Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Hvala na odgovoru, znam za taj sistem kupovine BTC ali necu da se cimam s tim, bolje sacekam da se Changelly vrati u funkciju sutra. Mislio sam da si nasao nacin za direktno kupovinu. :slight_smile:

To znači da moram skratit postove? :slight_smile:

Jeli netko zna gdje kupiti btc sa malo provizije, gledam https://bitcoin-mjenjacnica.hr koji prodavaju na localbitcoins, na 1000 davaju 800kn btc… 20%…

Nadji nekog iz HR (osobni susret) tko se zeli rijesit malo satosija, tebi i njemu ide u korist. Bez provizije. To ti je jedno od opcija svakak.

A gdje ces naci covjeka u hr tko prodaje bitcoin po cijeni kakva jest? Po forumima ok kad vidis da je normalan covjek i ima staza na forumu, ostatak je uzas, bankomat koji uzima 7-9% provizije, kompanije koje uzimaju 20% itd.

Može se naći, ako naletiš na nekog tko nije pohlepan. Ja sam znao prodavati sitniš sa nekih walleta i nisam nikad uzimao proviziju. Čak sam i na ovom forumu nudio, ali ne sjećam se jel uopće bilo zainteresiranih.

Danas imam neke wallete i sa samo 0.01 BTC i uopće mi ne smetaju kao što su mi smetali takvi walleti prije godinu dvije :slight_smile:

2 Likeova

Ne mogu sada, u guzvi sam iako je pola 4h ujutro, sve se moze sredit, javim ti na pvt tokom dana.

Bitcoin u ovom trenutku ima minimalnu realnu stvarnu vrijednost $10,042, a tržišna vrijednost bi trebala biti barem $30,126. Znači nije niti balon niti je precijenjen nego je zapravo dobrano podcijenjen! :wink:

To je neki moj grubi izračun, sklepan onako nabrzaka “od oka”. Nisam uzimao u obzir niti trošak koji nastaje kod rudarenja jednog bitcoina niti neke druge stvari koje sam vjerojatno trebao, ali ovo nije bio znansveni rad nego samo jedan običan post i grubi izračun :slight_smile: Naravno da ne moram biti u pravu.

Ako netko ima neki svoj izračun, ili ako ima link na nečiji izračun, biti ću zahvalan. Samo da nije nešto tipa “hm, ne vrijedi baš $16,000, ali vrijedi $5,000”, bez ikakvih obrazloženja.

Di si to vidio? Nema mi baš smisla to što pišeš. Iskreno, zašto bi netko izgubio Paypal account ako je negdje kupovao? Prije će prodavač dobiti nekakvu zabranu primanja uplata, nego ti uplate. Paypal uvijek štiti kupca, tako bi trebalo biti i u ovom slučaju.

Nisam, nažalost. Ako neko nađe, neka podijeli. Ovo mi je @bugi otkrio taj sistem, a s obzirom da su me sve one verifikacije odbijale od kupovine, odlučio sam probati na ovaj način, iako sam na kraju platio debelu proviziju s obzirom na s koliko sam ulazio u “testni ulog” (30 dolara, na kraju ću kupiti coinove za 15 jer sam se zeznuo - nisam sve prebacivao s Virwoxa na HitBtc jer sam htio prebacit dio na drugi market, kasno sam shvatio da im je fee za prijenos fiksni pa sam se dobro zajebo).

Ma kakvi, samo nastavi kao i do sada. :slight_smile:

Razumijem u kojem smjeru ideš i ima neke logike to što pišeš. Nisam na to gledao tako prije. Zapravo sada kad gledam, treba tražit jeftine coinove, čiji je market cap trenutno mali, a koje imaju solidan dnevni promet. Prvi mi u oko upadaju ovi:

  • Streamr DATAcoin - 0,14 dolara, 95 milijuna market cap, 5 mil. dnevni promet
  • SingularDTV - 0,16 dolara, 96 mil. mc, 6mil. dp
  • ChainLink - 0,28 dol., 98 mi. mc, 11 mil dp
    i sl.

Kaj misliš na takvu strategiju?

Ripple mi je cijelo vrijeme bio čudan, zašto je on u vrhu s tako malo cijenem. I sad da on skoči za 10x na 5,5 dolara, njegov market cap bi bio preko 200 mlrd., skoro u razini Bitcoina… Nije nemoguće (jer ništa mi više nije nemoguće, hehe), al nije ni realno.

Tnx @mitok

Skoro :wink: Manje više stoji, ali umjesto solidnog dnevnog prometa ja više volim vidjet promet od parsto tisuća dolara do par milijuna i da još nema tog coina/tokena na niti jednoj velikoj burzi, ali da je u planu listanje. I naravno, da se radi o kvalitetnom i tehnički dotjeranom projektu. Najbolje da taj projekat nudi nekakva konkretna rješenja za stvarne probleme i da nije orijentiran na uski krug ljudi.

Od ova tri do sada sam malo bolje pogledao samo Link (iako ga uopće nisam proučio kako spada) i investirao sam u njega prije par tjedana (na nekih $0.15), i jučer podebljao investiciju. Meni se učinilo da u 2018. dolazi na minimalno $1, i to je onako konzervativno očekivanje :wink:

Netko je nedavno spomenuo Ripple. Evo svi mi koji smo bili strpljivi s njim smo u posljednja dva dana zaradili 100%. Zapravo se zaradi tek kad prodaš, a ja ne mislim još prodavat, ali lijepo je vidjet 100% u dva dana :slight_smile:

Dok traje ovaj bull market, samo treba biti strpljiv jer će svaka kvalitetna kriptovaluta doći na red za luđački skok :smiley:

Jel postoji još netko tko nosi novce na oročenje u banku za 2% godišnje? :smiley: :smiley: :smiley: (sad kad sutra sve padne pa ispadnem glup :slight_smile: )

2 Likeova

Pozdrav ekipa da se i ja malo uključim.
Coinbase najavio u 2018. Da uvodi nove coine. Koje god da uvede ti će vjerojatno porasti to the moon.

Navodno se spominje xrp, lisk,zrx i svašta još nešto.

Šta vi mislite?

Coinbase je jedna od tzv. mainstream burzi pa je logika da će listanjem novih coina tamo ti coini dobiti dodatnu pažnju što će vjerojatno povećati i potražnju i onda i cijenu.

Jel ima tko kakvu drugu online burzu osim coinbase, uzimaju užasnu proviziju i prilikom uplate i prilikom isplate što kroz fee što kroz EUR konverziju…

Coin baseov gdax.com preko sepa transfera?

Ripple?!?! 45% rast u zadnja 24 sata

Šta znači sepa transfer ? Klasična uplata preko mbankinga ili ?

i pad, ali treba u njega ulagat za sledecu god

Jesu na Cryptotopiji niže provizije nego na Bittrexu?

Vjerovatno je vec bilo ali da pitam:

Kako iz BiH ubaciti novac na neku cripto berzu?