Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

ma trebaju mi te “manje” kriptovalute da kupim mozda 3 ili 4 vrste… nek stoji pa ako bude sta super, ne bude svakako se pare obrcu :slight_smile:

Kao sto rekoh nisam ti ja neko ko treba da te savetuje :slight_smile: Ja sam otisao na Binance, obelezio da mi poredja valute od najjeftinijih do najskupljih i tako sam kupio WINK :smiley: Tako da to je moja proverena metoda izbora.

Oće Elon nešto tvitat, zna li se šta? :thinking:

Majko mila ovaj Bitcoin nije normalan. Ovo što upravo radi je ludo :smiley:

Nadam se da nisi upravo ovdje shortao :grin:

Cijelo jutro pretežno shortam, ali ovo sam izlongao :slight_smile: Malo, na sitno, ali veseli :slight_smile: Izašao iz shorta mislim na $54,112, pa htio pričekati malo višlje novi short, ali sam vidio da nije zahebancija pa sam odustao od novog shorta i oko $54,600 ušao u long pa ga terao do $55,100 i izašao. Sad sam vani dok ne napravim novu analizu :slight_smile:

Danas RSI dobro radi :slight_smile:

Malo sam si crtao po RSI (5-minute chart) i vrebao, pa kad je došao trenutak ušao u trejd :slight_smile:

Tu gdje je prvi kružić je prvi bio jedan dobar short. Čekao sam ga čekao, i konačno dočekao :slight_smile:

Tu gdje je drugi kružić je bio ovaj nedavni long…

Hvala RSI-u, on mi je rekao kad je pravi tren :smiley: Ovo u tako kratkom roku nudi samo Bitcoin (od jačih asseta). Koliko je to opasno, toliko je i potencijalno profitabilno.

Na RSI-u se vidi da je bio presudan za tajming, i za short i za long. Ja si tako crtam i znam točno što mi to znači. Ove crte po RSI si povlačim kako se iscrtava RSI, pa vrebam :slight_smile:

Zadnji trejdovi su mi pretežno shortanje i danas se stvarno ne mogu žaliti. U dolarima i nije nešto jer su bili mali iznosi trejda da ne riskiram, ali u postotku na iznos s kojim sam bio u trejdovima je skroz dobro. Zrno po zrno pogača :slight_smile:

Još malo :slight_smile:

Longanje od $54,700 pa dok se nije prikazala divergencija, pa nakon konfirmacije za short shortanje. Opet je RSI u kombinaciji sa necklineom u milimetar pokazao kada ući u short, ali dok sam čekao konfirmaciju već je pala cijena na cca 54,700, ali ne žalim se :slight_smile: Da nisu mali iznosi trejda bilo bi pravo veselje s obzirom na polugu 50x u ovim trejdovima, ali treba biti skroman :slight_smile:

Za danas je dosta. Mislim da pravi show tek slijedi i baš mi je žao što nisam u stanju više trejdat, ali nije dobro izazivat sudbinu :slight_smile: Ovo trejdanje mi ubije i oči i mozak, doslovno me sad glava boli. Vjerojatno ću sad propustit glavnu akciju, ali što je tu je.

Za one koji upravo misle kupiti BTC…zanemarite youtubere i novinare. BTC ide na novi ATH, ali ne danas niti sutra. Trenutno sve vrvi bearish signalima i po svemu sudeći najrealniji je daljni pad. To ipak ne znači da oni koji imaju BTC sad trebaju prodat pa pričekat pad pa da kupe istu količinu jeftinije. TA kaže pad, ali ne znam što kažu Musk i drugi manipulatori. Možda i Apple objavi da je uzeo BTC za par milijardi ili da od sutra prima BTC pa nikakvi HS-i niti medvjedi neće spriječiti nagli i divlji rast cijene. Zato samo HODL ako držite BTC i nije hića prodat :wink: Prije godinu dana je pao na $3850, a prije par dana je ipak bio na $64,800 :wink: Ako sad zaroni ispod $50,000 to uopće ne znači da nećemo vidjeti novi ATH :slight_smile:

1 Like

Glavno da ETH ima gas, za drugo mi ni briga 🥸

2 Likeova

Ah, tako i bi, ali što se može :slight_smile:

2 Likeova

Uhoda. …

Malo gledam situaciju nakon ovih divljanja cijene pa reko da podijelim svoje mišljenje. Trebam još sve detaljnije pogledati, a i eventualne nove vijesti mogu skroz promijeniti situaciju, pa uzmite ovo samo kao mišljenje, s rezervom.

BTC je zadnjih dana bio u padu. U posljednja 24 sata je pao čak na samo $46,xxx, pa je divlje krenuo rasti opet na preko $50k i došao do cca $54k. Trenutno je cca $53,300. Na YouTube vidim da sad nakon ovog odbijanca sa $46,xxx prema gore crypto influenceri skoro pa svi od reda najavljuju skori divljački pohod na novi ATH i njegovo premašivanje za veliki iznos. Držim BTC dugoročno i meni bi to naravno pasalo, ali bojim se da to neće biti tako skoro. Ni pod razno neću prodavati jer sam najsigurniji u novi ATH (kad-tad) i ne želim da me uhvati neka pozitivna vijest izvan BTC-a, ali meni osobno kratkoročno situacija ne izgleda dobro. To je suprotno od onoga što većina danas najavljuje (većina očekuje daljnji snažan rast), ali jedno su želje, a drugo realnost (mada ja možda griješim).

Ono što mene muči kad je u pitanju daljnji rast je volumen. Em je ovaj skok sa $46,xxx na cca $54kbio tijekom neradnog vremena u zapadnom svijetu, em je volumen (iako pojačan) bio nedovoljan da bih rekao to je to.

Monthly chart izgleda dobro, ali i on sugerira mogućnost novog pada. Po prvi puta od 3. mjeseca 2020. je došlo do križanja na stohastiku. Dugoročni bullish trend je i dalje neupitan po monthly chartu, ali je po njemu BTC overbought i daje upozorenje na moguću korekciju. Korekcija po monthly chartu nije spuštanje cijene za par tisuća dolara nego moguće i za peteroznamenkasti iznos. On ipak sugerira da bi i u tom slučaju cijena trebala ostati iznad ATH-a iz 2017.

Weekly chart izgleda solidno, ali se cijena odbila od gornjeg Bollingera i približava se vrhu EMA Ribbona. Iz iskustva mogu reći da je u takvoj situaciji, uz ove prateće signale, čest slučaj da cijena onda zaroni u EMA Ribbon, pa malo ide gore dolje, a onda dođe do donjeg Bollingera. Donji Bollinger je trenutno na $22,300, ali on će se dizati (ovo je tjedni chart) pa se i to poklapa sa nekim mojim razmišljanjima.

Dnevni chart… (Evo upravo vidim da je cijena probila $54,000 i trenutno je na $54,200, znači skok skoro $1,000 od kad sam počeo pisati :slight_smile: )
Na dnevnom chartu je sada cijena došla do donjeg ruba EMA Ribbona. Ako se ne pojača volumen mislim da ga neće uspjeti probiti i ostati iznad njega. Indikatori/oscilatori su nakon pada na $46,xxx snažno sugerirali oversold i ovaj nagli rast je normalan u tom slučaju. Greška koju mnogi nedovoljno stručni TA analitičari rade je ta da kad se vode za npr RSI zamenaruju mogućnost naglog povećanja volumena koje onda može držati RSI u oversold ili overbought zoni dulje od očekivanog. Nisam niti ja neki top TA analitičar, ali ipak imam neko iskustvo i znanje.
Na dailyu se stohastik prekrižio u bullish (prvi put u posljednjih desetak dana od kada cijena pada), a MACD djeluje kao da bude i on i da će se vratiti u bullish zonu. To sve djeluje dobro, ali meni nekako prevladava mišljenje da je ovo samo standardni odbijanac od donjeg Bollingera prema srednjem. Cijena je već par dana ispod MA50 i tek je ušla i nije se odmah vratila iznad što nije dobar znak. Cijena je i nakon ovog skoka ispod EMA Ribbona.
Ono što me također brine kod dailya jest to da ovaj snažan skok iako evo već na preko $54k (sa $46k) ne mora biti ništa drugo nego standardni retracement. Ovo je 0.78 Fibonaccia što je tek prvi level očekivanog retracementa. Idući je oko $56,000, a onaj koji bi po mojem mišljenju mogao biti ključan je $57,700. Dok se ta razina ne probije, i to uz stvarno velik volumen i da cijena ne padne odmah ispod te razine, meni djeluje da smo i dalje u bearish trendu (unutar dugoročnog bullish trenda).

Neću se sad spuštati još i na 4-hour i 1-hour chartove. Na njima se potencijalno formira inverted HS (koji je bullish). Ja uvijek volim gledati/predviđati desnu stranu charta (još nepostojeću), ali i potencijalni inverted HS tek treba formaciju, pa onda i probijanje neckline linije. Za čitavo to vrijeme postoji puno veći bearish HS. Ako dođe do odbijanca od cca $57,700 pa nastane stampedo prema dolje onda se potencijalno aktiviraju dva snažna bearish patterna. Meni trenutno izgleda da će biti tako, ali nije to ništa sigurno. Treba pratiti razvoj situacije i obavezno volumen.

Prije tri dana je cijena pala ispod linije trenda koji traje od prosinca, a onda je posljednja dva dana bilo i zatvaranje ispod te linije. Sada je opet cijena vraćena iznad.

To bi bila gruba tehnička analiza, ali ona najbolje funkcionira u uvjetima bez vanjskih utjecaja. U periodu od nekoliko tjedana se mogu pojaviti svakakve vijesti koje mogu totalno promijeniti sliku charta. Uglavnom, na temelju samo TA, može se očekivati da će cijena još porasti sa ove razine, a onda opet pasti i nastaviti padati ispod $50,000, a moguće i ispod $40k. Nije isključen pad čak i ispod $30k.

Sve ovo je samo moje mišljenje na temelju trenutnog stanja i TA, ali nema garancije (još niti konfirmacije na TA) da će tako stvarno biti.

I dalje loša cijena na HitBtc. Stvarno velika razlika.

Jesi unovčio ili čuvaš?

Ja sam zamijenio i sve osim xvg isplatio s hitbtc na binance… I xvg bi, ali je bilo zatvoreno čak i tradeanje, tj da sa cold walleta prebacim na wallet za trade. Jednostavno se ne želim dovest u situaciju gdje bi nakon rasta mogao imat problema s povlalenjem, a binance je ipak No. 1.

1 Like

Mislim da ću morati i ja, samo da ulovim vremena. Vjerojatno za vikend napravim transfer.

Koristi li neko uphold.com servis?

Nakupilo mi se u brave-u BAT coina pa bi bilo glupo da propadnu… Medjutim procedura je prava da ih na kraju dobijem u wallet koji inace koristim za crypto.

Prvo bi trebao napraviti uphold nalog sto je ok… ali problem je sto koliko vidim po netu, da bi dalje sa upholda slao na svoj wallet, upholdu moram dati sve podatke (verifikovati racun) sto cu vjerovatno i uraditi, ali bilo bi mi draze ako ima neki nacin da to zaobidejm…

da li je neko prebacivao ove batove ?

Narucili maloprije picu, moguce i placanje u BTC. To do skora nije bio slucaj.

Sjetih se onog sto je @tpojka postirao, sto je platio picu sa neki 800 BTC ako se dobro sjecam.

10000 komada. Najskuplje 2 pizze u povijesti. Iz današnje perspektive dvije pizze je platio preko pola milijarde dolara :smiley: