Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Huh, hoh, jos trazim rig, ali ovo sto se jucer dogodilo nije dobra stvar. ETH se srusio na kratko na 13$, neznam sto se to dogodilo i kako, ali takvi spikeovi prema dole nisu bas obecavajuci. Pazi sa 300 na 13, ovo je doba kao za vrijeme rata kada su se marke svercale. Treba biti pametan i brz, ako tko zezne nesto odu pare.

Neznam gdje gledaš taj graf, ali ne vidim nigdje da se srušio na 13USD
vidi:
https://www.plus500.com/Instruments/ETHUSD

Na coinbaseu:

https://cryptowat.ch/coinbase/ethusd

Neki sretnik je preko noci postao miljarder, lol

Nije ti to točno. Odnosno možda je točno, ali je skroz zanemarivo. Pretpostavljam da se na nekoj burzi na kojoj dvoje troje ljudi trguje dogodila transakcija od $13, ali to naravno nije vrijedno spomena.

Na ozbiljnim burzama je jučer pala cijena, ali ne ispod nekih $280-$290 za 1 ETH. Pratio sam sinoć ETH na Krakenu i tamo je najniža cijena u jednom trenutku bila $288

Pa dogodilo se na coinbaseu, mislim da je tamo vise od jedan dva covjeka, ali da slazem se da su vjrerojatno jedan ili dva zaradila masnu lovu na ovom spikeu prema dolje pa strasnom bounceu prema gore.

Ma nije, gledaš na nekoj nepouzdanoj stranici.

Na Coinbase jučer nije pala cijena niti ispod $300 (EDIT, pardon, je, ali ne puno ispod i samo kratkotrajno)

Ja pročitao da je netko prodao jako puno ETHa, i da je to uzrokovalo kratkotrajni pad do 13$

Moguće da se to dogodilo na nekoj burzi, ali nije na CoinBase i vrlo vjerojatno nije na nekoj ozbiljnoj burzi.

Recimo imamo mi BitKonan burzu. Neda mi se sada gledati koliki je bit količinski, ali pretpostavljam da sa 50 ili 150 bitcoina možeš tamo srušiti BTC cijenu $1 i to bi onda bilo negdje zabilježeno, ali naravno nije vrijedno spomena

To je isto kao i da ja nekome prodam uncu zlata za $50. To ne znači da je cijena unce pala na $50 nego da sam ja budala i da sam trgovao tamo gdje uopće nema kupaca.

Imao sam na Krakenu 2 bid naloga ispod $300 i samo jedan mi je prošao, Onaj koji nije prošao je na $278, jer je tamo jučer najniža cijena bila $288

Jel ti trejdas ili samo gledas, ako samo gledas onda OK, ovaj link sto si dao je vjerojatno dovoljan za to. Ali ako trejdas onda ti je potreban barem neki trading chart koji omogucava neke od standardnih alata.

Evo ovo je taj spike prema dole, i ne nije to sad da su dva lika jedan drugome prodala 1 ETH. Tu je volumen bio bas kao bozou kaze ogroman, u tih 15 minuta se vise trejdalo sa Etherium nego mozda prijasnja 2 sata.

EDIT:
ispravak matematicke grske, nije 2 dana nego 2 sata. U cjelom danu je ipak ogroman promet.

Vidio sam taj graf, ali obrati pažnju da se radi o domain hacku na švicarskoj domeni, odnosno o nekoj lijevoj web stranici koja ima neku tko zna koliko pouzdanu skriptu koja prati kretanje cijene.

Velim ti, na CoinBase, nije pala cijena na $13, a vrlo vjerojatno nije niti na ijednoj drugoj ozbiljnijom burzi. Na Krakenu sam imao bid na $278 koji nije poklopljen, a Kraken čak nije niti najlikvidnija burza.

Dobro sad koja je ozbiljna koja neozbiljna je relkevantno pitanje, ali gdax postoji ima veliki volumen sto se vidi iz grafa.

A vise o tome ovdje:

https://blog.gdax.com/eth-usd-trading-update-5d8142b5bdc1

Nije greska softwarea i nije greska u ocitavanju. Etherium se stvarno kupovao i prodavao… E sad sto se tocno dogodilo mozda necemo nikad saznat. I da, druge burze nisu pokazale taj spike. Ja trejdam na Krakenu i tamo ga nema.

To se vec bilo dogodilo par puta do sada, da je netko prodao veliku kolicinu ETH i srusio cijenu, a onda od botova ekipa pokupovala, one koji nemaju dobro postavljene margine, za sicu. Zadnji put prije par tjedana slicna stvar.

Jel neko ulozio u tezos? Juce je krenuo fundraiser, ako niste upuceni… Inace, moje prvo ulaganje u cryptocurrency.

Pozdrav svima,
naletio sam na ovu raspravu pa me zanima da li postoji vec negdje ranije opisan nacin kako kupiti kriptovalute ili mozda netko ima volje objasniti pocetniku zainteresiranom za trgovanje kriptovalutama?

Registriraj se na BTCC, Kraken, Poloniex, Cex.io; ili odi na bankomat koji će ti uzeti 9% provizije. Baci pogled i na shapeshift.io na kojem možeš mijenjati u druge kriptovalute.

Ja sam baš nekidan kupio Bitcoin Cash (BCC) tako da sam najprije kupio Bitcoin (BTC) na btcc.com, za to treba svega par minuta. Skinuo Electron novčanik za BCC i onda na shapeshift.io prebacio BTC u BCC, to je trajalo 2-3 sata.

cuo sam da dosta ljudi trguje na coinbase.com (nisam jos zapoceo s tim)
al to mi se cini ok?

iako vidim da ima dosta izbora :slight_smile:

Pise se Ethereum :yum:

Pozdrav, kupujem 4 grafičke za majnanje…može pomoć koja je od ove tri najbolja:

iako mi se čini da su sve tri u pet deka, al eto da pitam, ako netko baš zna da je jedna od njih najbolja

LP

Bolje tu lovu ulozi u BTC.

Ne mogu, imam 900€ u Amazon kuponima i moram to potrošit.