Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ja sam si danas naručio 3 riga, idem drugi tjedan po njih, i samo etherium, kako je krenulo u 9 mjesecu jos 3 uzimam.

javi progres kako ide majnanje, kakve rigove si slozio?

Koji je najbolji sajt za trgovinu kripto valutama, i da ih ima puno u ponudi?

bittrex ?

2 riga svaki sa 6 x 1070
1 sa 6 x 1060

pa to nije bas mala stvar, koliko ocekujes da je povrat investicije, te koliko ce ti odlaziti na troskove struje, drzis ih upaljene cijeli dan(mozda samo kad je jeftnija struja) i jel imas industrijsku struju?

75000 kn rigovi, racunam po sadasnjem stanju bi ih trebao isplatiti za 3 mjeseca, u 9 mjesecu planiram jos 3 ako ostane ovako ili se poboljsa i do kraja godine jos 2, sa ova 3 sta uzimam trebao bih dobiti izmedju 20000 i 25000 kn profita mjesecno, svaki rig mi trosi oko 400-500 kn struje mjesecno i klima jos 500 na obicnoj struji. Prvi mjesec prodje kako treba i nemam vise rizika da sam popusio novce. Upaljeni cijeli dan.

1 Like

gdje si to narucio?

U Zagrebu.

A bogati pa daj detalje. jel to shop ili kako? mene isto zanima ulazak u to, mada je sad malo rizicno za Etherium jer navodno pred kraj godine ukida s GPU majnanje. No vrlo vjerojatnoc e nesto opet uskociti sto bi trebali svi zajahati. Sve u svemu i ja bi investirao, ali neznam jos u sto, imam doma jednu RX 470 koju moram spojiti i onda isprobati i onda kupiti jos nekoliko njih i eto prvi rig.

1 Like

Da…bilo bi lijepo da podijelis gdje si uzeo…:wink:

kakav je uopce proces s rigovima, kupis konfu, dignes neki custom OS za majnanje ili neki linux i na njega puknes software koji se spoji na tvoj wallet i majna?

da. tako nekako, ali mozes i widnows 10 puknut, mislim da vecina lupa windows 10 jer se ovi mining OSi placaju ak se ne varam.

volio bi se poigrati s tim, koji wallet i mining software preporucujete za pocetak?

O walletima smo vec pricali, ako mislis trejdat onda ti je najbolje neki od ovih trading kompanija, ja koristim kraken. nemam jos wallet ovaj gdje bi drzao novce jer sa ovime sto imam trejdam i trejdat cu jos neko vrijeme, ali kada skupim da pocnem trositi onda definitivno neki BTC card, znaci wallet i da mogu trositi s karticom.

A software ima ih dosta, nisam ih isprobao kad jos nemam nekog pristojnog minera, a probao sam s compom pa nije islo s 2GB grafickom.

ja sam na coinbase tamo mi je bilo najlakse kupiti neke btc, budem vidio kako bi slozio rig i s kojim grafama pa se poigram, cekam feedback od covjeka gore kako je on krenuo i to

Da i ja cekam da napise od koga je kupio sve gotovo, cuo sma ja na drugom forumu da idu po cca 20 000 kuna ti rigovi s 6 graficki.

daj na pm link do foruma gdje citas, 25k je po ovom izracunu jedan rig sto je covjek gore napisao, ali neznam kako misli da se tako brzo vrati investicija(3mj) citao sam da je 11mj minimalno da se vrati…

PC Ekspert je forum, tamo su ti maheri i ovi likovi sto imaju shopove kao futura i drugi i tamo mozes vidjeti kako je nasa mining scena prilicno jaka. nemoras gledati kineske podrume, mozes gledati i hrvatske i diviti se.

Evo pogledajte kako to hrvati rade:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=284448

ja sto sam nasao kod na je ovo:

https://www.adm.hr/subcategory.asp?subcate=adm-racunala&cate=stolna-racunala&id=314&cond=1351:{mining}