Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Evo jedne zanimljive priče, čudno da nije ranije pokušao da povuće, nego tek sada kada vrijedi 200m.

To jel netko čuvao do kraja ili nije … ne mijenja činjenicu kad ti 1$ postane 1000 000$ … da dalje riskiraš milijun dolara, a ne samo jedan.

Upravo ti pričaš o različitim subjektivnim pristupima, što naravno može biti svakakvih.

Moj osvrt je bio zašto averge Joe nije mogao lako doći do milijun dolara i ako je na vrijeme krenuo sa samo jednim…

Da li je neko povlacio novac preko BitexPay-a na payoner ?

https://www.bitexpay.net/

https://www.youtube.com/watch?v=ZDq4M8bI5b4

Pa ne znam jesi skontao, taj lik, programer Njemac, gledala sam ga skoro na tv-u, je zaboravio password. Znaci nije odlucio da ne dize pare, nego nije mogao iako je htio.

Pa kada nešto ne možeš napraviti… onda se valjda malo mijenja slijed prioriteta kada ćeš krenuti svim snagama kontra onoga što “ne možeš”.

Svakako ne košta jednako pojesti go.vno i sladoled?

Obaraš sam svoju teoriju, znači $240.000 nije bio dovoljan razlog da se krene svim silama?

Rekao sam ti da u tuđe subjektivne odluke ne ulazim. Svatko za sebe zna kad mu se nešto isplati ili ne.

Obaram samo tvoju teoriju da kad se nekom iz 1$ skupi 1000 000$. …sigurno neće reći: “Ma hebe mi se za taj milijun, ja sam ionako uložio samo 1$”.

Subjektivno može biti luđak koji će tako razmišljati, no average Joe sigurno neće…jer nije razumno.

To nije moja teorija, nego obaranje tvoje teorije da nema šanse da je neko čuvao do sada, i da nije prodavao. Ne pokušavaj izvrtati, vrati se nazad pa ćeš vidjeti.

Napravio si esej od obične rasprave. Nema potrebe dalje da se raspravljamo.

Pa pogledaj bolje … nisam napisao da nitko nije čuvao … nego sam napisao “svatko tko je normalan…”

Time se osvrćem na prosječnu osobu ili ti ga na averge Joea.
Drugim riječima time se odvajam od subjektivnog stajališta nekog pojedinca i nastojim reći da je to objektivno stajalište (prosječno stajalište).

P.S. nema potrebe da se kačimo oko ovakve gluposti.
Živio. :wink:

Imam 180t$ na Binance, i hocu da ih prebacim na zenmarket.jp da kupujem neke zajebancije tamo. Koja je najjeftinija opcija? Naravno da ne povlacim na racun pa sa racuna tamo.
Kod njih moze da se placa BTC, ETH i LTC.

Ako nemaju XRP, onda od ova tri vjerojatno LTC pa promijeni u to. Prije još pogledaj koliko Binance naplaćuje za povlačenje litecoina, ali mislim da je manje nego plaćanje gasa za ETH. Ipak provjeri

1 Like

Doge poludio u zadnje vrijeme haha. Samo je sada pitanje kad je pravo vrijeme za prodati.

Dugo sam van ovog, izašla mi reklama za doge pa sam išao provjeriti i gledam i ne vjerujem. Mislim da sam ga kupio kad je bio 0.002$. Sad se vrti oko 0.4$.

PS samo mi recite da hitbtc nije prijevara, da se mogu izvući novci.

Prati li neko situaciju sa SafeMoonom? Kakvog ste misljenja o ovim pumpajucin shitcoinima?

Ja sam svojedobno imao velikih problema sa izvlačenjem novca sa te burze. To je bilo prije par godina. Mislim da sam jedva uspio izvući dio i to preko Stratisa (tako nekako se zove coin) jer withdraw sa drugima nije radio. Postoje još uvijek pa je vjerojatno to bio samo tadašnji problem, ali sigurnije ti je prebaciti sve od tamo negdje drugdje. Ja bježim od njih. Više tisuća dolara sam pogubio po raznim Cryptopiama, Crypto Marketsima i ostalim prevarantima.

1 Like

BTC, a samim time onda i dobar dio cijelog crypto tržišta, ima još potencijala za dolje. Kratkoročno prevladavaju bearish signali, dok dugoročno i dalje nema brige za BTC :slight_smile:

Tek sad ću ići malo crtati, ali početni pogled na trenutnu situaciju sugerira da se treba paziti daljnjeg pada. Nije još siguran, ali djeluje da ga je realno očekivati. Na 30-minute chartu školski primjer malog HS-a, ne može biti pravilniji. Jedino što on bolje radi kad dolazi nakon uptrenda, ali mogao bi se uskoro formirati i na chartu duljeg perioda, a na ovom chartu mu se vidi lijevo rame i glava. Gdje je točno lijevo rame je stvar osobnog gledišta :slight_smile: Tehnička analiza je umjetnost koja nije egzaktna i daje slobodu analitičaru :smiley: Puno je bitnije gdje je točno neck line za mali i veliki HS, a to tek idem crtati. Formirao se i mali M pattern, i to onaj “zloćudni”, pa i to ide prilog mogućem daljnjem padu. Govorim o roku od odmah pa do cca 24h. Treba paziti i na double bottom, ali razina oko $54200 će dati odgovor. Ja sam ušao u short na cca $54900 (za one u fondu, samo mali iznos trejda da se ne riskira previša, a potencijal velikog postotka profita uz polugu daje vrijednost i malom iznosu trejda :slight_smile: )pa izlazim ako ne bude sad uskoro pad, ali rekao bih da ide možda i ispod $54000, možda i samo za početak :slight_smile: Ne bi me čudilo da prije novog ATH-a bude ispod $50k, ali treba još čekati konfirmacije.

200 puta narastao, fino. :slight_smile:

Ja tako slucajno vidio da binance coin vrijedi 500$. A sjecam se da sam ga kupovao dok je tek izasao … i znam da sam takvog tipa (novog) coina kupovao po 100.njak komada. I u momentu nisam niti znao koliko će me to para razveselit… kad li ono pronađem da imam samo dva binance coina, hehe. Nit se ne sjecam koliko sam ih imao… al čini se da sam ih rasprodao 2018te kad sam begao van. xd

1 Like

To mi je ostalo u sjećanju. Vidjet ćemo, za sada držim, pa ću prebacit na BTC kada odlučim se riješiti DOGE, a onda se nadam da ću moć napravit payout. Ipak nije tako velik iznos.

Da. Samo što tad nisam uzeo puno toga (samo 1k tih novčića), uvjerilo me na forumima da se ovo nikad neće dogodit, što je nekako i bilo realno. Moja “vizija” je tad bila kupi “shitcoine” po 0,01 dolar i ako odu na tipa dolar, ide plus 100x. I eto što se dogodi, jedan shitcoin ode na 200x, i to onaj koji je bio tada 0,002$. Planirao sam ga kupiti za ukupno 10$ što i dalje nije previše, ali je bolje nego 2$ u ovom slučaju, ali sam stao na dva koja sam kupio prije čitanja foruma. Sad samo loviti pravi trenutak za prebacivanje na BTC i da me burza ne zajebava i opet dobro.

Ja bih to odmah prebacio sa DOGE na BTC ili nesto stabilnije jer ce DOGE sigurno da zvekne dole. asteta bi bila da ti takav talas propadne.

Riješi ga se čim prije. Ne kažem da ne može još rasti, možda i još parsto posto, ali to je zahebancija coin i nakon ovog besmislenog rasta može bez problema pasti preko 50% u jednom danu.

A Muska bih ja malo u zatvor pa da čovjek ima vremena malo razmisliti o svojim postupcima. U nekim drugim slučajevima su neke slične stvari kazneno djelo. Da sam kojim slučajem shortao Doge hebao bih M i Twitteru i Musku i SEC-u.

A evo BTC prokrvario…

Sad je prvi pravi test na $53,064. Još uvijek ne mora značiti da ide daljnji pad, ali je lako moguć. Treba pratiti, bude chart rekao :slight_smile:

Više ne mogu pratiti pred monitorom pa sam izašao iz shorta, ali i BTC je žilav pa je najsigurnije pričekati razvoj situacije :slight_smile:

Dok sam ja ovo napisao BTC je evo opet preko $54,100, a bio je fino zaronio u $53,xxx :slight_smile:

1 Like