Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Očekivao sam tvoj ovakav post. :slight_smile:

Naravno da je u svemu i dobra i zla, svaka medalja ima dvije strane…samo ne znam zašto si uvjeren da zla strana prednjači. Dobro dominira, ne zlo. :wink:
Jer kada bi zlo dominiralo, onda bi se svemir rastavljao, a ne sastavljao. Milijarde godina svjedoče tome da je dobro vodeća sila u svemiru, i bez brige, čovjek nije dovoljno velik da to promjeni. :slight_smile:

Pod pretpostavkom da su na rukovodećim pozicijama u bankama, mogu. Ali čemu?
Kao da oni nisu svjesni da takav nastup vodi svijet u bankrot i u mogući raspad usred nuklearnog rata kojeg bi uzrokovao raspad svih sistema usred nestašice koja bi se samo povećavala…
I što će njima onda te brojke na računu? Ako sve ode u onu lepu stvar…
Al nije što će oni kucanjem brojki na računu povući svijet u bankrot…nego i oni vide da to svi rade i žele napraviti za svijet bolje rješenje i imati koristi i sami od toga.

Vjerujem da su i oni sebi na prvom mjestu (logično), ali su oni dovoljno svjesni globalne situacije da znaju da će najbolje napraviti sebi, ako naprave dobro za čitav svijet. I tako onda iz sebičnosti rade za sve nas.

U porezu isto ništa loše…tj. u porezu je jedino loše to što se nepravedno naplaćuje, tj. to što ga netko pošteno plaća dok drugi lako varaju na porezu. Tada onaj što plaća snosi križ onoga što krade.
Svima će nam tako biti bolje kada sve bude vidljivo i oporezivo. A da ne govorimo da će BTC to moći i automatizirati, pa će se rasteretiti čitava bagra uhljeba koja živi od toga, a radi neke jalove poslove…i pola dana samo ispija kavu. Upali mozak samo kada treba uštekati usb u računalo…i to uspije ako se snađe uz mlađu kolegicu. Takve plaćamo…a sistem umire i ne prilagođava se novim potrebama mladog društva. BTC tu dolazi kao svjetlo na kraju tunela.

P.S. sada kada sam u tom poslovnom svijetu, sada tek vidim koje je to rasulo od naplate poreza i svega… žali Bože…
Tipa… pa oni se još ponašaju kao da PayPal ne postoji. Znači svatko tko radi preko PayPala ih krade kako mu se sprdne. Može se to iz jednog ugla činiti OK, ali objasnio sam…najveći problem poreza je to što ga svi ne plaćamo jednako. Ovako nas vodi u propast, a osmišljen je iz nužde i iz realne potrebe da podrži sistem kakav stvaramo. Bez njega ne ide, ako ne želimo opet biti individualci i kopljem loviti srne po džungli.

Slobodu nam uzima jedino ne-efikasnost društva i nitko drugi. Zato jer malo tko misli glavom i većina nas radi maksimalno neefikasno…a to je skupo i to plaćamo svojim slobodnim vremenom.
Slobodu ćemo si tako jedino povećati ako ćemo raditi na optimizaciji procesa, a BTC je tu opet veliki plus.
Inače, ni po ovom pitanju nije tako crno…nekada se radilo puno više. Popričaj malo sa starijim ljudima kako je izgledao život na selu prije svega 40 godina. Kosilo se ručnom kosom…a imalo se stoke.
Stoka se gonila na velike daljine na ispašu …i moralo se čitave dane uz njih bdijeti…
I opet ta ručna košnja je primjer kako mehanizacija i optimizacija posla je povečala čovjekovo slobodno vrijeme.
Tako da se mora raditi na optimizaciji, a sa druge strane situacija uopće nije tako loša kako se shvaća. Samo nam je perspektiva u banani, jer smo prelagano odrasli…pa nemamo ispravne orijentire uz koje mjerimo težinu života.

BTC ima da postane No.1…da nove generacije neće niti znati što je bilo prije BTC-a.
Idealan asset. Sve bitne karakteristike zlata, a digitalno se pohranjuje i lako bežično šalje u bilo koji kutak planete. Bez premca je….i tu je da ostane i dominira.

Ima još puno Pera i Žika koji ga moraju početi koristiti.

ja opet tvrdim, sve dok je danas vrijednost bitcoina 36k$ a sutra 30k$ on neće zaživjeti u širim narodnim masama, a centralizacija valute upravo stvara okolnosti u kojima je moguće stabilizirati valutu … dakle, bitcoin ima vrijednost dok je zanimljiv investitorima i dok mediji pišu o njemu … kada se malo slegne priča o njemu, na bitcoin će se gledati kao na obične dionice neke firme … tesle npr. recimo svi drobe o tome koliko se obogatio neko ko je prije 4 godine kupio bitcoin … a niko ne spominje koliko se obogatio neko ko je tada kupio dionice tesle :smiley:

2 Likeova

Da bi se vani vrijeme smirilo, prvo moraš imati oluju da se ispucaju sve uneravnoteženosti…i onda nakon oluje dobivaš mirno vrijeme.

I onda mirno vrijeme može lagano u sebi nakupiti neke nove napetosti, koje će se ispucati opet prilikom iduće oluje.

Ovo što sada vidiš je oluja koja je nabijena jednim rekao bi ogavnim monetarnim sistemom. Kada se sve strasti ispucaju, BTC će biti zacementiran …reko bi ROCK-SOLID.

Zamisli samo da recimo nestanu sve valute i ostane samo BTC… koliko je to solid?
Pa ne možeš imati niti ovo klizanje tečaja između različitih valuta…itd. …
…jedino što možeš imati da cijena nekog rada košta različito u BTCu, što se mijenja ovisno vremenom i lokacijom. I vrijeme i lokacija su ti koji će utjecati na ponudu/potražnju tog rada …no BTC je referenca koja bi bila rock-solid.

1

nije dugo trajalo

Tether je dosta trenutno pod upitnikom, a problem se rađa i kod toga da je dosta vezana cijena BTC-a uz Tether, što bi u slučaju da Tether ne opravda svoj market cap moglo srozati cijenu BTC i možda dovesti bear market prije alt sezone i pravog bull marketa. Svejedno, mislim da je to “nemoguće”, ali uvijek treba pripaziti…

Uglavno, izuzev ovog pesimističnog scenarija koji sam napisao, i dalje kupujem kripto s PayPalom. Ako prodajete neke poznatije valute, slobodno mi se javite na PM. Trenutno kupujem između 50-1000$.

1 Like

:smiley: :smiley: :smiley:

Imam filing da bi sad trebalo lovu vadit. Imao sam slican filing i 2017 pa se nisam poslusao.

Ovo je trenutno 1. mjesec 2017.

Sada bi se mogao desiti blagi pad do suporta oko 26k $, jer se formira triangle za pad, ali možda i dalje izdrži support na 28-29k, koji je već testiran nekoliko puta. Sve u svemu, prema halvingu treba cijena još otići na +250k pa onda pasti do nekih 60k u bear marketu.

Ove godine je ipak malo drugačije dosta velikih investitora ulazi, pa može biti svega.

2 Likeova

Još nismo ni poletili… al moguće je da si i u pravu. xd.

No ipak … svi koji su vadili lovu u bilo kojem momentu 2017/2018 … pa cak ako su vadili i kad je cijena bila tada najveća…iz današnje perspektive su krivo vadili, jer je sada još veća.

Tako gledano… može on sada i fest zaroniti… ali dugoročni hold je ipak gold. :slight_smile:

A tad je kvadrad u Srbiji kostao 800-1000 eura, sad kosta 1200-1500. Tako da isto dodje, pare su devalvirale vremenom.

Ti koji su vadili kad je bila najveca cena te godine, valjda su isto bili pametni pa uleteli kad je bila niska prosle godine :slight_smile:

4 Likeova

Ništa ne kažem da se moglo i tako. No to su već dva poteza. Ja sam iskomentirao ono gore kao jedan potez, kako je i napisano.

Tako gledajući, moglo se nakon vađenja iz 2017-te još puno puta i uložiti i vaditi i imati milijarde danas… :slight_smile: …no čim više poteza, više šansi i za greškom.

Koliko god se sada iz ove perspektive čini jednostavnim vidjeti gdje je trebalo vaditi i gdje opet ući…to ipak nije bilo lako procjeniti u datom momentu. Niti korak jedan, bome niti korak dva dok je sve ronilo.

Zato komentiram samo odluku vađenja 2017-te, jel se isplatila ili ne iz perspektive dugoročnog holdanja. A kako sada stvari pokazuju, tko god je nešto vadio (a nije to kasnije vratio unutra) nije donio bolju procjenu od onih koji su ostali unutra sa dugoročnim holdom i dok je sve ronilo.

Nije direktno vezano za kripto… ali- jeste li ispratili situaciju oko gamestop dionica i propadanje jedno od ajvecih hedgefondova? :smiley:

1 Like

Ne, ali za crypto su to sretne vijesti.

Pa i ne znam bas koliko s obzirom na jos manje regulacija u kripto sferi

1 Like

Pazi sad, Musk tvituje #SerbianDinar i preko noci postane Dinar jaci od Eura i idemooo :smiley:

A Dog Coin, Realna prica :smiley:

Da dodam, ja svuda imam udela :smiley: Krenuo sa 0.0015btc sad imam 0.004, ozbilja prica se rade ej!

Zelim napraviti invest u BTC ali mi treba neko da mi kaže kada da to uradim. Da li je sada pravo vrijeme bez obzira na ovaj rast? Šta nas čeka u narednom periodu? Vidim spominju se cifre od 250k.

Moze li neki info/pomoc za nas amatere.:grin:

Vidis, moze i da prebaci tih 250k, sve zavisi ko se dohvati Twittera i nahvali Bitcoin. Kad bi pored Muska npr i Bezos napisao “BTC to the Moon” verovatno bi za 3 dana prebacilo tih 250k. Tako da to bi trebalo da je to.