Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Upravo tako @oddball. Taj Musk je takva jedna licemerčina, a što je najgore ima onih koji mu veruju da je protiv globalnog trenda a nisu covidioti. Naravno da je i on deo iste priče i da sprovodi istu agendu, pa tako nije ništa bolji od Bezosa, Zukerberga itd. Sve to ima svoj deo u priči.

Inače, ja npr ne pratim uopšte ništa šta ko od takvih mainstream njuški priča, ali samo pratim cene na berzi i čim vidim neki jači pad ili rast odmah znam da je tako neka njuška izašla i prosrala nešto.

U suštini ne verujem da će saseći ovaj bull run pre vremena, pa bi tako BTC trebao da ode na oko 200-400k na vrhu, a i druge kriptovalute posle njega svojim tokom, ali svakako treba biti obazriv, jer 9.jula je Cyber Polygon dogadjaj gde će po drugi put ozbiljnije vežbati cyber napade koje će verovatno u nekom trenutku pokrenuti.
Ako uporedimo Event 201 koji se desio u oktobru 2019.god gde su vežbali kako će sprovoditi priču oko plandemije, ona je posle 2 meseca i krenula, od nove god 2020.
Ako to preslikamo na ovo, može se desiti već od septembra-oktobra da krenu cyber napadi po njihovom planu: What COVID-19 teaches us about cybersecurity preparedness | World Economic Forum

Tako da eto, treba biti obazriv pa videti kada prodavati kripto. Glupo je propustiti velike gain-ove koji verovatno dolaze do kraja godine, a opet treba paziti da ne pokrenu ove napade pre toga, pa da sve potone pre očekivanog vremenskog okvira.

U februaru puštaju digitalni juan na olimpijskim igrama u Kini onako masovnije da krene u upotrebu pa sve to isto treba ispratiti zbog uticaja na postojeće kriptovalute. Svakako će biti zanimljivo videti da li će postojeće kriptovalute preživeti do sledećeg bull run-a koji treba da bude 2025.god ili će ih ugušiti pre toga, ili će možda čak nastaviti da žive u nekom malo izmenjenom obliku i nakon svega toga i da koegzistiraju sa centralizovanim digitalnim valutama centralnih banaka.

1 Like

Oce kaki, nece kaki…

Znao je kad je uvodio BTC za Teslu koliko energije trosi. Nista se od tad nije promijenilo.

Poludio

Covjek je zaradio 100 mil $ na BTC i to mu je bio interes. Sad ce se pokrenuti lavina i down. Zao mi je ETHa bas me veselio posljednjih dana i vjerovao sam da ce skocit na 10k $ kroz mjesec dana.

Hahahha, a što su mi smjesni svi ovi što su sad ljuti na Muska. Čovjek ima pravo reći i napraviti što god želi, a problem BTC-a i vas vlasnika je što vas njegovi komentari toliko diraju i “spuštaju”.

Bitcoin je odavno izgubio svoj smisao i postao hrana ljudi koji žele brzu zaradu, koju su i ostvarili, ali su trenutno u takvom mindsetu za još vise, bolje, jače da je to bolesno.

Ne vjerujem da je samo tih nekih 100 milioncica njegov interes.

Nisu tebi smijesni ovi sto su ljuti na Muska, nego se od srca smijes jer si zlurad, hehe, hihi.

Nego BTC se dobro drzi, s obzirom da je izjava anti-eko karaktera. Kad se ukljuci Greta i retvituje poruku, i krenu izvjestaji na tu temu na drzavnoj TV, onda ce biti cupavo.

I onda ulazi u pricu biznismen Musk i Tesla sa svojim solarima (Tesla btw. ne proizvodi samo auta) i pokrece “green mininig”.

4 Likeova

Hoće ETH na 10k$ verovatno, ali ne baš kroz mesec dana, pretpostavljam da će to postići u avgustu-septembru, ako dotle ne pokrenu cyber napade.

Gdje mogu da kupim coine iz BiH, probao bitstamp(banka trazi nakav ugovor, pozivaju se na finansiranje terorizma), binance(ne mogu karticom platiti)…

Ako saznas javi i meni…na krakenu moze ali ide wire transfer.

Pokusavao sam preko wire uplatiti na bistamp prije mjesec dana medjutim banka hoce ugovor ili invoice a to nije moguce dobiti od njih, tako vjv i kraken otpada

Mozete kupovati na http://changelly/ sa karticom bez problema.

Traze li previse podatak pri kupovini, npr. slikanje sa dokumenom itd.

Elon Muske forsira DOGE, sa kojim ce se moci kupovati i placati!
Sta mislite da li ce rasti cijena ''DOGE-u" ? @mitok @imemperor1 @d1namic i ostali mnogo brojni clanovi.

Doge je običan meme coin, a Musk mi sve više liči na trolla ili testiranje do kuda ide njegova “zajebancija” kod ljudi. Uglavnom, ne isključujem mogućnost da stvarno napravi nešto od Doge-a, ali trenutno s nastankom 10,000 novih coina svake minute ne vidim neku blistavu budućnost u njegovoj cijeni na dugoročno.

1 Like

Pa da, slažem se sa @d1namic , moguće da će taj troll Musk da ga napumpa kada krene finalna pumpa i svih ostalih coina u narednih 6 meseci, ali generalno taj doge je čista zajebancija i to je to. Ali ko se želi kockati, moguće da može zaraditi na njegovom dodatnom rastu, iako je već sada naravno dosta precenjen.

1 Like

bcx ba …

Ne znam i takve zahebancije od coina/tokena me ne zanimaju, osim ako si važem da li igrati kladionicu ili uzeti neki crypto.

Može Doge još puno narasti, ali može i preko noći pasti i 50%. Ne želim reći da se ne može isplatiti i da neće više rasti, ali je prevelik rizik. Ovaj idiot koji namjerno manipulira preko Twittera i ne mari što je time već do sada doslovno uništio mnoge ljude (neki su izgubili milijune dolara na trejdanju zbog kretena, a nekima je samo pao portfelj za ogroman iznos) bi se trebao spakirati u svoju raketu i odhebati na Mars što mu je i želja, jer je tu na Zemlji počeo raditi previše gluposti.

Ima jako puno ozbiljnijih coina od Doge, pa ne vidim nikakav razlog da Musk forsira baš Doge osim ako namjerno manipulira i/ili zahebava se. Moram reći da nisam detaljno proučavao Doge, ali znam da se stvara previše novih i kad se prestane forsirati Doge ili kad se ljudi opamete i oguglaju na tweetove mislim da je tada Doge osuđen na strelovit pad jer nova potražnja neće biti dovoljna da pokupi novu ponudu, a onda će i oni koji imaju Doge vidjeti da je prestao rasti i počet će prodavati (jer za razliku od Bitcoina, rijetki su se zarekli da neće prodavati Doge godinama ili nikad).

Musk je počeo primati i BTC za svoje aute, pa vidimo da se brzo predomislio. Što se tiče te gluposti sa trošenjem resursa, najbolje da onda isključimo i Internet jer koliko on tek troši resursa, a svakakvih gluposti ima po Internetu, uključujući i svakakve glupane koji tweetaju bez imalo moralnosti dobro znajući svoj utjecaj. Možda se brzo predomisli i za Doge, pa ja u tom trenutku ne bih volio držati Doge, dok za BTC nema brige jer hvala Bogu ne ovisi o Musku, iako je kratkoročno podložan tweetovima tog kretena. Ako se Musk odrekne Dogea, ja ne vidim tko će sa Wall Streeta imati muda i razloga stati iza Dogea, a sa bitcoinom je ipak drugačija situacija.

Što se BTC-a tiče, pad koji je krenuo i prije objave tweeta je bio prirodan i vidljiv po svim tehničkim pokazateljima (koji su većinom pouzdani dok nema vanjskih utjecaja). Manipulator je tweetao u trenutku kada bi i bez njega krenuo žešći pad. Jel to slučajno ili možda namjerno da se “maskira” trenutno loša TA slika bitcoina i kao opravdanje ponudi tweetanje Muska ja ne znam, ali ako ostane kako je trenutno (ima još vremena za promjenu), danas ćemo imati jedno od najgorih weekly zatvaranja u posljednjih godinu dana. Daleko je to još od sigurne prognoze daljnjeg pada, ali ja već neko vrijeme govorim da mi trenutno djeluje realniji daljnji dosta jak pad nego novi ATH u ovom trenutku (ali novi ATH kad-tad mislim da uopće nije upitan). Veliki je rizik računati na daljnji pad i npr. sada prodati da bi se kasnije kupilo jeftinije jer samo jedna vijest ili samo jedan tweet u bilo kojem trenutku mogu totalno promijeniti situaciju i katapultirati cijenu prema gore pa svi koji su izašli će moći samo mahati bitcoinu ili će za iste novce moći kupiti manju količinu od one koju su imali. Prije par mjeseci kad je manipulator na svoj Twitter account samo napisao riječ “bitcoin” cijena BTC-a je u sat vremena skočila skoro 20% i nakon toga nastavila pomalo rasti do $64,800. Ja imam ogroman razlog željeti da BTC odmah nastavi rast, ali bojim se da ću ipak morati još čekati (što i nije problem jer sam i namjeravao čekati do negdje 2025. ako se nešto baš turbo značajno ne promijeni, a to nisu privremeni padovi, čak i da su oni veliki). Svi su sad u euforiji, pogotovo svaki put kad cijena opet krene prema $60k, ali veliki ne kupuju na peaku marketa nego mali, a TA kaže da će veliki imati priliku jeftinijeg dokupa. Gledam po YouTube te crypto influencere sa parsto tisuća pratitelja (svaki) i vidim da samo rijetki gledaju realno (iako niti ja nemam kristalnu kuglu i lako moguće da ja griješim).
Ono što sam zaključio je i to da većina njih “nema muda” (nije mi namjera vrijeđati ih nego je to najbolji izraz :slight_smile: ) ići protiv trenutnog trenda (trend is your friend…until the end) pa ili longaju ili su izvan pozicije, a onda svaki puta kada vide inverted HS (kojih u posljednje vrijeme na kraćim intervalima ima puno jer su česti padovi i brzi oporavci pa se stalno formiraju) otvaraju novi long uz polugu i stavljaju naslove klipova tipa “this insane BTC move is what we have been waiting for”, “I have never seen this on charts before” itd. (izmišljam naslove, ali u tom stilu). Prvo, inverted HS treba biti aktiviran da bi ispunio potencijal, drugo, čak i aktivirani inverted HS na kraćem intervalu zapravo iscrtava desno rame standardnog HS-a na duljem intervalu (koje se formira taman do razine jakog resistancea), a zna se što to znači, treće, istovremeno postoji puno drugih bearish signala i patterna koji su u stanju aktivirati veliki HS, a to onda znači sranje. Veliki HS nije jedini veliki bearish pattern, a trenutno (to se može promijeniti) sve ide ka tome da ćemo imati i najveći do sada diamond pattern (uvijek treba gledati desnu još neiscrtanu stranu charta) koji dolazi nakon uptrenda što oni sa iskustvom znaju što znači. Za to je potreban oporavak cijene, a oporavak bi mogao zavarati mnoge. Isto tako mnogi mogu nasjesti na standardno ponašanje cijene prilikom probijanja diamonda, a to je snažni breakout na jednu stranu koji se naknadno pokaže kao fakeout i onda prevareni ispadnu, a cijena ode još jače u suprotnom smjeru. Ništa još nije sigurno, ali postoje indicije :wink: Sve se to vrlo lako i brzo promijeni izlaskom neke vijesti tako da za ziheraše je najbolje ništa ne dirati i čekati svoj target za izlaz koliko god je potrebno. To je uvijek i najpametnije, pod pretpostavkom da je glavno dugoročno očekivanje ispravno.

1 Like

Ovaj tvituje, ne zatvara. Prilika da kupi BTC ko je htio, a bilo mu previse 64k

Cim je ba smecari ne zelim tu uzimati ne znam za sacira ali ja ti vec napisa da me ■■■■■ sa ba domenom ne zanimaju ili bilo sta sto ima veze sa prevarantskom bih i balkanom.

Traze slike licne karte, gdje cu to dati balkancima