Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

ja sam baš za index :smiley: iz bih sam i samo to pratim od hrvatskih, rijetki koji ne idu uvijek za mainstream pričom … ili se varam?

1 Like

Ne ne, istina je, Index je često pokretač pozitivnih promjena i također po meni ispravnih orijentira. :slight_smile:
Da nas ne odvede u offtpic ovdje ćemo se zaustaviti; živjele criptovalute! :blush: :o:

kao 99.99% nasih medija, ta prica je stara godinama, imas na jubitu link cijelu pricu traje samo 2-3 minute koliko se sjecam, inace prodao nekom miljunasu za od sjecanja 2mil $ sve bitcoine i to kad je bitcoin bio na 3 znamenke.

Sto se tice cijena, nadam se da ce jos padat.

baviti se bitcoinom ili nekom drugom valutom je isto kao forex - veoma rizično… jedan tren si u plusu, drugi u minusu… uglavnom tko ima debele živce može se baviti time. sretno :slight_smile:

1 Like

Trenutno u plusu cca 1600% :smiley:

I pocelo je sa jadnim prodavanjem magle http://cryptoakademija.com/

1 Like

Rekao je neki dan netko da ko ovo ne kupi je lud, gledao mjenjacnice i vidim 2 i kao ma ne da mi se sad… i eto propustih priliku :smiley:

Ali pogledaj da taj coin postoji od 2016. godine, zasto je sad odjednom tako skocio ? :slight_smile:

pump and dump, sto drugo?

P&D, tad je krenuo na gore, a cijeli market je bio u -. Da, zbog toga se nisam ni previše trudio, ali eto sad mi je žao da nisam gurnuo nešto :smiley:


Evo s indexa i druga strana price.

Kao laiku sa strane koji samo promatra i gleda kretanje cijena, cini mi se da je potez facebooka dosta uzdrmao cijenu. Mali coinovi se kupuju bitcoinom i to mu je dizalo cijenu jer su tamo bombardiranjem reklamama nailazili jako puno bicnih ljudi za P&D investiranje, telegram je takoder bio blokiran jedan dan na appstoreu sto je 100000 skidanja (nije blokiran zbog coinova, ali sigurno se osjetilo). Kada nema vise “malih” investitora i cijena je otisla dole. Ako youtube/google zabrani reklamiranje slicnima moglo bi to jos ici dole jer nece biti svjezeg novca. Ovo je samo razmisljanje o ponudi i potraznji, ne i cinjenice.

Mislim da su te price prenapuhane, sto se samo fb tice koliko ICOa ima reklamu, a ico zavrsen ili se ne moze vise prijaviti za whitelistu, isto tako ako tko ima gledat neki ico gleda excel analiticara, youtube ili portala koji objavljuju vijesti samo za crypto svijet. Isto tako ban cryptoa u nekim drzava je glupost za smatranje pada cijene, crypto valutu nikako ne mozes unistiti, cak i da su npr u HR stavili ban na crypto sto to zapravo znaci? Znaci da ne mozes uloziti u vecini icoa i to je to, a za isplatu se kao sto vidimo i kada nije ban pokusava zaobici placanje drzavi.

U jednu ruku me i ovo tjesi, jedan jako stari screenshot, do sad je sve pogodio.

ma bit ce sve ok, samo bez panike. kokice i piva u ruke i samo polako bez iracionalnih i panicnih poteza :+1:

pa nije bas isto. u forexu te vecinom stigne margin I mozes sve da izgubis… a u crypto ako padne cijena opet ti ostane jedan dio ulaganja, tj. ne izgubis sve… uglavniom u kripto za mnogo manji ulog, dobitak moze biti mnogo, mnogo veci… a u forexu da bi zaradio vise moras da rizikujes mnogo, mnogo vise…

Klasični P&D, evo sad je preko 4300% :smiley: Za nevjerovat.

Neki će dobro zaraditi, ali će i većina dobro popušiti. Stvarno moraš biti hazarder da sad uđeš u taj PRES, ma zapravo i da si ušao prije jer je ovo smijeh.

1 Like

Zapravo i nije baš. Potražnja je ključna za cijenu, a zabranom je možeš smanjiti i zato to utječe na cijenu. Sama najava zabrane se odmah ukalkulira u buduću cijenu i zato može izazvati pad i prije nego što zabrana nastupi. Kasnije se to ipak korigira, ali u startu ima utjecaj.

Meni je najgore ovo gljivarenje. Ako potraje, opet ću zaboraviti na crypto na nekoliko mjeseci i naravno držati sve što imam. Ako kojim slučajem danas još padne onda ću kupovati, ali danas sigurno ne kupujem ako cijena ne ode ispod $7,000, a trenutno to ne izgleda realno. Već je bila na $7,600 danas i to sam propustio, pa ako sad i dođe opet do toliko ne kupujem na toj razini više. Kada su veliki padovi se najbolje zarađuje, ali samo ako si u to vrijeme par sati za kompom i pratiš tržište, inače ćeš ili popušit ili zaradit isključivo na temelju sreće, a ne nekog znanja.

1 Like

Ovo treba iskoristit


jer kad tad ce opet na 0.2

ovo isto


Sto znaci da ovaj Ethereum treba iskoristit takodje