Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

ja sam davno govorio da je bitcoin nestabilan baš zbog ovih što imaju astronomske cifre u bitcoinima. … kada se dovoljan broj njih udruži diktiraju cijenu bitcoina

1 Like

Meni je fascinantan fee za ove transakcije.
Transaction fee:0.000012 XRP - odnosno $0.4 :smiley:

Krece pumpanje cijene… Bull run is coming, sad ce mediji dic jos malo hajku ide ovo na 6-7k u 2 tjedna…

Osoba N/N mi uplatila sitno LTC hahahahah

Moj prvi (tehnički) utisak na BTC:
Prebacivanje iz jedno u drugi novčanik traje već 15 sati, a provizija na 700 kn je 7 kn.

Preko bilo koje banke to bude puno brže, a mislim da je čak i jeftinije.

Ukoliko ti je potreban brz i jeftin prenos novca koristi XRP :slight_smile:

1 Like

Segwit adrese prebacuju za max 15 min za nekih 20 centi provizije. Jucer sam slao sa ledgera 2 transakcije i bilo je gotovo unutar par min.

Nije mi uopće bitno. Kupio sam BTC čisto eto… da imam, ako bude 1 = 1 000 000$ hahah :smiley:

Samo me razočaralo. Nadam se da to nije budućnost transakcija.

Ja prebacujem sa bitcoin (preko milijun preuzimanja) na bitcoin .com wallet. To radim čisto jer mi se bitcoin .com wallet više sviđa od ovog na koji sam u početku stavio sredstva.


Jel moguće da sam ja negdje falio s tom transakcijom? Može li se to ikako provjeriti?

1 Like

Koristi Coinomi ili Blockchain wallete za mob, oni su medu sigurnijima, ili nabavi ledger, bio je na 50% popusta za bf, ali koliko vidim vise nije. U walletu imas transakciju u blockchainu, pa pogledaj. Mozda si stavio low fee ili tako nesto, mada sumnjam, posto je fee preko 1$, vjerojatno ne koriste segwit adresu.

Edit: ima jos u linksu nesto snizen ledger

Moguće je!

  1. Sa walleta na kojem imam BTC, slucajno sam pomoću legacy adrese sredstva poslao na BCH wallet.
  2. Kada iz starog walleta odem na pretragu stanja transakcije, tamo se sve regularno vidi. Na koju adresu sam poslao, koliko sam poslao i da transakcija ima 76 odobrenja.
  3. Na mom BCH walletu stanje je 0,00.

Mogu li ikako ispraviti ovo remek djelo?

Vrati sve na btc wallet, btc si poslao na krivu adresu odnosno bch adresu, logicno da ti bude 0,00bch. Kada vratis, kupi bch i ppsalji na bch adresu.

Kak mozes vratiti? Koliko je meni poznato, nema povrata transakcije.

On kao primatelj transakcije moze povratit funds na adresu posiljatelja (u ovom slucaju svoju). No, potrebno je napravit povrat valuta sa adrese primatelja a ne posiljatelja na stari wallet. To se inace dogadja ljudima, upisu adresu xrpa umjesto verge adrese i sta sad? :smirk:

Ako se ne varam, oko 2 mil btc je izgubljeno jer su poslani na krivu adresu ili zaboravljen pk. Vjerojatno si u pravu, nisam imao slucaj da sam poslao na krivu valutu.

Bitcoin transakcija se nikako ne može poništiti (koliko je meni poznato). Ako je uplaćeno na pogrešnu adresu jedini način da se “spasi” taj novac je da imaš kontrolu nad tom adresom na koju je uplaćeno ili da znaš čija je pa ga zamoliš da ti on vrati uplatu. Ako je uplaćeno na adresu od nekog drugog coina bojim se da je to onda izgubljeno.

Nisam u ovo 100% siguran, ali koliko je meni poznato tako je.

Postoji način da vratim sredstva zato što su obje adrese moje.
Ali, imam problem sa phrase “codom” … ako to uspijem riješiti, mislim da će mi vratiti novac.

1 Like

Nisam ni ja siguran što se točno dešava u tvom slučaju. Iako je to tvoja BCH adresa, ali ne vjerujem da su sredstva otišla na nju. Jer BTC iznos je otišao na BTC adresu istog imena. A vrlo mala, do gotovo nikakva šansa da je itko vlasnik te BTC adrese…

Postoji jedino mogućnost da je sustav prepoznao da kucaš adresu koja nije valjana BTC adresa… ali u tom slučaju nebi trebalo doći ni do transakcije.

A BCH adrese i jesu vjerovatno valjane BTC adrese, pošto je BCH nastao iz originalnog BTC codea. (Fork BTC-a)

Osim toga si napravio i pomalo bedastu pogrešku.
Ali kao investitoru, to nije minus…nego plus. :slight_smile:

Ako BTC sada toliko vrijedi uz svu nepraktičnost koja ga još uvijek slijedi…kolika će mu biti vrijednost jednog dana kada bude praktičniji za korištenje od posezanja za klasičnim novčanikom. A ima dobru šansu da to postane.

Nema nista da nije prakticno evo fino uzmes wirex card i placas ja drzim dosta ltc i s njima placam u trgovini

https://wallet.enchanthq.com/article/110/i-accidentally-sent-btc-to-my-bch-wallet

Zapravo bi trebali biti jednostavno. Meni se zakomoliciralo jer mi ne želi prihvatiti phrase cod.
Ovi iz podrške tvrde da griješim u spelanju riječi i da nema bit što drugo… a provjerio sam valjda 20 puta.
Nešto mi se čini da neće imati riješenje problema iako je to sada problem tehničke prirode s njihove strane. Na zadnji mail mi nisu odgovorili već više od 24h.

Malo je reć bedastu haha
Al da, ako ne dobijem povrat, tu se završava moja kratka BTC avantura. Plakat ću jednog dana kada budem gledao adresu na kojoj novci nepomično stoje :smiley: