Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

A zbog čega tako misliš?

@mitok
Jesi odgledao ovaj video o Clinton Cash?
jesi vidio onaj dio o pennystock, kako se kompanije obogatile na tim volatilnim marketima uz pomoc Bill Clintona i njegovih speecheva.

Pennystock se moze poistovjetiti sa crypto, pa eto, Bill odrzao govor jucer na Ripple, pa sad neznam kako ce to odigrati…

Ripple je u žestokom plusu u odnosu na druge valute što se tiče adopcije. Od nedavno na Youtubeu i Twitchu su moguće dpnacije preko XRP. Trenutno je to velika stvar, a što će tek biti za 20ak godina kad bude smjena generacija pa i ovi sa 60 godina budu kužili i koristili tehnologiju normalno, a ovi s 20 godina budu s tehnologijom od malena i budu napredniji od današnjih 20to godišnjaka što se toga tiče.

No hoće li cijena rasti ili padati? Osobno smatram da će do 2025. Godine crypto biti puno adoptiraniji nego danas, a samim time i većina kriptovaluta imati znatno veću tržišnu vrijednost nego danas.

Cek, pa nisi valjda za ripple?

ja sam stavio video s nadom da pokazem da je Ripple se povezao sa ljudima koje nije bitno koliko cete vi zaraditi nego koliko ce oni zaraditi, plus je jos povezan sa bankama, neznam… Ja se nadam da ce taj XRP na nulu i to cim prije.

Evo ovdje ima dobro objasnjeno sto nevalja s XRP, najveci problem je sto XRP nema neke prevelike veze sa Ripple kompanijom. A drugo je sto ljudi kupuju taj XRP i holdaju, neznam meni se cini da cemo uskoro vidjeti na Youtube video sa:
RIIIIIIIIIIIIPLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
(hint: BIIIIITCONEEEEEEEEEEECT)


Ako vma ovo gore nije dosta onda pogledajte i ovo. Ovo pisem da znadete rizik, ja sam isto sad kupio nesto malo XRP, ali automatski to bot, kupuje… tako dugo dok bot pravi zaradu ga necu blacklistat, ali mi je jedan od coinova koje gledam jer je to ociti scam!!!

Ja mislim da su skoro sve kriptovalute na neki način scam, tj planski su puštene u etar kako bi se ljudi polako navikavali na elektronske transakcije i posle da se uvede jedna elektronska valuta preko blockchaina i da se prate sve transakcije i da bude bolja kontrola, naplata poreza i slično. Verovatno skoro sve kriptovalute idu u nulu i narednih 10ak godina. Do tada se može igrati, neko će dobro i zaraditi dok traje igra, kao i svemu. :slight_smile:

1 Like

Hahaha, vecu glupost o Cryptu nisam procitao duuuugo. Pa sama rijec crypto ti znaci da je sve cryptirano i niti bog isus nemogu znat ciji je koji wallet. Bas zbog toga se tresu gace ovima na vlasti jer da svijet nedaj boze predje na cryptu kako ce oni pobogu naplatiti poreze, taxe, kako ce kvragu pratiti novac? Ako nemaju kontrolu nad novcem ond anemaju apsolutno nikakvu kontrolu nad ljudima!!!

Eto, ako ce crypto na nulu onda ce zbog ovog sto sam ja napisao.

A XRP je scam zbog toga sto su ga pokretaci premineali i to u abnormalnim kolicinama, 20 miljardi navodno, kad ode na 1$ ako ode a nece nikada jer nadam se da narod nije oliko glup, onda oni mogu postepeno dumpat svoje premineanane coinove i zaraduiti 20 miljardi dollara, naravno nemogu sve najednom dumpat jer bi cijena tresnula na nulu u sekundi.

1 Like

Živi bili pa videli :slight_smile: A inače ne bih rekao da postoji glupa izjava, možda samo glupa reakcija. :slight_smile:

1 Like

E vecu glupost nisam cuo,sve je cryptirano,pa koga bole za to,kada nista neces moci sa tim,ni sada u sustini nista ne mozes totalna glupost izmisljena valuta koja vredi kao nesto
za obican narod je to velika NULA i ostace dokle ne bude jednostavno i razumljivo za siroke slojeve naroda 1 necega 1 milka e onda narod zeli to a i to ce biti kada AMERIKA htela a ne neki janko marko sa nekim COINOM

4 Likeova

obican narod ce izumrijeti bas kao dinosauri…

1 Like

Pa verovatno hoće, ali onda nakon toga ili ostaje samo tzv današnja elita koju će opsluživati AI, ili ostaju oni sa visokom svešću a njima onda verovatno neće ni trebati ništa od tih coina jer će se uspostaviti jedan humani sistem u kome svega ima u izobilju kao i što jeste, samo će se to rasvetliti.

U oba slučaju ne vidim coine da igraju tu nekakvu slobodnu lepršajuću ulogu nekontrolisani.

1 Like

Kako ne, zamisli da imas nesto vija vrijednost je nesto, a na tu vrijednost nitko, apsolutno nitko nema nikakav utjecaj sem onog sto ti prodajes.

Znaci ti imas pitku vodu prodajes je za odredjenu vrijednost coina, pri tom na vrijednost vode nitko nema nikakav utjecaj osim tvoja dobra volja za koju zelis prodati tu vodu. Odnosno ako tebi komsija proda kruh po nekoj cijeni ti njemu prodas vodu po istoj ili drugoj cijeni ovisi kako se gleda na vrijednost tih dobara.

To je u biti prvotna uloga coina, sigurno nisu coinbovi napravljeni da se njima trguje i spekulira na burzama, to je opet taj glup narod prihvatio i naravno opet se igramo svi mi na burzama s njima.

Elita? Koja elita? Ako mislis na elitu, da ce opstat onih pat sest posto bogatih (nisam rekao 1%), suigurno ne, opstat ce svi koji se prilagode, a vjeruj mi da je covjek ko zohar i prilagodit ce se sto god da se desi. A o kojima to sa visokom svescu pricas? Jesu to oni bude, yogiji koji prodaju maglu po YouTube kanalima?

Iz ove teme se treba isključiti, jer ovo što pišu neki ljudi je apsurdno. Ja znam da je teško prihvatiti neke nove stvari onima koji gledaju samo u točku ispred sebe, a ne oko nje, no pričati da s cryptom ništa ne možeš je jako glupo. Ja uredno plaćam i kupujem s cryptom, te primam uplate u cryptu i sve funkcionira super. No dobro, na kraju najviše puše oni kojima nešto dođe nametnuto, kada bude prihvaćeno.

Baš bih volio da se vratimo par godina unazad kad su dolazile bankovne kartice, da vidimo što bi se tada pisalo po forumu.

ja bi htio vidjeti sta bi ovi koji su uvijek 100 godina iza pisali kad su dolazila racunala, hahaha

al sta to znaci TI mozes , a sta rade ostalih 7 milijardi ako vas milion to radite,oni su svi glupi i zaostali a vi ste svi u PM napredni,ovdde je rec da je totano debilno postavljena osnova i to sam pisao 100 puta ,kakva vrednost nicega, to samo glupi mogu popusiti i to nema veze sa karticama gde dobijas svoju zaradjenu lovu 1000 dolara dobijes 1000
Bit coin kao nezavisni novac trebao je imati poznatu nepromenjivu vrednost 1 dolar 1 bitcoin i u sekundi placanje bez ikakvog proveravanja MARKO napravi nalog plati MIrku kakvi podatci kakvi bakraci pa teze uzeti lovu nego u banci o kojoj nezavisnoti i nekontrolisanostit vi pricate meni to ide na K, DA PROSTITE

2 Likeova

Evo mozes kupiti Coca colu…

ahahahaah ti je kupi ,ja placam sve dolarima ,

1 Like

Pa coca colu ako si pametan nećeš u životu više kupiti, čist otrov.

Definitivno svako ima svoj ugao gledanja koji je najčešće na neodredjeno vreme zacementiran i tu nema neke svrhe pričati dok se sami ne uvere kako vreme pokaže.

Da bi se razumelo kakvu ulogu kriptovalute mogu imatu u konačnom planu finansijske i svih drugih kontrola, mora se proučavati priroda stvari koja nadaleko prevazilazi gledanja samo kripovaluta. Mora se imati neuporedivo šira slika i razumeti koliko se stvari zapravo ne dešavaju spontano ovde, već po jednom dobro pripremljenom planu godinama unapred isplaniranom, u većini slučajeva je tako.

Ali eto, živi bili pa videli, nema se šta drugo više reći. :slight_smile:

Neznam na sto ciljas, ali novo doba dolazi, promjene se desavaju, sad neki trube da ide na gore, da bi im ostalo ovako dobro kako je sada…

Mislim pa nije neko cudo ako se i desi financijski krah i ako novac postane bezvrijedan, pa ne tako davno su kraljevima padale glave…

Potpuno se slažem da dolazi novo doba, samo je jako teško razlučiti kakvo tačno. Sa jedne strane imamo one koji se ubrzano bude i odbijaju da budu deo sistema, a sa druge strane imamo one koji se ubrzano zaglupljuju, gledaju rijalitije, veruju političarima i sistemu da je human i spontan itd.

Koja će od te 2 strane prevagnuti videćemo. Oni koji kontrolišu sistem glasaju za ovu drugu stranu, e sad videćemo šta će od svega na kraju ispasti. U svakom slučaju živimo u periodu velikih promena. Samo daj Bože da nam opet ne uvale neku smicalicu da nasednemo kao i uvek što smo nasedali u istoriji.

Pa kako odbijaju biti dio systema, pokazi mi jednog i ja cu ti pokazati kako je on itekako dio systema…

To sto on ne vjeruje politicarima ili ce glasat ili nece nema nikakve veze dali je on dio systema ili ne, cak takav je bolje za system da ne glasa jer onda lakse dobiju na izborima.