Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ne citam vise portale niti visim na twitteru nit sam vise na telegramu, blockfolio vise niti ne refreshujem ima mjesec dana, ne pratim forume, niti portale, iskreno bolje se osjecam dok me boli kifla, nek zabranjuju, ukidaju itd. :slight_smile:

Pa puno bolje je da se ugasila euforija za one koji se žele i dalje baviti time, sad će vjerojatno imati vremena nekoliko godina da sakupljaju coine prije nego se opet dogodi nešto, ako se dogodi.

I ja se slažem da je ono prije par mj. bila ludnica, ja od dana kad sam skužio da imam coine pa dok ih se nisam riješio sam bio lud.

Ja sam puno kupio Stellar, nista ovo je mnogo u minus poslo moram cekat.

Ja sam ovaj pad iskoristio za kupovinu tako da videcemo ako neki od njih skoci makar i za 2 godine ja sam se preporodio. :smiley:

A ako puknem jbg i nije velika neka steta. xD

Ide ovo gore ove godine :slight_smile: iako su uprli dobro da obore cijenu treba ovo iskoristit.

:):slight_smile:
“It’s the future, bro!”

Ovo je melem za oči, postavio buy na 7,700 USD kad je btc bio 9,000.

Sad sell na 11,500 usd i novi buy na 6,999

1 Like

Pratio sam suppomana, ali covjek je dop1zdio bogu i narodu. Objavio video kako nas mozda ceka stabilizacija ako se tako moze reci cijena tj da ce poceti ici na staru cijenu, onda sada stavio video kako cijene jos mogu ici dole. I onda se ljudi pitaju kako uspjeti na jubitu. Vidis da je cijena jos pada i onda napravi video kako se kriptovalute jos nece oporaviti -.- Da me krivo ne shvatite nitko ne zna nista, a pogotovo jutuberi samo rade video na osnovu nicega, ali doslovno. Trebalo mi je 10 minuta da uradim unsubscribe od svih ovih jadnika. Za jutubere, napravite 10 videa, kupite preglede i lajkove, platite nekom “jakom” jutuberu da vas promovira u njegova iduca 3 videa i amen.

huh, ako nemas insiderske informacije i ako ne sjedis sa kitovima za stolom onda ti jedino preostaje tehnicka analiza koja naravno kasni uvijek,

I naravno da sad idemo dolje. Eto ja mogu tu svaki dan doci i napraviti video da idemo dolje. i sutra bi isto to napravio vjerojatni prekosutra iako bi mozda isli gore i dalje smo u downtrendu, tako dugo dok se trend ne promjeni nece ti nitko reci da idemo gore.

Rusimo support na support i nema traga ni glasa o tome da idemo gore. Vrlo vjerojatno necemo odmah krenuti gore nego cemo vjerojatno provesti nekoliko tjedana u rangeu, jako smo blizu tog rangea jer polako slabi taj downtrend.

keep calm and - HODL :sunglasses:

1 Like

Tacno tako kako kaze ray i samo kupovat sad, jer ovo pocetkom ljeta polako ide napred, sad je najtezi mjesec to je neko moje misljenje. vise i ne pratim nista samo sam zaboravio na sve sto sam uzeo pa na kraj godine cu da vidim jesam li dobar ili ne. jer ovo na pojedine mnogo lose utice :slight_smile:

Ja mogu samo reci ako niste prodali do sad, sad nemojte. Blizu smo dna. BTC 6000 bi moglo biti dno dna. No vidjet cemo sto ce se desiti na toj razini. April donosi dobre vjesti, ali poceli su ovi gadovi opet da banaju BTC i sve vezano uz njega. posljednji u kampanju rusenja BTCa se ukljucio mailchimp. Nadam se da ce i njih tuziti i provjeriti dali imaju wallete.

Ja samo mogu reci da su BTC i ostale cryptovalute decentralizirane, zbog toga se i vidi da ovakvi FUDovi i ostali koraci popraceni sa medijima koji imaju utjecaj na razmisljanje prosjecnog covjeka. To samo govori da nema tako velikih kitova kao sto ih ima recimo u FIAT valutama. Mislim sto je i razumljivo. zbog toga bilo koje vijesti koej nanose stetu FIAT valuti ponekad nemaju nikakav impact na njihovu vrijednost, cisto jer kitovi ne dozvoljavaju to.

Neko bi pomislio da je to dobra stvar, ne nije, to je slicno komunizmu, diktatorstvu i tako dalje.

A da cryptovalute postignu svoju pravu vrijednost je jedino moguce ako se ljudski um decentralizira, a kako cemo to postici je jako tesko, trebalo bi bacit televizore van kroz prozor, zabranit nacionalne televizije, zabranit bilo kakva pracenja (google, ankete, razmisljanja, stavova i drugih za koje niti neznamo da nam rade), ukinut medije.

Ili mogu koristi i rijec decentralizirat.
Decentralizirat sve!!! (pa onda znadete sto ce TPTB napraviti ako decentraliziramo sve)

Haha

1 Like

opet mortam isto napisati,

poznata vrednost bitcoina bez oscilacija u hiljadama dolara…
brzo placanje u 3 sekunde bilo kome bilo gde na svetu to znaci decentralizacija
i isto za tri sekunde da ja mogu za te coine nesto kupiti ili uzeti pravi kesh
e onda je to decentralizovana valuta sa poznatim pravilima koju bi prihvatili svi

za sada je to samo prodaja magle naivnim kupcima ,

3 Likeova

Slazem se s tobom. Mi balkanci smo posebna vrsta, do nedavno smo imali svojeg velikog vodju kojeg smo slusali i radili ono sto nam veliki vodja kaze. Nazalost veliki vodja je otisao tamo jos osamdesetih, no dosli su druge vodje. No te druge vodje su mlitave malo, malo bi vodile pa malo nebi i tako. Narod je zbunjen i zato mnogi cekaju, nevjeruju.

Pa zaboga zaustavi covjeka na ulici i pitaj ga dali sto znade o Blockchainu. Ako se slucajno blockchain tehnologija probije brzinom kojom je krenula onda onako kako je neke zgazila pojava kompjutera ce biti macji kasalj sto bi mogao blockchain ljudima napravit.

Zato je moj savjet krenite. Sto te kosta, nemoras ulozit 10 000$, stavi 100$. Prati malo trziste, igraj se, citaj sto se nudi, zaradi, izgubi, ali bit ces u toku… I jednom kad dodje znat ces…

EDIT:
Jel u Australiji vec poceo 1 April ili je ovo istina:


tako vecina banaka funkcionira, mi njima vjerujemo slijepo a one nas pljackaju.

I ja se slazem sa tobom i ti samnom i svi se s LAZEMO :stuck_out_tongue:

ja isto pisem od prvog dana ok je za sve koji zele da zaradjuju i da se kockaju i ulazu

ko moze u;ozio je ili ce uloziti zaraditi ili izgubiti kao na bilo kojem drugom ulaganju

ovde i na svim ostalim medijima se pocela gurati prica o nekakvom nezavisnom novcu

decentralizovanom placanju ovo ono a od toga nema nista jer sve podatke moras dati

imas bitcoin pa ides u menjacnicu pa u neku banku ii na automat da dizes ako imas

karticu za koju si opet sve podatke morao dati

Dakle milion godina od nezavisne decentralizovane valute i anonimnog placanja,

i tu je kraj svake price ,

A kada ameri ,dakle ni rusi ni kinezi ni korejanci hteli takvu valutu

e onda ce to zaziveti veoma brzo jer sve velike kompanije 99 % zavise od vlade SAD

i onda ona samo naredi od sutra tako,a ako neko misli da neko ne diriguje

googlu ,facebooku ,i svim ostalim velikanima onda se vara

jer celokupnu sliku sveta ekonomije i trenutnog stanja moci

odredjuje amerika sa tajnim sluzbama i velikim news i internet kompanijama…

uh ja se zapisah ,:stuck_out_tongue:

A možda su i u šumi :wink: Nema pouzdane prognoze kretanja cijene i svi oni samo nagađaju. Moje očekivanje je bilo da bi cijena mogla dolje i mislim da i sada može još dolje, ali me neće iznenaditi niti ako će krenuti gore. Isto tako me neće iznenaditi niti ako će stagnirati na ovoj razini. I ja samo nagađam :smiley:

U ovom postu sam prije cca 2 mjeseca pretpostavio da bi cijena mogla na $7,700, pa onda i na $5,500. Prvi dio se za sada pokazao točnim i cijena se lomila baš na $7,700 (stotinjak dolara gore dolje, ali bazna podrška je bila baš tu negdje). Po meni, dosta je realno da cijena naknadno još padne, do nekih $5,500, gdje bi trebala biti najjača podrška viđena u zadnjih barem pola godine. Ako stvarno padne na tih nekih $5,500 onda očekujem da će jako brzo skočit za barem 10%-20%. Nakon toga se može opet spustit, a i ne mora. Ako bi nekim slučajem uspjeli probit granicu od cca $5,500, teško mi je vjerovat da bi uspjeli srušit cijenu ispod $3,000 jer bi tamo trebala biti baš hebačka podrška. Uglavnom, $5,500 mi se čini dosta mogućim (barem nakratko), a dalje eventualno $3,000 ako se baš opako namjere na rušenje. Ispod $3,000 je skoro SF, ali ako bi nekom magijom probili i $3,000, mislim da $1,000 neće uspjet probit :slight_smile:
Naravno ja samo nagađam kao i svi ostali, a što god da se bude kratkoročno događalo dugoročno sam uvjeren da će cijena na novi ATH i da će naravno prijeći $20,000.

Ja ne mislim da TA kasni nego da ona uopće ne vrijedi u kriptu. Puno njih se voli preseravati sa TA, ali po meni je jako glupo oslanjati se na nju u kriptu. Ona vrijedi samo u stabilnim tržišnim uvjetima skoro bez ikakvih vanjskih faktora, a takvi uvjeti u kriptu ne postoje. Također, TA se oslanja na tržišne situacije iz prošlosti, a u kriptu je još uvijek dobar dio onih koji ne znaju niti zašto su kupili Bitcoin, niti da li će ga prodati za 5 minuta ili za 5 godina, niti imaju ikakvog pojma o ozbiljnom investiranju, a još manje o trejdanju.

Meni je teško vjerovati da je slučajno da se baš sve to počelo dešavati nakon summita u Davosu. Mislim da se može očekivati još loših vijesti, ali ono što je Bitcoin već do sada izdržao ne bi izdržao niti jedan drugi asset i moraš biti lud da ne vidiš koliko je zapravo moćan. I nakon svih ovih rušenja i padova, cijena je i dalje cca 700% iznad cijene koja je bila prije samo točno godinu dana. Hej, 700%, nakon što su se opasno okomili na Bitcoin i nakon što svim silama ruše cijenu. Tu se ne radi samo o “uroti” moćnika, banaka, vlada itd. nego su počeli i ozbiljni igrači koristiti volatilnost za zaradu i manipularati cijenom čisto zato što je to njihov posao i niti vole niti mrze Bitcoin, niti ga se boje, niti bilo šta nego jednostavno rade profit.

Decentralizacija znači nešto skroz drugo :wink:

Ti i dalje po svom, ali to je ok :slight_smile: S jedne strane mi je glupo da me netko indirektno naziva naivnim, glupanom, ovcom itd (pogotovo jer stanje na tržištu i dalje pokazuje da su sve to zapravo oni koji ignoriraju Bitcoin već godinama), a s druge strane mi se sviđa što još uvijek ima jako puno skeptika jer kad svi shvate koliko je zapravo vrijedan Bitcoin i kada prestanu pljuvati po njemu onda ja izlazim.

Pa da, sa $100 dolara se ne možeš niti zapit kako treba.

Ako ja imam Bitcoin i ti imaš BTC wallet mi možemo potpuno anonimno odraditi transakciju. Nakon toga ti možeš sa tim BTC odraditi novu transakciju s nekim drugim, potpuno anonimno. Tada on to isto može napraviti. Jel znaš što je novac? Jel vidiš da Bitcoin nema samo sličnost s novcem nego da je on pravi pravcati novac? Decentraliziranost je nešto drugo od ovog što ispada da ti misliš da jest i Bitcoin je decentraliziran u punom smislu. Volatilnost nema nikakve veze sa time. Ako sutra kažu da svi koji imaju BTC moraju u zatvor i ako cijena padne na $1 on će i dalje biti novac i biti će decentraliziran, a svi koji imaju BTC će i dalje moći raditi transakcije isto kao i do sada.

Što se tiče transakcija u par sekundi i feejeva od par centi to dolazi vrlo brzo sa LN-om.

Točno, ili barem djelomično. Izrael, SAD i Bruxelles nam kroje živote.

Ono što ja vidim kao neizbježno i vrlo skoro je nova velika ekonomska kriza. Tada će puno današnjih skeptika shvatiti moć Bitcoina :wink:

@mitok
Nevolim govoriti o svojim trejdanjima ali evo ja sam sad kupio eth. Prvi target vizualni mi je 480 pa onda 540, a onda cemo vidjet kako ce se formirati chart,

Ja nemogu nikako drugacije trejdat nego samo na TA. nemam nikakve informacije koje bi dobio od bilo koga. Jedino sto citam su vijesti i ponekad sto drugi ljudi analiziraju, ali ulaske i izlaske radim iskljucivo na temelju TA. A jel mozes reci kako ti radis ili samo holdas?

Nemam niti ja nekih informacija koje su drugima nedostupne :slight_smile: Sve informacije koje ja imam su dostupne svakome tko ima Internet.
Mnogi trguju na temelju TA, ali ja je ne volim u kriptu. Nekada se pokaže točnom, ali isto tako i ćorava kokoš nekad pogodi zrno. TA ne vidi da je Facebook upravo objavio blokadu crypto oglasa, da je xy wallet upravo podebljao stanje za 10,000 BTC, da je ovo ili ono. TA ničeg od navedenog nije “svjesna”, a u kriptu se i inače svako malo nešto bitno pojavi, a pogotovo sada u ovih posljednjih par mjeseci kada se ciljano ide sa raznim objavama. TA bi vrijedila u nekim “savršenim” tržišnim uvjetima bez ikakvih “vanjskih” faktora, a to naravno nije moguće. Uz sve to, u kriptu je još uvijek puno onih koji niti sami ne znaju kako će reagirati, pa onda TA zna još manje. Ne može se nekog klinca od 16 godina koji je zaradio par milijuna u kriptu smatrati ozbiljnim investitorom čije ponašanje može predvidjeti TA na temelju prošlosti, a takvih klinaca ima jako puno i prometi još uvijek nisu dovoljno veliki da par takvih klinaca ne može svojom količinom na neki način utjecati na cijenu. Dva tri klinca koji se splaše ili koji si požele lambo i vilu sa 3 bazena već sutra mogu slučajno u isto vrijeme postaviti naloge na ask ili lupiti po bidu i to je u ovoj situaciji još uvijek dovoljno da se još neki investitori zamisle, ali i da se “zbuni” botove. To je banalan primjer, ali i ta mogućnost postoji. Ako je i prebanalan primjer, onda je definitivno manje apstraktno reći da TA stvarno nema pojma koja se vijest danas upravo pojavila u medijima, a ima utjecaj na cijenu.

Drugačije je kad imaš neku blue chip dionicu na koju se nije baš nitko okomio i koju mediji ne diraju. Onda TA ima puno više smisla.

Mogu ti reći kako ja radim, ali to ne znači da je tako ispravno :slight_smile: Ja vjerujem da je to puno bolje nego TA, ali svatko sam odlučuje kako će.

Najveći dio holdam, a samo s malim dijelom povremeno trejdam. Ulaz mi je puno niži i od trenutne razine pa mi je ipak lakše holdat i gledat ove padove nego onima koji su ušli na $19,000. S druge strane, nisam niti ja konstantno bio u plusu jer u početku se i minus zalomio. Stvar je u tome da sam vjerovao u budućnost BTC-a i nisam paničario radi trenutnog minusa. Tad je cijena bila relativno niska i ja sam izračunao, da izračunao, da je realno da cijena ode na $20,000-$25,000 kroz 3-5 godina. Naknap i za vrijeme i za iznos, ali ipak se pokazalo točnim jer je krajem prošle godine cijena bila oko tih $20,000, pa ispada da ipak ima smisla u mojim procjenama. Povremeno sam nešto prodao i trošio online, ali naravno ne sve.Tad sam rijetkima koji su uopće znali za BTC rekao da očekujem $20,000-$25,000 kroz 3-5 godina i rekli su mi da sam lud. Danas neću reću da očekujem $100,000 za 3-5 godina, ali ću reći da me to uopće ne bi iznenadilo i da defitinivno očekujem novi ATH. Ranije sam imao namjeru prodati sve na $20,000-$25,000, ali sam se predomislio. Sad ispada da bi bilo bolje da sam prodao na $20,000 sve i kupio danas opet istu količinu, a ostatak zadržao u cashu, ali jebiga. Odlučio sam da neću prodati niti kada opet dođe na $20,000 nego čekam još veću cijenu, pa makar se načekao.

Što se trejdanja tiče, trejdam pretežno sa malom količinom, više za gušt nego za neki konkretniji profit. Ako daytradeam, onda prvo pratim tržište barem 2-3 sata, ali tako da buljim u bid i ask na raznim burzama i pratim eventualne vijesti u to vrijeme. Tek tada napravim trade i većinom već 30-60 minuta nakon toga napravim drugi trade i uzmem profit u većini slučajeva. Ako tradeam na par dana, onda proučim vijesti i kretanje cijene unazad par dana i napravim trade, a stavim odmah sell nalog na nekih 7-12% up i stop loss nalog na nekih 2-3% down. Ili obratno kod shortanja. Ono što holdam niti ne držim na burzi niti bih stavljao stop loss nalog jer me za dugoročno holdanje uopće ne zanima da li će cijena sutra biti $10,000 ili $3,000 kad znam da će kasnije biti novi ATH.

Da skratim :smiley: , pratim vijesti, tržište, kretanje naloga, ozbiljnije wallete i koristim logiku. Za sada mi se to pokazalo najboljom taktikom, a kako će biti ubuduće vidjet ćemo.

1 Like

Ja sam koristio ovaj pad za kupovinu nekih Alt coina, nista drasticno, a opet sa nekim rastom daleko ispod 1 centa mogu opet da zaradim mnogo u odnosu na ulozeno.

Realno skuplje me izadje neki izlazak u grad.

Deo zarade od neta sam prebacio na isplatu u BTC-u tako da svaki mesec automatski legne nesto, opet kazem nista drasticno ali neka se okrece, treba mi samo jedan Januar 2018-e i odo na Tajland. :joy:

Evo upravo bacim oko na Bitstamp i taman kad se krenulo probijat natrag iznad $6,900 pojavi se nalog na asku od 330 BTC-a po $6,898.

Jel netko misli da je neki milijuner toliko glup da ide prodat BTC u vrijednosti većoj od 2 milijuna dolara po manjoj cijeni nego što bi mogao da odigra pametnije? To je čisti primjer namjernog rušenja cijene i to nema nikakve veze sa gubitkom interesa za Bitcoin, ispuhivanjem balona, beskorisnosti Bitcoina itd. To se događa konstantno iz dana u dan, već 2 mjeseca. Bitcoin se zapravo super drži s obzirom na sve.

Dogodit će se jedna od dvije stvari…ili će se u jednom trenu prestat s tom praksom, ili će potražnja ponovno postati toliko jaka da ovakve manipulacije neće prolaziti dok se malo ne ispuca potražnja. Hoće li u međuvremenu cijena još padati ili neće je zapravo manje bitno jer sam siguran da će se jedna od ove dvije spomenute stvari dogoditi i to će onda naravno dići cijenu.