Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

sta se tice

https://www.coinexchange.io/ - zaobilazit u sirokom luku. Pojavljujuu se fake projekti koji dodju na berzu i odu sa vasim parama. Provjereno.

Znaci nas ovim websajtovima gore sto si predlozio mogu da kupujem koine koji su u porastu u zadnja 24h ili opcenito na ovome websajtu https://coinmarketcap.com/

Lp

Jel netko gledao ovo ?

Kad bi barem sve budale na svijetu bile barem upola kao on, svijet bi bio puno bolje mjesto :slight_smile:

Malo je udaren, ali je i dalje barem 300 puta pametniji od većine koji ga kritiziraju

1 Like

To ovisi od coina da li je izlistan na navedene berze, neke coine je moguće uzeti npr samo na https://yobit.net/en/ ali ovo su najpoznatije berze, možda fali još 1-2 velike berze.

Ne kupuj nista dok se dobro dobro ne informiras o svemu da nebi poslje bilo suza…

To se može desiti na bilo kojoj berzi. Treba dobro proučiti koje coine kupiti.

Koji bi vi preporučili od ovih svi tu? I ja sam iz BiH.

Ako zelis kolko tolko sigurnu investiciju BTC, ETH, LTC, NEO

Pa kliknes na coinmarketcap na markets opciju i vidis gdje se trguju ti coini tj na tacno kojim berzama.

Zatim:

  1. pogledas jel tvoja drzava podrzana od strane berze
  2. pogledas koliki je minimalni withdraw za tvoj coin od date berze
  3. pogledas kolika je provizija za withdraw za tvoj coin od date berze
  4. pogledas na redditu stranicu coina koji hoces da kupis tj. proguglas jel ima ta berza problem sa tim coinom kakav
  5. prebacis tamo ETH (opciono ETH prebacis u BTC na samoj berzi, ali opet provjeris kurs da te ne oderu)
  6. kupis
  7. povuces na wallet ako mislis drzat ako ne ostavis na berzi (dugorocno sigurno rizik)

Sto se ostatka ove teme tice:
Moje licno misljenje je da su komentari od @leffe na ovoj temi zlato. I od ovih sto je preporucio i od ovih sto je rekao da se izbjegavaju.

1 Like

ne razumijem kako nakon svega mozes favorizirat ovog covjeka. Glumi dobro…

ne želi svaka berza primat shitcoine/projekte, primjer Bittrex… prihvacaju samo postojece projekte koji su u crypto vec duze vrijeme (nije uvjet) sto “garantira” neku sigurnost ulagaca u kriptice.

Znači po tebi je svaki novi projekt shitcoin?

Nakon čega?

A što se glume tiče, ja mislim da je baš on taj koji ne glumi, dok svi ostali glume.

Čovjek ima 70 i kusur godina i dobro je zaradio u životu, jebe se njemu što će netko misliti. On je svoj i to mi se sviđa, pa makar bio i seronja. Ima mozak i zato ga volim poslušat.

To što je plaćao (koristio) kurve i drogu je njegova stvar i to me se uopće ne tiče. Da bar naši političari svaki dan šmrču i idu na kurve ako će onda biti i samo 50% pametni kao McAfee. Kocka je legalna, pa je puno problematičnija od kurvi. Bilo bi puno manje zlo da se umjesto casina i kladionica na svakih parsto metara nalaze (regulirani) bordeli.

Ako su točne one priče da je silovao i da je unajmio hitmana onda naravno za to treba odgovarati i završiti u zatvoru, ali to su vjerojatno samo izmišljene priče (iako ne znam).

To što, opet navodno, uzima novac/crypto da bi promovirao neki coin/token/ico je njegova stvar i ja u tome ne vidim ništa loše ako prihvaća promoviranje samo onih coina/tokena/icoa u koje stvarno vjeruje.

McAfee ima 70+ i jebe se njemu što će netko misliti. Meni je zanimljivo to što ima argumente za sve što govori i što to itekako ima smisla. Da li će Bitcoin na milijun dolara do 2020. ja ne znam i sigurno se ne bih kladio u to, ali ako on i nije u pravu oko toga to ne umanjuje njegovu inteligenciju.

Coin of the day/week mu je dosta narušio reputaciju i niti meni se to ne sviđa, ali on i dalje ostaje čovjek koji itekako ima što reći o Bitcoinu i kriptovalutama, za razliku od raznih trkeljala i alibi komentatora.

Eto, zato ga mogu favorizirat. S druge strane, nisam uopće detaljno istraživao lik i djelo Johna McAfeea pa je moguće da puno toga o njemu ne znam i da bih promijenio mišljenje kada bih eventualno znao neke stvari, ali na temelju ovog što do sada znam o njemu radije ću posušati što on ima za reći nego gledati recimo trkeljanja i TA od Vaysa. Čak me i Buffett razočarao sa svojim izjavama, i to ne zato što ne vjeruje u kripto nego kaže da pojma nema o tome, a onda kaže da je to sve osuđeno na propast. Sva njemu čast, kupio sam i pročitao dosta knjiga o njemu jer ga cijenim kao investitora, ali malo me razočaralo što je izrazito negativno komentirao nešto za što je rekao da uopće ne razumije. Inače, svojevremeno nije bio pozitivniji niti oko Googlea i Amazona :wink:

Ako znaš nešto o McAfeeu što ja ne znam, onda reci i bez problema ću promijeniti mišljenje ako postoji nešto jako negativno što ne znam, ali to što jebe kurve, puši travu, vjerojatno šmrče i pijucka, i uzima lovu za promoviranje nekih kriptovaluta i ICOa (ako vjeruje u njih) me uopće ne zanima :wink:

1 Like

ja znam da je za taj coin od the day rekao da mu je hakovan twitter nalog i da on to nije pisao

1 Like

Mislim da se to odnosilo samo na nekoliko tweetova u tom jednom danu, ali da on stoji iza onih drugih takvih tweetova

1 Like

Je, mitok dase osvrnem na McAfeea, neznam da li si popratio ovo, kod mene mu je to srušilo dosta respekta, no i dalje smatram da je lik koji zna znanje.

Sada je obrisao tweet koji sam osobno vidio i provjerio da linka na njegov Instagram profil i to je bilo par dana prije ovog statusa. Na tom istom Instagramu je objavio sliku kada ga je netko pitao do koliko ce verge, odgovorio je possible 15$.

A sve to radi:

Shitcoina svakako ima, možda samo manje nego na nekim drugim berzama, kao npr CoinExchange.

@mitok

mitok, pa covjek sam sebi hakira racun, ucjenjuje XVG, brise postove… pa tko je ovdje lud???

Vidio sam screenshot tog tweeta i njegovu objavu da nije rekao $15 nego $0.15. Ima puno fake screenshotova na razne kripto teme, pa je možda i taj sa $15 bio fake, a možda i nije. Ne znam. Ako je to bila istina i ako se poslije ovako vadio onda to naravno nije ok i ruši mu reputaciju, ali svejedno ostaje činjenica da je vrlo pametan i da razumije kripto.