Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

220 dolara litecoin… wow… sve poludilo :slight_smile:

Trebam još jedan savjet.
Pokušavam na kompjuteru učitati sve BTC blokove zadnjih 4-5 godina, ali na C disku nemam dovoljno prostora. Jel se mogu ti blokovi nekako prebaciti na D disk a da wallet radi?

Dajte mi recite jednu stvar… ja sam danas na Bittrexu čisto za probu puknuo sve što imam, točnije 900$ u kriptovalute sa najvećim rastom u nazad 24h, računao sam i da se rast drastično smanji, trebao bi barem nešto zaradit u sljedeća 24 ili 48h, usprkos provizijama koje sam platio…

Doduše, bilo bi bolje da sam pitao to prije ulaganja, al ajd… to sam se raspištoljio zato što sam jučer pogodio sa Litecoinom, pa eto… pomislio da će proć opet…

uglavnom, jel ima tu kruha ili ne?

Ja bi ti savjetovo https://electrum.org/ on automatski synca blokove tako da ih ne moras skidat na svoj komp…

Windows mi savjetuje da ga ne instaliram, piše da je opasan za PC.

https://electrum.org/#download Koji od ovih linkova da odaberem, ima ih 5 za windows.

Ja ga koristim na linux :smiley:

Za win mozes Standalone Executable (signature)

PS. imas ga i za mobitel.

Taj wallet je full open source tako da se neboj…

Da li je itko kupovao sa coinbasea Kripto valute sa Payoneer karticom ili mozda visa web prepaid kartica? Meni odbija oba dvije kartice iz ne znam kojeg razloga

Zanima me ovih 12 riječi koje traže da zapamtim na electrum.org, dali za običan wallet treba tako nešto?
Jedva sam se sjetio lozinke od prije 4 godine, nije valjda da trebam neke riječi za slanje LTCa?

@4nusnation treba ti kartica koja ima token da mozes upisati odgovor na pitanje u tokenu

@bugi tih 12 rijeci je tvoj privatni key koje si zapisi na papir i spremi jer ako ti ckrne komp ili zelis insalirati wallet na drugi komp trebaju tih 12 rijeci. Zamisli tih 12 rijeci kao lozinku koju jednom ako izgubis izgubio si i sve svoje bitcoine :smiley:

Ako mi crkne komp i izgubim wallet.dat, bez tih 12 riječi ga ne mogu vratiti, ali dok imam wallet i živ kopjuter sa lozinkom ih mogu slati bilo gdje pa i na burzu i zamijeniti za novac? za to mi ne treba 12 rijeći?

Tako je…

Tih 12 rijeci ce ti trebat samo ako zelis instalirati wallet na drugi komp, mobilnu aplikaciju ili ti crkne komp pa moras opet instalirat wallet

Jos jedna sitacijija je kad dode fork za bitcoin sa tim privat keyom mozes dobiti i tu drugu valutu…

A što ako wallet.dat prebacim npr na email, u tom slučaju ga uvijek mogu skinuti sa maila i ubaciti na novi komp. Što će mi tad tih 12 riječi?

Da li mozda mozes predlozit jednu takvu karticu?

@bugi kako mislis wallet prebacit na mail? Vjerojatno mislis na neki online wallet ili burzu

Da pojednostavim. Tih 12 rijeci su ti ko private key za npr Github. Sa tih 12 rijeci ti ulazis u taj wallet ako prebacis novce u neki drugi wallet i ovaj je prazan tih 12 rijeci ti vise ne treba ako ga NE PLANIRAS VISE KORISTITI…

@4nusnation pa ako imas mobilno bankarstvo trebo bi imati i mToken… (pricam za banke u HR za druge ne znam…) i ja sam isto probo sa payoonerom kupit pa nisam uspio…

Ako zelis kupiti sa payooneriom mozes otici na https://www.bitstamp.net/ i napraviti SEPA transfer.

Mislio sam da ga tamo čuvam kao backup, na mailu, pa ako crkne komp, skinem taj bakup, novi wallet sa neta i imam ih natrag. Ne treba mi 12 riječi u tom slučaju?

Uglavnom da bi transferirao LTCe na svoj račun, pretpostavljam da ih trebam poslati na neku online burzu gdje kad se registriraš dobiješ svoju adresu i kada sjednu na burzu pretpostavljam da ima withdraw opcija? I tu isto ne trebam tih 12 riječi.

Sory na amaterskim pitanjima, upao sam u ovo ko s kruške prije 2 dana kad sam otkrio 22ltca i 0,1BTC.

Pa mozes ti sebi tih 12 rijeci spremit na mail ako mislis da je to sigurno ja svoje drzim zapisane u ladici :smiley:

Di ti se trenutno nalaze ti LTC? I sto zelis napraviti sa njima? (prodati ih za drugi coin, prodati ih za kes ili nesto trece) ?

Neznam dal da spamamo ovu temu ili da mi se javis na pm…

Sta mislite o ovom naglom porastu # Ethereum-a da li ga kupovati ili ne, jel postoji mogucnost da i on skoci na jedno 2000-3000$ kroz godinu dana?

1 Like

Naravno da postoji mogucnost da ode preko 2k ili 3k. (prije 1 godine) :open_mouth:

Ovo verificiranje accounta na mjenjacnicama je nevjerojatno.

coinbase -> uspio sve sredit i kada sam se ponadao da samo imam sredit karticu eto cudo, stavim BANK upisem visa electron i izbaci mi neki 3D secure card, uglavnom da ne moze, cisto iz znatizelje ubacio obicnu karticu i tu ista stvar, idem SEPA i kaze prebacit neki iznos njima da potvrde onda se sjetim pa platit cu preko 50kn tu transakciju, amo dalje

bittrex -> ovo je najgora verifikacija ikada koju sam u zivotu vidio, nije komplicirana koliko je glupa, znaci upisem sve u basic verification i evo ga da me nisu pronasli u public records, no sh1t sherlock, trazi me da uradim enchanced verification sto mi se odmah svidila jer je jako jednostavna i tako ja kliknem ID verification, uploadam sliku, kaze ne moze i stoji dole napomena da je max velicina 8mb, a slika 4mb, amo dalje, pokusao cropat, slikao osobnu na crnoj pozadini, pa na bijeloj, pa uradio rotate slike i sve slike su kao sto su oni rekli mora biti .jpg ili .png, a slie su bile u .jpg, pa kontam sejvat u .png, ni to ne moze.

poloniex -> predobra stvar, odmah slikas sa kamerom i prijavio si tu verifikaciju i kaze da verificiranje moze trajati par minuta ili par dana, ok glavno da prode.

Sada pitanje za sve vas HR, na koje ste stranice prijavljeni, koju karticu ste naveli i koja ste banka (isto napomenute jeli koristite SEPA), ovo je cisto da ljudi znaju unaprijed koje kartice vrijede, koje banke odobravaju SEPA prema toj stranici itd.

BTC je krajem prošle godine bio ispod 1000 USD. Danas je 17.500. To je 17,5x rast.

Ako pogledaš rast ETH od kraja prošle godine do danas, on je sa 8 USD skočio do 600 danas. To je 75x. ETH je po meni drukčija priča od BTC i nemaju ni približno istu starnu poziciju, ali u kripto svijetu nikad ne znaš.