Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

vidim sam sam, ali eto da kazem vama kolegama Bitcoinerima da su pred nama teski dani, gamad TPTB (bankarska) zeli uci u Bitcoin ili neznam kakva im je agenda ali evo Goldman Sachs sugerira svojim klijentima da ce bitcoin krenuti prema dole. Valjda zele spustiti cijenu da udju, vidite u kakvom svijetu mi zivimo…

Tu napadamo u drugom topicu ove bosance sto varaju Adsense a upravo ce se dogoditi multimiljunska prevara i to pred nasim ocima. Bas me zanima kako ce BTC reagirati na ovu vijest, ovo je izaslo prije 20 minuta.

Ništa nepoznato nije rekao, a čak niti negativno.

To izvješće od Jafaria je zapravo izdano jučer, i zbog toga je bio onaj kratkotrajni veliki pad jučer. Dakle tržište je već odreagiralo na to izvješće, odnosno na tu objavu iz Goldmana.

Ljudi, bitcoin je prije cca 3 mjeseca bio na cca $1,000. Trenutno je na $2,700+. Nikakvo, ali baš nikakvo čudo nije ako padne malo ispod $2,000, ali je čak vrlo upitno da li će se to uopće dogoditi.

Kratkoročni investitori moraju biti spremni na mogući pad ispod $2,000 (što će i dalje biti veliki porast u odnosu na cijenu sa početka godine), ali dugoročno, vjerujem da nije uopće kasno sada ući i sa većim iznosom.

Bitcoin je uvjerljivo najpoznatija kripto valuta i do njega je lakše doći nego do bilo koje druge kripto valute. Oni koji hoće neku drugu kripto valutu većinom će prvo kupiti bitcoin, pa ga na burzi mijenjati za tu drugu kripto valutu.

goldman sachs je savrsena masina za pravljenje novca, najbolja ikad stvorena … sad da li su njihove metode moralne i etičke to je druga stvar

ako se upetljaju u bitcoin to samo znaci hardcore sex

A sta odna taj note meni dosao 1 dan kasnije, ja gledam na tradingview, gdje ti to rpatis?

Da ti pravo kažem, pojma nemam gdje sam to pročitao jer svuda švrljam, ali možda na CoinDesk, ako ne, onda na nekim stranicama koje prate business.

Nisam prijavljen za vijesti pa da mi stižu na e-mail nego sam baš dosurfao do toga.

Ja upalio rudara i sakupljam cente :slight_smile:

Nadam se veeelikom rastu cijene kroz par godina :stuck_out_tongue:

kako i di? :smiley: doma ili?

Ma to sam pokrenuo čisto iz znatiželje. Imam jedan komp stalno upaljen. Siću sabire, čisto da vidim kako idu transakcije, wallet I sve to u vezi BTC . Mislio sam na kraken malo, ali me još nisu verificirali pa da isprobam kupovinu.

kakve cente skupljas, pa daj nam vise detalja, kakv sistem, kako mineas, koji miner i tako, pa da imamo neke detalje.

Ma nemam šta posebno napisati, imam i3 mašinu sa Intel integriranom grafikom i win10. Ova je aplikacija https://www.microsoft.com/en-us/store/p/bitcoin-miner/9wzdncrdhxb6

Lako se podesi, samo ubaciš svoj wallet odabereš pool po defaultu i klikneš start.

Nećeš sakupiti masu dolara, ali eto čisto za isprobati valja. Meni taj PC radi svakako 24/7/365 pa mi ne smeta taj rudar . Mislio sam pokrenuti neke jače mašine sa boljim rudarima ali sad sam se nekako ohladio…

A sto minas? Ovo sa microsoft.com mi je ultra skepticno da je profitabilno.

Pa nije profitabilno. Ja sam upalio jer mi PC stoji svakako. Kažem, išao sam isprobati dok me ovi ne puste na kraken ali nikako to dočekati.
Za ozbiljno rudarenje treba jači PC i pretpostavljam neki dobar software koji bi možda čak na Linuxu radio ( u terminalu) da što bolje iskoristi resurse.

A sto mineas, koji coine?

BTC.

Ovo rudarenje bi sada moglo bolje ići sa novim coinima, dok još tako jako rastu. Iako, ne mislim da će mi BTC stati na trenutnih 2500.

huh?

pa jesi zamajnao koji BTC? Koliko sam skuzio ti majnas s CPU i timnekim slabim GPU? A nitko vise ne majna BTC, cak ni ovi sa ASIC processorima vise ne majnaju BTC.

Neznam, ali akos tvarno majnas BTC i zamajnao si nesto molim te podijeli s nama, jer ja samo znam onos to sam procitao, a ovako bi nam ti mogao iz prve ruke reci dali se moze sto.

Zmajnao je vjerovatno nesto u decimalama jednog satoshija…pa mu je bad i reći…jer vješto izbjegava taj odgovor. Ali ne kužim čemu… Trebao bi reći koliko je izmajnao… Koliko god bilo sitno.

Evo jedan review ovog minera:
"So, this BTC miner does work, and it does payout. But after a week of running it consistently on 2 PCs, one high end, and one budget laptop. I run in power saving during the day, and maximum at night. At the end of the week I earned 8,160 Satoshis which comes out to 14¢ in BTC prices."
Tako da se vjerovatno ovo ne isplati.

Ma da, ja citam jer niti ovi sa punim podrumom graficki ne majnaju BTC. Pa mi nije jasno… jel sad to nesto novo.

Uglavnom s grafickama se majna Etherium, no niti on se nemoze sa svima, znaci neki tamo jos nepoznatiji alt coin se majna s CPU. koji neznam, jer su svi navalili na Etherium i svi samo o tome pisu.

Da baš tako. 3 isplate su mi došle na wallet (oko 1$) u više od tjedan dana. Nije mi bed, nego ne želim da se primjer uzme kao relevantan jer mislim da nije. Išao sam na najjednostavniju soluciju samo da vidim kako to zapravo radi.
Sa PC koji bi bio ciljano složen za rudarenje bi to išlo daleko bolje.

1 Like

Napokon je stigla prava korekcija cijena. Iducih mjeseci je vrijeme kupnje.