Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

A ne mislim ga dugo držati jer nemam živaca to pratiti, iako je opet rast od svakih 0,1$ meni = 100$. Tako da rast od “parsto posto” može biti dosta dobar rast u ovom slučaju. Naravno, jednako je i s padom. E sad, s obzirom da sam od toga već odustao i da sam zapravo u taj “shitcoin” uložio 2$, vuče me nekako da pustim još malo da vidim razvoj situacije.

Dva tri tvita raznih “Muskova” mogu ga dovući do tih “parsto” posto rasta, što je zapravo i vrlo primamljivo. Moram odrediti granicu nakon koje sigurno idem “van”, a to ću odlučiti danas.

Znam dečki… It’s risky, ali već sam prihvatio tu igru davnih dana.

Tvoj izbor, ali bar razmisli o prebacivanju u neki normalniji coin koji također ima potencijala za rast. Velim, može Doge još dosta narast, ali realno ova njegova cijena nije normalna. S druge strane, vidim da se formirao bear pennant na BTC-u. Ovaj novi pad od prije pola sata je moguć početak breakouta, ali za sada je još uvijek volumen bio premali (mada bullovi trenutno ne pokazuju snagu). Treba pričekati još koju svijeću pa će biti jasnije što će dalje biti. Ako dođe do daljnjeg pada (trenutno to djeluje izgledno), on bi mogao biti snažan, a to onda povlači za sobom i pad većine tržišta. Skraćeno, ako ništa drugo, onda ti novi pad BTC-a može srušiti Doge, dok Musk opet ne zatvita :slight_smile:

Probat ću ostat u igri još neko vrijeme pa vidjet šta će bit. Jer ovom rečenicom je sve zapravo rečeno.

Nije realno ni normalno da cijena uopće dođe na ovu razinu. Nije realno ni normalno da raste sada kada je tu. Ništa nije realno ni normalno pa se na kraju dogodilo i može se dogodit.

A opet, možda me sutra pukne pa izvadim novce.

Vidim nikoga ne zanima, 153% rasta danas ima u ovim trenucima…

Zna li neko koliko traje obicno verifikacija na Binance, hocu da kupim BNB da oprobam safemoon, ali ne prolazi mi kartica, valjda jer je verifikacija u toku…

Ja imam par k dogea na hitbtc u walletu, ali istina je da imaju problema s povlacenjem. Također, sada malo negativno na doge koji imaš baš kod njih, onemogućen je withdrawal dogecoina kod njih i trenutna cijena je “samo” 0,26$, naspram trenutnih 0,36$ prema coin market cap i drugim mjenjačnicama…

Ja jučer išao prodati i ništa mi nije bilo jasno, dapače, i dalje mi nije jasno da je takva razlika i da nije dopušten withdrawal.

EDIT: evo trenutno je dopušten withdrawal za doge, fee je 40 kom

EDIT 2: Nakon odrađenih koraka za withdrawal.

Hm… Ako već misliš ić van dok je ova cijena, možda nije loša konverzija u stabilniju valutu i onda povuć novce kad im “sistem proradi”. I mislio sam si da bi s njima moglo bit sranja oko povlačenja novca. Meh…

Lako za novce, može se prebaciti doge u neki drugi kripto, pa povući. Povlačio sam neke druge kripto s HitBtc bez problema (jedino uz malo dulje vrijeme čekanja transakcije).

Problem je što je kod njih znatno manja cijena nego na ostalim mjenjačnicama, vjv upravo zbog toga što nema mogućnosti povući doge…

1 DOGE na HitBtc je 0.24$
1 DOGE na Binance je 0.33$

Sta mislite na koliko treba prodati XRP? Ima li sanse da dodje do 3$ kao nekad? :smiley:

Meni XRP nikako nije jasan, neki su najavljivali da će do 2030. nagurati na $100, ali ovim tempom ne znam…

Ima nade i puno iznad 3$ kroz godine, ako prođe sve dobro s tužbom.

da ne otvaram novu temu… ima li nekog nacina za mene posto “nemam pojma” o kripto valutama da kupim negdje za 10e bitcoin etherum, i da posle dokupim jos za recimo 5k e, da vidim kako ide, gdje se kupuje i slicno…
Neki sajt i neki novcanik za BiH… moze i od clanova foruma starijih da kupim nije problem.

Prvenstveno da kupim za 10-50e(cisto da vidim kako radi, raste, sabira i oduzima se vrijednost, gdje prodati istu tu kriptovalutu) zatim posle da dokupim za nekih 4-5k e

Ako ne znas nista, bolje ti je da ne kupujes dok barem nesto ne naucis. Inace ces se pogubiti :slight_smile:

ima smisla to sto kazes… :smiley:… citao sam, naucio svasta, zamutilo se nesta, ostalo mi znanja nista :smiley:Znaci ne moze se kupiti samo tako i da stoji i da prodam za godinu

Skini si blockchain wallet i ondi na neku Hr bitcoin mjenjacnicu i prati postupak kako kupiti. Za pocetak to ti je najjednostavnije…

Nije neka nauka. Otvoris konto (Kraken npr.), prebacis pare sa svog konta na Kraken, kad legnu kupis BTC.
E sad ako ces “uciti” o kripto, mozes, ali da bi ga kupio, ne moras nista vise od gore navedenog znati.

Kupis najjeftiniju kripto valutu, zakopas je i odkopas za dve godine. Npr kupis ovo za neke manje pare i ostavis ga pa sta bude :slight_smile:
https://www.binance.com/en/trade/WIN_USDT

to sam i planirao… e sad… razmisljam mozda da ne dajem cjeli kesh na jednu kriptovalutu nego da uzmem btc i eth recimo…

Ma ako vec hoces da se zezas, onda kupuj ove jeftine kripto valute. ETH i BTC mogu da porastu po 2-3x, a ove jeftine mogu i po 100x. Ja sam npr imao oko 180$ u Cardanu, povukao sam 160$ i potrrosio, ostalo 20$ i za tih 20$ sam kupio 17k ovog Wink-a, i bas me briga sta ce da bude sa njim :slight_smile:

javi se u poruci za par pitanja jer ne mogu send

Pisi ovde slobodno sta god, samo ja nisam neko ko bi trebao da te savetuje u vezi kripta :slight_smile: