Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ima Coinmama, izgleda on radi za Srbiju, pa ću videti možda sa tim. Sad su ubacili da kod njih može direktno i Cardano da se kupi.

Reci mi jel svaki kripto držiš na odvojenom, njihovom oficijalnom walletu ili je bolje neki zajednički imati?

1 Like

Ja sam iz Srbije i nikad nisam ni pomisljao da se petljam sa coinbase, imas more drugih koji rade bez problema.

Licno koristim: binance, YoBit, changelly kao glavne, imam jos par koje koristim tu i tamo sve ukupno 5-6 marketa bez ikakvih problema.

2 Likeova

Moja preporuka sto se tice toga da sa kartice prebacis novac i kupis je cex.io

2 Likeova

Hvala na savetima za sajtove.

Za manje kriptovalute da li koristite njihove oficijalne wallete ili koristite neke univerzalne pa tu držite sve? Pitam to iz praktičnih i bezbednosnih razloga.

Kupis Ledger ili Trezor i nemas brige oko sigurnosti.

Ja koristim coinbase za nesto sitno, a sve ostalo mi je na Ledgeru i miran sam.

1 Like

IOTA i Cardano nisu podržani ni na Ledger ni na Trezor?

Kakav drop svega(opet)

Da da mislim da je kraj. Netko je uzeo, netko popusio. Ja ovo drugo…jbga

1 Like

Pusis tek kad prodas. Ja imam jos dosta fore, ali ne vjerujem da moze tak nisko. Jedino mozda ETH, nakon jedne vijesti koja bi trebala izaci kroz par dana mozda ode cak do 100 usd, tko zna.

1 Like

Da koja to vijest? ETH je jedino sto imam…

Neki navodni “bug” sa ethereumom.

Po stoti put :slight_smile: Nakon svih tih krajeva Bitcoin vrijedi više nego što je vrijedio prije godinu dana :slight_smile:

Sorry, ali ako si investirao bilo koji iznos koji ti nije svejedno izgubiti onda bi ipak trebao pratiti vijesti vezane uz svoju investiciju :wink:

Ja slabo pratim vijesti u zadnje vrijeme, ali zato jer duboko vjerujem da iduće godine dolazi globalna kriza i da će onda Bitcoin eksplodirati. Možda se razletiti, ali ja bih prije rekao poletiti :slight_smile:

Globalna kriza po mojim i mnogim drugim proračunima dolazi tek za oko 10 godina. Poslednja je bila 2007/2008, pre toga 1986/1987 itd. Mislim da smo sad tek na pola do toga. A crypto nije gotov sigurno, mislim da će u ovom obliku trajati još 10ak-15ak godina, a za to vreme će ići i gore i dole, svašta se može videti verovatno. :slight_smile:

Uuuu, nema šanse da će proći još 10 godina do nove :wink: Ja naravno nisam prorok i ne mogu garantirati da sigurno dolazi 2019., ali po svemu mi se čini da je to godina nove krize.
Ne možeš gledati kada je bila posljednja i koliko je prošlo od pretposljednje pa do posljednje. Nisu niti ranije ciklusi bili pravilni, ali i da jesu to me ne bi zanimalo. Već sam puno puta napisao koji sve pokazatelji ukazuju da smo pred krizom pa neću ponavljat, ali gospodarstva su u katastrofalnom stanju. Rast koji bilježe je samo varka i nije na zdravim temeljima. Vrlo brzo će se sve rasprsnut. Dok svi gledaju u tzv kripto balon ne vide balončinu USD, burze i općenito neodrživa stanja u globalnim gospodarstvima. Ima tu i raznih indeksa koji govore da je kriza jako blizu, ali neda mi se toliko duboko ulazit.

S ovim se generalno slažem.

Vidjet ćemo kakva će biti kriza kad dođe, ali ja ne isključujem čak niti mogućnost bank runa, ograničenja podizanja novca na bankomatima itd, a ako stvarno bude tako onda ode BTC najmanje duplo od ATH jer će tek onda većina ljudi shvatit što je BTC i što omogućuje :slight_smile:

1 Like

Da, jasno, ne mora značiti da će ciklus ovde biti pravilan, ali fora je u tome što ja evo već 3-4 godine slušam neprestano krah je tu, samo što nije, a meseci i godine prolaze i prolaze. Isto tako godinama pričaju i za treći svetski rat, evo ga 2015, pa 2016, pa 2017, pa 2018, a ono i dalje ništa, mislim bar ne u velikim razmerama koje bi se zvale tako. Očito je da se haos povećava i to je sve jasno, ali pravi haos mislim da dolazi tek za 10ak godina, jer ljudi ipak još uvek mogu da trpe, još uvek se koprcaju i krčkaju, a ratovi i krize dolaze uglavnom nakon trenutka kada nema dalje, a taj trenutak još uvek nije došao, iako možda izgleda da je već i sada situacija jako teška.

Što se tiče bank runa, da, naravno, to je jako izvesno, i tada mislim da će i mnoge valute krahirati, kao i skoro sve cryptovalute, i onda verovatno izranja nešto novo, a to novo ćemo videti da li će zapravi biti staro i nova podvala za ljude, ili ćemo izaći konačno sa nečim humanim što bi moglo najzad da ne vodi ljude u dužničko ropstvo i da bude jedan fer monetarni sistem. :slight_smile:

Taj koji moze da uvede ogranicenja za bank racune ili bilo kakva ogranicenja ,TAJ moze srusiti BITCOIN na NULU…bilo kada,kada bi hteo,
Da opet ne ponavljam istu pricu da tu nema reci o nezavisnoj nepolitickoj samoupravnoj valuti,sa kojom raja na zemlji moze manipulisati ili zaraditi ,sve je to napravio neko ko radi za OVE koji upravljaju celim svetom,Nema tu teorije zavere nego cista zarada,mocnika,
a RAJI kao i uvek mrvice i da se NADA,u cudo,

3 Likeova

To je točno. Neki stvarno govore zadnjih 5-6 godina da iduće godine dolazi velika kriza. Ja sam prije nekih godinu dana počeo govoriti da mi svi pokazatelji govore da dolazi u nekom dijelu 2019. godine. Još uvijek nisam pogriješio :slight_smile: Znat ćemo za najviše godinu dana i nešto više od 3 mjeseca :wink:

Inače, točan trenutak je jako teško predvidjeti. Ako bude i u 2020. moja procjena će biti prihvatljiva, a ja stvarno ne vidim kako bi ovakvo stanje moglo potrajati još dulje od 2 godine. Ponavljam, meni najrealnije djeluje da kriza dolazi 2019. godine.

Davos, siječanj 2018., pogledaj tko je bio tamo i onda pogledaj kakve su vijesti počele stizati u medije tjedan dana nakon summita. To su pokrenuli oni koji će u jeku krize odrediti koliko se dnevno može podići na bankomatima, koliko se smije poslati wire itd, a onda će naši bankari slijepo pratiti odluke tih velikih bankara.
I jel su srušili Bitcoin nakon Davosa? Jesu, na $9,000+ :smiley: Protresli su ga dobro i uzrokovali bear, ali evo ga i dalje na $6,000+ (iako me neće čuditi daljnji pad), što je više nego prije godinu dana, a vidjeli smo kakvi su se svi napadi događali (Ver, Jihan i ekipa) i kakvih je sve pokušaja bilo od banaka plus sve manipulacije cijenom.

Ne znam za tebe, ali ako se ograniči dnevne transakcije kad dođe kriza ja ću hitna plaćanja većih iznosa raditi u Bitcoinu i srećom imam ga. Ti i drugi ćete također imati potrebu napraviti neka hitna veća plaćanja, a nećete imati Bitcoina pa ćete ga morati kupiti. Većina ga nema pa će ga većina morati kupiti. Onda dolazimo na jedan od temelja ekonomije i zakon ponude i potražnje :slight_smile: Cijena BTC-a tada? To the Moon :wink:

Naravno, ne mora biti da će kriza biti tako drastična da se ograniče transakcije, ali ne bi me začudilo, niti najmanje.

Ti samo pises svoju pricu ko malo dete…taj koji OGRANICI banke ,TAJ neko,za jedan dan ugasi sve sajtove sa bitcoinima,ako mozes to razumeti,pa ces menjati sam sa sobom lovu,