Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Jučer sam podijelio link na blog u kojem su najavljeni ActionCoini od trećeg mjeseca ove godine, gdje su i opisani. Nisam primijetio da je vlasnik bloga stavio affiliate link (nije moj) unutar članka pa da ispravimo tu grešku, ispod je “čist” link:

Možete još mjesec-dva besplatno claimati 1000 ActionCoina. Ne znam da li će ova crypto valuta zaživjeti, ali neka ode na 1 $ to je 1000 $, bez ikakvog zalaganja.

1 Like

Jel koristi iko od vas trading botove?

Ne tradeam, čisto kupim, na wallet i #hodl :slight_smile: do jedne određene granice, a onda pola sell a ostalo nastaviti držat i čekati:)

jel stigo iko iz ove teme do “moon-a” ili je kupio “lambo”? :slight_smile:

Ne ide sve preko noci :smiley:

Nek se BTCova ATM cijena podupla i odo ja u mirovinu :joy:

1 Like

Da li ima onih koji su isprobali?

https://cryptocreditcard.io

Ja sam ulozio po 100$ u https://syncfab.com/ i https://www.lucyd.co/ pa cu vidit sto ce bit.

ja sam prodao onaj electrum ili kako vec i kupio hrpu zilova

pa sad cekam i nadam se velikom rastu da se opernatim haha :moneybag::moneybag:

niko ovde ne spori da u buducnosti nece biti neka digitalna valuta,ali to ni slucajno nije nijedna od do sada vidjenih ,a ko je zaradio ko izgubio o tome ne vredi pricati…bar nama iz ex yu kada je dinar rastao po 1000 % na dan ujutro prodas 1000 maraka a uvece mozes da kupis 100 ,i u ovoj igri inflacije tacno se zna ko je zaradio najvise onaj ko je
nudio bezvredne dinare,za cvrste marke ,malo je sada samo drugacija situacija,
izmisljena digitalna valuta iz nepoznatog izvora ,menja se za cvrste dolare i eure,
pa dal ima iko mozga ,

1 Like

I ja prodao etn, debil mislio da ce nesto uraditi kad ono pala cijena sa skoro 20 centi na 7. Dabogda pao ispod 5 centi, pa da onda dode na vise mjenjacnica, puste mobile miner i jos dobrih vijesti o partnerstvu eto preko 20.

Ozbiljne investicije se ne promatraju da dnevnoj bazi. Evo trenutno je BTC ispod $10,000, ali iako bih radije da je iznad $20,000 umjesto ispod $10,000, ne brine me ovaj pad jer dugoročno i dalje vjerujem u novi ATH.

Kažeš čvrste dolare? :wink:

U odnosu na kunu dolar je 31.01.2017. vrijedio 6.97 kn, danas (točno godinu dana kasnije) vrijedi 5.96 kn.
Bitcoin je 31.01.2017. vrijedio $922, danas (godinu dana kasnije i za vrijeme velikog pada) vrijedi cca $9,900 (ovisno o burzi).

To će reći da je u zadnjih godinu dana “čvrsta” valuta USD pala za skoro 15%, a da je Bitcoin porastao za 1073% :wink:

Kuna je vezana uz EUR pa je pad USD u odnosu na EUR isto tu negdje oko skoro 15%.

Dolar je 31.01.2017. već bio u padu jer je samo nekoliko dana ranije bio preko 7 kn, pa bi zapravo mogli pričati i o padu od 20% u zadnjih godinu dana. Hej, pad od 20% u godinu dana za glavnu svjetsku valutu!!! Pa to je ozbiljniji problem nego da Bitcoin sad padne 90%. Toliko o tome da je USD čvrsta valuta :slight_smile: Nije niti euro puno bolji, ali se trenutno još nekako drži.

Da ponovimo gradivo…dolar je u posljednjih godinu dana pao skoro 15%, a Bitcoin je u posljednjih godinu dana porastao za 1073%, i to uspkos padu od više od 50% gledano od ATH-a.

Mislim da je “izmišljena digitalna valuta iz nepoznatog izvora” puno poželjnija od “čvrstog” dolara :wink: A slobodno prati dolar u nadolazećem razdoblju :wink: Da li će doslovno sutra malo gore ili dolje ne znam, ali znam da će uskoro još poštenije zaronit ispod 6 kn jer je dolar 100% sigurno veći balon od Bitcoina.

Euro je također smeće od valute, uostalom kao i sve fiat valute. Prvo će rasti omjer dobivenih USD za jedan EUR, a onda kada vrisne dolar će za sobom povući i EUR jer je SAD glavni trgovinski partner EU-a. To su smeća od valuta i to će uskoro shvatiti cijeli svijet, možda već iduće godine.

Ja zarađujem u USD i meni je itekako u interesu da dolar bude što jači, ali jebiga, ja vidim da je smeće i to je činjenica.

Kad sranje počne (a počet će), tri riječi: zlato, srebro, bitcoin.

Oni koji se sada kunu u USD i EUR i pljuju po Bitcoinu će ga samo skuplje platiti kasnije, a prilično sam siguran da će ga i oni kasnije ipak kupovati. Čak i da padne na $1,000, kad bude jasno svijetu da je počelo novo globalno financijsko sranje Bitcoin je u stanju kroz nekoliko sati poletjeti sa $1,000 na $10,000+, pa onda i puno više.

Corporate tax je bio zadnji joker za U.S. gospodarstvo, ali s time će samo odgoditi neizbježno. 2019. dolazi ekonomski smak svijeta. Možda naravno nisam u pravu, ali ako jesam želim da mi “analitičari” Nowotny i Lovrinović brišu cipele i da ih se više nikad ne spominje u medijima jer su obični klauni. Ja bar imam muda reći vrlo konkretno svoja očekivanja, a oni daju alibi izjave koje nisu niti konkretne niti govore išta više od onog što zna svaki klinac na kraju prvog razreda ekonomske škole.

3 Likeova

Etn mi na long-term izgleda dosta zanimljivo, kupio sam ga jučer dosta, čeka se izlazak na više mjenjačnica i onda bum. Već dosta vremena je top na cryptopiji.

Lisk izlistan na bitflyer, u sat vremena skocio preko 60%.

1 Like

kako dolazite do FIATA za trosenje? Vidim dosta se ljudi tu obogatilo na burzi pa me zanima kako ste povukli pare, kartice, na banku, sta kaze gospon financ minister, jel ceka kak drakula?

P.S. nedavno visa i amstercard ukinuli jednog dobavljaca kartica i vise miljona ljudi popusilo kartice medju njima i ja, bio sam vlasnik te kartice 5 dana, no nema problema jer je posluzila svrsi, haha

Kraken i bitstamp imaju isplate na devizni (provjereno radi) i ako slucajno btc dode na 56k usd, tak cu isplatiti i platiti 12% porez, do tad ne brinem, nije mi hitno za lovu, pogotovo sad dok je stagnacija.

Ok, zvuci kao dobar plan. A jel vec mozda znades kako ces to napraviti? Ispuniti onaj obrazac? Jel treba neke racune imati ili nesto ili je dovoljno samo to sto je sjelo na devizni?

A kartice nemas nikakve? Jel mozda tko na payoneer poslao nekako?

Ako mislis na poreznu, da, samo ispuniti joppd obrazac, odnjet na poreznu i uplatiti im. Imao sam 2 kartice, ali vise ni jedna ne radi. Cuo sam da neki prebacuju btc preko skrilla, pa na njihovu karticu, ali nisam bas to istrazivao posto mi trenutno ne treba ta lova.

12%+prirez. Ako zivis u Zagrebu to je nekih 30%. Cuo sam da je jedan lik iz Splita isplatio veliku kolicinu btc tj kune na tekuci i da je dobio iz porezne cestitku da mora platiti 40% od ukupne isplat…to mi bas nije jasno zasto toliko ako Zagreb ima najveci prirez…

Kod mene je prirez 0 :slight_smile: