Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

ITNS bio jako blizu 0.10, sada 0.003832 Tko ulozi sada… ako ne dobije do kraja godine najmanje 10 puta evo kidam lijevo egg

1 Like

Prošla mi dva buy naloga na 6,999 i 6,899.

Upravo sam kreirao buy nalog na 5,299 a sell mi je jos uvijek na 11,500.

btw naravno, da se razumijemo, pored ovolikog trejdanja postoji i privatni wallet gdje se nalazi gomila btc-a daavno kupljenog :slight_smile:

do kraja godine ocekujem da ce mi ROI za ovu godinu biti između nekih 400-500%, sem u slucaju da se ne desi neki globalni krah btca, što naravno nije ni približno na vidiku :smile:

edit: lapsus, ne za ovu godinu nego u ovoj godini za globalno hahahaha

Da, slazem se, zato sam ja i napisao da TA uvijek kasni.
Znao sam ja za sve te vijesti i prve dvije nisam ocekivao nista, nije mi bilo na kraj pameti da bi vijest da je FB blokirao oglase mogla srusiti BTC, a vjeruj mi da je ta vijest prelomila koplje, pa onda Google nakon par tjedana opet pad, pa onda svi drugi i svaki put kad je dosla vijest da je netko blokirao BTC on je zaronio. Dobro zbog FB malo jace jer je u to vrijeme bilo strasnih rafala sa svih strana na BTC.

No zato ja koristim TA sa delayom, ne da predvidim sto ce se dogoditi nego da potvrdim sto se desava. Recimo rekao sam da sam kupio ETH po 400, cisto jer je to jaka linija supporta, jer smo u debelom oversoldu i jer smo se poceli micat iz njega i jos sam dobio par konfirmacija sa drugim indicatorima i eto usao. Naravno nikako to ne znaci da ce sada BTC krenut u nebo, a i kao sto kazes uletjela mi nakon trejda vijest o tome da je mailchimp blokirao Crypto oglase i sad se opet ocekuje neki pad, no ne u tom obliku kao prije jer ipak niej mailchimp tako jak, barem se nadam.

PO trenutnom stanju islo je dobro jucer, cak solidno da bi se sve na rkaju dana zasralo i sad moj trejd nije ni toliko dobar jer postoje realne sanse da cemo ljusnut na 300, a plus jos kopam pa kad dodjemo na 300 to ce biti strsan udarac rudarima.

1 Like

To da smo u oversoldu ti je rekla TA, ali ona pojma nema, ako se mene pita :slight_smile:

U posljednje vrijeme ETH pada brže od BTC-a i slabije se oporavlja. Bili su al pari tamo oko $10,000 za BTC, odnosno $1,000 za ETH (napamet govorim). Evo trenutno je BTC oko $6,700, a ETH oko $375, što je oko 0.056 BTC-a, a bio je i preko 0.1.

Ja naravno ne znam kamo će cijena, ali mi se čini da je moguć čak i pad na cca $5,500, nakon čega bismo imali odbijanac (barem kratkotrajni). U tom slučaju bi ETH mogao na $300, a možda čak i zaronit ispod $300, bez obzira na “oversold”.

Možda se već idući tjedan pokaže da je kupnja na $400 bila dobra, a možda su i u šumi :wink: Želim samo reći da stvarno mislim da je TA u kriptu k od ovce.

Mailchimp nije “jak” kao fb ili G, no ono sto se njime radilo je poprilicno jako.

Da, i izgleda da ce ETH zaronit jos jednom, nadam se da nece ispod 350, no realno je da dodje na 300.

I da, tu je sad primjer da TA uvijek kasni i moze dat krivi signal. Jer sam ja kupio na 400, pa je izasla vijest da je netko opet blokirao BTC (mailchimp) pa smo opet zaronili, to je vec neznam koji zaron dok netko blokira BTC, jel ostao jos tko da ga blokira, ako nema vise nikog da ga bloklira onda bi mogli ici gore.

I da kasni to bi značilo da je zapravo neupotrebljiva jer je u investiranju najbitniji timing, ali ja mislim da je zapravo problem što TA uopće ne vrijedi u kriptu.

http://www.istokpavlovic.com/blog/konacno-jednostavno-objasnjenje-sta-je-blockchain-bitcoin-majnovanje-i-kriptovalute/

Pa nebi se slozio, TA prolazi svugdje, naravno kod ovakvih volatilnih marketa je manja zarada. Recimo da si igrao safe onda bi usao u ETH tamo na 470$ 9.12.2017 i izasao iz njega na 800$ 2.12.2018 i ako si igrac na sigurno nebi ulazio uopce u njega sve dok ne dodje na 150$ ili dok se ne promjeni trend potpuno sa svim confirmacijama. Ako igras tako onda si prilicno siguran, ali ti je zarada malena. Vidis gore datume, prakticki bi cekao godinu dana da zaradis skoro pa duplo, sto i nije lose ali mnogi ljudi tako ne rade, nego na brzinu, ko i sam kazes brzo nutra brzo vannka, tu TA nema sanse jer je to jedan veliki djumbus. Na dugorocno je ipak stvar kristalnija. A ako ti se dade i odes pogledas sto se sve odigralo u toj godini dana onda bi si postavio pitanja pa kako nisam uzeo na 1400$ i kako nebi izasao kad je ETH pao na 500$ i sve je izgledalo kad je optislo kvragu…

TA ne laze, sve te vjesti koje dolaze i sve to sto se desi na marketu se vidi na TA. Dok su dosle te FB vijesti o blokadi lijepo se vidi na chartu signali da idemo bearish, naravno ne odmah prvi dan nego za par dana se vidjelo. Zato kazem da ona kasni, TA ti nikad nece dati da uhvatis najdonji dip niti najgornji sale, zato ja i jesam kupio ETH po 400 a mi jos tonemo i vjerojatno idemo do 300, spreman sam ja holdati i duze sve dok mi donekle je stanje na marketu pokazuje da bearish trend slabi, ako mi pokaze da se pojacao izletjet cu van ko puska pa makar i na 300 i uzeo 100$ gubitka.

I tu je problem, sto sa TA sad u ovom trenutku ja neznam dali idemo do 300, neznam niti dali idemo do 500… Nego se radi o postocima. Iskreno moj trade je slozen tako da sam Ok do 350$, onda cu pocet gledat stop loss, a ako krenemo prema gore prva stanica gdje bi mogli stat je 500$, sto ispadne da kockam 50$ da zaradim 100$, znaci da ni ne trebam neke velike sanse da se trade pokaze profitabilnim…

Trejdao sma ja i manje chartove ali to je ziva koma, to ide gore dole bezveze i naravno da tu TA ne prolazi, ali ako pogledas na dayli ili weekly onda je to stvar jasnija. Jer ako pogledas weekly to jos izgleda solidno.

Ali ako se malo pogleda sa skepticne strane to izgleda ko push and dump ali u malom vecem razdoblju,. sto bi reklo da ce ETH past na 20$

Sto ce se dogoditi samo ce vrijeme pokazati, samo aj cu to tek znati kad se dogodi, nikada prije…

Ima jedan problem koji je meni pao na pamet odmah čim sam čitao što je blockchain a nikada nisam vidio da je netko to spominjao kao problem a mislim da će dugoročno ugasiti bitcoin, dosta je banalan.

Svaki wallet ima lozinku, jednom kada je izgubiš nema povratka, ne postoji način da se ona nekako vrati. Što mislite koliko ima novčanika od 2009 kada BTC nije vrijedio ništa a na njima su najveće količine coina (logično) ostalo zauvijek zaključano? Svakin danom sve više ljudi zaboravlja lozinke ili gube diskove, uzmite sada neki duži period od 20 godina. Broj BTCa je ograničen, zamislite to kao brod koji prevozi zlato i na tom putu neprestalno prosipa to zlato u more. Jednog dana će taj brod ostati bez svega.

1 Like

Baš suprotno :slight_smile: Zapravo se TA koristi za određivanje točke ulaska i izlaska kod trejdanja i volatilno tržište je idealno.

Da TA samo kasni kako ti kažeš, onda bi i u tom slučaju bila neupotrebljiva. Jel ti nešto vrijedi ako ti sada isčitaš da će biti pad ETH-a ispod $400, a cijena je već ispod $400?

Ja tvrdim da TA u kriptu nema smisla, ne samo zbog kašnjenja. Mnogi se uopće ne slažu samnom i to je skroz ok.

Još jedan problem kod TA je što je možeš čitat i proizvoljno. Svatko je crta na svoj način. Uz to, neki vide head & shoulders pattern tamo gdje ga zapravo nema, neki vide čekić gdje ga nema, neki tumače probijen Boolinger ovako ili onako, neki support uzimaju zdravo za gotovo, neki potpuno zanemaruju volumen itd itd. O povlačenju linija neću ni pričat.

Uz to, u TA ima previše “ako” i “može”.

Ja ću ti bez TA reći da sada cijena može (pazi, može, ne da bude sigurno) pasti na $5,500, a AKO padne na toliko da će u vrlo kratkom roku otići natrag barem na $6,150-$6,200, a onda AKO…

Da, u liniji kretanja cijene :smiley: To isto možeš pogledati i ako pogledaš najobičniji graf BTC cijene :wink:

Signali koje daje TA se trebaju isčitati PRIJE nego dođe do pada, a TA jednostavno nije u stanju dati signal da će se sutra pojaviti neka vijest koja će/može srušiti cijenu. To je zapravo i potpuno logično da ne može.
Signali u TA postoje, ali ne u slučaju kripta, nego u slučaju blue chip dionica oko kojih nema puno talasanja. U tim slučajevima je TA jako dobra, a u kriptu nikako.

I kako ti je to pomoglo nakon što je cijena već pala?
Ako želiš reći da se vidjelo da će još padati, onda ću ja reći da se nije vidjelo nego da se ispadanje iz kanala radi većeg pada cijene uslijed negativne vijesti “iz vedra neba” i izvan dosega TA tumačilo onako kako bi se trebalo tumačiti ISKLJUČIVO u slučaju blue chip dionica na koje se nisu okomili mediji i manipulatori cijenom.

Pa čemu se onda zamaraš sa TA? :smiley: I sam kažeš da ti ništa ne govori.

Opet kažem, moje mišljenje o TA je takvo kakvo je i puno stvarno ozbiljnih investitora se samnom ne slaže, ali uzet ću si za pravo biti umišljen i reći ću tko im je kriv :smiley:

Postoji neka procjena, ali sam zaboravio koliko ona iznosi. Uglavnom, nije mali iznos.

Ali to samo smanjuje količinu u opticaju i može pozitivno utjecati na cijenu. Mislim da nema šanse da baš većina vlasnika BTC-a izgubi pristup svojim coinima, a pogotovo svi :wink:

Pa nije da nema šanse nego je 100% sigurno da će se to desiti ako nitko ne može vratiti stari a postoji opcije da se izgube postojeći novčanici, samo ovisi o tome koliko dug period treba da se to desi, vjerojatno se radi o stotinama godina pa nije toliko bitno ali broj BTCa u opticaju nije ni blizu 18 miliona nego možda 4-5 ali recimo ovo je rupa u sustavu koja je dugoročno neodrživa.

1 Like

Stvarno ne vjerujem niti da bi većina izgubila coine niti za 100 ili 200 godina (njihovi nasljednici), a pogotovo ne da 100% coina bude izgubljeno :slight_smile:

Dobar dio ih je već izgubljen, i biti će ih još izgubljeno, to je sigurno, ali ne vidim veliki problem u tome osim za one koji izgube svoje coine :wink:

Kratak istorijat
vizija o pravednijem monetarnom sistemu
Bitkoin je izmislio izvesni Satoši Nakamoto, anonimni programer, 2009. godine. Njegova vizija je bila da stvori decentralizovanu valutu, kojom nije moguće manipulisati. Od 21 miliona isprogramiranih Bitkoina, ako oduzmemo nepovratno “izgubljenih” nekoliko miliona(u periodu kada mu je cena bila simbolična), ostaje oko 16-17 miliona Bitkoina koji će ikada postojati.

sa stranice https://www.kursna-lista.com/bitcoin

[ETN] S novim updejtom svi imaju na mobile mineru 30H/s tako da su svi jednaki bez obzira imate li mob star 5 godina ili 1 dan. Najavili su da rade na nekom novom patentu koji ce omoguciti instant transakcije i zaposlili su 2 nova blockchain developera. Stvari idu naprijed, ali sve kriptovalute su pogodene padom cijena bez obzira koliko dobrih vijesti objavili. Nadam se da kada se cijene “stabiliziraju” etn doci do 0.30

Da, ako se ne varam, nisam bas taj coin nesto previse istrazivao, no u praksi se ne rudari preko mobitela. nego se preko koristenja te aplikacije skupljaju coinovi, a pravo rudarenje se radi sa grafama i racunalima.

Ajd me raspovrgni ako nije tako. To je jedan od razloga zasto ne volim ovaj coin, Applikacija znam da sluzi u amrketinske svrhe i nagraduje korisnike sa 30MHS, ali rudarenje se vrsi normalno sa opremom za rudarenje, sto bi znacilo da je ovisno o tome i ovo rudarenje s mobitelom je kao neka vrsta ponzi scheme…

Imas pravo, ovo nije pravo rudarenje nego “simulacija” rudarenja koja je prije zavisila sto bolji procesor imas vise ces “izrudariti” sto je bilo skroz neposteno jer su govorili jedno tj pomoci siromasnim ljudima/zemljama da ostvare dodatnu zaradu a radili drugo tj davali veci hashrate mobitelima koji imaju bolji procesor citaj skuplji mob tako da nije imalo nikakog smisla jer sto ce covjek koji je siromasan imati iphone x i slicne mobitele. Ali u svakom slucaju ovo je sada puno bolje, svi su jednaki. Jos bi dodao affilate je stvarno dobar, ako se netko registrira s vasim kodom, ti dobivas 5% svega sto taj netko izrudari, a on dobiva extra 1% vise od “rudarenja”, i nema nekakav link nego osoba mora skenirati kod s vaseg mobitela ili upisati rucno affilate kod sto naravno dolazi do toga da nema zloupotrebe spamanja s affilate linkovima.

Sta se desava ovo? Golem u roku od 1h skocio za 100%