Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva


Taj dan kad si to napisao da si kupio 1 btc(~2000$ tada), sad bi imao ~15 000$ toliko o tome.

2 Likeova

ma moram ponekad nesto reci,

Očekujem ubrzo da će Pop coin buknuti, uzeo sam ga čisto da ne žalim 2000 komada. Ako bukne za par puta tih 20 dolara uloga će mi postati kao 200 da sam uložio nakon buknuća. Jeftin je, sad najavljuju izlaske na neke burze, ekipa će pokupovat jer je nov s niskom cijenom, aktivni su na socijalnim mrežama, miriši mi na rast. Trenutna cijena 32 satoshia (09.01.18.)

ETH masakrira top 10 ovih zadnjih par dana, lijepo je vidjeti prevare poput Ripplea i TRONA da padaju. Tržište još masivno funkcionira na “hype” principu, tako da se nažalost nikad ne zna kakav shitcoin može skočiti, ali malo po malo dolazi do neke ravnoteže, čini mi se.

Vecina tih najjeftini funkcionise po sistemu dump and drop, znaci ako imas volje da pratis svakodnevno desavanja mozes uzeti nesto fini para.

Primera radi ja sam kupio 1.1M Pac-a kad je bio 0.000002, pre 2 dana mu je vrednost bila 0.000320 sto znaci mogao sam da prodam i uzmem 350$ profita za nista ali nisam.

Razlog je taj to je potraznja za Paccoinom bukvalno blokirala 2 najveca marketa do te mere da su pauzirali razmene za njega. Kada oni budu pusteni u opticaj + najava da ce da udje na jos 2 veca marketa pored trenutnih ce verovatno da izazove bum na kratke staze.

Da ne ulazim u detalje licno mislim da coin nije nista revolucionarno i za sada ima samo vrhunski marketing tim koji je iskoristio i pojacava hajp. Zato sam ostavio sve i planiram da drzim do sredine februara i onda prodam, verujem da ce cena visetruko da skoci pre nego dodje do burn coina koji je najavljen za 1 Mart.

Ulog je nista, a moze da se lepo uzme.

Inace licno uzimam po par miliona svakog coina sa cenom od 0.0000x ili nize koji ima PoW i WP, ulog nije neki, sto vise skoro nikakav, ali dosta da te jednom ubode kako treba i skoci tipa Verge ili XRP. Neka ga na lageru ne smeta nikom. :smiley:

Tom logikom i ja razmisljam. Uopste necu da se zamaram i pratim sta, kako funkcionise. Idem random svakog meseca i kupujem sve ove jeftine. Nek jedan sa 0.000x skoci na 1$ pa sam debelo zaradio a da ne pricam da se desi da ode na 10-100$…

https://uetoken.com

Kako ovakav coin dospije na neki market? Koji su kriterijumi da bi se coin pojavio na nekom marketu? S ovim cudom se moze trgovati na hitbtc.

Da bi skocio na 1$ mora da bude mnogo vise od samo jeftinog novcica, ja sam vise u fazonu da skoci na 0.01-0.0.10.

Naravno ulazem i u ove da kazemo konkretne, sada trenutno XRP i Verge, ne velike kolicine kao kod ovih ali po par stonina/hiljada neka ga, nek skoci vremenom opet dobro dodje. :slight_smile:

Ma slazem se sa tobom 100% i sve je to meni jasno. Ali da bi znao koji je dobar a koji los treba da trosim vreme na to. Ovako samo random kupovina za po 50-100$ mesecno :slight_smile:

hahahaha barem su iskreni :smiley:

ICO market svakondnevno generira/izbacuje nove start-up projekte koje sluze nečem (pa makar brža transkacija čobanima po himalaji), danas imamo preko 2k kriptica od toga kaj valja a kaj ne tesko je znati, neki samo jednom budu pump i vise nikad a neki nikad, sve je to lutrija sa mudima i nesto znanja, htjeli mi to trejderi priznat ili ne…

1 Like

Nemoj uskoro da se iznenadis kad XRP skoci na 5+$ :wink:

I gluplje stvari su se događale, tako da me to ne bi iznenadilo. :slight_smile:

1 Like

Ja sam ulozio stogod u Red Pulse Token (RNX) NEO ICO ima ga kupiti na Kucoin berzi, ocekuje se da izadje na jos berzi, nije los projekt i marketing… mogao bi skociti 2-3 x brzo :slight_smile:

Vidim da si međusobno hvalite strategije oko kupovanja “jeftinih” coinova, ali cijena jednog coina je najgluplji moguci razlog kupovine. Ko da namjerno ciljate kupit lipe, jer je kuna sto puta skuplja. BTC je nazalost previse odjednom skocio pa je privukao previse ljudi koji ne znaju sta rade, ali “nek se mnozi”, misleci da “jeftini” coin moze napravit slican ili veci rast. Korekcija tih sicusnih coinova se vec pocela događat. Za stavit stvari u perspektivu, koliko bi koji coin kostao da ima kolicinu tokena u cirkulaciji ka Bitcoin: http://www.bpeindex.com/
Bi li kupili XRP da kosta 12,000 USD?

Ako prije kupovine uz cijenu coina ne gledate i ukupan broj coinova u opticaju i distribuciju tih coinova, popusit cete gore nego da ste stavili sve na crveno na ruletu. Da bitcoin sutra odredi da mu ticker nije 1BTC nego 1 micro BTC, kosta bi 1,5 cent, a bas nista se oko tog coina ne bi prominilo. Ne bi odjednom ima vece sanse za napravit 100x. Trenutno je cili market u ogromnom bull runu, i svaka investicija ispadne pametna, jer cilo trziste raste. Ali krenit ce stvar i prema dole. Novac ce se slit u projekte koji imaju smisla neovisno o cijeni, i nemojte bit oni koji ce ostat na kraju sa torbetinama bezvrijednih shitcoina.

Druga stvar je kupovina novih coinova, ciji projekti imaju smisla ali tek trebaju penetrirat trziste.

Kad sam vec tu, Verge je katastrofa, TRX je plagijarizirani scam, a Doge je zajebancija koja se ne razvija vec 2 godine. :kissing_heart:

6 Likeova

Pa kada si tako sve coine ispljuvao ajde ti predlozi u sta da se ulaze? Meni osobno kao malom investiroru do 500 dolara se ne ispalti da ulozim u BTC ili ETH jer i da duplo skoce sto je Btc prakticki ne moguce moj profit ce biti mizera. Mislim mene ne zanima toliko sta stoji iza coina dali je shitcoin scam ili nesto trece dok donosi lovu… Poprilicno dosta ljudi je diglo hiljade i hiljade dolara na tim shitcoinima ( doge,verge…)

spomenuh neki dan deep brain chain kad je bio na 0,28 danas je na 0,58, nemam pojma o coinima ali eto mislim da će ovo rasti bar do 1$. Problem je što meni je malo 3,5 puta da uvećam uloženo (na toliko bi prodao deepbrain chain ako bi došao do tog 1$). Ne bi imao muda ubacit više od 1000$ i onda tih 3500$ ako dođe ništa krucijalno neće promijeniti. Ja vjerujem da ljudi slično razmišljaju. Zato ljudi kupuju ove koine koji su baš jeftini jer imaju šanse za profit x1000 ili tako nešta, a to se ne može desiti sa većinom koina koji koštaju mnogo iznad dolara, tj. može se desiti ali baš se rijetko dešava dok se sa ovim malo vrijednim koinima zna počesto desiti.

Ja preporučujem svima sa ove teme i da prave youtube kanale na temu novih altcoina i ico u šta uložit i te zajebancije jer su baš gledani klipovi i vazda će bit para od podmićivanja. Moja neka logika oko ulaganja u ove kripto valute je vidjet koji su novi koini i koliko ima o tim koinima članaka na guglu koliko youtubera to komentariše preporučuje i đe god ima više rezultata i diskusije cijena tih koina raste jer ljudi gledaju i slušaju i čitaju i ulažu.

možda ne bi bila loša akcija da se napravi da svi postanete youtuberi i da kometarišete da se udružite i da zajednički pogurate neki žnj koin u koji ste uložili. Žnj coin I am all in ; I buy 2000000000 žnj koina; 1000x profit with this alt coin i još nekih 50ak klipova i ja vjerujem da bi skočila cijena dobro

nasrah svašta a dinara nisam uložio ni u jednu kripto valutu

7 Likeova

ja sam @anja1, zahvaljujuci jednom tvom komentaru ulozio u kripto. tako da, ako bude nesto, imas pivu!
inace, to mi je bilo prvo ulaganje prije jedno 6 mjeseci…

Ako nesto napises, napisi i argumente za te tvrdnje.

jel tezos? ne sjećam se da sam išta drugo spominjao. ja ni sad nemam pojma o kriptovalutama poslije još dodatnih po godine čitanja i slušanja o kripto. koliko si dobar zahvaljujući meni? hoću svoj dio

2 Likeova