Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ako se ne varam kada sam zadnji put uzimao preko Wirvox-a od uplaćenih 100 EUR, do povlačenja na berzu ostalo mi BTC u vrijednosti ~70 EUR. Možda griješim par eura gore-dole, al znam da su provizije bile prevelike.

Najbolje naći nekoga lokalno i kupiti ETH pa prebaciti ma myetherwallet ili direkt na neku berzu gdje bi dalje mjenjao.

A sta je s ovim changelly.com ? Slucajno naletih na njih, preko Coin Market Cap.

Deru na provizijama.

Svi oni deru. Ja sam pre nedelju dana ubacio 40$ cisto da vidim kako sve funkcionise, i na Poloneix sam prebacio 20$, znaci 20 su otisli na provizije :smiley:

Ne bi to bila neka velika investicija.Konto sam uzeti XRP za stotinjak USD-a, ali cekam da vidim hoce li ici ispod 1USD.

Medjutim izgleda ako si u BiH, sve je otezano :smiley:

Ops, izgleda da necu ulagati u Ripple :smiley:

Ali ima jedna stvar, ako je 300 razlika, jako malo (ili nista) bi zaradio posto prodajna i otkupna cijena nije ista.

Belmine sto gledas toga debila^^ Isto kao nasi portali, vide na stranim portalima vijest i samo prevedu, on isto tako pogleda par video i onda on to prevede na svoj jezik kao da je on neki ekspert :stuck_out_tongue:

Pa ne bih reko da je decko debil, pratim ga vec neko vrijeme (nevezano za coine) i totalno je na mjestu.

A sta bi ti rekao kad izadje novi iPhone ? Ne mozes reci nesto, sto nigdje nije navedeno i sto ne dolazi uz taj telefon :smiley:

Ali to je vec offtopic.

1 Like

Eto hrpe ideja za otvorit yt kanal, samo pricas sto strani portali govore :slight_smile:

Uglavnom, jucer sam pratio stream suppomana smijao sam se kao nikad, uglavnom strimao je dio strima od trevon jamesa koji je govorio kako je bitconnect super i nagovorio hrpu subscribera da kupe bitconnect, ako ne pratite bitconnect cijena mu je pala sa 442$ na 6$, njegov stream je gledalo preko 9000 ljudi u nekim trenucima, cak su se pojavile i hrpe tema na raznim portalima kako je scammer, a neki su isli toliko daleko da ga zele tuzit. Tijekom cijelog streama mogli ste vidit hrpu ljudi kako govori sve lose o njemu scammer, thief, lets sue this guy, idiot, lier itd i nije se uopce obracao na to iako je gledao komentare tijekom cijelog strima i tek je na kraju poceo citati i govoriti i dont give a fck, i didnt convince ppl to buy this i na kraju je zavrsio tako da je rekao da ga nije briga sto ljudi misle o njemu i ugasio strim.

Sto nauciti iz svega ovoga? Cak i ako pratite nekoga na jubitu, twitteru, fb itd nemojte brzati i odmah raditi ono sto taj lik radi, sami istrazite taj coin samo guglajte nista vise. Kada jedan covjek rece ovaj coin ce rasti, laze 100%, kada rece ovaj coin ima dobar potencijal na duze vrijeme, zapitajte se, a koji coin nema? Nitko ne zna koji ce coin rasti jer da netko zna svi bi pratili njega. Cak i youtubere koje ja pratim gdje su rekli da su ulozili neku lovu u neki coin prodaju kada ONI misle da su dovoljno zaradili, a objave video 2-3 dana kasnije i recu prodao sam taj coin, sto nisi rekao isti sekund kada si prodao? Valjda jer neki youtuberi imaju jako puno snage da pretvore mali coin u 10 puta veci, prodaju i onda kasnije tko se izvukao izvukao se. Isto tako svi govore da to nije financijski savjet sto oni govore, a opet prave coin challenge, govore ovaj je coin dobar za kupit, ovaj coin ima puno potencijala itd i zapitas se pa koji qurac govoris na jubitu kada to nije financijski savjet, a 99.99% njih nemaju nikakvog iskustva sa trejdanjem, cisto uloze u coin i kad dode do 2x+ prodaju.

Svi govore kupi sada bitcoin ce doci opet 15k+, hocu kupit cu, ali prvo to stavi na papir pa cu ulozit hrpu love. Lako je otvorit youtube kanal, pricat o coinima sa malom cijenom koji su u zadnja 2+ mjeseca debelo narasla i onda kao vi preporucujete taj coin, pricat na kanalu kako je neka stranica objavila vijest o necemu pa to moze DEBIL. Meni se cini da najvise dobitka upravo prave DEBILI jer ako pogledas npr Trevon Jamesa od jucer covjek nije izgubio subscribera (iskreno jest i nije jer subovi variraju s vremena na vrijeme) i sto vise tvoje ime ili ime kanala bude po internetu vezano uz dobru ili losu vijest ti ces imati jos vecu popularnost, vise subova, vise pregleda itd. Da ja nekoga nedaj boze prevarim bacio bi se s mosta 100%, ali jbga ljudi poput trevona i ostalih njih nije briga.

Nemogu editirat, evo sluzbene vijesti za bitconnect, gasi se. https://bitconnect.co/system-news/94/changes-coming-for-the-bitconnect-system-halt-of-lending-and-exchange-platform ali nemojte se brinut i dalje dolazi bitconnectX :stuck_out_tongue:

debil ili ne, preveo ili ne, sve sto je rekao stoji… tako da ne vidim razlog za vrijedjanje covjeka… mnogo ljudi na nasim prostorima i dalje ne znaju engleski, tako da ne vidim nista lose cak i ako samo prevodi korisne informacije koje mogu nekome da pomognu. :wink:

2 Likeova

Slažem se s vama kolege, takav izričaj nije primjeren našem Forumu. :frowning: :o:

Evo ga napokon fin recovery, kako palo tako ce i porasti hehe, bitno je da iz svakog veceg crasha naucimo ponesto novoga, da iduci put budemo spremniji, i nadam se da se market crypta u buducnosti nece previse vezati za medijske FUD-ove…
Sretno svim HODLER-ima :slight_smile:

Jel netko u INT-u?
Izašo prije 2 dana, na 2 male burze je, čini se da su iskusni ljudi iza njega, svakako dobra prilika

Još uvijek je rano za neke konkretne zaključke, ali trenutno izgleda bolje nego tijekom dana, pogotovo što se Koreja još nije probudila i što smo odradili dva velika pada koja su neki standard i što je smo imali mini bulltrap koji je također standard u padovima.

Da li je netko koristio ovu stranicu XM.COM? Jedni su od vodeći za trgovinu dionica, ali su dodali kupovinu/prodaju “kripto-valuta”. Moguća je registracija za BiH…
https://www.xm.com/cryptocurrencies

"Legal: XM.COM is a trading name of Trading Point Holdings Ltd, registration number: HE 322690, (12 Richard & Verengaria Street, Araouzos Castle Court, 3rd Floor 3042 Limassol, Cyprus), which wholly owns Trading Point of Financial Instruments Ltd (Cyprus), registration number: HE 251334, (12 Richard & Verengaria Street, Araouzos Castle Court, 3rd Floor, 3042 Limassol, Cyprus).

This website is operated by Trading Point of Financial Instruments Ltd."

Nisam je koristio, ali domena im je mmmmmm :wink: Slatka kao Bitcoin :smiley:

Edit: Koliko vidim, tamo su CDF-ovi, a ne “pravi crypto”, i nema trgovanja vikendom. Čisto da znaš.

1 Like

dok sam radio forex, ovo mi je bilo omiljeno… fino odmoris vikendom ko covjek :slight_smile:

I meni je na ZSE pasao odmor od 4pm do 10am, ali zapravo mi se sviđa i ovo crypto 0-24 :slight_smile: Ali samo HOLD i onda nema stresa :smiley: