Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ko je Caric?

(20 kar)

1 Like

Nemaju oni blage veze, samo laprdanje.

Neki stručnjak za računalnu sigurnost. Ovaj deblji u videu.

Znaci gomila strucnjaka iz nekih oblasti, daju svoje misljenje o btcu na osnovu onoga sto su procitali u novinama? :smiley:

Otprilike to, plus još utjecaj usađenog zastarjelog i dokazano netočnog vjerovanja da “nema kruha bez motike”.

1 Like

Kuwaitski dinar je najvrijednija valuta na svijetu po ovoj listi, ali Bitcoin je još vrijedniji! To da je Bitcoin uz sve ostalo i valuta je valjda svima jasno, a u Hrvatskoj kao i u svijetu se sa njime može platiti na više mjesta nego što se može sa barem polovicom valuta sa ove liste :slight_smile:
Bitno da Carić priča o Bitcoinu u prošlom vremenu :slight_smile:

Evo još jedne liste:

Na listi su bugarska i bosanska valuta, ali ne i globalno prihvaćeni i najvrijedniji Bitcoin :wink: To dovoljno govori o tome koliko Bitcoin još ima prostora za napredak kada ga konačno ozbiljno dožive šire mase, a već sada je uvjerljivo najjača valuta :slight_smile:

Dosta drzava ne priznaje btc kao valutu vec kao asset (ne radi mi mozak, ne znam kako da prevedem na srpski :joy: )

Znam, nije niti u Hrvatskoj priznat kao valuta, ali ima obilježja valute i u Hrvatskoj ćeš na puno više mjesta moći platiti sa Bitcoinom nego sa kuwaitskim dinarom :smiley:

Kod nas kao da ne postoji, postoji jedna menjacnica sa par bankomata po Srbiji i to je to :slight_smile:

Teško da će ga šire mase doživjeti ozbiljno dok god mu se cijena ne ustabili.
Bilo to 1$ ili 1 000 000$, stabilna vrijednost se mora postići.
U suštini je BTC super način za novčane transakcije, ali meni ne pada na pamet da bi bilo kakav ozbiljan posao naplaćivao u BTC.

2 Likeova

Jel moguce da je bitcoin ispod 4000 pa ovo nesto nije kako treba

Sve je to normalno pada skace 200 300 dolara iz dana u dan

šta vam nije jasno, krupni momci diktiraju cijenu bitcoina … lijepa priča o slobodi, liberalizmu itd. itd.

1 Like

Stalno to ponavljaš, a nisi odgovorio tko diktira cijenu nafte, vrijednost dolara, vrijednost eura, vrijednost dionica Applea, vrijednost dionica Facebooka itd. Da nije možda isto svega nekoliko ljudi ? :wink:

1 Like

pa nisam to ni spominjao, samo govorim da bitcoin nije ništa sigurniji od svega toga navedenog … čak šta više, nestabilniji je i nesigurniji od svega toga što si naveo

ima ljudi koji su uložili po 500.000 € u kopanje i kupovinu bitcoina i drugih valuta … sigurnije bi im bilo da su te pare uložili u bilo koje dionice koje si naveo

plus da ne govorim kako je teško nabaviti bitcoin i da svako mora potvrditi nalog na svakoj većoj berzi … dakle nije ništa anonimnije ni sigurnije

1 Like

Kad se kaže da je siguran, onda se misli na tehničke karakteristike. Isto vrijedi i za to da je neovisan. Novac iz banke ili dionice Apple ti mogu uzet ako tako odluče, koliko god da paziš, ali Bitcoin ti nitko ne može uzet ako paziš. Na to se misli kad se kaže da je siguran i neovisan, decentraliziran itd.

Ima i ljudi su početkom prošle godine (da ne idem još ranije od toga) kupili za 500.000 €. Reci njima da bi im bilo bolje da su kupili dionice :wink:

Nemoj, stvarno nemoj to govoriti :wink: Jučer sam nešto malo kupio, trebalo mi je par minuta. Postoji toliko načina i Internet u toliko kućanstava da je stvarno glupo reći da je teško doći do Bitcoina. Teže je kupiti dionice, vjeruj mi.

To nema veze sa anonimnošću niti sigurnosti, a sigurno je jednostavnije i brže nego otvoriti račun u banci :wink:

Što se tiče anonimnosti, ako hoćeš i znaš kako, možeš biti 100% anonimni vlasnik Bitcoina.

Ali sve se to već spominjalo u ovoj temi hiljadu puta…

1 Like

Po meni ce drop ici do nekih 2200-2800$ tad treba nakupovati i onda ce skociti na 10-12k oko polovine 2019 i onda opet pad. Buducnost mozda ali tesko.

Balon je pukao , shema se izduvala niko vise ne ulazi sa svezim kapitalom,lova se oprala,neko je jamio dobre novce i to je to , tako da polako ode mast u propast ,neminovno,jer nema ko da
zalegne kao za DOLAR ,

Mislim bgm brane da se ovaj put grdno varas :slight_smile: ako vec tako gledas, onda je ovo tek pocetak pranja love
Moje misljenje da se ovo sa namjerom spusta cijena kako bi mogli za smijesne pare da ga kupe verovatno ekipa sa wall street i da dosta kriptovaluta uguse i ociste sa trzista, posle kad budemo morali ili hteli uc u tu pricu platicemo ga jako mnogo

3 Likeova

Ovde je samo pitanje ZASTO BI IKO morao da kupi ,nema od toga nista veruj mi ,a ako bude nesto to ce biti sasvim novi coin sa drugacijim osnovama ovo sve ode u propast, zivi bili pa videli,