Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Jel prati iko danasnji pad svega? Juce kupio nesto siacoina a danas vec minus

1 Like

Nista je ovaj pad sto sam ja uradio prije njega na ovo smece od cex.io aplikacije sam greskom kliknuo da prodam umjesto da kupim BTC. Nesto se izvucem posle, i opet userem, jer im orders kasni ocitavanje ili uopste ne ocita u mom slucaju, i mislio sam da sam makao sell, a nisam i dam za neku smijesnu cijenu i kupim po vecoj i usledi pad.

vrijeme je za kupnju btc-a dok se jos moze…

Jeli ovo period u kojem se gase altovi, možda zauvijek ili je dobro vrijeme za kupnju pa se nadati opet nekoj euforiji glupih ljudi (samo bojim se da su sada svi pametniji 10 puta).

Ovakav paničan pad još nije viđen do sada, neki su u tjedan dana pali 3 puta. Čini mi se da bi do zime mogli ostati na onome sa čime smo krenuli - BTCu i to skromnih vrijednosti.

1 Like


Dobro pitanje bugi. Onako iz moje perspektive bi izgledalo da će to samo dalje krahirati. Ipak, ako pogledam očima mase i ako se osvrnem na pretpostavku kakav je širi globalni plan - mislim da će to onda doživljavati još neke uspone. Moje računice oko kriptovaluta u ovakvom obliku kažu da će to trajati još 7-10 godina. Tako da u tom slučaju je vrlo verovatno da će biti još rasta u tim godinama.

1 Like

Ne razumem sta ce rasti cena izmisljenih coina…po kojim parametrima…zasto…cemu to sluzi…sem nekima koji su oprali veliku lovu…i malom broju sto su kao nesto usicarili…na tom napuhanom skoku…99% ljudi to ne zanima…a bez miliona ulagaca sve to propada…

1 Like

Mislio sam reply baciti Branetu, no nema smisla. :smiley:

Da, to jeste sa jedne strane tako, ali sa druge strane mislim da je globalni plan da se naduva balon dosta žešće i onda kad pukne da izadju sa ‘‘rešenjem’’ a to rešenje će se verovatno bazirati na univerzalnoj elektronskoj valuti koja će se bazirati na blockchainu. I onda će reći vidite kripovalute su imale nešto dobro, ali pošto nisu bile regulisane krahirale su, a da se to ne bi dalje dešavalo, mi ćemo uzeti ono najbolje iz njih i držati ih pod kontrolom, tj garantovati za njih i mirno spavajte :slight_smile: To dobro iz njih biće najpre blockhain da bi pratili svaku transakciju i da bi mogli sve da oporezuju, kontrolišu, blokiraju itd.

Da bi to sve došlo do kritične tačke, potrebno je da kripovalute u ovom obliku verovatno žive još 7-10 godina pošto sve moje računice kažu da se najveći finansijski shift sprema u periodu izmedju 2027-2030.godine. :slight_smile:

Naravno da nema jer argumenti su vam…mozda, videcemo…mislim…skakace…nece…pada…dize se…itd…

samo treba neki strani jaci medij da pogura neki coin i skocit ce za 30-40%

Argumenti su da blockchain donosi rješenja na mnogim poljima, tehnologija je wau, kriptovalute su samo sporedna stvar u svemu tome.

Moć blockchaina i suzbijanja korupcije, donošenja transparentnosti u puno polja i još mnogo toga je jedan od argumenata za porast određenih kriptovaluta u budućnosti.

Sami znate koliko je bitcoin u 2016-2017 bio zastupljen kroz medije, znaci nisi mogao otvoriti sajt a da ne bude udarna vest o bitcoinu, samim tim to je razlog i ogromne napumpane cene no kad je trend malo prosao, dolazimo do realnih cena, mnogo vise kupaca je bilo tada mozda i 50x 100x a samim tim i veca potraznja.

:wink:

Ovo ce da skoci kad tad opet, samo ovog puta mnogo jace.


Sve dok oni ne prodaju :slight_smile:

A ona 3 adresa sto si dao

Verovatno igra ulogu da spusti i podigne.

kad sam ja pisao da tri čovjeka mogu dirigovati cijenu bitcoina malo ko je vjerovao, ali eto

1 Like

Navedi mi samo jedan primjer gdje tri čovjeka ne mogu dirigirat cijenu :wink:

1 Like

Vidjet ceno sve… 2020. Bi mogla biti zanimljiva, ako ne vec i 2019. :slight_smile:

Zašto 2020.? Bojiš se da je 2019. pre blizu ? :wink:
Ja već neko vrijeme govorim da će u 2019. svijet doživjeti veliku gospodarsku krizu i sada kada je to blizu to još glasnije ponavljam :slight_smile:

Bitcoin danas vrijedi skoro 50% više nego što je vrijedio na današnji dan prije 12 mjeseci. To je nakon svih negativnosti koje su događale od početka godine, nakon namjernog rušenja cijene, nakon gubitka interesa dobrog dijela investitora, nakon gubitka interesa medija itd.

Skoro 50% veća vrijednost nego prije godinu dana, i to nakon svih ovih padova i negativnosti te bez da se dogodilo išta od velikih stvari koje se očekuju.

Pojma nemam jel će sada još padati, ali ne bi me čudilo. Jedino sam siguran da će ponovno vrijednost rušiti gornje rekorde.

Nazalost nema od toga nista ,al brzo idu godine pa ce mo videti,opet cu reci ,to sto je neko ubacio i oprao lovu to je ok,sve ostalo je luk i voda,