Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Aj sad jedno glupo pitanje: kako te silne hiljade dolara podici u banci ili bankomatu? Gdje je najblizi BTC bankomat u regionu? Ono probudis se jednog jutra i odlucis prodati sve kripto valute. Predpostavljam da je najlakse podici na bankomatu ali zamisli sad scenario, podignes 100 000 $ na bankomatu. To je 6 BTC-a. Te pare ces morati kad tad odnijeti u banku. Hoce li traziti porijeklo novca?

Ili odma’ kupiti stan za BTC?

obratite paznju i na Enjin Coin. nedavno je izasao, trenutno je ispod ico price. po meni vrlo perspektivan! a trenutno jako jeftin.

Takoder bi predlozio da proucite SALT, ja sam bas danas nesto ulozio u njega jer ako uspije mogao bi explodirati a ovaj mjesec bi trebao bit full launch :slight_smile:

https://coinatmradar.com/ Sumnjam da ti nasi drze preko 10 000kn, ako i toliko, a pogledaj fee kupnja/prodaja 7 do 9%.

To ti je kockanje i to loše kockanje. U prosjeku ćeš kupovati visoko prodavati nisko, jer dok se tebi svidi neki rast, on je najčešće gotov. Tako da buš letao s cvijeta na cvijet i pusio pare. Eventualno s kratkim drzanjem ces uzivati neki kratki rast, ali to je daleko od onoga sto mozes uhvatiti sa long holdanjem i mirnom rukom :wink:

3 Likeova

Pametno zboriš… upravo se tako pokazalo u praksi… kao da su svi čekali da ja kupim neki coin, a onda je krenuo pad…

dođe mi sad da idem isprobat obrnutu psihologiju, da kupim 5 valuta koje su imale najveći pad u zadnja 24h… hehe

4 Likeova

Kako vam zvuči teorija o kupnji najjeftinijih coinova na tržištu?

Mislim, cijene su im do max. 0,01-0,05 po coinu. I sada, da taj coin skoči na dolar kroz godinu dana, pa i dvije, vi imat 100x uloga nazad (neki su 0,0025 dolara, njima je još veća zarada). Da ode na 10 dolara, vi imate 1000x zaradu. Da ode u nebesa, bespredmetno je pričat kakva je zarada u igri.

Mislim, treba imat sreće u cijeloj priči, al gledam recimo sad da uložim u BTC, i on da skoči na 50k, da bi ja to osjetio moram dosta uložit. Jer, ulog mi se gledajući sa današnjom cijenom cca. utrostručio. Da bi na btc. zaradio x10, on mora otić na 170k. Nije nemoguće, al ono…

I sad, da bacim kaj ja znam po par dolara na svaki od tih najjeftinijih coinova, nekako mi zvuči primamljivo. Nek jedan ode na dolar, vraća mi se kompletan ulog i još sam čak dosta zaradio. Ili su to smećarski coinovi koji nema šanse da ikad budu u igri? Ja se iskreno uopće ne kužim.

@mitok ?

1 Like

Moze neki otici gore 5-10x, ali kaj mu to vrijedi ako mu je dnevni promet 50-100k usd i nemas kasnije kome prodati?!

Evo na primjer Bytecoin. On je najjeftiniji. https://coinmarketcap.com/currencies/bytecoin-bcn/#markets

Cijena mu je sada $0,0027. Dnevni promet mu je $4.763.130 na HitBtc (ili taj volume znači nešto drugo?). Ako bi coin rastao, vjerojatno bi i promet i interes za coinom rastao? Očito ja tu dosta toga ne kontam :grin:

On ima jos i super promet, neki znaju imati po svega par tisuca usd.

Ma uzo sam na kraju malo Bytecoina, Dogecoina i Ripple-a. Za danas dosta. Pa dok kaže @mitok jel ima ta moja teorija pokriće il nema, dosta ulaganja za danas.

ulaganje u ostale kriptice kada btc raste je lose ulaganje, kada stagnira je opet upitno koju kripticu odabrat, kada pada onda najcesce ostale kriptice polude, ali ako sada kupite xy kriptovalutu i btc skoci na 20k i ne padne bacili ste pare, stoga malo vise opreza prilikom ulaganja, imam jedan primjer, npr cijena xy valute kada je btc bio na 10k je iznosila 0,003 (naravno kupilo se jer je bilo ocekivat da ce ici na 0,004) sa velikom kolicinom ulozenog mogli ste zaradit tipa 0,1BTC ali btc je potegnuo na 15k a low/24h mu je bio na 13,5k a xy kriptica umjesto 0.004 ostala je na 0,003 ili je pala na 0,00029… u dolarima je ona otisla dalje ali se popusili na btc-u. Profit se nikada ne gleda u $$.

ps. za odabir xy kriptovalute gledatje B$ volumen. Sta vam znaci ako ona sada naglo podivlja, volumen je 30BTC-a, vi ulozite pare i ona mozda nikada ne poraste u vrijednosti BTC-a.

lp,
Tim

Koji su websajtovi u usponi > CIJE VRIJEME DOLAZI? Podijelite svoju listu websajtova gdje vi ulazete…

Evo nesto i od mene generalno za Bitcoin itd…

http://www.thebitcoinpage.com/

Bitcoin scams websites

http://www.badbitcoin.org/thebadlist/

Lp

Mozes li mi reci gde si uzeo XRP? To jest da li si nasao nacin da kupis preko kartice ili paypala?

Changelly nudi preko kartice ali su toliko optereceni zahtevima za XRP da ga trenutno ni nema u ponudi…

Nemoj tako gledati. Recimo TRON ima cijenu oko 1 centa ($0.01). Ako bi on otišao na $1 to mi značilo da njegov market cap skače na 60 milijardi dolara, a trenutno jedino Ether ima nešto više (i naravno Bitcoin).

Slažem se da ima puno kriptovaluta koje će porasti 10x, pa čak i 100x, kroz godinu dana i da ima smisla njih tražiti jer Bitcoin će teško na 100x kroz godinu dana, koliko god da je “lud” :wink:

Mene pomalo zabrinjava ukupni market cap. Trenutno je on oko 500 milijardi. Možda je jedino za Bitcoin opravdan (cca 276 milijardi u ovom trenu). Ako ukupni market cap poraste za još 20x preći će market cap zlata. Ima nekih totalno bezveznih kriptovaluta sa market capom od nekoliko desetaka milijuna dolara. Neke kriptovalute će opravdano rasti još i 100x, ali neke će i potpuno neopravdano rasti.

Neki ovo sve uspoređuju sa dot com balonom. Mislim da je on imao market cap od nekih 3 bilijuna dolara (trillion in English) što je cca 6x više od trenutnog ukupnog market capa svih kriptovaluta. Nerviraju me izjave da je ovo balon, pogotovo kad dođu od nekog tko uopće ne zna objasnit zašto i tko nema pojma što sve treba uzeti u obzir.

Danas je recimo novčana masa vjerojatno cca 10x veća nego što je bila kod dot com balona (napamet govorim). Danas pristup internetu ima puno više ljudi nego što je imalo prije 17 godina. Kriptovalute su zanimljive cijelom svijetu, a kompanije koje su bile predmet dot com balona su bile zanimljive pretežno US investitorima. Veliki institucionalni investitori su jedva čekali pojavu nečeg ovakvog da ne moraju više izmišljat razne derivate derivata kako bi zadovoljili svoju pohlepu. Itd, ali neda mi se sada dalje.

Kažem pomalo me brine market cap, ali s druge strane u ovom trenu je on još daleko od bilo kakvog balona i jako je teško reći kada bi se uopće moglo počet pričat o balonu. Ovdje postoji potencijal da se market cap kriptovaluta usporedi sa onim dionica (globalnim). Da li će tako biti samo Bog zna.

Rizik naravno postoji, ali ja vidim još puno prostora za rast. Jako me zanima iduća godina. Na tržištu domena je bio donekle sličan slučaj u 2015. sa LLLL.com domenama kada je određeni tip tih domena skočio sa ispod $100 na cca $4,000 u roku od par mjeseci i krajem godinu su svi raspravljali da li će u 2016. otići cijena na $10,000+, a ona je pala i danas se te iste domene može uzeti čak i za manje od $1,000 (što je ipak puno više od početnih $100). Opet, sličnost postoji u strelovitom rastu, ali se zapravo i ne može uspređivati te dvije klase imovine iz puno razloga.

Kriptovalute nemaju samo uporabnu vrijednost nego su i klasa imovine, investicija. To treba biti svakom jasno. Mislim da je Bitcoin predaleko otišao da bi bio samo tako srušen. To naravno nije nemoguće, ali je to danas neusporedivo teže nego recimo prije godinu dana.

Vjerujatno si mislio na odnos cijene prema BTC :wink:

Volumen samo govori o iznosu dnevnog prometa, i to samo o prometu na burzama, ne i na OTC-ima, privatnim transakcijama itd.

Moze li neki kratak guide kako kupiti te jeftinije coine preko kog sajta ide transakcija koji programer se koristi kako se skladiste ti coini itd?

Kupio sam preko Paypala, sve što sam do sada uložio (ništa prejerano), pa tako i u XRP. Budi spreman gubit na konverzijama i transakcijama, ako misliš pratit ovaj sistem.

Ima sajt zove se Virwox. Na njega se registriraš, prebaciš novce s Paypala. Kupiš SLL. SlL prebaciš u BTC. BTC transferiraš na bilo koji market i kupuješ. Ja sam XRP kupio na HitBtc marketu.

Ako ćeš to što sam napisao pratit, fee za transfer s Virwoxa na HitBtc ti se naplaćuje 0,005 bitocoina, pa ako misliš manji iznos uložit većinu ćeš izgubit (tako sam ja sjebo test i spušio).

PS: @mitok Hvala ti puno na odgovoru, sutra ću ga detaljno analizirat, jer sam sad malo preumoran da čitam. :slight_smile:

ako me mozes uputiti, negdje sam kao citao da taj virwox baš nije siguran, navodno može doći do gubitka paypal naloga … jesam li nesto pogresno vidio ili?