Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Sam sebe quotam, nije proslo ni 20 minuta a vec smo dosli do prve prepreke koju prolazimo u slobodnom padu, pa svi vi koji imate BTCe (ja ih nemam, hehehe), drzite se “WE ARE ABOUT TO HIT ROCK BOTTOM”

Bas malo pratim na Bitstampu, u 10 min sa 2825 na 2875, pa opet prema dolje.

Da, sad ce da luduje, nesto se desava, a nitko nezna sto. Mislim, mora sad malo dolje ici, pa nemoze ovako ici gore jer ce probiti plafon.

Desava se Bitcoin. Nista vise, nista manje. Padanje nije znak propasti svemira dok god dugorocniji trend pokazuje uzlaznu putanju. Kripto je jednostavno previse volatilno trziste, BTC je od svih jos i najstabilniji jer ima najvecu realnu sumu novaca u opticaju. Kod ostalih je dosta da jedan veci igrac kihne, i digne ili srusi vrijednost znacajno.

Imajte na umu da je ulaganje u “male” coinove kao ulaganje u startupe. 95% ce ih propast.

Vezite se polijecemo, nadam se da ce sad otic u 3 PM, jedva sam se ukrcao na voz, sto bi znacilo da su kupovali ko ludi svi.
Jel netko probao ovo:

https://bitcoin-mjenjacnica.hr/

Kaj je najgore sad će tek pasti :confused: … To mislim čisto iz razloga što na jednom drugom forumu se jedan lik konstantno pojavi pred veće padove. Kada god on dođe i ponudi da prodaje btc za keš… Nakon toga dođe pad. I svima na forumu već jasno da lik ima kristalnu kuglu…jer već teško da je koincidencija. Ja sam si prošli puta obećao da kada sljedeći puta nagovijesti pad pojavljivanjem i prodajom, da ću slušati taj znak. … Ali mi se opet nesluša, mada evo na glas se bojim da je možda opet u pravu… Hajde da vidimo :slight_smile:

Što se tiče te mjenjačnice kažu da šljaka, ali je isplativo do nekih 1500 kn, u usporedbi sa prebacivanjem na strane burze.

Nego, evo sada je započela i rasprava da je etherum na vrlo nezdravim temeljima zbog 80℅ premined coina. Da li netko ovdje ima izgrađeno mišljenje o tome?
Nekako mi je logično da sve što je debelo premined da je ona kategorija SHIT-coins, spram zdravog alt coina, a opet, s druge strane… zašto se nebi i zdrav projekt s pozitivnom namjerom pokrenuo na takav način.

koji je to forum i lik da malo pratim :slight_smile:

a ovo drugo… ja ti ne mogu nista pametno reci jer sam vrlo minimalno sve ovo istrazivao, gotovo nista, no ima mi logike da je masa tih shitcoina ustvari obicna navlakusa, da se pokretaci istresu.

no ja sam usao cisto iz spekulacija i nadam se da ce to sve skupa izdrzati bar mjesec dana, a onda cemo vidjeti

za eth… meni je jos prije godinu dana pricala neka osoba koja je to nesto malo proucavala, da oni u biti imaju nekih problema sa sigurnosti, tehnologijom ili cime vec, ugl da su neki problemi prisutni, kasnije to nisam ni pratio, tek sam nedavno skuzio da su sada dva ETH-a, znaci da se onaj originalni raspao?

u ovom ludilu rastu oba, kao i masa svega ostalog, koji je pravi a koji krivi (i ima li uopce pravi tj. da su bez greske) nemam pojma.

A i onaj Vitalij (ili kako vec) koji stoji iza toga je navodno neki žmukljer pa i ste strane tko zna…

no uzmi u obzir da ja to nisam proucavao, vec random info sto sam pokupio

koliko mozemo vidjeti kroz ovu kratku povijest, bitcoin je manje vise konstanta i najsigurniji, a ovo sve ostalo tko zna. ja ne :slight_smile:

dok vjetar puse i purani lete :slight_smile:

Edit - u biti ja mislim da se tu mora dogoditi nesto veliko sto ce napraviti reda na trzistu s tko zna kakvim posljedicama za masu tih coinova i da ce onda neka kvaliteta isplivati, a masa toga otici u povijest

Sto znaci sad ce past? Ove sekunde, u narednih 10 sati, na koliko ce pasti?

Inace vec sam pisao da trejdanje sa BTCom nije problem kada znades da je u globalu trend prema gore. Samo gledas da izadjes na vrhovima, pricekas pad, ponovno udjes i tako ponavljas.

u teoriji jednostavno, u praksi… :wink:

2 Likeova

Ja sam sad kupio ARK i MYR. Koji je to k pojma nemam :slight_smile: Ako naraste kao što raste svaki pravi k onda će biti dobro :slight_smile:

Ako nekog zanima, kupio sam na LiteBit.eu burzi. Tamo sam prebacio BTC, pa sam prodao taj BTC za neki njihov kredit, i onda za taj kredit kupio ARK i MYR.
Verificirao sam sam samo broj telefona i sve odrađeno unutar sat vremena

2 Likeova

Na forumu hr postoji oke rasprava o bitcoinu i općenito kriptovalutama. Link: http://www.forum.hr/showthread.php?t=771933&page=305
Traje rasprava od 2013-te :slight_smile:
Od 303 stranice, znači sada pred kraj …naći ćeš dosta ozbiljne kritike upućene etherumu.

1 Like

Jel tko koristi cloudbased mining?

naprimjer hashnet?

jel se to isplati, to mi izgleda najprivlacnije, ulozis u tzehnologiju i nemoras se brinuti o nicemu samo gledas kako kaplje BTC, u teoriji, e sad kako je u praksi?

Ovaj Etherium ce zeznut i bitcoin. mislim da smo dosli na rub revolucionarnih tehnologija, i u ovom memntu mislim da svjedocimo necemu sto ce promjeniti svijet u svakom smislu.

Drugi mjesec ce Etherium explodirati jos vise. Ali i ja i vi svi se bojite uci u ETH kada ima ovako veliku spicu prema gore…

ETH, koji je ozbiljan alt coin, je u zadnjih cca 2 mjeseca porastao cca 10x.

Hrpa alt coina je porasla 100x od početka godine. Stvarno svjedočimo nečemu nevjerojatnom. Ne sjećam se da sam negdje vidio ovako okomite grafove u tako kratkom periodu. Jednostavno se ne usudim ozbiljnije uložiti, mada mi je počelo i to prolaziti kroz glavu. Uz malo muda i nešto casha ovdje se možda može uzeti lakih milijun kuna, pa i više, kroz samo par mjeseci. Tj. moglo se, ali je problem što nema garancije da se može i dalje :slight_smile:

Ma ja uopce ne pricam o tim grafovima. Potpuno mi je jasno zasto rastu i rast ce, pogotovo bitcoin. Jednostavan razlog je da ce uskoro svi prec na koristenje ove tehnologije.

Ja vec radim na slaganju minera, i mislim da bi svatko kod kuce trebao iamt rudnik jer jedino tako mozemo pratiti ovu tehnologiju i doprinositi njezinom razvoju.

i da, usput i zaraditi neke pare.

pa ja mislim da sve to upravo i raste zbog toga sto sve vise ljudi kupuje te coine

ono, sto vise novca u opticaju to je novac vredniji … isto je valjda i sa tim coinima xd

Ja bi rekao da ne baas zbog toga, nego da raste zbog razno raznih kompanija koje se ukljucuju koje testiraju to tehnologiju. Svako malo vidim kako sad pratim te grafove news da se neka velika kompanija ukljucila i kad se one ukljuce onda je potrebna jaca snaga tih minera, a kako je ona ista onda cijena raste, i da ljudi se sve vise ukljucuju u kupovinu pa sve to skupa raste ultra brzinom.

Zato je i scena u hrvatskoj s tim minerima procvala, postali smo mala kina, evo i aj radim na svom prvom GPU mineru, cekam jednu grafu, doduse prvo cu sve testirat s jednom grafom onda idem na 6 grafa.

javi kako ide, nije da nebi htio probati malo majnati :slight_smile:

Nejde nikako. jel vi pratite sto se desava? Cijeli svijet je popizdio. trenutno jedino zaradu od tog BTCa imam sto trejdam. I ide dobro, ali moram se ukljuciti u mining, a nemogu jer nema hardwarea nigdje na balkanu niti vrlo vjerojatno europi. Cim ovi nastancaju te graficke, mineri ih pokupuju ko blesavi. graficke kostaju od 1700 - 5000 kuna.

E sad ako iamte RX 470 ili vise preporucam vam da prodate na njuskalo, RX 470 je kostala cca 1700 kuna, sad mozete za nju dobiti 2500 kuna bez pardona.

Eto toliko je minanje otislo kod nas. A tek u Julu ce svijet popizdit, a kasnije ove godine bi sve moglo otici u nebo tako jako da bi moglo doci do kolapsa nekakvog.

Gledaj na ovo kao da je ratno doba i sad ce ratni profiteri profitirati. Zato ajmo, ukljucite se, budite ratni profiter, a ne da onda za 20 godina kukate kako je netko profitirao.

EDIT:
Evo o vome ja pricam:

http://www.coindesk.com/united-nations-sends-aid-to-10000-syrian-refugees-using-ethereum-blockchain/