Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Smijesno je to pranje love sta zapravo samo ova tri naloga imaju love u BTC. Ne moze ovo da ode tek tako, previse je ovo potrebno zajednici, eto cak i za pranje love. Ima tu jos milion drugih stvari, i ovo je krenulo i nema nazad, sve sto moze da se desi jeste igra cijene, a da nestane tesko. Jer evo godine prolaze, a veliki dio populacije je usao u tu pricu i polako mu ulazi u krv :slight_smile:

Nadokupio jos ICX, SONM, ADA, idemo dalje :slight_smile:

A sta je to sto si nadokupio…dal se jede…spremio u spajz…

To je digitalna valuta koja ima svoju vrijednost. Da ti pojasnim na primjeru novčanica, to je kao da si ti išao u mjenjačnicu i kupio 100 eura novčanicu. Isto što bi radio s tom novčanicom i što je ta novčanica, su kriptovalute koje je @labelo kupio :slight_smile:

1 Like

Ne kupujem jevre …samo dolare…

Zato sam napisao, kao da si ti išao, a ne kao kada ti ideš.

1 Like

Jel su nekome zapele transakcije zadnjih par sati?

Meni je jedna prošla normalno u par minuta oko 2pm, a i onda pola sata kasnije sam u razmaku od nekoliko minuta napravio 2-3 druge i niti jedna još nije dobila prvu konfirmaciju.

Dvije sam napravio i ima vec 2h nijedna jos nije prosla

Prije par dana ih napravio 20ak, sve prosle za 15-20 min. Jel ste fee stavili na high i slali na segwit adrese?

Meni je ovih dana sve normalno prolazilo, i danas jedna oko 2 pm u roku par minuta. I onda oko 2:30pm napravim nekoliko transakcija i zaglave. I evo maloprije mi je jedna od njih dobila tek prvu konfirmaciju.

Na nekima je fee bio normal, a na nekima high.

Cemu slati normal, kad je high tipa 0.00002457 ~ 17 centi ?

Normal je većinom po defaultu pa to niti ne mijenjam.

Danas popodne mi je bilo baš hitno jer sam nekog zagnjavio da pričeka moju uplatu, i onda zapnu transakcije. Maloprije je sve prošlo i sad je čini se ok.

Ajte malo se aktivirajte, sta ste trgovali nadate li se cemu ove godine :slight_smile:

Ogroman pad u zadnjih 24 h

1 Like

Sad je dobar trenutak za kupovinu. Ja nikako da krenem sa tim čudima, čisto diversifikacije radi :slight_smile:

Slažem se. Nadam se početku rasta uskoro…
Ako ti treba pomoć i informacije, tu je www.bitcoinvodic.com, a slobodno mi se možeš javiti i na PM s svim pitanjima ili problemima ukoliko negdje zapne :slight_smile:

Inače, ogroman pad i gubitak vrijednosti cijelog portfolija imam, no to nije moj gubitak trenutno jer ništa nije prodano. I dalje imam jednaku količinu coina kao što je kupljeno. Ulaganje je na dugoročno i uopće ne tradeam.

2 Likeova

Hvala ti na pomoći. Ranije sam dosta oko kriptovaluta čitao i gledao, ali kad god sam iz Srbije hteo kupiti bilo šta tu je bilo toliko prepreka, peripetija, ogromnih provizija itd da me je na svaki pokušaj to odbilo.

Takodje, ono što mi je dodatno pravilo problem je što mi sam Bitcoin nije trenutno previše zanimljiv za investiranje, već bih najviše stavio u Cardano, IOTA i nešto malo u ETH i NEO, a za sve njih sem ETH mora prvo Bitcoin pa tek onda oni itd. Svaka ta transakcija me uglavnom udari po ušima sa visokim fee-jem i jbg :slight_smile:

Ne znam da li se nešto u medjuvremenu promenilo oko toga za korisnike iz Srbije i da li je to sada olakšano možda?

P.S. A da još jedna stvar koja me je uvek odbijala je to što im moram dostaviti sva živa dokumenta, a nikad ne znaš šta će se sa tim desiti i gde će to na kraju završiti sve. Kao jedna visoko rizična investicija u koju bih stavio mali deo budžeta mi je jako zanimljivo i primamljivo, ali sve posle u praxi me odvraća i zapravo je sve ono za šta se ne predstavlja.

1 Like

Jedina provizija je što kada šaljem vire na coinbase, devizni uzme 30kn po transakciji, ali to je za sve vire transakcije.

Zašto? Kupim odmah eth, i sa njime sve druge, fee bude 0.01 $ ako se ne varam.

Ovo se napravi jednom. Uslikaš osobnu i sebe. Nema gdje završiti, Coinbase je banka, isto radiš kada se ideš registrirati u bilo koju banku na svijetu. To prođeš jednom, središ u 20 min i cijeli život si miran.

Meni se čini da nisi upućen ili si skeptičan. Ja kada idem kupiti IOTU npr, ako kupujem sa revolving karticom, kupim je za 5-6 min (od ideje do realizacije). Instant uplata na Coinbase, pijenos u ETH jednim klikom, ETH na binance, i tamo zamijenim ETH u IOTU.

Ako koristim običnu kreditnu karticu i uplatim ujutro - do 12 mi novac bude na Coinbaseu, ako uplatim poslijepodne onda bude ujutro - tu gubim tih 30kn fiksno uvijek i 0,01$ za ETH prijenos.

2 Likeova

Sve što si napisao je vrlo korisno, ali nažalost za nas u Srbiji skoro ništa od toga ne važi jer Coinbase kod nas ne radi. :frowning:

1 Like

Nije Coinbase jedini, ima onaj slovenski i još neki. Mora biti način, samo treba pronaći.

1 Like