Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Jel se netko susretao s ovom situacijom:

Na pancake-u imam FTS (footballstars) coin i tu mu je cijena 0.000032$, a na bitmartu mu je cijena jučer (zbog manjeg broja dostupnih coina) “odletila u nebo”, u jednom trenutku na 0.01$.

Bitmart je odmah zatvorio mogućnost depozita FTSa sa drugih marketa, pa sam naravno 10ak milijuna eura imao samo u teoriji :rofl:

No, bitmart je maloprije objavio da će sutra (10.06.2021. 15:00 UTC) otvorit mogućnost despozita sa drugih tržišta.

Tamo je cijena još uvijek 30x veća nego na pancakeu.

Di je kvaka, zašto neću moć prebacit svoje coine tamo i obogatit se za par minuta? :rofl:

Slična stvar je s HitBTC bila s coinima kada su zatvorili deposit/withdraw. U tom slučaju je tada cijena bila manja od realne, a ovdje je veća.

Razlog tome je što FTS na bitmart nije likvidan. Svi koji ga kupe ili oni koji ga prodaju trguju po toj cijeni koja je tamo, jer nitko nije depositao coine s drugog walleta, već ih mora kupiti i prodati tamo.

Da, ali bitmart sutra otvara mogućnost da ja donesem svoje coine i tamo ih odmah prodam za (trenutno) 33x?

Mining od ciste energije - vulkanske.
Objava predsjednika El Salvadora.

Da, ali ako je tamo jako mala likvidnost, onda ćeš ti (i ostali pridošlice) svojim prisustvom oboriti mu cijenu.

Ispušit će tako oni koji su ga tamo kupovali prije nego su se promjenili parametri tog trzista.

Ide cijena polako prema izjednačavanju, sad je trenutno samo x5… A vjerojatno će kroz idućih sat ipo past na max 1,5 ili x 2 (ako išta) i onda se neće isplatit prebacivat novce zbog troškova transakcija.

Zapravo, dogodila se vrlo logična stvar. Samo je pitanje koliko će novaca bit vraćeno u FTS kasnije večeras kad se sve stabilizira, jer ekipa sa bitmarta je zaradila ooogromnu lovu u par dana.

Tako je, ali neće otvoriti deposit i withdraw dok god se ne stabilizira cijena ili ne najave da će otvoriti, pa će se tada stabilizirat prije nego što otvore.

Najavili su već jučer. Otvara se danas u 17h po našem vremenu… Znači za sat i kusur

Baš za FTS? Imaš link?

P.S. Ja mislim da će ovaj skok dobro utjecati na cijenu, jer će ljudi vidjeti da je prošli ATH dosta visoko. A i kreće Euro, moglo bi biti svašta.

Link čega točno?

Ja sam unutra sa 55.000.000 coina, s tim da sam već izvukao ulog (u petak sam ga napravio kad sam prodao site ovdje na forumu)… Nadam se da bi moglo relativno brzo otići barem x10, ali projekt je stvarno zanimljiv i vjerujem da će long term bit jako uspješna priča.

Te najave, jer stoji i dalje da je onemogućen FTS i nema updatea: Suspension on the $FTS Deposit and Withdrawal Features – BitMart

Nisam našao link, al evo sad je otvoreno za depozit… Ako ko zna šta radi, cijena na bitmartu je i dalje x7

Edit: u manje od 2 min

Kako onda pominjes 10ak milion eura majke ti?

Sta je ovo APENFT na binanci imam ih gomilu a nisam nista kupovao. O cemu se ovo radi jel ko provalio?

U kojoj kategoriji tj. godini ste vi uletili?

1 Like

gambler ovdje …

Prodajem Litecoine za $$$ na Paypal. Samo stariji članovi foruma, cijena po CMC.

Evo nekog mog razmišljanja o idućem kretanju cijene BTC-a.

Kome se neda čitati, evo ukratko…

Kritična razina prema dolje je $32,700. Ako to probije realan je značajniji pad. Prema gore je ključna razina cca $41,300. Ako to probije realan je daljnji rast, ali još daleko od pravog oporavka i novog ganjanja rekorda. Trebalo bi probiti cca $42,450 da bi se dobila potvrda poništavanja bearish strukture. Bliža ključna razina prema gore je cca $36,600. Sve dok je ispod te razine realniji je daljnji pad nego rast, a njeno probijanje prema gore je tek šansa za poništavanje bearish strukture.

To je moje mišljenje. Ništa nikad nije 100% sigurno i ja ne moram biti u pravu :wink:

1 Like

Mislim da bi se nastavak bulla mogao dogoditi u 7. mjesecu, pa tamo do kraja godine. Ne bih se trenutno osvrtao previše na TA, jer mislim da ga par dobrih vijesti može pogurati gore. Još se nije dogodio hype koji se je događao 2017. i čudno bi mi bilo da smo krenuli u pravi bear bez naglog rasta na vrhuncu…

1 Like

A na temelju čega to očekuješ? Ne osporavam nego pitam jer možda ima nešto što je meni promaklo.

Ako misliš na 2013. i proljetni veliki rast i tadašnji ATH, pa veliki pad, pa novi još puno veći ATH (mislim nekih $1,200 naspram prethodnog mislim $300+) krajem te godine (do sada ova godina ima puno sličnosti) onda ja ipak mislim da je trenutno situacija ipak drugačija iz određenih razloga.

Ja imam ogromne razloge biti veliki bull, ali BTC mi je dugoročna investicija i bez obzira da li u ovoj godini poleti na nove rekorde ili padne na $10,000 ja neću ništa prodavati jer ne diram i jer mi je okvirni plan držati do 2025. Zato pokušavam gledati realno, ali naravno da možda griješim.

Naravno, neke vijesti itekako utječu na cijenu i u tom slučaju TA postaje totalno promašena. Dok nema značajnijih vijesti, ali niti tweetova onog idiota, dotle TA jako dobro dođe. Ja sam dugo smatrao da TA uopće ne vrijedi za kripto (jer je to bio divlji, nepredvidivi i neozbiljan market), ali promijenilo se i vrijeme i crypto market i moje mišljenje pa sam je počeo redovno raditi. Još uvijek netko može neočekivano kupiti/prodati ogromnu količinu i tako drastično pomaknuti cijenu pa zato TA ipak nije nekakav sveti gral i samo je smjernica koju uvijek treba uzeti s oprezom. FA kaže dugoročno definitivno bullish, a TA trenutno kaže bearish.

Market često dobro ispljuska one kojima je nešto na marketu čudno i koji misle da je nešto nemoguće. Dobio sam i ja neke “šamare” pa sam shvatio na teži način :slight_smile: