Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Htio bi kupiti bitcoin za 100$ i etherium za 100$ i krenut malo investirati u alternativne valute i vidjet dal cu uspjet sta zaradit :smiley: ako ne uspijem boli me k*** probo sam haha :smiley:

@mitok , @dadaas ili netko ko se dobro kuzi, jel ocekujete da ce cijena malo pasti pa da uskocim onda u vlak dok nije kasno?

PS. bitcoin i etherium sam mislio kupiti na conibasu, jel predlazete mozda nesto drugo?

Ako ides samo to dvoje, odi na bitstamp. Ako oces svakojake shitcoine odi na bittrex ili jos veci izbor na cryptopia.co.nz.

Sto se tice korekcije cijene, bila je prije tjedan dana, pa mislim da nece uskoro, ali nikad ne znas. Moram dodati da Hrvati jako vjeruju u btc, jedan lik je kupio 100 btca (kostalo ga cca 300 000 eura) na zadnjoj korekciji kad je pao na cca 3600 usd.

odakle ti taj info :smiley:

Budala se pohvalila, a ekipa sa jedne grupe je nasla transakciju.

Jeli gtx 1050 ti dobar za mining?

Na forumu hr jedan dokupio 50btca xd

Imas pored ETHa par finih:

ARK, Stratis,Lisk,Pivx …neznam nis o njima xd, ali prenosim informacije od ljudi u koje sam stekao povjerenje. Da se na forumu hr cuti finih prognoza, ali treba procitati temu malo od pocetka ove godine da vidis tko lupeta a tko je upucen i daje dobre prognoze. Uglavnom Kucila svi slusaju xd.

Na mobitelu sam pa necu paste-at link, ali lako zguglas temu. forum hr + bitcoin :slight_smile:

1 Like

Logicno je da nitko nezna kako ce sto rasti, evo npr bio je jedan nas balkanac na bitcointalku prije 3 godine govorio svasta, bio u kontaktu s mnogo ljudi, a po forumu govorio upravo suprotne stvari. Koliko je i sto je s time postigao neznam.

ajde bas me zanima…

goldman sachs je najsavrsenija masina za proizvodnju novca ikada … ako oni kazu vjeruj da ce biti, ako nista oni ce umijesat prste da tako bude

moguce.

Vjeronatno bude neka korekcija, ali tesko da bude tolika jer tek od nedavno puno svjetskih medija pise o btcu, ljudi u njega ulaze i on raste. Cak je neka svicarska banka ponudila uslugu kupnje btca za klijente. Jos koju godinu kad se sve to malo zavrti, ode btc “to the moon”.

Pitanje ukoliko ima kolega programera ovdje… jel’ itko slozio bota za trejdanje bitcoinima ili ostalim kriptovalutama?
planiram uskoro poceti svog pisati (tbh. vise zbog zabave u pythonu, bit cu zadovoljan ak ce biti i minimalan profit)… pa me cisto zanimaju vasa iskustva!

Ja sam razmisljao o tome, ali onda sam vidio da na netu postoje vec gotovi programi koji dodu od 100$ - 800$ i povezani su APIjem sa svim vecim burzama. Kad ih sve malo bolje proucis neki su fejk a neki imaju ROI 1.5% po danu.

Iskreno mislim da se vise isplati dat 500$ za program nego ici programirati svoj…

Btc je vec sada ,to the moon’’ ceka se malena korekcija da sidje na zemlju i ode na mars. :slight_smile:

vise sam orijentiran prema programiranju nego zaradi, a i nebi zelio 500$ dati za nesto sto mogu sam napraviti bez vecih problema :slight_smile:
tnx na odgovoru, bitno mi je za znati da je moguce napraviti nesto korisno od toga! :smiley:

Sve burze koja sam ja gledao imaju jako dobro dokumentiran API, i limiti su cca. 5 zahtjeva po sekundi.

Jedino sta jako pazi je logiku ako cijena krene naglo padati :slight_smile:

1 Like

Da bi mogao sloziti boota prvo moras znati trejdati da budes u plusu ili barem blizo plusa…tek onda svoje misli prepisati u strojni jezik.

Sretno…bojim se da nije lako trejdati :slight_smile: Ima knjzurina i knjizurina o tome…

2 Likeova

Da sad netko kaze idem trejdati kasni dobrih 20 godina. I onda si postavi pitanje kako cu ja zaraditi koji nikad nisam trejdao a na burzi se natjecem s ljudima koji trejdaju 20 godina.

Zato i placu ljudi, cak neki psuju da su ukleti, da sto god da kupe padne… Trejdanje je toliko tesko da cak niti ono da i corava kokos mora nekad pogodit zrno pada u vodu.

Iskreno mislim da su svi ti botovi waste oif time, pogotovo ako ih mislite koristiti na kryptovalutama koje skacu ko blesave i ako nisi pametan i prisutan mozes popusiti lovu samo tako.

kriptovalute su sada jako zanimljive jer se cini kao ,brza zarada" primamljivo? No ako se zelis bacit u kritpo vode moras dobro poznavat u sta tocno ulazis, investirat i ZASTO? ljudi koje ja znam full rade na tome, prate novosti, forumi, chartovi na kojima crtaju itd. dnevne analize… jedno je kupit bitcoin drugo je baviti se time. Nije to neka znanstvena fantastika ali treba dosta biti u tome da bi uopce znao dal je nesto isplativo ili ne. A sada dok cujem ovo ,ajmo pravit BOT" prakticki svaka burza ima svoje gdje mozes pratit stanje stim da imas nevjerojatne programe gdje mozes sve tocno analizirat u detalje.

Evo neki dan gledam… Ella Dvornik kupila btc i pohvalila se za reklamu BUG-a :slight_smile:
,sve sta biste trebali znati o kriptovalutama i kako rudarit’’