Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

gdje kupujes btc? i koliko je dnevni limit?

Kupio sam BTC na bankomatu jer nisam htio dirat ovo što imam od prije jer je to dugoročna investicija. Onda sam shvatio da mi je kupovina na bankomatu zapravo nepovoljna jer je provizija nekih 9% (kad sve zbrojiš, sa tečajem dolara) pa sam ipak prebacio još i dio BTC-a koje čuvam dugoročno. Prebacio sam ih na Kraken i BTC-e i onda ih tamo prodao da uzmem neke alt coine.

Verificiran mi je account i nemam limit za deposit u BTC, niti za povlačenje. Na bankomatu je limit za kupnju BTC-a 6,000 kn (možda nije na svima isto), ali možeš napraviti više transakcija. Koliko sam shvatio, trebaju “puniti” bankomat i cashom i bitcoinima tako da ih kontaktiraj ako misliš na taj način uzimati ili prodavati veći iznos. Pitaj konobara broj telefona vlasnika BTM-a.
Govorim za Zagreb. Tu su 2 (jedan na Vrbiku i drugi u Tkalči). Jedan je u Rijeci i jedan je u Splitu (ako se nisu pojavili novi). Van Hrvatske ne znam.

meni coinbase nece prihvatiti karticu i sad mi baca da je dnevni broj pokusaja prekoracen i moram cekati 24h, a htio sam uzeti nesto eth i BTC, nikako da nadjem neki sustav gdje mozes kupiti 30k kn necega.

Jesi probao kraken?

Ja cu sad uploadat nesto apra na kraken preko banke.

Uplati na BitKonan (domaća burza) iz domaće banke do nekih 14h i biti će ti isti dan proknjiženo. Onda tamo kupi BTC i prebaci taj BTC na burzu na kojoj imaju i alt coine koje želiš. Tamo prodaj BTC i kupi te alt coine.

Samo prvo pogledaj jel ima dosta aska na BitKonanu po normalnoj cijeni jer ta burza baš i nije likvidna.

Sve se može kad se hoće, trebaš samo biti snalažljiv :slight_smile:

BitStamp. Savjetujem da ne kupujes karticom nego SEPA transferom.

Jel imao jos neko problema prilikom verifikacije na Krakenu? Imam problem na tier 2, kad ukucam ZIP/Postal code prijavljuje ga kao netacnog… Grad Nis Srbija je 18000 postal code, ali ono prijavljuje kao netacan… Jel je imao jos neko ovih problema?
Pisao sam im tiket jos pre 6 dana ali jos uvek niko nije odgovorio… Ima li jos neka pouzdanija berza gde mogu da kupim ripple?

I jel pada sajt ovom Krakenu ili se meni cini?

Ja imam jos od januara nisam ni verifikovao na kraju sve sam pokusavao , izgleda imaju neki problem sa Srbijom

Pada krajem i to baš često. Evo i ja čekam verifikaciju pa nikad dočekat. Strpiti ću se još malo, ako ne odustanem jer je sve to isuviše komplicirano i jako riskantno. Ne trebaju hakeri upadati, ti servisi padaju izgleda svako malo. @bozoou se raspitivao o sigurnosti svega toga ali u pogrešnom smjeru. Mene zanima što ako kraken padne? Ugasi se i tako povuče sa sobom zarađeni novac? Ako instaliram app wallet na Android i uradim update šta onda? Sve je to u najmanju ruku neozbiljno urađeno

1 Like

Sad će past Bitcoin pa nije bitno što pada Krakenu server :wink:

Ovaj rast je nenormalan. Prije ravno dva mjeseca je BTC bio cca $950, danas je u jednom trenu prešao $2,700 na većini burzi, a na nekima je bio i više. Sada je na $2,570.

Moje dobro mišljenje o bitcoinu se nije promijenilo, ali brine me ovako velik rast u tako kratkom vremenu. Može on još potegnuti, mada mi realnije djeluje da sada padne, a da dugoročno nastavi rast.

E sada, u pogrešnom ili ne…to neka ostane subjektivnog poimanja. Ali svakako sam se raspitivao u drugom smjeru.

A što se tiče pada burzi, nebi bila ni prva ni zadnja…taj problem je poznat. Zato je jedino sigurno držati BTC u svom walletu, a na burzama onako po sitno za “kockanje”.

I ja gledam kako će ovo završiti…ali brojke su varljive. I sam si primjetio da su neki altcoinovi u zadnjih nekoliko mjeseci narasli i po 100x svoje vrijednosti.

Ako bi to isto pretočio u BTC, još je daleko od toga da skoči za 100x svoje vrijednosti…pa prostora onda valjda ima.

Kada neki coin skoči sa 0.2 na 0.3 nije tako čudno. …a u skali BTC-a je to skok sa 2000$ na 3000$ :slight_smile: …pa ajde da ga vidimo kako skače za 100x svoje vrijednosti :smiley:

Evo ga na $2,300 :wink: Taman kad sam napisao prošli post krenuo je pad. BTC koje čuvam ne prodajem niti da krene slobodan pad, ali ove s kojima se igram sam prodao prije sat-dva na $2,611.

Nisam pratio vijesti, ali koliko znam jedina bitnija vijest je da je na vidiku sporazum oko scalinga što je pozitivna vijest i nikako nije razlog za pad nego baš suprotno. Znači ovaj sad pad je ili zato što se netko zaigrao pa će se vratiti kroz sat vremena, ili se radi o korekciji. Čini mi se da je prije ovo drugo. Kinezi se bude za par sati i ako ne bude odmah rebound, onda će vjerojatno još pasti. Mislim da bi sad sa ovih $2,300 trebao skočiti za nekih $100-$200, a onda pasti vjerojatno i ispod $2,100, ako ne i niže. To sve u idućih par sati, ili možda čak i minuta :slight_smile: Naravno da samo nagađam, ali znam kako to ide pa razmišljam na glas.

Ripple me sad mami da podebljam

Ma BTC je samo fair igrač. Daje treću priliku da se ukrcaju na 2300 oni koji još nisu. :slight_smile:

Pogrešno sam se ja izrazio. Razumijemo se :wink:

Jel to već ide prema gore :slight_smile:

Da :slight_smile:

Ali ako se ne varam, tek sad slijedi pad. Ovo je kratkotrajni rebound. Jel netko shorta sad?

Evo tek sad mi je prošlo zadavanje short naloga. Je*eš ovakvu burzu kojoj duže traje zadavanje naloga nego što bi trajalo prebacivanje novih BTC. Konstantno se ruši Kraken

Gde je najbolje kupiti Ripple? Sve što sam do sada gledao uglavnom ispadne da su:

  • provizije velike
  • zamršen proces kupovine i još zamršeniji proces prodaje
  • potrebne razne verifikacije gde ispadne da je više transparentno nego bilo šta drugo što se radi na netu
  • sajtovi gde se kupuju nestabilni sa čestim zagušenje, padom itd

Šta savetuješ oko toga gde je najbolje i najjednostavnije to kupovati? I kako najpouzdanije čuvati, ima li neka cold wallet varijanta kao za BTC ili?

Taj Ripple mi nije jasan uopšte, iako sam isčitao većinu postova u ovom i onom drugom topicu.

1 Like

Pročitaj što @leffe kaže za Ripple.

Ja sam uzeo Ripple iz čiste špekulacije i spreman sam sve izgubit, iako mi je naravno cilj zaradit.

Ja čekam već par tjedana na verifikaciju na Bitstampu. Slovenci su se pokazali kao amateri jer ako im je stvarno navala mogli su zaposlit par studenata da im rade samo verifikacije. Poslat nekome svoje osobne podatke i dokumente i onda ne dobiti odgovor nekoliko tjedana je bezobrazno, u najmanju ruku!

Na Krakenu sam verificiran i tamo sam uzeo Ripple. Ako imaš BTC najlakše ti ga je prebaciti na Kraken i onda ga tamo prodati pa uzeti XRP. Možeš i poslati doznaku na burzu pa kad stigne novac počet trgovat. Najjednostavnije je kupiti BTC na bankomatu i onda prebaciti na burzu, ali prvozija bankomata je cca 9%

1 Like