Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Mislim da bi trebali razmotriti da se malo trguje BCH ako jos bude to palo. Nesto citah danas Satoshi’s Vision i mislim da ce da upru u to da ga proguraju https://satoshisvisionconference.com/index.html

BCH je Verovo i Jihanovo smeće koje je centralizirano koliko i Ripple i koje će vjerojatno past u zaborav kad se implementira LN.

S druge strane, Ver je psihički bolesnik koji ne preza ni pred čim i koji drži Bitcoin.com domenu i Bitcoin twitter account pa može navlačiti naivce, a i lijepi letke po U.S. gradovima u kojima piše da je BCH pravi BTC. Zato ne treba podcijeniti taj BTC, ali je činjenica da je to centralizirano smeće

1 Like

A nista, opet cekamo prosinac :smiley:

2 Likeova

Sve znam sto se tice tog govneta i da na sve nacine gleda da se BTC zamijeni sa BCH, nego eto trebaju ljudi kad vec mogu i da zarade. Sto nas sve odje i zanima :slight_smile: jer upire na sve moguce nacine i mislim da ce da ide za BTC sto se cijene tice upola ili mozda jos blize. Ono sto ce kad tad opet da raste i ima buducnost je Ethereum, a i ovaj Dash tu ce moci fino da se profitira jer je bas pao.

Mene ova dva najvise zanimaju http://prntscr.com/iajmam i mislim da ce se na njima jako dobro moci profitirat kad ovo ludilo se malo stabilizuje.

Misljenja sam da sledeci mjesec ce bit najgori za BTC i da ce cijena biti najniza kao sto sam prethodno pisao i posle toga se malo stabilizuje tapse u mjesto i posle ljeta krece to na gore.

of velikih igraca niko ne prodaje? koliko ja vidim…

…Nope :slight_smile:

Niko ja pratim bas ova tri sto je mitok ostavio
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1J2dTQyF4htbBYM3iBobLVJgUgF6zMdSw1
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1AdyNzoY6jYQszF6finfrhnLZ3yATnFnae
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/15xZvLJLAgxh8cxEmAbpx1H35oibHo5cLA

Dow pao 4.6%
SP 500 pao 4.1%
Nasdaq 3.78%

Nikkei je počeo novi dan sa padom većom od 2%.

Baš gledam CNN i pričaju o volatilnosti. Neki dan sam ih slušao kako su govorili da je na stock marketu mirno jer su investitori mirni. Pa i investitor amater bi trebao znati da je mala volatilnost znak za uzbunu i da dolazi oluja.

Buffett je za penziju, u zadnje vrijeme ima previše glupih izjava. Zadnja u nizu: Warren Buffett — the Oracle of Omaha himself — admitted that he doesn’t know how the QE experiment will end. And if you think well-meaning economists running central banks know, you may have another thing coming.

Od početka je jasno kako će QE završit, i zašto. Ja sam to komentirao već nekoliko puta u zadnjih godinu dvije. BTW, SAD se čak malo i primirio sa tim QE, a Draghi se zaigrao i nema namjeru još stati. Jeboteeeeeee kako će sve to puknuti. Ljudi uopće nisu svjesni koje sranje dolazi, i to jako brzo. SAD je ekonomska kula od karata, Draghi ubacuje 80 jebenih milijardi dolara bez pokrića svaki mjesec u eurozonu (i na to nitko ne reagira, a pričaju da je Bitcoin balon jer je tek nakon 9 godina prvi puta prešao 100 milijardi market capa), a u Kini bez obzira na rast mogu reći: ne cveta cveće ni u naše preduzeće :wink:

Pišem to na ovoj temi jer će to utjecati na Bitcoin, po mom mišljenju pozitivino, nakon prvotnog šoka. Nekako mislim da je ovo danas na stock burzama bio samo nagovještaj onog što će doći, ali da će se izgurati još nekako do iduće godine. Mada može krenuti svaki čas. Da sam u dionicama ili obveznicama, bez razmišljanja bih odmah prodao, tj. još prije par mjeseci.

Bože sačuvaj. Kome se da neka okrene na CNN. Pa ovi će izbacit Zemlju iz orbite sa svojom glupošću. Veli da su fundamenti ok i da je gospodarstvo u izvrsnom stanju sa punom zaposlenošću. Je, puna zaposlenost na određeno vrijeme, i to uz frizirana izvješća. Fundamenti su isto super, a pogotovo tržišna cijena kojom se trguje u boljim slučajevima na samo 10-15 P/E i barem 5-6 P/BV. Je, i gospodarstvo općenito super stoji, pogotovo sa vojskom uvoznika. Ma super su. Pa naše gospodarstvo je Švicarska za SAD. Ah ta Švicarska, ako SNB proda U.S. blue chipove koje drži ubrzat će slom burzi, ako ne proda uvalit će se u probleme zajedno sa SAD-om. Izaberi jedan broj, sigurno ćeš pogriješiti :smiley:

Kripto je balon?? Brzo će shvatiti gdje im je pravi balon :wink:

Sta mislite za xlm staller da drzim ili menjam za nesto drugo ? Ocekuje se nesto?

Onaj tko gleda CNN i slicne gluposti je najmanje receno d3bil, ako ne vidis sto se sve dogada u svijetu od kriptovaluta, nasilja, glupog izraela (dabogda im nuklearke eksplodirale u silosu), antifa/blm prosvjeda itd onda prati i uzivaj u tim njihovim sapunicama. Odavno su ljudi poceli shvacati da su vijesti lazne i da se u najboljem slucaju rece 10% istine, a 90% lazi. Samo gledaju sto ce postici veliku gledanost, nista vise, briga njih sto se zapravo dogada. Tipa kada je sj. koreja tek testirala prvi daleki projektil i svi su vidili da im ne radi, vijesti su poludile kako se amerika nalazi pred opasnosti itd, a tko je sve to poceo nego us? Umjesto da svijet ide putem mira, us se povlaci iz nuklearnog sporazuma i modernizira nuklearno oruzanje, a us je nista sto je izrael jer on kontrolira us kao sto se moze viditi iz svake godine sto se dogada, dok palestinci umiru izrael uziva. Bila je jedna emisija mislim da je al jazeera ima na jubitu pogledat kako se izraelci uvlace u britansku vladu tocnije politicare. Kasnije je izrael sve demantirao da nije istina, glavni izraelski covjek za lobiranje nestao, odrekla ga se vlastita drzava da nista neznaju tko je i sto je on. Ima li to na vijestima? Nema… pitam se zasto, zato ako se imaju pratiti istinite vijesti radije pratite nezavisne novinarske portale nego ovu gamad. Znam, ostre rijeci, ali sto ces kad je istina.

Po mojim istraživanjima taj krah valuta dolazi tek za 8-10 godina. Već godinama se priča evo ga krah samo što nije, a od toga još uvek ništa. Ništa bar u smislu ozbiljnog kraha i haosa, a da se ide u tom pravcu sigurnim koracima to je svakako. Samo što će se krah izgleda prolongirati još bar 8 godina, ja ciljam u periodu izmedju 2027 i 2030.

Ne može to da dodje tako brzo preko noći, jer do tada mora dalje da rade na ukidanju keša i dogrevanju ter.napada itd. Narod se priprema postepeno da se ne bi bunio ni puno šta primetio, ako bi radili neke stvari drastično preko noći, većina naroda bi se usprotivila. Ovako idu na varijantu da postepeno pojačavaju temperaturu u loncu da se žabe postepenu skuvaju.

@Mare Drzi i ja ga drzim sad nema sto da ga mijenjas jer je mnogo pao, ocekuje se da ce da ide do 5 dolara ove godine i ja se iskreno nadam i na 3 da dodje dovoljno :slight_smile:

@imemperor1 Krah valuta ne moze doc nikad sve dokle ih mi kupujemo i koristimo, moze doc samo onog dana kad svi odustanu od njega, a to tesko jer ce vremenom sve velike kompanije da u ovome vide korist i da ga prihvate i za placanje i sve zasta moze da sluzi, a njima najvise da operu pare. Nekima ne odgovara jos jer im je guzica velika i bi da imaju kontrolu nad tim. Jedino sto moze da se desi jeste da se cijena koriguje i da mozda bude neka minimalna u odnosu na ovu danas, ali da propadne ne vjerujem jer ovo je krenulo i ovo vise niko ne zaustavi. Samo cemo da vidimo ko ce najbolje da iskoristi to i zajebe ovaj glupi narod i uvede ih u pricu o nekoj na koju imaju kontrolu. I ove cijene i padovi ovoliki je isti narod kriv jer je pod uticajem posranih medija, ali ni oni nece uskoro moci ovoliko da diktiraju cijenom.

@Sceko Priča je bila o ovim fiat valutama, ne o kripto, nadovezao sam se bio na mitokovo vidjenje stvari, pa dao neko moje mišljenje.

A što se kripto valuta tiče, po mom mišljenju, i njihov krah dolazi u to slično vreme, da bi nakon tog perioda haosa i beznadja ljudi, elita izašla sa rešenjem. Klasičan sistem problem-reaction-solution. Uvek je do sada delovao, videćemo da li će sada biti izuzetak u vremenu koje je pred nama :slight_smile:

Sada smo izgleda tek na pola do sledeće velike ekonomske krize, prethodna je bila 2008.godine. Sledeća oko 2028. po mojim istraživanjima. Istorija se ponavlja u ciklusima, samo su novija dešavanja zapakovana u glamurozniju tehnologiju pa je nekad možda teže prepoznati šta se tu krije.

Razmisli da ti telefon košta u bitcoinima a ne u dolarima… To je po meni kao i ovo da kažeš… Stavim da mi telefon košta 1000$, a kuna ojača/smanji pa mi se shodno tome cijena telefona u kunama poveća/smanji… Samo što trenutno bitcoinu cijena varira strahovito… Mišljenja sam da kad tad će se iskistalizirati vrijednost, te da odnos neće toliko varirati…

Da stim sto su te oscilacije daleko manje u odnosu na oscilacije BTC odnosno crypto valuta.

Prastaj :slight_smile: ma sve se odje vrti oko love nista drugo, samo gledaju nacin na koji ce manipulisat masama i sto vise profitirat na nama.

2 Likeova

Ja sam zapravo pričao o krahu burzi, ne valuta. Slažem se da se cash neće ukinuti ove ili iduće godine, iako nikad ne reci nikad :slight_smile: Ali realno, stvarno ne očekujem da bi već ove ili iduće godine mogli potpuno povući cash.

E s ovim se nikako ne slažem. Čak bih rekao da nema niti teorijske šanse da prođe toliko vremena do iduće globalne krize. Prema mojim istraživanjima najrealnije je da to iduće velike globalne ekonomske krize dođe 2019., što je već iduća godina.

Da li je slom burzi već počeo ili je ovo samo uvertira u ono što slijedi nisam siguran, ali znam da dolazi do pravog sloma i znam to već neko vrijeme, a ne od sinoć.

20.11.2017. sam napisao tekst sa naslovom Dolazi krah burzi, znači prije nešto više od 2 mjeseca, ne prije 2 godine, ili jučer navečer kao puno njih.

Sad čitam što pišu analitičari, i po običaju ili daju “alibi izjave” i ne kažu ništa konkretno, ili donose pogrešne zaključke. Do ovog jučerašnjeg pada koji traje i danas je došlo isključivo radi QE-a. U petak je došlo dobro izvješće o stanju U.S. gospodarstva (porast plaća, zaposlenosti itd.) i neki bi rekli da je to razlog za rast na burzama, a ne za pad. To nije točno, a i jučer i danas se to pokazalo. Prvo, to izvješće je frizirano i U.S. gospodarstvo uopće nije u dobrom stanju. Drugo, te informacije iz tog izvješća znače da je vrlo vjerojatno novo povećanje kamatnih stopa. Zato je i dolar blago porastao jučer. Povećanje kamatnih stopa znači da će se još dodatno smanjiti dotok svježeg novca na burze, koji je bio glavni razlog za rast indeksa posljednjih godina, a ne neko imaginarno blagostanje gospodarstva.

Sad će uslijediti razne izjave, smirivanja itd, pa vjerojatno i manipulacije na bidu. Nije nemoguće da to trenutno bude dovoljno za smirivanje situacije, ali dugoročno sigurno neće biti dovoljno. Dolar je blago porastao, ali neće dugo izdržati i opet će prema dolje. Ako još podignu kamate onda će totalno dotući burze, ako ne, dotući će dolar. U oba slučaja će najebati, pa onda i cijeli svijet sa njima.