Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Prodaj sve.
Buy high, sell low…

1 Like

Tako se to radi :joy: (20 znakova)

1 Like

Hahahaha sada je vrijeme da se koji $$$ dolarcic zaradi :smiley:

Da mi je znati kak dane krate oni koji su kupovali BTC po 19k. :smile:

2 Likeova

Jedan je digao i kredit u to vrijeme da bi kupio 1btc :relieved:

1 Like

Ipl otisao za minut … nije bilo sanse za manje investitore

Nakon mjesec dana u ovom crypto svijetu i nakon sto sam procitao hrpetinu podataka vezano za crypto valute mislim da je ovo sve nevjerojatno da se uopce održava na ovoj razini zarade.

99% coina/tokena ne funkcioniraju kako trebaju ili su u fazi nekog razvoja. Muljaza/prijevara ima na tone, nekoliko sajtova ima toliki utjecaj da mogu upravljat cijenom BTC/ETHERIUMA (coinmarketcap npr.).
Burze hakiraju, transakcije za BTC traju cak i danima, vecina burzi radi uzasno(blokirane nove registracije, ako imate account ponekad zbog opterecenosti nemoguce se logirati itd… Fee od transakcija su bolesni, deru vise od banaka a ovo je kao revolucija. Da biste uplatili 200 € u neku valutu, kad dodete do te valute ostat ce vam 150€ u njoj nakon svih placenih fee-a. Svakih tjedan dana drugi coini su u fokusu, ljudi skacu sa jednih na drugih. Konstantno se spominje ova tehnologija je bolja ,ova je jos bolja a ni jedna ne radi kako spada, neki coini cak nemaju ni web stranice a imaju vrijednost od nekoliko milijuna. Da dodete do svojih novaca morate ili riskirat zakon ili gubit dobar postotak.

Uglavnom ispada na kraju kome se posrecilo, posrecilo se a kome nije gubit ce hrpu novaca jer na kraju dana samo mali postotak koristi te coine za ono za sto su kreirani a velika vecina samo gleda kako zaradit na njima nebitno o tome za sto je taj coin.

Biti ce ovo zanimljivo za pratit.

7 Likeova

I ja sam prethodnih dana malo vise vremena posvetio svemu ovome, i delim isto misljenje. Previse je nedefinisanih stvari ovde da bi ovo sve imalo svrhu.
Prevelike su oscilacije u ceni coina/tokena da bi mogle da se uzmu za ozbiljno. Npr ja prodajem nesto sto vredi 1000$ i prihvatimBTC kao sredstvo placanja, osoba mi plati i za jedno popodne BTC ode dole 30% i automatski sam izgubio. Ok, mnogi ce da kazu pa moglo je i da ode i 30% u plus. Sustina je da su sve to nepredvidive stvari i da povlace mnogo veliki rizik.
Berze deru za provizije, a sustina svega ovoga je da se zaobidju banke i da se na najbrzi i najjeftiniji moguci nacin novac prebaci, a ono plati fee za ovo, pa za ono, pa da povuces u wallet, pa onda ako hoces da prodas da uzmes kes opet sve u krug. Mnogo jos stosta treba da se definise da bi ovo bila ozbiljna prica, ovo je sada sve lov u mutnom. Ne kazem da ne moze da se zaradi, naravno da moze, gde god se lovi u mutnom moze mnogo da se zaradi ali moze i mnogo da se izgubi. Veliki je put pred ovakvim nacinom placanja dok se ne izdefinisu stvari koje bi osigurale poslovanje ljudi koji ulazu.

5 Likeova

Ovaj sadašnji veliki pad nema nikakve veze sa ovim što piše na linku. Normalno da dolazi do korekcije nakon 1,000+ %, ali ovo zadnje je bio baš pad, a ne klasična korekcija. Sličan pad iz sličnih razloga smo imali i u 9. mjesecu, a znamo što se onda događalo do sredine 12. mjeseca :wink:

Mi smo tek na početku. Ove trenutne komplikacije sa Bitcoinom me podsjećaju na vrijeme dok sam bio sretan ako se nakon sat vremena biranja moj 14400 dial up modem uspije povezati na internet i ako mi uspije učitati cijelu stranicu za manje od par minuta.

Dobar dio problema Bitcoina će biti riješeni sa LN koji će vjerojatno zaživjeti ove godine. Druge kriptovalute se razvijaju i kroz neko vrijeme će proraditi kako treba. Onda će biti i nova navala pa će cijena rasti. Institucionalni investitori tek trebaju ući u značajnoj mjeri. Dolar propada (dolazi petro yuan), a burze će vrlo brzo krahirati. Što mislite gdje će onda dobar dio kapitala završiti pored zlata i srebra? :wink:

Ja bih radije da mi se portfelj nikad ne crveni, ali to je nemoguće. Nisam niti mislio prodavati ovih dana pa me ne brine ovaj pad.

Naravno veliki igraci cupaju profit u fiat, pocetnici panicno prodavaju i tako ruse cijenu, a to opet dobro velikim igracima koji nadokupe to nizoj hehe
A dobro, ovakav graf je bio i proslih godina oko ovih dobi, kineska Nova godina ehheh, po meni ide skok veliki jos brze od pada, tako da sto god kupite profitirat cete… Sretno!

Netreba propustiti ova sniženja, no trenutno nisam u mogućnosti daljnje investirati. Inače unatrag tjedan dana imao sam duplo više novca u crypto… No, ovo sada što se događa je normalno za ovaj dio godine - šteta što to nisam znao prije pa već sada uduplao broj coina u portfoliu :slight_smile:

1 Like

Ja ne vjerujem u TA kod crypta. Pritisak na cijenu koji traje već desetak dana je samo zato što je cijena porasla više od 10x u godinu dana, i cca 3x u roku od mjesec dana (11. i 12. mjesec). Ovaj pad je posljedica FUD-a koji je došao iz Kine i J. Koreje, zbog najava njihovih regulatora.

Kineska Nova godina je ove godine 16.02. To zapravo nije uopće neki razlog za veliki pad. Jedino će se taj dan, ili možda tih par dana u Kini malo manje trgovati. Biti će i malo prodaje jer se u njihovoj kulturi vjeruje da je dobro imati taj dan račun pun novca. Svejedno ne mislim da će se dogoditi ikakav veliki pad pred te dane, barem ne direktno povezan sa time. Možda bude nekog pada pred te dane, ali ne bi smjelo biti ništa značajno, naravno ako ne bude nekih drugih negativnih vijesti.

Ja ne znam koliko će nam trebati za nove ATH, ali sam siguran da ćemo ih ove godine vidjeti.

Na ovom linku sam pročitao “Bitcoin je pao čak 20 posto zbog širenja strahovanja o daljnjim ograničenjima tržišta nakon najave Južne Koreje da će zabraniti trgovinu kriptovalutama.” i onda sam zatvorio članak.

Danas stvarno svaki idiot može biti novinar. Baš me zanima odakle mu ta glupost da je J. Koreja najavila zabranu trgovanja kriptovalutama? Najavila je samo KYC i malo regulacije, ništa više.

Ja sam se bacio na rudarenje… Trenutno je na granici isplativosti. Za godinu dana ovim tempom ću imati 0.51 BTC. Vjerujem da je ovaj pad privremen i da će se rušiti novi rekordi… Tko ima mogućnosti nek ulaže u XRP, TRX i još neke.

Uspio si u jedan post ubacit toliko gluposti da ti moram zapljeskat! :joy:

Što točno misliš da je glupost?

Neznam, no moguće je ovih par faktora skupa

Tehnicke stvari ce ici naprijed ali ljudska pohlepa ce biti sve veca i unistiti ce sve. Ja sam 2013 bio u ovome i sve do nedavno sam mislio da je BTC stvoren da bi se izbjegle visoke provizije banaka a ovo sto sad gledam je puno gore. Ne znam tko vise dere, coinabse, mjenjacnjce, walleti. Vlasnici mjenjacnica su pohlepniji neko najgori bankari. Ne znas jel gore uci ili izaci iz ovoga. Coini kao nacin placanja nemaju smisla u ovakvom obliku, cini mi se da im je za sada jedina svrha kockanje i zato bi moglo sve propasti.

3 Likeova