recimo 0.0003 BTC onda je to fee na kupnju 5 BTC i na kupnju 0.001 BTC. Ako kupiš samo 0.001 BTC onda naravno da ispada da je fee 30%. Probaj otići u poštu platiti neku uplatnicu na iznos od 5 kn. Ispast će ti da je naknada viša od 50% :slight_smile:

Uživancija, ali istovremeno i čupanje kose :slight_smile: Ja sam jako dobro zaradio, ali sam htio čak i jednu nekretninu prodat i ući baš onako jako u BTC 2013. Toliko sam bio fasciniran njime. Onda sam ipak odustao jer naravno da nije pametno investirat nešto što nikako ne bi htio izgubiti. Da sam to napravio, sad bih tražio nekretninu u New Yorku i još jednu na Hawaiima :slight_smile: Ovako sam samo u jako lijepom plusu :slight_smile:

Ja sam pokrenuo i ovu temu i onu Bitcoin - pogledajte cijenu, pa se osječam odgovornim još jednom naglasiti da su i Bitcoin i druge kriptovalute rizična investicija.

Naravno da se može desiti i veliki pad, ali isto tako može još puno rasti. Ja imam svoje pretpostavke, izračune i predviđnja i vjerujem da se itekako isplati preuzeti rizik, ali svatko sam odlučuje što će sa svojim novcem. Sada je jako lijepo gledati rast i biti dio euforije, ali treba pokazat muda i kada cijena ide dolje :wink:

4 Likeova

Meni je uzivancija citat tvoje postove :slight_smile: Stvarno svaka cast! U koji alt bi predlozio da se sad ulozi kad su svi nisko?

3 Likeova

pitanje jedno sta mislite xrp dal ce rasti? i vrijedi li ga sad uzet