Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Prebrzo te hvata panika :smiley:

Ja sam i dalje jednako optimističan kao i prije, ali naravno to je samo moje mišljenje i možda uopće nisam u pravu.

Dolazi LN pa će BTC transakcije opet biti brze i jako jeftine. Tržište se još uvijek nije snašlo i zato burze sada mogu derati sa fees. S vremenom će se to korigirati kada bude veća i jača konkurencija. Očekujem i da će sve biti puno jednostavnije za koju godinu, iako meni niti danas nije komplicirano, pogotovo ako ti ne smeta platiti malo veći fee nego što bi mogao nekim drugim načinom.

Čini mi se da će sada i ispod $10,000. Možda samo nakratko, a možda i baš zaroni, ali ne uopće ne očajavam. Mislim da je najgore što se može dogoditi da zaroni osjetno ispod $10k i da ne mrda previše gore možda čak i godinu dana, ali i u tom slučaju vjerujem da će kasnije na novi ATH. Ja sam uvjeren da 2019. dolazi velika kriza na burzama pa onda i globalna recesija, a onda očekujem i da se puno kapitala prelije u bitcoin itd itd. Ja sad ne prodajem jer nije isključeno niti da svaki čas krene oporavak. Može još pasti, naravno, ali to nitko ne zna 100%.

Ako je netko uvjeren da više neće biti oporavka onda neka odmah sve proda. Ja sam uvjeren da će oporavak i novi ATH kad tad doći i ne pada mi napamet sad prodavati :slight_smile:

Svi su znali da ce se nesto desiti pa da sve krene dole. Sad samo ostati smiren, pokusati izvuci pare(USD, EUR,etc.) i sacekati dok ne padne do nekog lokalnog minimuma.

Ponovo cu pomenuti period oktobar 2013- februar 2014 i skok btc a poslije njegov pad. Glavna razlika je sto se u medjuvremenu “nakotilo” novih novcica k’o da su ih zecevi pravili.:slight_smile:

Ko ima para treba da iskoristi ovo za ulaganje. Sigurno ce da se visestruko isplati u buducnosti.
Ne moze sve ovo lako da propadne.

1 Like

Prije petnaestak minuta cijena na Bitstampu $10,180, sada $11,160. Ako netko panično rasprodaje, a ne zna što radi, onda je sada ostao vani. Ne kažem da cijena ne može opet pasti na $10,000 ili čak zaroniti ispod, ali trenutno nitko ne može dati 100% točnu kratkoročnu prognozu i zato je bolje ostati miran.

Malo gledam one najozbiljnije igrače i vidim da oni ili miruju ili kupuju, a uopće ne prodaju. Pametnom dosta…

https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1AC4fMwgY8j9onSbXEWeH6Zan8QGMSdmtA
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1J2dTQyF4htbBYM3iBobLVJgUgF6zMdSw1
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1AdyNzoY6jYQszF6finfrhnLZ3yATnFnae
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/16JNEdbSahSuPFv2rGKgsHoekQsTqEgF8d
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1Cr7EjvS8C7gfarREHCvFhd9gT3r46pfLb
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/3JL6FwvpGc1rensTJ1bjpP5YtxWUFLpLk8
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1MwLPdCLmo25nocMyXQNGQ9p6xX9ZmZYtp
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/13sixi6TGPoWvbi2e93wdQSyJPPN7vNhx3
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/15xZvLJLAgxh8cxEmAbpx1H35oibHo5cLA

Za ovakve stvari treba biti hladne glave. Ja ne budem prodao pa da idemo u minus jer iz dzepa nisam dao ni lipe, ali opet, godinu dana sam radio za to.

Da su transakcije brze zaradilo bi se ovdje love samo tako medu burzama

bit-z 9200$
binance 10476$
bithumb 12912$
yobit 13100$

Po meni bitcoin ima realnu stvarnu vrijednost $10,042, a na tržišnoj vrijednosti do $30,126 nije precijenjen. To je moja onako gruba računica koju sam napravio prije nekih mjesec dana i mislim da sam to već spomenuo ovdje.

Meni ne pada napamet prodavati sad.

Koristi recimo LTC ili XVG ili neki drugi brzi coin za prijenos, ali prije provjeri da li radi deposit tamo gdje šalješ i gdje je bid za to što misliš koristiti za prijenos. Meni se sad jednostavno neda zezat sa arbitražom (a i cijene se brzo mijenjaju), ali da, može se sad zaradit ako si spretan i brz.

Kako bas ova vrijednost? Pitam ozbiljno.

Da sad ne pišem sve ponovno, možeš ovdje pročitat.

To je jakoooo gruba procjena jer sam to radio onako za svoj gušt i čisto kao osnovni orijentir, ali ipak daje neku smjernicu. Ako netko ima volje malo se potruditi, po sličnom principu može dobiti puno točniji iznos.

BitConnect je gotov. Bilo je i vrijeme :slight_smile:

Prije par dana je bio na $400 (prije i na $500+), a sada je na $20 i mislim da će vrlo brzo na nulu. Školski primjer Ponzi sheme. Svi oni koji misle da je Bitcoin Ponzi neka prvo prouče kako je funkcionirao BitConnect pa neka uoče razliku između Bitcoina i BitConnecta. To jedno s drugim nema niti v od veze.

Ovaj tjedan prvi put uložio u bitcoin…da sam znao da je ovako zabavno ranije bi usao. Mitok svaka čast, ako si u splitu nekad imaš pivu od mene :beers:

1 Like

Ne smem ni da pogledam stanje xlm koliko je bolesno pao. Ja se drzim toga da ako mi bar nije na pozitivnij nuli necu ni da povlacim ako ce propasti neka propadne sve

bitconnect mi od samog pocetka smrdio ko PONZI sto se na kraju uspostavillo tocnim. Procitao sam mnoge komentare prije kao da je to tak super i odlicno, ulozis 10000US dobis 100US dnevno, nakon 180dana isplatis si 10k ako zelis + imas cisti dnevni profit od 1% blablablal, jedno vrijeme ljudi su uistinu zaradjivali i dodatno ulagali, citam/o neke komantare na redditu, katastorfa…ljudi dizali kredite itd itd… vece sanse su bile da ode u Vegas i tamo pljunes svu lovu nego na ovo… ko prvo ne znas imena, ne vidis dev. team, nigdje slika…

ps. ja nezz kako bih ovo uopce mogao usporedjivat sa btc-om i tko bi to uopce usporedjivao ak samo malo kuzi materiju i priče koja stoji iza Bcc-a.

Onda ti je sve jasno o tome koliko netko tko kaže da je Bitcoin Ponzi uopće razumije kakve gluposti priča.

BitConnect je školski primjer Ponzi sheme. Ja to nisam nikad dirao jer mi je od prvog dana bilo jasno što je to, a vidio sam ga tek kad se već zalaufao. Al zato sam nešto malo investirao u EthConnect :smiley:

Taj EthConnect je ispao scam, ali bio sam i spreman na to. Jedino sam se nadao da će krenut i trajat neko vrijeme jer sam mislio da će developeri bit dovoljno pametni da uzmu više nego što su ovako uzeli samo sa lovom iz ICOa. Interes je bio ogroman. Čak i nakon ICO-a se registriralo još cca 60,000 ljudi (ima budala koje se i dalje registriraju). Nisam izgubio ništa, ali mi je žao što ipak nije bar krenulo da i zaradim. Stavio sam parsto dolara u to i prodao par tokena interno sa eksternim plaćanjem samo da se osiguram od gubitka pa sam tako izvukao ulog dok još nije bilo sigurno da od toga neće biti ništa. Mislim da sam prodao za $9 po tokenu, a kupio sam po $0.5 i još dobio neki bonus. Čovjek me molio da mu prodam još, ali nisam htio :slight_smile: Mogao sam komotno uzeti par hiljada dolara čistog plusa na tome i prije nego što je počelo, ali sam se zadovoljio vađenjem uloženog i čekao sam da vidim jel će krenut jer da je krenulo brzo bi cijena otišla preko $100. Recimo Davor Coin je prije ovog pada bio skoro na $200, a krenuo je kasnije od EthConnecta i imao puno manje zainteresiranih. Hextra je bila došla na nekih $60, a po interesu nije bila niti blizu EthConnectu. Da su developeri bili pametni i malo više pohlepni mogli su pokrenut platformu kako je bilo predviđeno i tek kad skoči cijena napravit exit scam, a do tada uzet još nekliko milijuna više. Nisam izgubio, ali mi je žao što nisam zaradio na tome. Nisam glup i znao sam od prvog dana da je možda scam, a da će u najboljem slučaju trajat kratko i svjesno sam riskirao.

Tako vjerujem i da ekipa iz BitConnecta nije glupa nego se nadala da neće baš oni biti zadnji. Ako je netko mislio da je to stvarno legitiman biznis onda je to nešto drugo :slight_smile:

Te lending platforme su do sada jako dobro prolazile, ali sad nakon BitConnecta mislim da im je odzvonilo.

1 Like

Ne znam da li sam to pisao ranije, ali evo napisaću šta ja mislim da će biti sa kriptovalutama. Inače, delim mišljenje sa @petarcro i @Jeronimo034 da u praxi sve to ne radi skoro ništa od onoga što se propagira, jer sam više puta probao sa tim i svaki put me je odbilo zbog desetine tih komplikacija i dranja fee-ja, sporosti itd.

Evo šta mislim da će se dešavati. Možda ne znam puno oko kriptovaluta, ali zato znam puno oko finansija generalno i istorijskih tokova i planova elite.

Trenutno smo u procesu gde banke i ostale institucije stimulišu gradjane da predju na m banking i e banking da bi tako brže i bez provizija obavljali transkacije. To je sve u praxi tačno i zaista je dosta lakše, i onda logično sve veći broj ljudi prelazi na to jer je zaista olakšanje. Takvim potezima im je cilj da se velika većina navuče na elektronski novac odnosno elektronska plaćanja.

Uporedo sa tim, radi se na izrežiranim ter.napadima u ciljanim zemljama i pod izgovorom toga i još nekih takodje izrežiranih stvari jedna po jedna velika nominacija novčanica se povlači iz upotrebe a ostale će takodje biti povlačene u narednih 10-12 godina. To je sada 500 eura novčanica, uskoro će biti 50 funti (trenutno veće nemaju tamo pa vi vidite). Kasnije će biti od 100 dolara itd itd. Otprilike sve ove nove novčanice koje su počele da izlaze pre 2-3god i koje će izlaziti u naredne 2-3 god (nove od 100 i 200 eura itd) su setovane da traju do oko 2030.godine. Sva istraživanja mi kažu da će oko te godine biti najvećih turbulencija do sada i krahovi mnogih valuta, skokovi cena zlata/srebra a najveće su šanse i za najveće ratne sukobe.

Nakon tog sukoba gde bi mnoge valute krahirale, a do tog trenutka mnogo novčanica ukinuto i ljudi potpuno bili familijarni sa elektronskim transakcijama itd, a uz to godinama se zanimali sa kriptovalutama i pričana im priča kako je to budućnost ((koje bi tih godina ako ne i pre takodje krahirale), onda bi lepo elita izašla sa pričom da se sada uspostavlja mir u svetu, i da vidite do čega je dovelo štampanje novca bez pokrića itd. I da su kriptovalute dobra ideja bila u osnovi ali da su takodje krahirale jer ih niko nije kontrolisao i sada je vreme da dobru stvar u ideji implementiramo na pravi način i postavimo jednu svetsku elektronsku valutu i sreći nema kraja. :slight_smile:

Eto to je moja prognoza nakon 10 godina praćenje finansijskih tržišta i planova elita.

2 Likeova

Ni ja nemam pojma o kriptovalutama ali sa ovim se slažem u potpunosti. Iako nas već na sve strane kontroliraju 100% to im nijie dovoljno pa oće 120% i sa svakim “olakšavanjem” koje dobijemo od raznih strana “prehrana,luksuz,banke,…” zapravo smo sve više ograničeni i kontrolirani.

1 Like

Sad gledam na Poloneix BTC na svakih 5 min ide 300 gore 300 dole. Da imam 1 btc sad bi se napunio para. Kupim za najnizu cenu, prodam cim skoci, pa cekam da padne i tako 300 po 300 ceo dan :slight_smile:

Je l zna neko iz Bosne, gdje moguce kupiti ETH, Litecoin, Ripple i sl.

Pokusao sam na Coinbase, ali izgleda da nije moguce.

Ubaci pare preko Wirvox i onda kupi BTC pa onda prebaci na berzu neku i kupi sta zelis. Samo jbg mnogo deru za proviziju…
A druga opcija da nadjes nekoga ko prodaje, pa da se nadjete i odradite transakciju ili online ako imas poverenja.

1 Like