Bitcoin, Ripple, Etherium itd

U zagrebu nije 30% nego cca 14%

12% je porez na dobit i 18% je prirez, stope poreza i prireza se ne zbrajaju. Prirez se obracunava na porez od dobiti.

Kad smo kod kartica, jel ima netko iskustva sa cryptopay prepaid karticom? Izgleda mi skroz ok.

Tko će sve to popratit. Vidim da mi je LSK fino skočio u portfelju dok se većina drugih crveni, sad znam i zašto :slight_smile:

Trebao bi imati potvrdu o transakciji kupnje (recimo sa banke na Bitstamp) ili kako si već kupovao. Uglavnom, Porezna lovi u mutnom i uzimaju porez na nečemu što uopće nije definirano.

Ako je točno ono što kažu iz Porezne (a ja mislim da je to “zakon” koji su oni izmislili i koji zapravo ne postoji) onda se prirez plaća na 12% poreza, ne na cijeli iznos iznos profita.

Ne znam jel sam ovo već stavio i jel uopće ima netko tko to već nije vidio, ali neka. Puknem od smijeha svaki put kad to vidim :smiley: :smiley: :smiley:

Ako netko slučajno ne zna, nedavno je ta školska Ponzi shema pukla. Cijena je bila čak i preko $500, a trenutno je ispod $10. Ne mogu vjerovat da ima i dalje onih koji to kupuju :smiley: :smiley: :smiley: Valjda zato jer nude da se sa tim coinima može učestvovat u novoj Ponzi shemi Bitconnect X. Ljudska glupost je stvarno neograničena :smiley:

A evo i obrade :smiley:

Prpić je rekao u jednoj reportaži RTL-a da u slučaju ako držite novac koji izvučete iz kriptovaluta 2 godine na računu, niste obavezni platiti porez. Što je isto dobra odluka za one kojima novac nije hitan :slight_smile:

To možeš dokazati jedino ako imaš potvrdu o uplati, a ja nisam uplatio niti jedne lipe, a imam za isplatiti (za mene) jako puno.

Ma problem je taj sto nitko ne zna, na poreznoj recu da se mora platiti, odes 1 odvjetnika i on rece da se mora platiti, odes kod 2 odvjetnika kaze da se ne mora platiti, procitao sam skoro sve na svim balkanskim forumima sto se toga tice i iskreno neznam sto je istina, a sto ne.

Sto se tice ETN, mislim da bi trebao jos padati, pa cekam taj pad da i ja bacim $$$

Mora se platiti, porez na dobit + prirez. Dobit se obračunava od dobitka, znači ulog 100kn isplata 300kn obračunava se od 200kn čiste zarade. Ukoliko nema potvrde o uplati, dobit je svih 300kn isplate. Mislim da tako ide koliko sam se informirao kod nekih ljudi.

Facebook je zabranio reklamiranje svih coinova i ICO-a. Dosta su te kriptovalute osjetljive na vanjske utjecaje.

Kada je zabranio? Vidim svaki dan barem 2-3 nova coina, ICO-a ili čega već.

https://www.forbes.com/sites/jessedamiani/2018/01/30/facebook-bans-all-cryptocurrency-advertising-including-icos-bitcoin-and-ethereum/#5b8421284630

Ovaj mobile miner je smijeh, lik sa 130$ mobitelom radi preko 30H/s, a ja sa 3 puta skupljim 6 puta manje hahaha

Ovo az facebook necu komentirat, tko je citao i ima barem ensto u glavi razumio je sto ej Facebook banao, tko nije citao ili nema barem zicu koja drzi uha onda je Facebook banao bitcoin.

@CroLog
koji mobile miner?

Electroneum, od danas moze vise ljudi koristiti miner ako su te izvukli ili kako to vec ide, trebao si se prijaviti za betu.

Evo da se ne mučite oko toga kako platiti porez

Ha ha, :nerd_face:

Pa tu istu stvar mozes napravit i na nasem bankomatu ako cemo tako :smiley:

A provizija na bankomatu koliko i porez xd. Ovako bar imas ciste milijune :smiley:

Nije, ako imas racun u eurima, provizija na bankomatu koji daje eure (Slovenija) je oko 2.5€ bez obzira na iznos koji dizes, ako dizes kod nas u kunama (ili u bilo kojoj drugoj valuti osim eura) je 2.5€ + 3% (-+ 1€ i 0.5%, ovisno kak kod koga).

Pa ako ce itko dizati s bankomata mislim da bi bilo pametno popricati sa vlasnikom bankomata za veci iznos da ti digne manje provizije.