Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ja prije par dana sad cu se logovat 12/02/2018 sam povuka BTC, XVG, KMD

Ma muči me što vidim da ih se dosta žali. Neki čekaju i tjednima, nekima prođe za 2-3 dana, nekima neke transakcije prođu, neke ne…

Do sada mi je uvijek bilo ok tamo, ali evo prije dvadesetak minuta sam poslao gore malo PIRLa i još nije stiglo, a to je jako brz coin i trebalo je već stići

Koji je ovo divlji zapad još uvijek. Crypto je još uvijek totalno divlja džungla, i to mene jako veseli jer vidim da smo tek na početku početaka, odnosno vidim da tu ima još jako puno potencijala za rast.

Na Cryptopiu sam prije par sati napravio jedan probni depozit, i jedan probni withdrawal. Ranije nisam imao problema, ali evo sada niti je prošao depozit niti je prošao withdrawal. I jedno i drugo su brzi coini i trebalo je biti gotovo kroz par minuta (sa puno konfirmacija), ali eto još ništa. Možda bude naknadno, ali Cryptopia je kod mene odjebala karijeru. Možda neki sitni iznos još i stavim tamo (ako ću baš morat), ali ništa konkretnije.

Srećom da sam glavninu povukao sa Cryptopie još prije, ali ipak mi je gore još toga ostalo. Već sam se opekao na HitBTC, pa vjerojatno izgubio sve što sam imao na CoinsMarkets.com, i sada još Cryptopia.

Čini mi se da HitBTC i Cryptopia nisu scammeri nego da imaju problema sa likvidnosti, a to znači da mogu vrisnut svaki čas. Najgore je što bi to privremeno malo poljuljalo cijelo tržište.

Poanta posta…stvarno nemojte držati coine na burzi. To sam čuo hrpu puta i ja sam to drugima rekao stotinu puta, ali sam sebe ne slušam :slight_smile:

To sve ima svoje ali ajde djeluj na neki dobar skok, dok prebacis mogu dani proc nekad. Ovo je sve tuzno i tuzno da bi mi mogli najvece pare uzeli kad bi par nas uslo da napravimo zapravo neki market tu je lova. Ovo je sve boranija istrazuj cekaj pa ako se posreci jer nema vise pravila.

Poloniex i siacoin su bas problematicni. Ovaj decko od koga sam kupio SC mi je poslao TXID pa ima mjesec dana i sve se lijepo vidi ali na Poloniexu nema. Slao sam Poloniex supportu i kazu budi strpljiv, rijesice se to.

I tako ja cekam…

Evo moje iskustvo najsvezije… Kada je @mitok pitao za iskustvo o kriptopiji. Odmah sam pokusao prebaciti ETC na poloniex. Bilo je oko 11.12 sinoc evo tek je se prebacilo oko 10h jutros. U isto vreme je stiglo i na Kucoin koje sam nesto kasnije poslao nego na Poloniex. Upravo sam povukao sve ETC-a pa cu da vidim za koliko ce sad da prebaci.

Evo meni su stigli mali depoziti i withrawali koje sam napravio sinoć.

Danas sam napravio još jedan mali depozit jednog altocoina i malo BTC-a i to je isto stiglo (sporije nego je trebalo, ali kroz sat vremena je stiglo).

Danas sam napravio i withdrawal jednog altcoina (nije veliki iznos, ali niti zanemariv) i to je još uvijek u pending statusu iako je trebalo stići jako brzo. U isto vrijeme sam i napravio deposit tog istog coina u malom iznosu i on je stigao kroz cca sat vremena (mada je trebao kroz par minuta max).

Poanta je da štekaju i to mi se ne sviđa. Stvarno treba paziti koliku vrijednost držite na burzama. Vjerojatno Cryptopia i HitBTC nisu scammeri, ali ako nisu likvidni radi hacka ili bilo kojeg drugog razloga dođe ti na isto.

1 Like

ne znam, ja se na cryptopii igram s kojekakvim shitcoinima, a plan je kada se malo zaradi bitcoina (ili satoshija :slight_smile: ) da prebacim, to ce biti za preko nekoliko mjeseci, valjda nece kihnuti do tada…

Verge je danas fino “potegnuo”. :slight_smile:

Iskusniji kolege imate li kakve prognoze kad ce altovi zivnuti? Ja sam postavio jos par bezbrazno niskih naloga na cardano i stellar…nazalost vecinu btc-a za trade sam prerano spiskao :disappointed: neiskustvo…pametniji sam za iduci put :upside_down_face:

Da li je neko probao?

Ima li ko ETC, mislim cuva li ih neko povodom ovog forka ETC-CLO oko 5.marta ? Koliko sam ukapirao morao bih da cuvam na novcaniku ETC i dobio bih CLO?

Jel prati iko pricu oko Poloniexa i Circla?

400 miliona $, nije lose.

Mozda im se sada brzina odziva poveca i mozda konacno srede SiaCoin wallet.

1 Like

Moj omiljeni projekt, preporucavam svima da nadokupe prije nego sto izadje Brass Beta verzija

Pa da malo i osvjezim temu, jedno pitanje… osim virwox-a i local bitcoin, dal’ je moguce jos negdje kupit bitcoin preko paypala? ako netko ima iskustvo rado bih volio cuti… Hvala :slight_smile:

Ja trgujem na cex.io normalno sve, recite mi sto je ovoliko pao Stellar prati li ko posto nisam nesto aktivan u zadnje vrijeme

:smiley:

Ma to je sve isti qurac, svi nesto ukidaju, govore lose, cijena padne, kupu btc onda kasnije kako je ipak btc ok -.- uvijek ista prica.