Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ne znam kaj bitstamp glumi. Prije su verifikacije radili u roku 3-5 dana, trenutno ih koliko sam skuzio, uopce ne rade. Xapo mi je verifikaciju odradio za manje od 2 dana, samo kod njih nema ostalih coina.

BTC, ETH i XRP su ogroman hit zadnjih tjedan-dva na prakticki svim trzistima na svijetu. Broj novih ljudi je jednostavno uhvatio nespremne prakticki sve exchangeove koji legalno posluju u zapadnom svijetu (i duzni su obavit due diligence zahtijevajuci i pregledavajuci sve dokumente za KYC verifikaciju). Cak je i tu na ovom forumu puno ljudi zainteresirano prvi put uc u crypto svijet.

Meni je verifikacija na Bitstampu, kad sam se vec registrirao, trajala 1 dan. Odnosno uploadao sam dokumente u neku blesavu uru, oko ponoc-jedan, i za vrijeme sutrasnjeg radnog dana sam vec bio verificiran.

Sto se exchangeova tice, probao sam sve bitne, i imam verificiran account na desetak njih, ukljucujuci i daleki istok. Bitstampu nekako najvise vjerujem (jer je u EU i jer imam iskljucivo pozitivna iskustva), a i sviđa mi se njihova trading platforma, tako da bi i dalje njih preporucio kao exchange za prvu kupovinu. Trguju trenutno samo sa BTC i XRP, ali najava je u blizoj buducnosti uvrstit LTC i ETH (tim redom). Dodatni plusevi, izdaju i svoju VISA karticu (debitnu, preloadanu u USD ili EUR), a i jedni su od rijetkih kojima ovaj nedavni influx nije bar na kratko srusio trading platformu.

Upravo zato traje tako dugo verifikacija na bitstampu, ja prije 3 tjedna podnio prijavu jucer mi odobrili, provjeravaju stvarno sve zato i jesu najpouzdaniji, platforma im se ne rusi bas, za razliku od coinbasea. Cim je coinbase srusen bitcoin stagnira nesto mi tu malo smrdi, kao da drze ga off da nebi potonuo skroz i da se cekaju novi priljevi casha. Shvacam da je navala masovna sada, al generalno ja ocekujem korekciju cijene kroz mj dana neovisno na pozitivne vijesti.
Bas zato jer sam tek otvorio naloge na dosta burzi i jos mi nisu verificirani, znaci po meni ovu cijenu odrzavaju pridoslice i daleko je od realne.
Dio sam prodqao na 2600 i htio kupit kad je pao na 2300 i nema sanse nigdje. Sve off…

Nego jel tko razmisljao o botovima, vidim da ih na gdax dosta koristi i to jako pozitivna iskustva?!

UPDATE: hahah thats it https://www.reddit.com/r/ethtrader/comments/6dcted/coinbase_problems/

meni su zanimljivi prometi na Litecoinu npr. koji su zadnjih 4-5 tjedana neusporedivo neusporedivo veci nego ikad prije, izgleda da masa ljudi ulazi u altcoine i da ce dobar dio njih biti osisan… vidjet cemo sta ce biti

Jaooo kad pukne balon :slight_smile: ,sve me ovo malo podsjeca na vrijeme Dot.com ludila i pucanja balona ili cak vremena ludila sa kupovinom dionica kad im je cijena porasla nekima po 100 puta a ekipa koja je prva usla (citaj politicari i upuceni) lijepo prodala i onda slobodni pad za ovce koje su usle zadnje…

1 Like

Mozda nije adekvatno pitanje, ali pokusat cu.

Gdje i kako zaraditi s BITCOIN, moze li upustvo ili savjet? Imam na bitcoin 300$ , pa kontam mora bit nacina da se proda i zaradi. Hvala unaprijed

Ja sam nedavno prodao btce ovdje na forumu a sad mi trebaju. Ako hoces mjenjat btc za paypal javi se. Treba mi oko 200$

Kako se krece cijena?

Prati na bitstamp.net

1 Like

Ims poruku

etoo… nateže je gledat kad sve raste,a ti cekas da koncno padne pa da kupis. kako mi se neda vise cekat, uletih i ja pa sta bude :slight_smile:

odluka je pala u pripitom stanju u subotu. u nedelju sam gledao kak to uopce sve funkcionira s walletima, mjenjacnicama i burzama (s pauzama za suzbijanje mamurluka)

onda gledao stanje po racunima i karticama i zakljucio da sam svuda blizu limita pa bi za kvalitetnu kupovinu trebao cekati do cetvrtka otprilike…

pogledom na burze, vidjeh da sve ide up up up, sto bi dobri stari drukeri sa zlatnih vremena zse rekli, i da nije vrijeme za cekanje

ugl, manji dio love s kartice na wallet zvan Blokchain, pa s toga na burzu zvanu bittrex. Sve gotovo za cca pol sata/sat i kupih svoje prve Arkove po 0,45 centi.

Istovremeno prebacio kune na Bitkonana pa s obzirom da sam bio na poslu i to, tek sinoc ih prebacih u vidu BTC-a na Bittrex, a malo prije dokupih veci dio Arkova po 0,65

Ono, dok se sve to izrealiziralo kroz jedan dan, cijena otisla 30 posto gore.

No sta je tu je, to je lova koju sam unaprijed otpisao, a potencijalno se moze dobro zaraditi…

bumo vidjeli…

up up up :stuck_out_tongue:

Ja sam upravo sudjelovao u ICO-u Monaca. Pojma nemam što je taj Monaco :slight_smile:
Prebacio sam nešto ETH na MyEtherWallet.com, pa od tamo na adresu koju sam dobio za taj Monaco. Nikakav ozbiljniji iznos nego čisto da se malo igram i da vidim kako to ide sa tim ICOima.

totalno ludilo, samo se nadam da ce sve skupa potrajati jos koji mjesec :slight_smile:

samo da ne bude na kraju ovak haha

1 Like

To jednostavno ne može vječno trajati, ali ako može dovoljno da svi koji sada ulaze nešto zarade onda će biti ok :slight_smile:

Bitcoin je jedno, a Monaco i ostale egzotične kripti valute su nešto drugo. U bitcoin me nije strah uložiti, ali u Monaco i slične neću srljati.
Čisto malo ubacujem u to da mi kasnije ne bi bilo žao, a ako izgubim niti zbog toga mi neće biti žao jer ne pretjerujem

1 Like

Koliko pratim, odličan izbor!

Ja što više čitam, dobivam osjećaj da je vrijednost BTC-a dobrom mjerom prezentacija vrijednosti svih alt coina koji nešto vrijede.

Sa BTC-om je izmišljena blockchain tehnologija …no ta blockchain tehnologija je em evoluirala, em našla hrpu različitih primjena. Neki od altcoinova pogađaju perspektivne primjene blockchaina i samim time puno brže rastu od BTC-a. …a BTC raste skupa sa njima, jer je on novac s kojom se kupuju alt coinovi, dok većina altcoinova nije novac, nego sredstvo neke drugačije funkcionalnosti. A to što se trguje s njima …trguje se i sa naftom, pa nafta nije “novac”.

1 Like

RAISE, RAISE, RAISE BTC.

Erste Bank me kostala zarade od 1000 eura!!!

Sada cemo malo da tonemo, do 2526, 2484, 2448, 2414, 2364.

Ako dodjemo do ove 2364 onda mozemo jos potonuti. No ja vec ocekujem rast kada dodjemo do 2484, pa ako tko zeli uc u BTC to bi mu trebala biti margina, tu negdje.

BTC je za mene “gotova” priča, otkad sam skužio da svaki alt coin koji ičem vrijedi praktički prolazi rast od 100 puta. :D.

Gotova je pod navodnicima, zato jer mislim da su altcoinovi jednako dio BTC priče, kao i sam BTC.

Pogledaj koliko je coinova u rangu >1$ , također pogledaj koliko coinova je u rangu >10$ i koliko je njih u rangu >100$.

Svaki coin koji je došao u rang >1$ je morao proći enorman rast, a da ne govorim da ovi >10$ i >100$ su prošli veći rast za jedan (ili dva) reda veličine.

Strategija je znači:

-skužiti koji coin još ništa ne vrijedi, a nudi dovoljno inovativnu tehnologiju da bi trebao barem završiti u rangu >1$.
Recimo jedan od takvih mi je siacon https://coinmarketcap.com/currencies/siacoin/ …nočić koji će omogućiti/omogućav cloud storage podataka za daaaleko pristupačniju cijenu od trenutno konvencionalnih google i drugih servisa.
Coin trenutno vrijedi samo 0.01$ i mora proći rast od 100 puta da bi došao tek među ove low-level novčiće od 1$.

-druga zanimljiva tehnologija mi je Golem, to je pak decentralizirani CPU. Pomoću tog novčića iznajmiš hrpu računala da obave neki posao…i onda umjesto da lokalno mašina radi analizu tri sata, napraviš to u cloudu za tili tren.
Taj novčić već vrijedi nekih 0.5$, a mogao bi još puno rasti…

No da me se ne hvata za riječ, postoje trenutno aktualniji novčići koji trenutno prolaze velike rastove …a koje osobno previše i ne kužim. ARK je jedan od njih i za njega se govori da bi mogao stati uz rame etherumu i prestići ga čak. Taj nočić je narastao u svega nekoliko zadnjih dana sa 0.2 na 0.8$. …a zamisli koji return ako dodje do 100$, što nije uopće nemoguće.

Ja sam hvala Bogu na vrijeme sa nekom kintom uskočio…ali htio sam još fino podebljati…i samo dok se hebem sa prebacivanjem para, on je skoknuo sa 0.5 na 0.8.
No ako će biti skyrocket kako selo priča, stigne se još :slight_smile:

http://www.coindesk.com/us-general-services-administration-plans-blockchain-trial/
Ovo je srusilo BTC. Kada se ta USA bagra pocne gurat u nesto onda znas da smo na dobrom putu da to bude kontrolirano, propadne ili sta ti ja znam, barem ej tako market reagirao.